Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day

Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...
 Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS
 Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65
 Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism

Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?
 

SIM COSMOTE- Cartela BONUS

- - - - -
  • Please log in to reply
58 replies to this topic

#19
Cosconor

Cosconor

    Netmonitoring fan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,022
  • Înscris: 08.06.2003
Nici eu nu stiu vreun exemplu clar, dar nici nu pot sa risc nimic, pentru ca ar īnsemna pierderi de sute de €.
Din moment ce este regula o respect, nu am ce sa fac, sun (din roaming) din 3 īn 3 luni.

Insa īntradevar am lasat sepcial un alt SIM, pe care am īncarcat vreo 10€, fara sa īl ating din iunie 2009, si este īnca activ (īn perioade de gratie, desigur). :rolleyes:

#20
crustaceu

crustaceu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,236
  • Înscris: 18.03.2008

View PostCosconor, on 15th February 2010, 09:52, said:

Nici eu nu stiu vreun exemplu clar, dar nici nu pot sa risc nimic, pentru ca ar īnsemna pierderi de sute de €.
Din moment ce este regula o respect, nu am ce sa fac, sun (din roaming) din 3 īn 3 luni.

Insa īntradevar am lasat sepcial un alt SIM, pe care am īncarcat vreo 10€, fara sa īl ating din iunie 2009, si este īnca activ (īn perioade de gratie, desigur). :rolleyes:

eu cred ca doar si-au gasit o modalitate de a sterge din SIM-urile alea pe care le tot arunca prin piata la diverse evenimente si care cu siguranta le incarca sistemele aiurea

#21
Cosconor

Cosconor

    Netmonitoring fan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,022
  • Înscris: 08.06.2003
Vad ca nu mai exista SIM-uri Cartela Cosmote "clasice", adice cele cu 5€ credit si valabilitate initiala de 6 luni.
Acum nu se mai gasesc decāt SIM-uri din astea bonus, si care ofera doar 2 luni valabilitate deca o īncarci cu 5€...

:rolleyes:


Ceea ce ma exaspera este ca toti pustii de la dealerii Cosmote nu vor sa-ti dea un astfel de SIM daca nu cumeri o cartela valorica pe care sa o īncarci direct pe acel SIM ! De exemplu eu am nevoie de cartele valorice de 10 pentru numarul meu principal, si īn mod teoretic daca cumpar o astfel de reīncarcare pot obtine SIM-ul bonus gratuit. Dar nu, dupa ei nu se poate. :death:

Numai īn magazinele proprii Cosmote nu ma avut astfel de probleme, la dealeri sau la Germanos ai impresia ca vorbesti singur.


Si ultima noutate aflata astazi la Germanos-ul de la Orhideea : ei nu ofera reīncarea cu cod (sau pe carteluza de plastic care se razuieste, sau prin īncarcare electronica), ci numai īncarcare directa pe numarul dorit.  -_-  Of course...



In rest, oferta asta cu cartela bonus este foarte interesanta. Daca si creditul primit se putea transfera pe un alt numar ar fi fost perfect !  ^_^

#22
Gabyyy93

Gabyyy93

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,325
  • Înscris: 17.12.2009
Am si eu un SIM din acesta si cand vreau sa sun de pe el imi zice sa incarc cu 3 Euro. Unde ii aflu numarul ca sa stiu daca merita sa-l pastrez pentru ca nu l-am gasit niciunde scris. Daca nu incarc cartela imi expira?

#23
danielarvy1

danielarvy1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 142
  • Înscris: 29.01.2010

View PostGabyyy93, on 15th February 2010, 17:35, said:

Am si eu un SIM din acesta si cand vreau sa sun de pe el imi zice sa incarc cu 3 Euro. Unde ii aflu numarul ca sa stiu daca merita sa-l pastrez pentru ca nu l-am gasit niciunde scris. Daca nu incarc cartela imi expira?

poti incerca asta

#24
gabrielsavin

gabrielsavin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 565
  • Înscris: 02.01.2010

View PostGabyyy93, on 15th February 2010, 17:35, said:

Am si eu un SIM din acesta si cand vreau sa sun de pe el imi zice sa incarc cu 3 Euro. Unde ii aflu numarul ca sa stiu daca merita sa-l pastrez pentru ca nu l-am gasit niciunde scris. Daca nu incarc cartela imi expira?
Suni la 133 apesi tasta 1,apoi 1,iar apoi 3 si robotica spune numarul.Si da,daca nu incarci in perioada de gratie iti expira numarul.

Edited by gabrielsavin, 15 February 2010 - 18:47.


#25
Gabyyy93

Gabyyy93

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,325
  • Înscris: 17.12.2009

View Postgabrielsavin, on 15th February 2010, 18:46, said:

Suni la 133 apesi tasta 1,apoi 1,iar apoi 3 si robotica spune numarul.Si da,daca nu incarci in perioada de gratie iti expira numarul.

Nu ma lasa sa folosesc nimic pana nu incarc 3 euro. La orice numar sun imi zice sa incarc intai cu 3 euro.  :deadtongue:

#26
daniel1999

daniel1999

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 281
  • Înscris: 07.04.2009

View PostGabyyy93, on 19th February 2010, 12:41, said:

Nu ma lasa sa folosesc nimic pana nu incarc 3 euro. La orice numar sun imi zice sa incarc intai cu 3 euro.  :deadtongue:
Cosmote a lansat un serviciu care ii permite utilizatorului de cartela sa trimita o notificare pe zi, prin care sa ceara unui alt utilizator sa-l contacteze. Cosmote a lansat ieri serviciul “Contacteaza-ma”, care permite utilizatorilor Cartelei Cosmote sa ia legatura cu prietenii chiar si atunci cind nu au suficient credit pentru a efectua un apel.

Prin intermediul noului serviciu poate fi trimisa o singura notificare gratuita pe zi, catre orice utilizator Cosmote, prin care expeditorul solicita sa fie contactat, informeaza un comunicat al companiei. Serviciul este accesibil pe intregul teritoriu al tarii si nu implica o activare prealabila, fiind oferit fara costuri suplimentare pentru toti utilizatorii de servicii preplatite Cosmote.


Modul de utilizare este unul simplificat, trimiterea notificarii fiind realizata printr-un apel la numarul *111*076xxxxxxx#, unde 076xxxxxxx este numarul Cosmote al destinatarului.

Clientul Cosmote caruia ii este adresata aceasta notificare va primi un mesaj text prin care este anuntat ca expeditorul doreste sa fie sunat. Clientii Cartelei Cosmote pot utiliza acest serviciu numai in perioada de valabilitate a contului, cind nu mai au credit suficient pentru a realiza un apel, atentioneaza compania.

Cosmote Romania acorda utilizatorilor Cartelei Cosmote un bonus de 20% pentru fiecare reincarcare de minimum cinci euro, iar clientii platesc un tarif unic de 16 eurocenti pe minut catre orice retea nationala.

#27
Costy-is

Costy-is

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 657
  • Înscris: 02.10.2005

View Postdaniel1999, on 19th February 2010, 13:07, said:

Cosmote a lansat un serviciu care ii permite utilizatorului de cartela sa trimita o notificare pe zi, prin care sa ceara unui alt utilizator sa-l contacteze. Cosmote a lansat ieri serviciul ?Contacteaza-ma?, care permite utilizatorilor Cartelei Cosmote sa ia legatura cu prietenii chiar si atunci cind nu au suficient credit pentru a efectua un apel.

Prin intermediul noului serviciu poate fi trimisa o singura notificare gratuita pe zi, catre orice utilizator Cosmote, prin care expeditorul solicita sa fie contactat, informeaza un comunicat al companiei. Serviciul este accesibil pe intregul teritoriu al tarii si nu implica o activare prealabila, fiind oferit fara costuri suplimentare pentru toti utilizatorii de servicii preplatite Cosmote.


Modul de utilizare este unul simplificat, trimiterea notificarii fiind realizata printr-un apel la numarul *111*076xxxxxxx#, unde 076xxxxxxx este numarul Cosmote al destinatarului.

Clientul Cosmote caruia ii este adresata aceasta notificare va primi un mesaj text prin care este anuntat ca expeditorul doreste sa fie sunat. Clientii Cartelei Cosmote pot utiliza acest serviciu numai in perioada de valabilitate a contului, cind nu mai au credit suficient pentru a realiza un apel, atentioneaza compania.

Cosmote Romania acorda utilizatorilor Cartelei Cosmote un bonus de 20% pentru fiecare reincarcare de minimum cinci euro, iar clientii platesc un tarif unic de 16 eurocenti pe minut catre orice retea nationala.
Ce e asta? Nu e de vreo doi ani chestia asta? Daniele tata esti cam in urma...

Edited by Costy-is, 19 February 2010 - 13:13.


#28
daniel1999

daniel1999

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 281
  • Înscris: 07.04.2009

View PostCosty-is, on 19th February 2010, 13:12, said:

Ce e asta?
Am si eu un SIM din acesta si cand vreau sa sun de pe el imi zice sa incarc cu 3 Euro. Unde ii aflu numarul ca sa stiu daca merita sa-l pastrez pentru ca nu l-am gasit niciunde scris. Daca nu incarc cartela imi expira?

#29
ionut.tabacaru

ionut.tabacaru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,208
  • Înscris: 08.08.2005

View Postdaniel1999, on 19th February 2010, 13:13, said:

Am si eu un SIM din acesta si cand vreau sa sun de pe el imi zice sa incarc cu 3 Euro. Unde ii aflu numarul ca sa stiu daca merita sa-l pastrez pentru ca nu l-am gasit niciunde scris. Daca nu incarc cartela imi expira?
Lol, numarul il ai scris pe pachetul SIM.

#30
Gabyyy93

Gabyyy93

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,325
  • Înscris: 17.12.2009

View Postionut.tabacaru, on 19th February 2010, 15:17, said:

Lol, numarul il ai scris pe pachetul SIM.

Nu neaparat...cauta tu in magazine cartela cosmote bonus sa vezi ca nu scrie nici un numar nici pe pachet nici in pachet. :rolleyes:

#31
daniel1999

daniel1999

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 281
  • Înscris: 07.04.2009

View PostCosty-is, on 19th February 2010, 13:12, said:

Ce e asta? Nu e de vreo doi ani chestia asta? Daniele tata esti cam in urma...
tata, merge si acum (cel putin la mine)....
si vodafone a bagat un serviciu de transfer acum vreo 10 ani..si ce sa vezi..functioneaza si acum...
sau poti incerca asta
deci, cine e cel ramas in urma?

Edited by daniel1999, 19 February 2010 - 15:38.


#32
ionut.tabacaru

ionut.tabacaru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,208
  • Înscris: 08.08.2005

View PostGabyyy93, on 19th February 2010, 15:30, said:

Nu neaparat...cauta tu in magazine cartela cosmote bonus sa vezi ca nu scrie nici un numar nici pe pachet nici in pachet. :rolleyes:
Am deja unul si scrie numarul pe pachet acolo unde este si codul de bare.

#33
Cosconor

Cosconor

    Netmonitoring fan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,022
  • Înscris: 08.06.2003
Am luat 4 SIM-uri din astea Bonus, si pe toate desigur ca scrie numarulpe pachet !
Cānd o cumperi īti dau un teanc de pachete ca sa alegi ce numar īti place.

Doar la Orange PrePay nu scrie numarul nicaieri (se aloca odata cu activarea SIM-ului)

#34
ionut.tabacaru

ionut.tabacaru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,208
  • Înscris: 08.08.2005

View PostCosconor, on 19th February 2010, 17:47, said:

Doar la Orange PrePay nu scrie numarul nicaieri (se aloca odata cu activarea SIM-ului)
Nu se aloca odata cu activarea SIM-ului (cei de la Orange il pot identifica dupa seria de pe pachet), ci ti se face cunoscut dupa activare.

Edited by ionut.tabacaru, 19 February 2010 - 18:54.


#35
Gabyyy93

Gabyyy93

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,325
  • Înscris: 17.12.2009

View Postionut.tabacaru, on 19th February 2010, 17:31, said:

Am deja unul si scrie numarul pe pachet acolo unde este si codul de bare.

Nu mai am pachetul ca v-as fi facut o poza...nu avea nici un cod de bare nimic...probabil l-au scos cei de la magazin...doar nu aruncam pachetul fara sa ma uit de numar... :rolleyes:

#36
gabrielsavin

gabrielsavin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 565
  • Înscris: 02.01.2010

View PostGabyyy93, on 20th February 2010, 10:01, said:

Nu mai am pachetul ca v-as fi facut o poza...nu avea nici un cod de bare nimic...probabil l-au scos cei de la magazin...doar nu aruncam pachetul fara sa ma uit de numar... :rolleyes:
Nu te supara,dar acest numar este activat in retea?Deoarece am  si eu vreo 6 simuri si nu sunt activate in retea.I-mi spune aceeasi fraza robotica.La mine scrie numarul pe fiecare pachet in parte,deoarece am 3 pachete cu 5 Euro bonus si 3 pachete cu 48 Euro bonus,iar aceste cartele merg reincarcate doar cu codurile de la comerciati nu si cu reincarcare de pe abonament(serviciu incercat de mine).

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate