Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare drona

Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...
 Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...
 Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...
 

EMAG - Pareri / Sugestii / Reclamatii

* * * - - 11 votes
  • This topic is locked This topic is locked
6677 replies to this topic

#4519
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
daca acea cutie este inca sigilata, atunci se poate returna fara nici o problema. daca nu vor, anpc direct. incalca legea flagrant

cere-le in scris de ce nu se poate returna produsul sigilat. apoi la anpc.

#4520
indrulina

indrulina

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 05.04.2009
Angajatii de la reclamatii si retururi mi-au spus ca, in cazul meu, care nu mai avusesem o licenta anterioara, valabilitatea softului era de fapt de numai 8 luni plus, vezi Doamne, bonus 3 luni. Adica sub 1 an. Total diferit fata de specificatiile de pe site.

Am apucat sa postez inainte de a citi ultimul tau post. Am scris ca mi s-au returnat banii. Ideea era ca, daca nu te prinzi de inselatorie, ramai cu banii dati. Eum-am prins, dar ... am pierdut timp pe drumuri.

Iar reclama... tot inselatoare e. Sau inselatorie, cum spunea mai sus un coleg de forum. Avem totusi alte asteptari de la firme asa-zise mari. Se pare ca ne ofera tot mai putine motive de incredere.

Edited by indrulina, 07 September 2017 - 20:06.


#4521
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
inseamna ca nu am vazut, atunci e ok, dar reclama tot mincinoasa este. tot inselatorie

ca si cum te-ai duce sa-ti iei masina si-ti da un scuter. tot cu motor, cu roti, etc. o mica scapare la descriere.

#4522
indrulina

indrulina

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 05.04.2009
Bonus din partea mea pentru emag: am incercat sa postez nemultumirile mele pe siteul lor, la produsul pe care l-am returnat, dar m-au cenzurat, refuzandu-mi postarea, pe motiv ca nu pot evalua un produs pe baza nemultumirilor legate de prestatia lor... de firma neserioasa, as adauga eu, un pic sarcastic. Imi aduce aminte, usor voalat de perioada securitatii ceausiste si masurile de contrapropaganda vizavi de actiu ile ostile statulului "democratic".

Edited by indrulina, 07 September 2017 - 20:13.


#4523
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
epic

#4524
indrulina

indrulina

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 05.04.2009
Sincer sa fiu, imi lasa un gust amar. E prima mea postare de nemultumire... in circa 50 de ani. Dar, din ultimele 4 comenzi la emag, 3 au fost in zadar... timp pierdut, planuri degeaba etc.
Celelalte doua esecuri sunt legate de comenzile pe care, cica, la expediaza prin Posta Romana, la oficiile de cartier. In situatia mea, nu am primit sms de la oficiul postal pentru care am optat, iar produsele au fost returnate la emag... pentru ca nu m-am prezentat sa le ridic. Parca totul fac "la misto".
Bag seama ca, pe masura ce le creste cota de piata, le scade bunul simt.
Cel putin asa percem noi, clientii, simplii clienti... care totusi le platesc salariile si le fac profit. Multumim emag!

#4525
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
din ce inteleg ai cumparat o licenta de kaspersky, nu stiu la ce pret, insa vezi ca sunt si pe alte site-uri, eu cumparasem la un moment dat din alta parte si  am platit online, mi-au dat codul pe mail. discutand cu suportul i-am intrebat ce s-ar intampla daca acel cod este inactiv si astfel am platit degeaba. atunci mi-au zis ca iti dau ei un alt cod de activare a produsului pt ca ai platit serviciul. evident ca ei stiu daca ai sau nu "vechiul" cod activat. asa ca e ok chiar si cu licenta online. cel putin la kaspersky, la restul nu stiu ce poate fi.

astfel eviti neplacerile minunatelor magazine romanesti si teparii nostri.

#4526
indrulina

indrulina

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 05.04.2009
Te-ai prins! Am zis sa nu fac eu reclama negativa Kaspersky, care nu stiu ce vina au in treaba asta. Multumesc pentru sfat, ieri am facut comanda la alta firma online, mai mica, dar sper ca mai serioasa, iar luni o sa am produsul. Cu 20 de lei mai scump decat la emag... dar probabil ca este, culmea, ceea ce specifica pe site.

Edited by indrulina, 07 September 2017 - 20:33.


#4527
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
daca emag incurca codurile EAN in sistem, ori inregistreaza lotul pe alt cod in sistem, evident ca le da cu virgula la vanzare.

#4528
indrulina

indrulina

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 05.04.2009
Se poate. Codul de pe factura era diferit fata de cel inscriptionat pe cutia softului. Asta m-a facut sa cred ca e vorba de o simpla eroare de la depozitul lor. Ar fi putut macar sa incerce realmente sa indrepte greseala, nu sa dea din umeri. Ca eu le-am platit cu bani "adevarati", nu cu serii imaginare, de genul celor de la Monopoly.

#4529
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
ori doar au vrut sa trimita alta cutie, daca o desfaci, asta e, e a ta si dai alti bani pt alta licenta. ori daca doar au gresit cand au facut coletul, e de porc sa te dai cu dosul la gard pe urma cum ca nu pot face nimic si e pierderea ta.

#4530
indrulina

indrulina

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 05.04.2009
Asa este, din pacate... Aviz amatorilor de chilipiruri emag. Toate au, pana la urma, un pret. Destul de piperat, tocmai atunci cand pare foarte convenabil.

#4531
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,245
  • Înscris: 05.06.2002

View PostDany_Darke, on 07 septembrie 2017 - 20:41, said:

ori doar au vrut sa trimita alta cutie, daca o desfaci, asta e, e a ta si dai alti bani pt alta licenta. ori daca doar au gresit cand au facut coletul, e de porc sa te dai cu dosul la gard pe urma cum ca nu pot face nimic si e pierderea ta.
Inselatoria e de natura penala! Nu merge cu ai desfacut cutia -> asta e.

#4532
indrulina

indrulina

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 05.04.2009
Incerc in continuare sa postez un review la softul Kaspersky respectiv, sa previn si alti potentiali cumparatori asupra faptului ca e reclama falsa... dar emag imi trimite postarile spre... editare la departamentul lor, in vederea postarii. Adica, mai pe romaneste, scrie tu... ca noi postam ce vrem... adica ce da bine la imagine. Mor cand vad ca reclama mincinoasa e in continuare activa pe siteul emag. Rusine!

#4533
indrulina

indrulina

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 05.04.2009
Hai ca-i tare! Am verificat siteul emag si... au lasat neschimbate toate specificatiile eronate/false la antivirusul kaspersky in cauza, insa... i-au marit pretul!!! Acum nu mai e la oferta! Astia fac misto de clienti din toate pozitiile. Din pacate, nu pot sa ajut si sa previn alte tepe date clientilor emag la produsul respectiv. Pana la urma, or sa se tepuiasca si altii, o sa se termine stocul si... asta este. Dar, repet, mor sa vad smecherii in direct si sa nu pot face nimic.
Acum incerc sa-mi sterg contul emag, dar nu reusesc. E ca la securitate... ai intrat, nu mai iesi cand vrei tu.

Acum suita antivirus e mai scumpa decat la concurenta. Probabil isi iau un moment de respiro sa vasda cum dreg busuiocul. La pretul prezent, afisat pe site, nu mai cumpara nimeni de la ei. Deci, sper eu, nu va mai fi nimeni inselat de emag in seara asta . Cel putin la produsul respectiv.

Edited by indrulina, 07 September 2017 - 21:50.


#4534
Qupidqu

Qupidqu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 298
  • Înscris: 04.08.2017

View Postindrulina, on 07 septembrie 2017 - 20:30, said:

Cu 20 de lei mai scump decat la emag... dar probabil ca este, culmea, ceea ce specifica pe site.
Eu cand am facut comenzi la alte firme , tot de la emag mi le-au adus.Adica firma respectiva face comanda la emag la care isi pune profit + taxa de transport.
Deci sunt sanse ca tot de la emag (acelasi produs) sa-ti fie dat .Posted Image

#4535
MediumPlayer

MediumPlayer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,338
  • Înscris: 11.08.2016

View Postindrulina, on 07 septembrie 2017 - 21:49, said:

Hai ca-i tare! Am verificat siteul emag si... au lasat neschimbate toate specificatiile eronate/false la antivirusul kaspersky in cauza, insa... i-au marit pretul!!! Acum nu mai e la oferta! Astia fac misto de clienti din toate pozitiile. Din pacate, nu pot sa ajut si sa previn alte tepe date clientilor emag la produsul respectiv. Pana la urma, or sa se tepuiasca si altii, o sa se termine stocul si... asta este. Dar, repet, mor sa vad smecherii in direct si sa nu pot face nimic.
Acum incerc sa-mi sterg contul emag, dar nu reusesc. E ca la securitate... ai intrat, nu mai iesi cand vrei tu.

Acum suita antivirus e mai scumpa decat la concurenta. Probabil isi iau un moment de respiro sa vasda cum dreg busuiocul. La pretul prezent, afisat pe site, nu mai cumpara nimeni de la ei. Deci, sper eu, nu va mai fi nimeni inselat de emag in seara asta . Cel putin la produsul respectiv.

Nu esti nici primul, nici ultimul, care nu intelege ca evaluarea produsului se face pt... produs! Daca mentionezi ceva despre serviciile emag, nu ti se publica comentariul. Simplu, trebuie citite termenele si conditiile.
Orice plangere legata de descrierea unui produs sau despre serviciile emag se face pe pagina dedicata: https://www.emag.ro/...matii-sesizari. Si chiar se ocupa de corectarea datelor. E posibil sa dureze chiar cateva saptamani pana primesti un raspuns, in functie de nr de reclamatii pe care le au, dar vei primi.
Referitor la preturi, sunt de acord, salturile sunt inexplicabile. Sunt si promotii pe bune, numai ca trebuie sa fii rabdator si sa urmaresti evolutia pretului pe o perioada mare, si sa nu-ti trebuiasca produsul prea curand. Asta in cazul in care se gaseste doar la emag. Altfel, exista alternative.

Edited by MediumPlayer, 08 September 2017 - 09:26.


#4536
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
corect ce zici medium, dar cine cumpara un produs la nu stiu cate saptamani sau luni de cand realizeaza ca are nevoie pt a gasi un pret ok? te decizi la produs si cauti pretul, daca stai 3 luni dupa el, inseamna ca de fapt nu-ti trebuie si il cumperi din inertie.

asta e si principiul lor pe care bazeaza fluctuatia preturilor.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate