Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?
 

EMAG - Pareri / Sugestii / Reclamatii

* * * - - 11 votes
  • This topic is locked This topic is locked
6677 replies to this topic

#4483
Tony7Y

Tony7Y

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 402
  • Înscris: 05.12.2012
Nici nu ma asteptam.
La unul din iPhone-uri, 4 respectiv 5 as fi renuntat pentru orice suma.
In schimb valoarea pentru iPhone 4 ei au estimat-o la -400 lei. Cum scazi 500 lei la un telefon pe care tu ai da 100 lei daca ar fi ca nou, asta nu inteleg.

#4484
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,802
  • Înscris: 07.06.2014
-400????? adica pt un buy back tu ii platesti pe ei ca sa-l ia?

si unde e afacerea? in afara de teapa lor

#4485
Tony7Y

Tony7Y

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 402
  • Înscris: 05.12.2012
Ceva de genul.
Au selectat iPhone 4 si aparea ca daca ar fi ca nou, mi-ar da un voucher de 100 si ceva de lei.
Dupa au niste optiuni unde selecteaza starea telefonului. Punea la ecran ca e cumva, scadea -200 lei. Mai punea pe spate ca are zgarieturi sau altceva, mai scadea -200 lei. Si tot asa. Posted Image

Eu ma asteptam ca in functie de defectiuni sa scada din aia 100 si ceva de lei pana la 0 lei. Dar nu, programul e facut special cat sa scada foarte mult din pretul unui telefon mai nou.

Edited by Tony7Y, 13 August 2017 - 17:37.


#4486
MediumPlayer

MediumPlayer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,337
  • Înscris: 11.08.2016
Tot mai bune sunt alea unde iti da 100-150 de lei pe TV, frigider, aragaz etc. vechi, unde interesul e sa scapi de produsul vechi, sa nu-l arunci tu cine stie pe unde. Posted Image

#4487
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017

 MediumPlayer, on 13 august 2017 - 20:27, said:

Tot mai bune sunt alea unde iti da 100-150 de lei pe TV, frigider, aragaz etc. vechi, unde interesul e sa scapi de produsul vechi, sa nu-l arunci tu cine stie pe unde. Posted Image
Ala da , ca poti duce si un tv defect doar sa fie cu toate in el .

#4488
dem3ntor

dem3ntor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,121
  • Înscris: 16.04.2007
....
eu am 17zile de cand am lansat comanda, si 14zile de cand am anulat-o SI BANII SUNT TOT LA EMAG!
toti operatorii emag stiu una si buna, urgentam, nu stim ce s-a intamplat ... thule muma'n c*r de hoti!

#4489
partyman

partyman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,026
  • Înscris: 17.10.2004
Eu am primit vestea ca pe 25 iulie banii au plecat spre mine, azi am sunat din nou satul de amanari, mi s-a spus ca banii sunt blocati la Payu. La payu nu raspunde nimeni la telefon. O fi vreoun semn rau? Tot vorbim de incurajarea platilor cu cardul si ce sa vezi, daca doamne fereste e ceva aiurea, ne ascundem dupa cires?

#4490
androholic

androholic

    nemuritor si rece

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,898
  • Înscris: 26.03.2012
Hai eMAG-ule, nu mă dezamăgi și pune un pic mai rapid treburile în mișcare. Comandă plasată pe 16 august și încă niciun semn. Văd că pe awb tracking comanda este inexistentă. Bătrâna mea mamă așteaptă tv-ul comandat și s-a cam săturat de completat integrame.

Vechiul tv s-a stricat iremediabil.

#4491
androholic

androholic

    nemuritor si rece

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,898
  • Înscris: 26.03.2012
Parcă mi-ar fi citit cei de la eMAG postarea anterioară. În sfârșit, am primit sms-ul înștiințării de livrare a firmei de curierat Sameday. eMAG nu mai lucrează cu Fan Courier? De aia nu găseam statusul comenzii, eu căutam pe site-ul fan courier, nu pe sameday.

#4492
dem3ntor

dem3ntor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,121
  • Înscris: 16.04.2007

 dem3ntor, on 14 august 2017 - 15:11, said:

....
eu am 17zile de cand am lansat comanda, si 14zile de cand am anulat-o SI BANII SUNT TOT LA EMAG!
toti operatorii emag stiu una si buna, urgentam, nu stim ce s-a intamplat ... thule muma'n c*r de hoti!

azi 18.08.2017 am primit banii inapoi - a durat 19zile, in conditia in care produsul a stat doar la curier... NU PLATITI IN AVANS!!!!

#4493
easy90rider

easy90rider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,980
  • Înscris: 01.07.2007

 dem3ntor, on 14 august 2017 - 15:11, said:

....
eu am 17zile de cand am lansat comanda, si 14zile de cand am anulat-o SI BANII SUNT TOT LA EMAG!
toti operatorii emag stiu una si buna, urgentam, nu stim ce s-a intamplat ... thule muma'n c*r de hoti!
vezi mai jos.

 partyman, on 15 august 2017 - 10:45, said:

Eu am primit vestea ca pe 25 iulie banii au plecat spre mine, azi am sunat din nou satul de amanari, mi s-a spus ca banii sunt blocati la Payu. La payu nu raspunde nimeni la telefon. O fi vreoun semn rau? Tot vorbim de incurajarea platilor cu cardul si ce sa vezi, daca doamne fereste e ceva aiurea, ne ascundem dupa cires?
Bullshit. scrie un email la infocardurionline {AT} emag.ro eu asa am facut la ultima plata anulata, din prostia lor, si am primit banii a doua zi.

 androholic, on 18 august 2017 - 08:13, said:

Parcă mi-ar fi citit cei de la eMAG postarea anterioară. În sfârșit, am primit sms-ul înștiințării de livrare a firmei de curierat Sameday. eMAG nu mai lucrează cu Fan Courier? De aia nu găseam statusul comenzii, eu căutam pe site-ul fan courier, nu pe sameday.
Sameday e a celor de la emag...

Am primit o notificare de la aplicatia emag, de pe tableta, si pana am ajuns sa citesc era dupa miezul noptii, atunci am vazut ca imi scria ca sa ma grabesc ca imi expira un voucher de 100 lei de la emag in acea zi... Partea ciudata e ca nu am primit nici un email de la ei ca mi-au acordat voucherul... Bineinteles ca la callcenter nu stiau despre ce e vorba si nici nu au vrut sa il reactiveze :(

Edited by easy90rider, 18 August 2017 - 09:47.


#4494
androholic

androholic

    nemuritor si rece

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,898
  • Înscris: 26.03.2012
Mulțumesc fain pentru informație
@easy90rider

PS
M-a și sunat deja curierul, am stabilit cu el împreună la telefon ora la care să fiu acasă pentru preluarea coletului. Mi-a lăsat o impresie plăcută, mi-a vorbit foarte respectuos și profesionist.

 partyman, on 15 august 2017 - 10:45, said:

Eu am primit vestea ca pe 25 iulie banii au plecat spre mine, azi am sunat din nou satul de amanari, mi s-a spus ca banii sunt blocati la Payu. La payu nu raspunde nimeni la telefon. O fi vreoun semn rau? Tot vorbim de incurajarea platilor cu cardul si ce sa vezi, daca doamne fereste e ceva aiurea, ne ascundem dupa cires?
De aia tot repet peste tot faptul că plata ramburs la livrare e sfântă. Ai posibilitatea să verifici și marfa până dai banii. Nu aș plăti niciodată înainte ca la curve.

#4495
honeymik

honeymik

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,531
  • Înscris: 18.02.2014
Este a nu stiu cata oara cand comand un produs, iar a 2-a zi se ieftineste sau apare un voucher. Acuma mi s-a intamplat faza cu voucherul. Posted Image

Daca nu sar baietii cu ceva le trimit produsul inapoi, numa' de-a naibii.

#4496
androholic

androholic

    nemuritor si rece

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,898
  • Înscris: 26.03.2012
Confirm sosirea coletului exact în intervalul stabilit împreună cu șoferul curier.
Mulțumesc eMAG. Încă o dată ai dat dovadă de seriozitate, eficiență și rapiditate.

#4497
partyman

partyman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,026
  • Înscris: 17.10.2004
odiseea continua la mine, am aflat ca banii sunt blocati de emag fiindca am avut discount, am returnat produsul si cineva de la contabilitate, nu stia cati bani sa-mi dea inapoi...nici pana acum nu am primit decat promisiuni.

#4498
easy90rider

easy90rider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,980
  • Înscris: 01.07.2007


 partyman, on 18 august 2017 - 18:41, said:


Bullshit... Ai scris la adresa data de mine?

#4499
izometric

izometric

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,392
  • Înscris: 05.09.2013
Returnarea banilor greu se aplica si de catre Amazon. De aici a furat ideea emag.

Strategia este menita sa ii descurajeze pe cei cu un buget de cumparaturi mic sa faca retururi prea multe. Adica trebuie sa ai grija la frecventa cu care faci retur ca sa nu te trezesti cu cardul gol.

Si inca ceva, amazon baneaza userii care fac retururi multe. Prevad ca o sa imprumute si emag ideea, asa ca atentie la "fac retur numai de-a naibii".

#4500
partyman

partyman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,026
  • Înscris: 17.10.2004
Am primit sambata banii. Nu fac retur de dragul returului,nu ma joc cu produsele, nu fac reviewuri sau mai stiu eu ce. Pur simplu produsul nu-mi convine si daca platesc cu cardul e ca, pentru mine e mai comod. O sa-mi schimb obiceiul.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate