Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Distante etrieri

Fisier corupt reapare in galeria ...

Ce condensator ar putea fi? TV Vo...

Problema droguri
 Soldat gradat profesionist - dipl...

Eroare incarcare formular

merita upgrade de la Ryzen 5 2600...

Intel i9 14900K cooler air Deepco...
 Curațare disc vinil

Atentie la site-ul FixShop.ro - p...

Display cu culori neuniforme

Despre Laborator Defectoscopie Ca...
 Mama Clopoțel

Windows 11 si boxa portabila - de...

Angajarea unei persoane de 18 ani...

Depunere declaratie unica PFA - i...
 

EMAG - Pareri / Sugestii / Reclamatii

* * * - - 11 votes
  • This topic is locked This topic is locked
6677 replies to this topic

#4537
MediumPlayer

MediumPlayer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,345
  • Înscris: 11.08.2016
Sunt oameni si oameni, eu chiar stau dupa un produs chiar si cateva luni pana sa-l achizitionez, mai ales daca pretul de la celelalte magazine e asemanator cu cel de la emag si nu-mi trebuie curand. Sau poate, cum am spus, se gaseste doar la emag, cum ar fi boxele astea: https://www.emag.ro/.../pd/DG4GF7BBM/. Se gasesc doar la emag dintre magazinele mai serioase. Au fost si la 730 de lei, dar eu vreau si mai putin. Nu-mi trebuie acum, asa ca nu ma grabesc sa le iau. Sunt acolo, pe lista, fac parte dintr-un plan din viitorul apropiat.

Alt exemplu, de data asta cu produs care se gasea si in alte magazine: mi-am pus pe lista RX 480 (versiunea STRIX) in noiembrie, si am luat-o in februarie cu 1197 de lei de la... Altex. La emag nu a scazut sub 1550 de lei, nici dupa aparitia lui RX 580. Apoi s-a dus naibii totul din cauza minerilor. Si acum ma bucur ca am apucat sa-mi placa video atunci. Posted Image

Desigur, presupun ca sunt foarte putini oameni ca mine, care isi fac planuri si cu cateva luni inainte de anumite achizitii, dar sunt.

Edited by MediumPlayer, 08 September 2017 - 09:48.


#4538
Qupidqu

Qupidqu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 298
  • Înscris: 04.08.2017

View PostMediumPlayer, on 08 septembrie 2017 - 09:45, said:

Alt exemplu, de data asta cu produs care se gasea si in alte magazine: mi-am pus pe lista RX 480 (versiunea STRIX) in noiembrie, si am luat-o in februarie cu 1197 de lei de la... Altex. La emag nu a scazut sub 1550 de lei, nici dupa aparitia lui RX 580. Apoi s-a dus naibii totul din cauza minerilor. Si acum ma bucur ca am apucat sa-mi placa video atunci. Posted Image
Desigur, presupun ca sunt foarte putini oameni ca mine, care isi fac planuri si cu cateva luni inainte de anumite achizitii, dar sunt.
Mie asa mi s-a intamplat cu un cooler Thermaltake, il comandasem si trebuia sa vina in doua zile, cum n-a venit in 48 de ore am facut comanda la alt site si mi l-au livrat in 12 ore.
Acum cica peste cateva zile imi vine si asta primul comandat. Posted Image)
Csf ? ncsf. Posted Image)

Edited by Qupidqu, 08 September 2017 - 10:21.


#4539
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,177
  • Înscris: 19.09.2005
am luat un produs de la resigilate, desi l-am veriicat cu atentie inainte sa-l iau acasa, cand sa-l montez am vazut ca-i lipsea un adaptor, impachetat la loc si dat la retur.

#4540
honeymik

honeymik

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,531
  • Înscris: 18.02.2014
Daca iau un produs SH, dar cu factura e-mag (evident pe numele altei persoane), cum il pot trimite in garantie? Am vazut ca in contul meu e-mag pot sa selectez doar produsele cumparate de mine.

#4541
nicu131

nicu131

    Bad Motherfucker

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,624
  • Înscris: 12.02.2008
Sambata la ora 15.20 am facut o comanda, astazi la ora 14.00 ma suna curierul ptr. livrare.
Bineinteles, banii la livrarePosted Image
Multumit de durata livrarii.

#4542
sandel1

sandel1

    Avat de 4 kg/75 cm. Ultimul, balastierele usl au distrus râul.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,092
  • Înscris: 24.02.2011
Nu stiti mai este valabila optiunea cu ridicarea produselor de la posta? Am vrut sa comand ceva si nu mai gasesc livrarea gratuita la oficiul postal.

#4543
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,834
  • Înscris: 07.06.2014
auzisem o reclama a lor cum ca si de la posta se poate livra prin curier. eu una n-am ridicat niciodata prin posta de la ei, decat sa stau 2 ore la coada, mai bine ma plimb in timpul ala.

#4544
VladutzU2013

VladutzU2013

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,557
  • Înscris: 21.01.2013

View Postsandel1, on 16 septembrie 2017 - 08:51, said:

Nu stiti mai este valabila optiunea cu ridicarea produselor de la posta? Am vrut sa comand ceva si nu mai gasesc livrarea gratuita la oficiul postal.
Se poate livra in continuare si la Posta - https://www.emag.ro/...rea-comenzilor3
Daca produsul este vandut de un partener eMAG Marketplace nu functioneaza livrarea prin Posta.

#4545
badmania98

badmania98

    Nenea

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,670
  • Înscris: 28.11.2001
Am făcut 4 comenzi în ultimele 2 săptămâni, toate cu probleme:
1. Comanda nr. 26918481 5 septembrie 2017
Produs: Senzor BroadLink A1 control WI-FI
Transport: curier
Problemă: în cont apare Garanție producător, iar în pachet nu este nicio garanție.
Urmări: am deschis pe emag Cererea cu numarul 1795081 din 07.09.2017.
Rezultat: nimic până acum

2. Comanda nr. 26940237 6 septembrie 2017
Produs: 4 bucăți Modul întrerupător simplu cu touch LIVOLO VL-C701
Transport: ridicare din showroom Crângași
Problemă: în cont apare Garanție producător, iar în pachet nu este nicio garanție.
Urmări: am deschis pe emag Cererea cu numărul 1796506.
Rezultat: nimic până acum

3. Comanda nr. 26940237 6 septembrie 2017 (acceași comandă ca la nr.2)
Produs: Modul intrerupator dublu cu touch LIVOLO VL-C702R, Wireless
Transport: ridicare din showroom Crângași
Problemă: în cutia care avea înscris codul corect se găsea alt produs (o priză).
Urmări: plimbat produsul greșit de la bancul de primire produse la bancul de retur, ridicat factura de storno de la bancul de retur și mers cu ea la casierie.
Rezultat: timp pierdut și mușchi la picioare. Așteptare câteva zile până fac cei de la eMag returul banilor pe card.

4. Comanda nr. 27152723 din 16 septembrie 2017
Produs: Baterie cada Franke Cary, Cartus ceramic, Crom fără furtun și duș
Transport: Livrare „cand vrei tu” - Curier
Problemă: de cum am văzut cutia produsului, care era rupta și prinsa cu scotch, m-a dus gândul că produsul are probleme. Desfac de față cu curierul cutia și în aceasta se afla bateria care prezenta zgârieturi și deformări ce o făceau necompatibilă cu un produs nou și mai ales utilizabil. Am refuzat coletul și am sunat la eMag Help de unde mi s-a comunicat că o altă baterie îmi poate parveni peste 4-5 zile, în funcție de cum ajunge (din București în București) bateria refuzată la ei.
Urmări: am refuzat produsul.
Rezultat: timp pierdut și așteptare câteva zile până fac cei de la eMag returul banilor pe card.

Ajung la concluzia că eMag devine o firmă din ce în ce mai neserioasă și o să renunț să mai cumpăr de la ei.
O să mai trimit un email azi cu toate aceste probleme urmat de o reclamație la ANPC.

#4546
badmania98

badmania98

    Nenea

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,670
  • Înscris: 28.11.2001
Celor care mai comandă de la eMag le recomand să deschidă coletul și să verifice cu atenție produsul comandat. La fel dacă mergeți și-l ridicați din showroom. La orice bănuială că produsul este neconform, returnați-l!

#4547
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,834
  • Înscris: 07.06.2014
e valabil peste tot, nu numai la emag.

#4548
petman

petman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,865
  • Înscris: 28.11.2001
Comanda facuta pe 4 septembrie.
Attached File  Untitled.png   16.1K   60 downloads
Plata ramburs - de ce sa ne grabim!? De pe 5 sunt pe drum spre punctul de livrare de la Posta.

#4549
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,834
  • Înscris: 07.06.2014
pai posta se misca in ritmul ei, mai ceva ca cfr-ul.

eu joi noapte am facut o comanda la un partener emag, vineri la 10 m-au sunat sa-mi confirme comanda si specificatiile produsului, m-au intrebat cand sa trimita coletul, le-am zis ca sambata sunt acasa dimineata si il pot primi, iar sambata la ora 9 m-a sunat curierul ca mi-a ajuns coletul.

in concluzie, mai bine mi-a fost cu partenerul decat cu emag direct, insa nici de emag nu am ceva de reprosat cu privire la timpul de livrare, comand numai in showroom pt produsele mici si n-am intampinat intarzieri niciodata.

#4550
petman

petman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,865
  • Înscris: 28.11.2001
Am mai comandat cu livrare la posta si au ajuns in 2-3 zile maxim. Eu cred ca nu au produsul in stoc ca acu apare indisponibil.

#4551
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,834
  • Înscris: 07.06.2014
e clar in cazul asta. au vandut blana ursului din padure.

#4552
ccdsah

ccdsah

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,581
  • Înscris: 16.03.2013

View Postpetman, on 17 septembrie 2017 - 12:05, said:

Comanda facuta pe 4 septembrie.
Attachment Untitled.png
Plata ramburs - de ce sa ne grabim!? De pe 5 sunt pe drum spre punctul de livrare de la Posta.
Astia merita sa fie tepuiti. Asa ca atunci cand ajunge produsul refuza-i politicos, spune-le ca l-ai luat de la magazin fizic. Eu cel putin ultimele 3 achizitii le-am luat de la un magazin fizic, chiar daca am platit un pic mai mult.

#4553
andrei_ionut

andrei_ionut

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,085
  • Înscris: 29.10.2016
Aveti cumva, din intamplare, vreun cod de reducere de care nu aveti nevoie? Ms

#4554
-same-

-same-

    Inactive member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,466
  • Înscris: 21.12.2013
Am unul pentru Livrare cand vrei tu daca te intereseaza.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate