Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Estimare reparatie

Sterilizare UV apa

Folii heliomate faruri - merita?

Cabina Dus mai mare cu 10cm decat...
 Rezultate firma

Facultatea de Medicina - a doua f...

Fortat sa imi dau demisia

Nivelare placa + Fisuri
 Premierul Slovaciei a fost impuscat

RIP imgflip meme generator

V-ati facut sau va veti face Colo...

Imagini generate de Inteligenta A...
 Typo3 - tabel cu HTML

Amorsa inainte de adeziv

Tableta pareri

Musuroi mare
 

Jurnal de bord NOUL VW POLO !

- - - - -
  • Please log in to reply
73 replies to this topic

#73
dsorinn

dsorinn

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,286
  • Înscris: 14.11.2012
Se pare ca proprietarul e prea ocupat cu plimbarile ca sa ne mai zica ceva :P Asa ca ma bag si eu in seama..

De 2 saptamani sunt fericitul posesor al unui polo 2009/2010 1.6 TDI 75 CP cu 14500 (am luat-o la 13000). Masina am luat-o cu 8000 euro fara tevea (am luat-o pe firma) deci un pret bun din punctul meu de vedere. Asadar, masina este HOT Orange, varianta Confortline cu dotari de bun simt: geamuri electrice, clima manuala, RCD310 + mufa de aux + 6 boxe, sertare sub scaune, computer de bord ce-mi arata treapta de viteza si-mi zice ca la prost cand s-o schimb..:)) dar nu are restul functiilor :( si cam atat.. Eu as vrea sa-i mai pun cotiera, folii (maxim 50% pe toate geamurile), proiectoare si soft pana in 100-105 CP si cam atat. Arhisuficient pentru o astfel de masinuta..

Consumul dupa primul prin a fost 5.8 in ~1000 km din care 300 facuti in Bucuresti, 100 in Arad si restu pe drum de la Bucuresti la Arad :) iar rezervorul are aproape 60 litri :|

#74
kmailand

kmailand

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 704
  • Înscris: 21.08.2010
Recunosc ca ma intereseaza si pe mine un Polo Highline (versus un Suzuki Swift 1.3 GS, adica de top).
Dar la acelasi nivel de motorizare si la nivel de echipare sub Swift, Polo e mai scump cu vreo 3700 euro cu TVA inclus. Si vorbim de configuratiile de top, nu de coji.

Din 2004 am o Skoda Fabia si recunosc ca m-am simtit tare bine cu ea :) Ideea e ca tot la WAG trag, dar zau ca banii nu ma dau afara din casa.....

Edited by kmailand, 19 December 2010 - 13:33.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate