Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS
 Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65
 Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism

Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?
 Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7
 

Credit de nevoi personale fara garantie

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
violettheart

violettheart

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 23.04.2009
CAZUL MEU :
Eu+viitorul meu sot=1450R+2200R+bonuri de masa ambii (21x8.48=178.08)
sotul meu are un credit in CHF(160CHF) la piraeus si un card credit pt. electrocasnice(300) - eu nici o datorie
Dorim sa luam un credit de nevoi personale in valoare de 10 000 E minim si nu reusim.Cei de la credite sunt praf - o tipa de la piraeus sediul din magazinul Unirea mi-a zis ca-mi da 20.000E si ca nu-i problema daca suntem necasatoriti ca dam o declaratie la notar si o colega de-a ei la care am fost peste o saptamana habar nu avea de declaratie si mi-a oferit 9 000 E maxim nici macar 10.000.Am incercat si la alte banci si dezastru nu stiu pe ce lume traiesc efectiv.
Imi puteti recomanda si mie pe cineva de la Piraeus(BCR,Alpha) care stie ceva in domeniul bancar.
Eventual m-am gandit la o agentie de brokeraj daca cunoasteti pe cineva va rog?????

#2
- Rares -

- Rares -

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 612
  • Înscris: 04.08.2007

View Postviolettheart, on 9th September 2009, 12:50, said:

CAZUL MEU :
Eu+viitorul meu sot=1450R+2200R+bonuri de masa ambii (21x8.48=178.08)
sotul meu are un credit in CHF(160CHF) la piraeus si un card credit pt. electrocasnice(300) - eu nici o datorie
Dorim sa luam un credit de nevoi personale in valoare de 10 000 E minim si nu reusim.Cei de la credite sunt praf - o tipa de la piraeus sediul din magazinul Unirea mi-a zis ca-mi da 20.000E si ca nu-i problema daca suntem necasatoriti ca dam o declaratie la notar si o colega de-a ei la care am fost peste o saptamana habar nu avea de declaratie si mi-a oferit 9 000 E maxim nici macar 10.000.Am incercat si la alte banci si dezastru nu stiu pe ce lume traiesc efectiv.
Imi puteti recomanda si mie pe cineva de la Piraeus(BCR,Alpha) care stie ceva in domeniul bancar.
Eventual m-am gandit la o agentie de brokeraj daca cunoasteti pe cineva va rog?????

Si eu sunt intr-o situatie asemanatoare. Dupa ce de o luna de zile cei de la Piraeus ma duc cu vorba si mi-au tot printat vreo 4-5 simulari in care ma incadram cu pana la 11 mii de euro pentru o perioada de 4 ani, ieri cand m-am dus sa depun actele mi-au spus ca nu-mi pot da deca 7 mii de euro pe o perioada de 8 ani.
Explicatia?
Primele simulari mi le facuse intr-un excel de rahat, iar in ziua in care m-am dus cu actele, mi-au facut simularea in aplicatia de credite.
Frumos, nu?

Cei de la BCR au fost de tot rasul, au o aplicatie de tot rahatul. Au incercat ieri sa-mi faca simulare pentru 42000 RON pe 9 ani (dupa ce-mi spusese ca la ei nu se dau credite in euro si nici nu are rost sa incerc) si am fost respins, dupa care au mai facut una pentru 30000 Ron si la fel. Punctul culminant a fost cand i-am cerut tipei sa-mi faca o simulare pentru 3000 ron (da, 30 milioane lei vechi) pe 9 ani si am fost iar RESPINS. Bineinteles ca cele 2 tipe se uitau una la alta si nu le venea sa creada asa ceva, ele neavand nicio explicatie pentru ciudatul fenomen, ba mai mult cu cateva ore inainte ii daduse unui om cu venituri mult mai mici suma de 42000Ron.

Azi am fost la BRD, si dupa ce o domnita incepuse sa-mi faca simularea cu un calculator de mana  :D , am rugat-o serios ca nu am chef de glume si sa-mi faca o simulare direct in aplicatia de credite. M-a asigurat ca ma incadrez, ca sunt eligibil pt o perioada de 5 ani, am luat adeverinta urmeaza sa o completez si sa ma intorc la banca pentru depunerea dosarului.
Sa speram ca de data asta va fi cu noroc.

Creditul vreau sa-l iau singur, nu sunt casatorit, nu am casa proprietate personala iar veniturile mele sunt cam cu 20% mai mari ca ale viitorului tau sot.

#3
floraur

floraur

    pitic insignifiant

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,281
  • Înscris: 22.07.2005
Nu prea e timpul sa intrati intr-un credit nevoi personale fara garantii acum. Mai asteptati pana in primavara daca puteti, e important ce contracte semnati pe 10 ani. Daca nu se poate atunci imi cer scuze petnru interventie...

#4
emilmailat

emilmailat

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 10.09.2007
Bun,
daca vrei sa iei un credit alaturi de prietenul/viitorul sot, iti recomand BCR, sunt singurii care va iau ambele venituri in calcul la aceleasi credite.

In cazul incare nu poti lua de la BCR, am putea incerca doua credite diferite. Te rog intra pe www.casesicredite.ro si completeaza formularul de prescorare, cu datele tale si ale prietenului tau, pentru a putea stii sigur unde te poti finanta. Si nu, nu vom folosi Pireus :)

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate