Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Caut splitter semnal satelit

Instalatii sanitare

Program de slabire cu succes gara...

Reconditionare cada baie din fonta
 Problema imprimanta

Here goes nothing

BCR sau Raiffeisen

Visual Studio 2022 instaleaza Epi...
 Sfat alegere parbriz

EMAG - recenzii false facute de ei?

Recomandare telefon 900-950

Nivel de trai
 Semnal bun da'... prost

De ce statiile de radio FM nu ren...

Pe unde pot sa gasesc statistici ...

Este reconditionat acest laptop?
 

datorii la avon

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
59 replies to this topic

#19
ibm_570

ibm_570

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 555
  • Înscris: 01.03.2008

View Post_Smiley_, on 19th November 2009, 09:24, said:

din pacate, zvonurile pe care le-ai auzit nu sunt adevarate.

dar mi-ar placea sa vad o liota d'asta de "descurcareti", cu cate o pancarta pe care sa scrie "tepar" agatata de gat , maturand strazile din bucuresti, sub supravegherea unui politist comunitar :)


... lasa ca si cei de la avon sunt o intreaga industrie de kkt-uri (ma refer la produsele lor) , daca nu jumatate in romania a avut de a face cu ei , acu nu zic ca ma plang/bucur de ghinionul altuia , referitor la chestia cu munca in interesul public , nici nu ma gandesc ce bine ar fi ,scapam si din criza , scapam si de datornici! , avem culmea si ceva curat :) in tara asta!

#20
copjob2000

copjob2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,813
  • Înscris: 26.11.2006

View Post_Smiley_, on 19th November 2009, 09:24, said:

dar mi-ar placea sa vad o liota d'asta de "descurcareti", cu cate o pancarta pe care sa scrie "tepar" agatata de gat , maturand strazile din bucuresti, sub supravegherea unui politist comunitar.





Asta a fost un proiect pentru transformarea amenzilor neplatite in munca in folosul comunitatii, dar a cazut.... :huh: din motive lesne de inteles...

#21
bebelushatim

bebelushatim

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 18.11.2009
Mai vreau sa va intreb,deci, ce imi trebuie sa am asupra mea sa demonstrez in instanta (dak se va ajunge acolo ) ca nu am venit pentru a nu se aplica executarea silita. Va multumesc.

#22
zmeutz

zmeutz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 793
  • Înscris: 25.07.2006
eu nu inteleg de ce vrei sa se ajunga in instanta?
de ce nu incerci o cale pasnica?
eu unul zic ca va fi mai grav daca se ajunge acolo ... asa ca cel mai bine inceaca sa o dai la pace cu ei si gata.(parerea mea)

#23
bebelushatim

bebelushatim

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 18.11.2009
Intrebarea mea era alta. Vreau sa stiu ce e de facuta daca cumva voi ajunge acolo. Deci, imi raspunde cineva?

#24
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,105
  • Înscris: 24.02.2006
or sa-ti spuna judecatorul ce acte sa pregatesti. la prima infatisare trebuie sa ai doar buletinul la tine.


oricum, pana la instanta, o sa trebuiasca sa treci de sicanarile firmei de recuperare. sa fii pregatita sa-ti sune aia toata familia si sa-i ameninte pe toti cu diverse chestii:ca or sa-si piarda casa daca nu-ti platesti datoria, ca or sa-i dea si pe ei in judecata, ca o sa fiti bagati toti (si tu si ei) in biroul de credit si nu o sa mai puteti lua vreodata credite, etc.
daca or sa faca rost de numerele de telefon, or sa sune si la scoala la tine (daca e cazul), la locul de munca al parintilor al altor rude de care mai pot da si, in general, pe oriunde or sa mai poata. nu uita, pe ei ii costa foarte putin sa vorbeasca la telefon.


stiu, e neplacut si o sa fie si mai neplacut. dar asa e cand nu-ti platesti datoriile.

Edited by _Smiley_, 19 November 2009 - 18:56.


#25
bebelushatim

bebelushatim

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 18.11.2009
Nu ma agit de asta....ai mei nu-s in Romania momentan, deci asta e ok. Si cu scoala la fel. Eu am venit din Germania vara aasta si sunt "noua" ca sa zic asa in orash....sunt noua si in scoala etc....Cam cat o sa dureseze sa te streseze astia???

#26
ibm_570

ibm_570

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 555
  • Înscris: 01.03.2008

View Postbebelushatim, on 19th November 2009, 19:35, said:

Nu ma agit de asta....ai mei nu-s in Romania momentan, deci asta e ok. Si cu scoala la fel. Eu am venit din Germania vara aasta si sunt "noua" ca sa zic asa in orash....sunt noua si in scoala etc....Cam cat o sa dureseze sa te streseze astia???


...Sincer,iti meriti soarta , cum ai ajuns in tara deja te-ai bagat in afaceri cu avon , hmm... , nu esti in stare sa-ti platesti datoriíle dar te lauzi ca vii din germania , rude pe afara! , ai sa ajungi sa te ascunzi de lume pentru 2 lei , nici nu stii ce stres pshihologic o sa ai cu baietii de la recuperari!

#27
bebelushatim

bebelushatim

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 18.11.2009
Nu-mi fac griji ca nr de tel mi l-am inchis si acasa sunt doar seara dupa 8 ca sunt prinsa in treburi si oricum nu raspund la nimeni la usa decat daca e cineva anuntat....Asa ca nu stiu care va fi stresul pt mine.

#28
Lucian_M

Lucian_M

    - membru glumeț -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,408
  • Înscris: 09.09.2006
Bre, cat tupeu au unii... Pe bune, citeam prima pagina si nu-mi venea sa cred. Pai daca ai cumparat (pardon, primit) ceva si nu ai de unde plati- de ce mai ai tupeu sa te folosesti de bunurile respective si apoi sa faci gat la firma si la recuperatori? Doar 50 lei penalitati? Ohooo, pai e foarte putin. Pe bune. Io ti-as zice sa platesti (totul pe loc sau esalonat) si sa nu-ti pui in card cu recuperatorii si nici sa apari in baza de credite. 7 ani nu pare mult- dar pun pariu ca se va ivi situatia sa vrei sa iti iei ceva, e scump, n-ai banii pe loc si vrei sa iei in rate si sa NU poti, deoarece apari in lista neagra.
Eu ca firma, daca te-as avea de client (potential client), ti-as refuza banii (sau promisiunile). Esti un client neserios (am facut la multi diverse servicii si inca mai am bani de recuperat- foto, calculatoare etc.). Persoanele care m-au tepuit o data primesc flit- mai mult sau mai putin voalat.

#29
bebelushatim

bebelushatim

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 18.11.2009
Momentan nu am bani si chiar dak i-as avea nu as plati. Eu intr-un an dupa ce termin scoala ma voi muta cu ai mei in Germania si acolo nu cred ca voi avea probleme.Ca statul roman trebuie sa-si recupereza banii,nu statul german. Si chiar dak as avea ii am pe ai mei langa mine. Deca va dati seama ce minim de stres am eu mai ales ca pana se termina scoala mai am 7 luni de stat in tara asta infecta....
Si stii dc nu mai vreau sa platesc?Iti mai dau un motiv....Cum zicea cineva pe acest site...produsele de la avon sunt de kkt... mi-am stricat tenul si pielea cu ele.Si nici inapoi nu le mai pot da pt ca deja le-am desfacut (va dati seama ca am folosit inainte produselse pt a-mi da seama de "caliatea " lor)

#30
copjob2000

copjob2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,813
  • Înscris: 26.11.2006
Creditorii te vor stresa pana se vor plictisi si te vor baga in CRB!
Acum un realizezi ce și cum....dar când vei avea nevoie de ceva și nu o să ai destui bani....și o să ți se închidă în bot toate băncile pentru că...în urmă cu câțiva ani te-ai bucurat de niște produse pentru care i-ai țepuit pe alții...o să regreți amarnic!
Dar, va fi prea târziu!   :huh:

#31
Al1

Al1

    tata balamuc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,134
  • Înscris: 01.09.2005

View Postbebelushatim, on 19th November 2009, 20:30, said:

Momentan nu am bani si chiar dak i-as avea nu as plati. Eu intr-un an dupa ce termin scoala ma voi muta cu ai mei in Germania si acolo nu cred ca voi avea probleme.Ca statul roman trebuie sa-si recupereza banii,nu statul german. Si chiar dak as avea ii am pe ai mei langa mine.

Dar dai dovadă și de o nesimțire crasă. Și nici nu vrei să te oprești , ci continui în a face port ilegal de creier.
Fraieri au fost ăia care ți-au dat un sfat pe topic-ul ăsta, nu meritai nimic.

#32
Lucian_M

Lucian_M

    - membru glumeț -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,408
  • Înscris: 09.09.2006
Sper ca iti place atmosfera salii de judecata- am fost o singura daca la o infatisare (sora mea a fost lovita pe trotuar de un betivan care conducea o masina- baitanul wera fiu de doctorita- se cunostea cu politia- fapt pentru care a scapat- ai mei au fost pusi sa plateasca taxele de judecata- sor-mea era sa moara- ironia sortii). Nu as vrea sa mai intru vreodata intr-un tribunal. Succes cu recuperatorii.
Daca ai tai se duc in Germania- inseamna ca au 80 de ero sa iti plateasca , cumparaturile. Acum sunt naspa produsele Avon- cand le-ai luat si le-ai folosit erau bune. Eu am diverse geluri, sampoane, sapunuri etc de la avon, sotia la fel (de fapt- ea are, io doar le folosesc- la geluri de dus ma refer). Daca erau naspa- nu mai cumpara. Aceeasi chestie si in cazul oriflame.

Inca o data- succes cu recuperatorii!

Daca iti faceam foto la nunta si spuneai ca ma platesti (toti banii la final) dupa ce iti aduc pozele- pur si simplu iti ceream jumatate din bani pe loc (asa procedez de fiecare data)- iar daca insistai ca vrei sa ma platesti la final- iti spuneam ca atunci cand vad bani- atunci vei vedea si produsul finit. Pana atunci nici nu ma obosesc macar sa descarc pozele de pe carduri. La mine la nikon am doua butoane care apasate simultan- formateaza cardul. Sa vad ce fata faci in acel moment- valoreaza toti banii din lume.
Cu alte cuvinte, esti genul de client pa care firmele de credit il vor ocoli pe viitor. Asta e purul adevar.

#33
copjob2000

copjob2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,813
  • Înscris: 26.11.2006

View PostAl1, on 19th November 2009, 20:37, said:

Dar dai dovadă și de o nesimțire crasă. Și nici nu vrei să te oprești , ci continui în a face port ilegal de creier.
Fraieri au fost ăia care ți-au dat un sfat pe topic-ul ăsta, nu meritai nimic.




Corect!
Mea culpa! :huh:

#34
Lucian_M

Lucian_M

    - membru glumeț -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,408
  • Înscris: 09.09.2006
De curiozitate- daca esti in lista neagra iti mai poti face abonament gsm? Nu de alta, isi ia romanul abonament, isi ia telefon gratis, dupa aia nu mai plateste abonamentul- chiar daca are bani- nu ii da, ca n-are chef. Telefoanele atea is naspa, au radiatii, iti bulesc creierul, te doare tot capul. Nasol.

Edited by Lucian_M, 19 November 2009 - 20:44.


#35
mimish

mimish

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 272
  • Înscris: 19.06.2008
Esti constienta ca te contrazici in afirmatii? Pana la urma ce doresti prin postarile de aici? Ai cerut un sfat si ai ajuns la altele...

#36
Lucian_M

Lucian_M

    - membru glumeț -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,408
  • Înscris: 09.09.2006
Colega, ea vrea doar sa nu plateasca. Atat. Clientul perfect.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate