Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...
 Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady
 Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism
 Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?

Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...
 

Linda Residence

- - - - -
  • Please log in to reply
1992 replies to this topic

#37
cosminnel

cosminnel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 154
  • Înscris: 05.05.2006
Am ras-ras-rasfoit si discutat antecontractul punct cu punct, si am semnat o varianta agreata de amandoua partile. Oricum, modificarile facute nu au fost de substanta. Cel mai mult ne-a interesat sa fie compatibil cu procedurile fondului de garantare, ale bancii, etc, si important e ca am gasit intelegere.
La regulamentul de ordine interioara (adica o mare parte din antecontract) nu am avut nici un comentariu, ba chiar dimpotriva, cred ca e facut in asa fel incat sa protejeze complexul si sa ii mentina valoarea si un anumit standard de viata (am vazut in alte complexe noi balcoane inchise de fiecare cum il taie capul, T-uri la parcari, si alte romanisme din astea).
La alte complexe rezidentiale iese din discutie rambursarea avansului in orice circumstanta.
Una peste alta mi se pare un document echitabil.

A contat si faptul ca dezvoltatorul e agreat de Volksbank, nu ca ma inchin bancilor, dar sistemul lor de control intern nu le permite sa intre in afaceri chiar cu oricine.

#38
arabela57

arabela57

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 22.11.2009

View Postcosminnel, on 4th December 2009, 17:26, said:

Noi am ales cu vedere spre spate. In afara de interiorul baii, cam toti peretii sunt la locul lor, inclusiv tavanul.
La etajul 2 ai o priveliste mai panoramica asupra zonei, dar si la etajul 1 e ok; depinde de amplasarea fiecarui apartament. Probabil dupa ce se termina cu constructiile si creditul o sa mergem cu un platou de prajituri la vecinii din spate, in semn de "bine v-am gasit" Posted Image

Am vazut ca a intrebat cineva de tren: din cate am aflat e unul dimineata si unul seara. Pe cel de dimineata l-am vazut pe la 8:15  la Republica.
Si eu am ales acelasi apartament dar in blocul 5 pentru ca pe cel din blocul 6 l-ati luat voi Posted Image (et. 1 scara B vedere pe spate). Acum studiez contractul care este intr-adevar stufos, dar asta nu ma deranjeaza deloc deoarece nu face decat sa ne protejeze pe noi cei ce voi locui acolo. Ati schimbat ceva in antecontract pentru ca eu chiar nu prea am ce sa comentez?

CLONA DEZVOLTATOR

Edited by ech, 18 June 2014 - 11:55.


#39
cosminnel

cosminnel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 154
  • Înscris: 05.05.2006
Sa inteleg ca ai apartamentul 70 :) Asa au pus prima oara in antecontractul nostru din greseala (cladirea 5, scara b, apt 70).
Pe parcurs am avut cateva modificari minore. Probabil varianta pe care ai primit-o acum e cea pe care am semnat-o si noi. Oricum, cum ziceam mai sus, am primit lamuriri pentru toate intrebarile.
Succes in continuare.

#40
michel83

michel83

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 28.11.2009

View Postcosminnel, on 5th December 2009, 21:13, said:

Sa inteleg ca ai apartamentul 70 Posted Image Asa au pus prima oara in antecontractul nostru din greseala (cladirea 5, scara b, apt 70).
Pe parcurs am avut cateva modificari minore. Probabil varianta pe care ai primit-o acum e cea pe care am semnat-o si noi. Oricum, cum ziceam mai sus, am primit lamuriri pentru toate intrebarile.
Succes in continuare.
feedbackul din partea tipei de la volksbank cu care am discutat e intr-adevar bun si prompt. si eu am avut niste neintelegeri pe contract dar la fel nu prea ai ce sa comentezi pentru ca jumate din el e numai regulamentul de ordine interioara, iar cealalta jumatate mi se pare normal sa fie mai mare: sunt anexe, schite, chestii conexe.
nu am cum sa imi dau seama ca e aceeasi varianta cu a voastra. mi-au spus si mie ca aduc modificari la contracte in functie de feedbackul clientilor, daca feedbackul este intr-adevar fundamentat. imi pare ok. ma mai gandesc inca o noapte... noapte e un sfetnic bun  Posted Image

CLONA DEZVOLTATOR

Edited by ech, 18 June 2014 - 11:49.


#41
tartorul75

tartorul75

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 71
  • Înscris: 28.10.2009

View PostThomas-, on 28th November 2009, 20:50, said:

Cata publicitate subtila!
Thomas draga,
Iti multumesc pentru raspunsul inteligent. As vrea sa iti scriu mai multe, dar timpul nu este la fel de darnic cu mine cum poate ar fi cu tine in calitate de analist de text.
Poti fi sigur ca daca nu as avea intentia sa cumpar cu adevarat ceva nu mi-as pierde timpul pe aici analizand din spatele unei "identitati artificiale". Momentan mi-am decalat intentia de cumparare pentru dupa sarbatori pentru ca inca sunt indecis. Daca vrei sa fii cu adevarat util poate mai bine ti-ai da si tu cu parerea sau ai veni cu propuneri.
Iti multumesc pentru atentia acordata.

CLONA DEZVOLTATOR

Edited by ech, 18 June 2014 - 11:48.


#42
michel83

michel83

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 28.11.2009
dupa lupte psihologice m-am decis asupra unui apartament de 2 camere pe spate la parter, cladirea nr. 6, scara b.
cosminnel, daca inteleg bine, o sa fim vecini Posted Image semnez antecontractul saptamana asta si dupa poate ne vedem la o bere.

asteptam si alti vecini. Posted Image pe cine mai avem nou?

CLONA DEZVOLTATOR

Edited by ech, 18 June 2014 - 11:48.


#43
cosminnel

cosminnel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 154
  • Înscris: 05.05.2006
Sa fie intr-un ceas bun atunci. E posibil sa fie chiar cel de sub noi, iar daca e asa promitem sa nu mergem apasat prin casa :)
Iesim la bere, ca trebuie sa fondeze cineva comunitatea :)

#44
tartorul75

tartorul75

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 71
  • Înscris: 28.10.2009

View Postmichel83, on 7th December 2009, 18:07, said:

dupa lupte psihologice m-am decis asupra unui apartament de 2 camere pe spate la parter, cladirea nr. 6, scara b.
cosminnel, daca inteleg bine, o sa fim vecini Posted Image semnez antecontractul saptamana asta si dupa poate ne vedem la o bere.

asteptam si alti vecini. Posted Image pe cine mai avem nou?
posibil sa fiu si eu de la anul Posted Image

CLONA DEZVOLTATOR

Edited by ech, 18 June 2014 - 11:47.


#45
michel83

michel83

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 28.11.2009

View Postcosminnel, on 7th December 2009, 21:30, said:

Sa fie intr-un ceas bun atunci. E posibil sa fie chiar cel de sub noi, iar daca e asa promitem sa nu mergem apasat prin casa Posted Image
Iesim la bere, ca trebuie sa fondeze cineva comunitatea Posted Image
Posted Image) aveti grija nu doar la mers apasat Posted Image) i'll be watching you:))

CLONA DEZVOLTATOR

Edited by ech, 18 June 2014 - 11:47.


#46
arabela57

arabela57

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 22.11.2009

View Postcosminnel, on 5th December 2009, 21:13, said:

Sa inteleg ca ai apartamentul 70 Posted Image Asa au pus prima oara in antecontractul nostru din greseala (cladirea 5, scara b, apt 70).
Pe parcurs am avut cateva modificari minore. Probabil varianta pe care ai primit-o acum e cea pe care am semnat-o si noi. Oricum, cum ziceam mai sus, am primit lamuriri pentru toate intrebarile.
Succes in continuare.
Ar fi fost acel apartament daca as fi semnat contractul astazi pentru ca am inteles ca astazi s-a dat. Observ ca sunt foarte cautate apartamentel de tipul acesta. Va fi deci in blocurile 3 sau 4.....asta daca nu avem vreo surpriza....
Va anunt cand intru in randul vecinilor:)

CLONA DEZVOLTATOR

Edited by ech, 18 June 2014 - 11:55.


#47
michel83

michel83

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 28.11.2009

View Postarabela57, on 8th December 2009, 16:51, said:

Ar fi fost acel apartament daca as fi semnat contractul astazi pentru ca am inteles ca astazi s-a dat. Observ ca sunt foarte cautate apartamentel de tipul acesta. Va fi deci in blocurile 3 sau 4.....asta daca nu avem vreo surpriza....
Va anunt cand intru in randul vecinilor:)
vad ca blocul 6 e cel mai cautat pana acum. am inteles ca ieri s-a inceput receptia blocurilor 5 si 6. chiar incep sa cred ca se vor incadra in perioada stabilita.

CLONA DEZVOLTATOR

Edited by ech, 18 June 2014 - 11:47.


#48
tartorul75

tartorul75

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 71
  • Înscris: 28.10.2009

View Postmichel83, on 9th December 2009, 10:09, said:

vad ca blocul 6 e cel mai cautat pana acum. am inteles ca ieri s-a inceput receptia blocurilor 5 si 6. chiar incep sa cred ca se vor incadra in perioada stabilita.
esti sigur?

CLONA DEZVOLTATOR

Edited by ech, 18 June 2014 - 11:47.


#49
michel83

michel83

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 28.11.2009

View Posttartorul75, on 10th December 2009, 12:22, said:

esti sigur?
baietii se misca. nimica nu mai e sigur in perioada asta, dar mereu cand am mers la santier am vazut forfota.
cei de la volksbank ma asigura ca vor fi gata pana la 28.02.2010

CLONA DEZVOLTATOR

Edited by ech, 18 June 2014 - 11:46.


#50
cosminnel

cosminnel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 154
  • Înscris: 05.05.2006
Mereu cand merg acolo vad modificari fata de ultima oara.
Asta nu e o garantie, pt ca nu sunt constructor sa pot sa estimez cu exactitate data finalizarii, dar sigur e un semn bun.

Sunt curios ce o sa fie in locul celor doua cladiri de birouri care ar fi trebuit sa se construiasca in spate spre Strada Valsanesti.

#51
michel83

michel83

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 28.11.2009

View Postcosminnel, on 11th December 2009, 10:20, said:

Mereu cand merg acolo vad modificari fata de ultima oara.
Asta nu e o garantie, pt ca nu sunt constructor sa pot sa estimez cu exactitate data finalizarii, dar sigur e un semn bun.

Sunt curios ce o sa fie in locul celor doua cladiri de birouri care ar fi trebuit sa se construiasca in spate spre Strada Valsanesti.
aceeasi impresie mi-o lasa si mie. in ceea ce priveste ce este in spate parerea mea e ca o sa faca tot apartamente. nu prea vad ce companie si-ar face birouri acolo. poate doar depozite.

CLONA DEZVOLTATOR

Edited by ech, 18 June 2014 - 11:46.


#52
cosminnel

cosminnel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 154
  • Înscris: 05.05.2006
Nu pare sa fie loc pentru un bloc acolo: http://www.rrg.ro/img/faza.jpg
Poate parcari..

#53
cosminnel

cosminnel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 154
  • Înscris: 05.05.2006
Am trecut azi pe-acolo, si am vazut ca au vopsit fatada blocului 6. Mi-a placut cum arata.
La unul din apartamente puneau faianta :) Iar in apartamentul in care tin materialele au pus usa la intrare, si probabil asa or sa arate toate.
Pun niste poze mai jos:
Attached File  P121209_14.35_01_.JPG   2.09MB   198 downloads Attached File  P121209_14.42_01_.JPG   1.12MB   197 downloads Attached File  P121209_14.43_02_.JPG   987.67K   160 downloads
Attached File  P121209_14.44.JPG   994.71K   165 downloads Attached File  P121209_14.39.JPG   1.86MB   169 downloads Attached File  P121209_14.42.JPG   577.43K   148 downloads

Niste poze mai vechi
Attached File  DSCN1186.JPG   1.81MB   166 downloads Attached File  DSCN1181.JPG   1.76MB   151 downloads Attached File  DSCN1195.JPG   1.81MB   146 downloads

Edited by cosminnel, 12 December 2009 - 19:46.


#54
arabela57

arabela57

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 22.11.2009

View Postcosminnel, on 11th December 2009, 10:20, said:

Mereu cand merg acolo vad modificari fata de ultima oara.
Asta nu e o garantie, pt ca nu sunt constructor sa pot sa estimez cu exactitate data finalizarii, dar sigur e un semn bun.

Sunt curios ce o sa fie in locul celor doua cladiri de birouri care ar fi trebuit sa se construiasca in spate spre Strada Valsanesti.

Vineri am intrat in randul vecinilor....in sfarsit.
Cu greu am mai prins un apartament la et.1 scara B de 2 camere pe spate si asta pentru ca sunt foarte accesibile ca si pret, zic eu. Am luat pana la urma in blocul 4 si asta pentru ca am inteles ca mai era doar unul disponibil si acela in discutii avansate cu un client.

Bine v-am gasit, dragi vecini!!!!!!!!

PS: Cosminnel foarte misto pozele.....chiar imi parea rau ca nu am luat aparatul foto la mine sa pun niste poze pe forum.

CLONA DEZVOLTATOR

Edited by ech, 18 June 2014 - 11:56.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate