Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...
 Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady
 Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism
 Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?

Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...
 

Logitech Pure-fi Anytime

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
ratuscaceaurata

ratuscaceaurata

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 07.09.2007
Cat de curand va fi ziua prietenului meu si dupa ceva cautari m-am oprit momentan asupra boxelor pt iPod/iPhone de la Logitech, Logitech Pure-Fi Anytime.
De ce le-am ales pe acestea? Un prim motiv ar fi ca orice din aria asta a electronicelor si a accesoriilor aferente lor stiu ca l-ar bucura iar un al doilea motiv pt ca este mandrul si fericitul posesor al unui iPhone.
Evident am si un motiv ce tine strict de latura financiara. Dintre toate boxele celor de la Logitech, as fi preferat sincer Pure-Fi Dream (datorita designului si telecomenzii mai "serioase") dar costa 1100 ron ceea ce mie mi se pare enorm, sunt totusi niste boxe.
De asemenea m-ar fi atras si Pure-Fi Express Plus datorita sistemului acustic omnidirectional dar ce nu-mi place la el deloc este modul in care sta cocotat acolo sus telefonul, imi da o senzatie cumplita de instabilitate.
Ce are Pure-Fi Anytime in plus fata de Express Plus este acel control asigurat doar prin miscarea palmei care mie mi se pare o chestie draguta desi cu siguranta nu e ceva tocmai necesar.
Intrebarea mea este insa, daca aveti sau ati vazut la cineva asa ceva, ce parere aveti, calitatea sunetului este una satisfacatoare pt un astfel de produs? Bineinteles, sunt binevenite si orice alt fel de sugestii

Pun aici si niste linkuri pt a va face o idee despre ce este vorba:

http://www.logitech....s...82&cl=US,EN
http://www.logitech....s...81&cl=US,EN

Edited by ratuscaceaurata, 24 August 2009 - 20:53.


#2
antinari

antinari

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,471
  • Înscris: 08.12.2006
Dacă le iei până la urmă și îi plac, să ne spui și nouă :)

#3
ratuscaceaurata

ratuscaceaurata

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 07.09.2007
Nu cred ca le mai iau. M-am uitat peste niste review-uri si plasticul ala lucios pe care se imprima orice urma de deget nu ma incanta deloc. Mi-e clar ca dupa cateva zile, vor arata ingrozitor. Pe langa asta, am inteles ca nici sunetul redat nu e cel mai bun. Si ca un ultim factor de decizie in a nu le lua, nici nu cred ca i-ar fi foarte utile  :D Ma gandeam la un briceag de la Victorinox, eventual gravat ca sa fie un pic mai special. Nu e electronic dar daca nu gasesc altceva... :unsure:

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate