Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare bicicleta MTB copil 1...

Denon AVR 1804

Texte și mesaje funny pe sit...

Recomandari carti non-fictiune
 Cat costa un pui la rotisor?

cum leg firele de la o pompa subm...

PC Voltage +3.3V Red!

Cum conectez la net o centrala Fe...
 w11 nu mentine profil power proce...

DIGI se lanseaza in Belgia cu ser...

Setari XMP ram pentru 5900x - BSO...

Iphone 13, 14 sau 15?
 Dune: Prophecy (2024 _ ...)

DMSS problema

Montare parchet in balcon

Exista doar ... si restul
 

datorii la avon

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
59 replies to this topic

#55
bebelushatim

bebelushatim

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 18.11.2009
Pt ibm_570:
1. la mana: eu ti-am zis ca n-am experienta si nu am stiut ce fel de avocati poti avea....eu stiam ca pt criminali,hoti etc se da un avocat al apararii care e avocat din oficiu.....app de avocati...zicea cineva 1000...1000 ce?de lei?sau euro?
2. la mana. Nu ascund nimic. Asa cum ziceai si tu,da,am mai avut comenzi la Avon dar au fost comenzi mai mici pe care le-am achitat. Sunt reprezentanta din iunie. in iunie si la inceputul lui iulie am dat 2 comenzi (campaniile la avon unt de 3 sapt) in care am putut sa comand astfel:
     a) in prima comanda de maxim 200 ron (150 ron calculat cu reducerea de reprezentant)
      B) in a doua comanda de maxim 300 ron (200 ron calculat cu reducerea de reprezentant)
  De la a treia comanda poti comanda de maxim 400 ron (300 ron calculat cu reducerea de reprezentant) - cum a fost si cazul meu
   In urmatoarele campanii poti comanda de mai multi bani etc etc.
     Cand iti ajunge coletul acasa baiatul de la curier iti cere buletinul sa vada ca esti Tu. Plata nu o faci cand iti da coletul. In pachetul cu produsele Avon se afla si factura ta pe care trebuie sa o achiti la Banca, Posta etc....Cei de la Avon iti dau termen de plata 2 sapt de la primirea coletului, tocamai pt a avea timp sa distriburi produsele clientilor si pt a lua banii de la ei cand isi primesc produsele. E o afacere MLM si cam asa sta treaba.
     Ai inteles, draga imb_570?

#56
ibm_570

ibm_570

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 555
  • Înscris: 01.03.2008

View Postbebelushatim, on 20th November 2009, 00:03, said:

Pt ibm_570:
1. la mana: eu ti-am zis ca n-am experienta si nu am stiut ce fel de avocati poti avea....eu stiam ca pt criminali,hoti etc se da un avocat al apararii care e avocat din oficiu.....app de avocati...zicea cineva 1000...1000 ce?de lei?sau euro?
2. la mana. Nu ascund nimic. Asa cum ziceai si tu,da,am mai avut comenzi la Avon dar au fost comenzi mai mici pe care le-am achitat. Sunt reprezentanta din iunie. in iunie si la inceputul lui iulie am dat 2 comenzi (campaniile la avon unt de 3 sapt) in care am putut sa comand astfel:
     a) in prima comanda de maxim 200 ron (150 ron calculat cu reducerea de reprezentant)
      B) in a doua comanda de maxim 300 ron (200 ron calculat cu reducerea de reprezentant)
  De la a treia comanda poti comanda de maxim 400 ron (300 ron calculat cu reducerea de reprezentant) - cum a fost si cazul meu
   In urmatoarele campanii poti comanda de mai multi bani etc etc.
     Cand iti ajunge coletul acasa baiatul de la curier iti cere buletinul sa vada ca esti Tu. Plata nu o faci cand iti da coletul. In pachetul cu produsele Avon se afla si factura ta pe care trebuie sa o achiti la Banca, Posta etc....Cei de la Avon iti dau termen de plata 2 sapt de la primirea coletului, tocamai pt a avea timp sa distriburi produsele clientilor si pt a lua banii de la ei cand isi primesc produsele. E o afacere MLM si cam asa sta treaba.
     Ai inteles, draga ibm_570?


...am inseles ,si cu banii si/sau produsele ce ai facut?

#57
bebelushatim

bebelushatim

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 18.11.2009
Foarte multe produse inca le am si sunt aproape pline ca nu le-am folosit ca sunt de kkt dar nu le pot inapoia ca le-am desfacut si sunt desigilate ca m-am gandit si la asta....
Si stati linistiti ca n-o sa va cer sa ma ajutati cu bani (asa cum a postat cineva )...nu am ajuns chiar asa/.....

#58
ibm_570

ibm_570

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 555
  • Înscris: 01.03.2008

View Postbebelushatim, on 20th November 2009, 00:18, said:

Foarte multe produse inca le am si sunt aproape pline ca nu le-am folosit ca sunt de kkt dar nu le pot inapoia ca le-am desfacut si sunt desigilate ca m-am gandit si la asta....
Si stati linistiti ca n-o sa va cer sa ma ajutati cu bani (asa cum a postat cineva )...nu am ajuns chiar asa/.....


..si de ce nu-ti platesti datoria? , sincer daca o tii asa cu figuri , o sa rog un "Moderator" sa te baneze , nu pentru tampeniile tale ,ci pentru ca altcineva va crede ca poate comanda ceva si sa nu mai plateasca , ... ca vezi doamne ce poate sa-mi faca mie creditorii.


...plateste o data si nu ne mai bate pe noi la cap!

Edited by ibm_570, 20 November 2009 - 00:25.


#59
bebelushatim

bebelushatim

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 18.11.2009
Platesc daca am chef,ai inteles?
Si poti spune oricui sa ma baneze ..am aflat ce vroiam ...
asa k nu te mai baga ca prostul in seama...

#60
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,694
  • Înscris: 26.11.2001
Prostia se plateste, nesimtirea la fel...

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate