Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Centrale termice compacte

Portofoliu incepator pe Bursa New...

Probabil inselatorie pe OLX

Copil cu temperament sangvinic
 ADA TEL SERVICES

inlocuire bara fata clio 4

Ce avem de platit in 2024 la cump...

La mulți ani @Arader!
 La mulți ani @gabiroa!

La mulți ani @gerbil!

La mulți ani @Therockstar!

Suspect Frauda Informatica
 Scari interioare

Parcare gratis Romexpo

Limbaj de programare RUST

Despre titularizare si definitiva...
 

Jurnal de bord NOUL VW POLO !

- - - - -
  • Please log in to reply
73 replies to this topic

#55
menes662000

menes662000

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 240
  • Înscris: 14.04.2009

View Postmenes662000, on 6th April 2010, 14:46, said:

confort line...



motor 1,2, 70 cp, conf.line

#56
lucvald

lucvald

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 01.05.2009
Cum sta consumul la diesel-uri pana la urma ?
A luat careva varianta TSI, sa ne impartaseasca si noua cateva informatii... ?

#57
BadBoyBlue

BadBoyBlue

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,303
  • Înscris: 26.06.2006

View PostCumulus, on 6th April 2010, 11:55, said:

ESP cu tamburi spate gasesti si pe la Ford la modelele mici: Fiesta (varianta anterioara) si Fusion. Probabil si pe la altii.
Sigur?

#58
Cumulus

Cumulus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,842
  • Înscris: 08.01.2010
100% sigur.
Am un cunoscut cu Fusion 1.6 100CP cu ESP si...tamburi spate.

La 1.2 70CP nu ai ce face cu discuri pe spate, masina franeaza ok si cu tamburi.

Edited by Cumulus, 14 April 2010 - 15:46.


#59
bossake

bossake

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,754
  • Înscris: 22.11.2007
sau mai recent la Dacia Duster. esp cu tamburi.

#60
Marius3k

Marius3k

    Rechin de stepă, "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,677
  • Înscris: 14.03.2006
Bre, NU si aici!
Btw, l-a vazut cineva pe proprietarul jurnalului?

#61
menes662000

menes662000

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 240
  • Înscris: 14.04.2009
Ajutor. La achizitionarea unui autovehicul nou, cam cat si...ce se lasa vanzatorului? Are cineva idee?

#62
Marius3k

Marius3k

    Rechin de stepă, "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,677
  • Înscris: 14.03.2006
Pai cam nimic. Iti lasa el tie, din comisionul lui.

#63
Evergreen

Evergreen

    Proud "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,929
  • Înscris: 09.12.2004

View Postmenes662000, on 21st April 2010, 21:24, said:

Ajutor. La achizitionarea unui autovehicul nou, cam cat si...ce se lasa vanzatorului? Are cineva idee?
dupa cit iti iau iei din buzunar ii lasi nr de telefon sa te sune cind ridici masina :)
hai, bre, nici o impresie nimic despre masinuta??? ca mi-a placut de ea cum arata :D

#64
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 73,066
  • Înscris: 15.06.2007

View Postvladut_v, on 2nd April 2010, 23:58, said:

Este posibil sa existe ABS dar mai ales ESP cu tamburi de frana pe spate ?  :huh: Masina este foarte frumoasa, ma astept la un post cu consumul mediu dupa cateva mii de km. Sa o stapanesti sanatos !
Pe mine m-a mirat cand am vazut ca Subaru forester  (2006), cu motor de 2,5 (fara turbo) 163Cp, are frane cu tamburi la rotile din spate.

#65
BadBoyBlue

BadBoyBlue

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,303
  • Înscris: 26.06.2006
http://www.autoevolu...-25-167-hp.html

Cine minte? :)

#66
menes662000

menes662000

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 240
  • Înscris: 14.04.2009
Azi am ridicat masina! Nu am facut inca poze si la cat de obosit sunt nu voi intra nici in fff multe detalii! Voi spune primele impresii in cateva cuvinte.

Noul Polo, 1,2 benzina, 70CP, echipare confortline.

Ca si stabilitate exceptionala.
Viteza...foarte buna, este iute, cam lenesa le deal! Acuma ... la deal poate e si vina mea pt ca schimb fff repede vitezele si uneori merg subturat si de asta pierde din viteza. Mi s-a recomandat ca in rodaj sa nu depasesc 3.000 turatii.
Ca si dotari...minunata!!! Seara, inauntru parca e un pom de craciun:P

Eu am condus inainte o masina fff mica dar pe polo m-am obisnuit mai repede decat m-asi fi asteptat! Chiar de cand am urcat la volan:)

Ca puncte minus: lipsa ceasului care indica temperatura lichidului de racire! Mi s-a spus ca exista un martor care ma va avertiza atunci cand vor fi...zone fierbinti:P Nici presiunea de ulei nu este indicata!

In rest...merge snur!!!

#67
AC DC

AC DC

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 113
  • Înscris: 20.07.2007
A sosit si a mea acum o saptamana. Ce sa spun, e de vis... Este exact aceeasi configuratie ca a lui Menes, culoare rosie. Subscriu la cele de mai sus, mai putin partea cu panta, unde nu mi s-a parut lenesa. Ciudat mi s-a parut altceva, cel putin pana se mai lasa motorul sau pana ma obisnuiesc eu cu rapoartele din cutia de viteze. Mai exact, in viteza a 1-a trebuie turat pana la 3000 rpm, adica 30 km/h. Daca incerc sa bag in treapta doua la 20 km/h,asa cum faceam la toate masinile, turatia pica la 1200 rpm, deci total subturat, si demaraj ioc, intr-a doua. Dupa ce trecem de faza asta, care mai trebuie studiata, si care e nasoala la mersul bara la bara, cutia mi se pare excelent etajata. Inca nu am trecut de 3000 rpm si 90 km/h, iar motorul are vlaga intre 2000 si 3000 rpm. In viteza a v-a la 90 km/h, motorul este foarte relaxat, turometrul arata 2200 rpm.

#68
menes662000

menes662000

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 240
  • Înscris: 14.04.2009

View PostAC DC, on 23rd April 2010, 18:35, said:

A sosit si a mea acum o saptamana. Ce sa spun, e de vis... Este exact aceeasi configuratie ca a lui Menes, culoare rosie. Subscriu la cele de mai sus, mai putin partea cu panta, unde nu mi s-a parut lenesa. Ciudat mi s-a parut altceva, cel putin pana se mai lasa motorul sau pana ma obisnuiesc eu cu rapoartele din cutia de viteze. Mai exact, in viteza a 1-a trebuie turat pana la 3000 rpm, adica 30 km/h. Daca incerc sa bag in treapta doua la 20 km/h,asa cum faceam la toate masinile, turatia pica la 1200 rpm, deci total subturat, si demaraj ioc, intr-a doua. Dupa ce trecem de faza asta, care mai trebuie studiata, si care e nasoala la mersul bara la bara, cutia mi se pare excelent etajata. Inca nu am trecut de 3000 rpm si 90 km/h, iar motorul are vlaga intre 2000 si 3000 rpm. In viteza a v-a la 90 km/h, motorul este foarte relaxat, turometrul arata 2200 rpm.


s-o stapanesti sanatos si multi km fara nici un incident! Poate luam legatura si pe mess sa mai schimbam impresii...!!!

#69
mugur007

mugur007

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 16.06.2006
Sa le stapaniti sanatosi! Cat a durat din momentul comenzii? Astept si eu un confortline diesel 1,6 90cp, rosu. La mine mi-au dat termen 12sapt , car s-ar putea sa vina si mai repede

#70
lucvald

lucvald

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 01.05.2009
consumul, cat e consumul ? :D

Edited by lucvald, 07 May 2010 - 10:22.


#71
AC DC

AC DC

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 113
  • Înscris: 20.07.2007
In cazul meu, masina era in stoc, si cu toate hartiile a durat cam trei saptamani.
In privinta consumului, am facut 1200 km cu 71 litri de benzina. A iesit 5,7 consum mediu, in conditiile in care cartea da 5,5. Nu am depasit 90 km/h, 3000 rpm, fara AC, cam jumatate oras, jumatate afara.

#72
most_wanted_racer_alive

most_wanted_racer_alive

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 737
  • Înscris: 16.04.2009
Sa le folositi sanatosi! Polo imi face si mie cu ochiul ca viitoare prima masinuta. In familie este un VW Bora si m-am invatat cu stilarea nemteasca. Vreau sa stiu cum sta cu sistemul audio. La Bora imi place foarte mult cum reda muzica si sper ca s-a pastrat "traditia". Are cineva optiunea cu acea intrare Media in cu USB?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate