Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...
 Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady
 Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism
 Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?

Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...
 

Testele sarcina

- - - - -
  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#19
florina

florina

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,958
  • Înscris: 10.05.2005
si daca e aia de care a vrut sa scape acum catva timp inseamna ca de-aia a vrut ea sa  faca sex asa repede, ca sa poata zice ca el e tatal. :w00t:

Edited by florina, 10 August 2005 - 21:24.


#20
StefanGSM

StefanGSM

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 11.07.2005

florina, on Aug 10 2005, 21:23, said:

si daca e aia de care a vrut sa scape acum catva timp inseamna ca de-aia a vrut ea sa  faca sex asa repede, ca sa poata zice ca el e tatal. :w00t:

<{POST_SNAPBACK}>


pai degeaba zice,ca testul de paternitate nu minte.....sau chiar o fi el tatal ?

#21
...easca

...easca

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 815
  • Înscris: 21.06.2005

addicted, on Aug 10 2005, 20:11, said:

daca a fost abstinenta mai mult timp inainte *cred* ca e posibil sa ii deregleze ciclul.

<{POST_SNAPBACK}>



Nu crezi bine.


sam, on Aug 10 2005, 22:21, said:

mda......intresanta ipoteza. nu mi-ar fi trecut prin cap asa ceva.....   :huh:

<{POST_SNAPBACK}>



De ce? Atata timp cat amicul nostru a avut echipamentul de protectie intact, iar testul a iesit pozitiv, este o varianta.

Anyway, va vedea ce ii va spune medicul, pot fi mai multe cauze pentru amenoree, asta era doar varianta scary.

#22
u9511160

u9511160

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 531
  • Înscris: 16.02.2005

...easca, on Aug 10 2005, 23:14, said:

Nu crezi bine.
De ce? Atata timp cat amicul nostru a avut echipamentul de protectie intact, iar testul a iesit pozitiv, este o varianta.

<{POST_SNAPBACK}>


Testul a iesit negativ. Eu intrebem daca e posibil sa fie gresit. Problema e intarzierea ciclului.

#23
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,795
  • Înscris: 13.01.2005

u9511160, on Aug 11 2005, 09:28, said:

Testul a iesit negativ. Eu intrebem daca e posibil sa fie gresit. Problema e intarzierea ciclului.

<{POST_SNAPBACK}>

E posibil sa fie gresit. E posibil ca ciclul sa intirzie si din alte motive, nu doar sarcina.

#24
andreea96

andreea96

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 21.06.2007
As dori sa imi dati si mie sfaturi. Am facut sex neprotejat in decursul lunii trecute, menstruatia trebuia sa imi vina aproximativ acum doua saptamani. Mentionz ca de obicei nu imi intarzie mai mult de 3-4 zile. Am facut doua teste de sarcina, de la firme diferite si ambele au iesit negativ. Credeti ca e posibil sa fiu insarcinata? La ce fel de doctor ar trebui sa ma duc? Intai la cel de familie apoi mi se va da trimitere? Lamuriti-ma va rog frumos.

#25
lopi

lopi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,266
  • Înscris: 11.10.2006

View Postandreea96, on Jun 21 2007, 09:12, said:

As dori sa imi dati si mie sfaturi. Am facut sex neprotejat in decursul lunii trecute, menstruatia trebuia sa imi vina aproximativ acum doua saptamani. Mentionz ca de obicei nu imi intarzie mai mult de 3-4 zile. Am facut doua teste de sarcina, de la firme diferite si ambele au iesit negativ. Credeti ca e posibil sa fiu insarcinata? La ce fel de doctor ar trebui sa ma duc? Intai la cel de familie apoi mi se va da trimitere? Lamuriti-ma va rog frumos.

Se poate sa nu fii insarcinata. Poate sa intarzie din "n" motive: chist, caldura, stress, schimbari de mediu etc. Testele daca au fost facute corect sunt destul de fidele.
Poti sa mergi la medicul de familie si iti va da trimitere.

PS: Data viitoare foloseste o metoda anticonceptionala, te scoate de multe batai de cap. Daca vrei sa mergi pe anticonceptionale, oricum ar fi bine sa te vada un ginecolog (si astea sunt de o gramada de tipuri, doar informativ iti scriu).

Edited by lopi, 21 June 2007 - 21:50.


#26
negotzel00

negotzel00

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 678
  • Înscris: 10.09.2005
profu de fiziologie  zicea astfel: daca testul e pozitiv 100% e gravida, daca e negativ e posibil sa fie gravida. deci cu testul de sarcina poti sa spui sigur ca e , nu ca nu e. si la cate teste am vazut pana nu in general au fost corecte"masuratorile"

#27
cspot

cspot

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,855
  • Înscris: 22.07.2004

View Postandreea96, on Jun 21 2007, 09:12, said:

As dori sa imi dati si mie sfaturi. Am facut sex neprotejat in decursul lunii trecute, menstruatia trebuia sa imi vina aproximativ acum doua saptamani. Mentionz ca de obicei nu imi intarzie mai mult de 3-4 zile. Am facut doua teste de sarcina, de la firme diferite si ambele au iesit negativ. Credeti ca e posibil sa fiu insarcinata? La ce fel de doctor ar trebui sa ma duc? Intai la cel de familie apoi mi se va da trimitere? Lamuriti-ma va rog frumos.

    Daca ai facut testele corect , nu ai de ce a-ti faci griji ...
    Poti sa sari peste medicul de familie
    Un ginecolog ar fi destul de bun pentru problema ta . Se gasesc pe toate drumurile ...


editat de moderator: mai usor cu asemenea exagerari

Edited by mianna, 25 June 2007 - 20:03.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate