Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day

Recomandare aparat de vidat alime...
 Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3
 Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...
 Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism

Problema inlocuire usa spate A6 C...
 

Cat se vor mai ieftini DSLR-urile?

- - - - -
  • Please log in to reply
30 replies to this topic

#1
sosojerk

sosojerk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 484
  • Înscris: 31.07.2004
Eu unul m-am tot uitat azi la linkul asta si nu-mi vine a crede...
Se poate un 350D la 419 USD in State?Cum vine asta?

http://www.usaphoton...roduct_id=11857

Nu e scam treaba?

#2
mr.fred

mr.fred

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,137
  • Înscris: 29.01.2004
http://forum.softped...showtopic=52848

#3
Peacekeeper

Peacekeeper

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 160
  • Înscris: 08.01.2005
Cu alte cuvinte daca e forte ieftin  e teapa

#4
bodox2

bodox2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 475
  • Înscris: 24.05.2004
de tinut cont ca vine doar doar aparatul, fara acumulator incarcator, card, obiectiv, CDuri...
chiar si asa e prea mic pretul  ;)

totusi daca ai pe cineva in state care poate sa se deplaseze sa il ridice direct de la firma te-ai scos :) altfel e periculos sa il comanzi, dar poti sa incerci sa ne spui si noua !  ^_^

#5
gallax

gallax

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 632
  • Înscris: 27.07.2004
Ma rog, NU O SA IL iei niciodata la banii aia. Povestea e simpla... "ah, va trebuie si incarcator, si baterie, si cablu... le avem la superoferta - in total doar..800$. Daca insisti ca il vrei p'ala de pe site, iti zic ca e "gray market" si ca oricum nu il mai au in stoc.

#6
sosojerk

sosojerk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 484
  • Înscris: 31.07.2004
M-am uitat pe pagina si la accesoriile astora.Abia acuma am observat.Mama ce tzapari pot fi aia...
Cica un puroi de trepied il vand la 199.99 USD.
Cea mai tare insa a fost microdrive-ul ala de 2GB la ... 699.99 USD? :w00t:
Si camera e acum 499 USD...

Edited by sosojerk, 07 May 2005 - 18:38.


#7
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004
ma miram cum nu ati vazut faza cu accesoriile din prima ;)

si revenind la dslr-uri ieftine, tu te refereai numa la cele noi, nu? ca unu la second gasesti chiar prin vest chiar si pe la 250-300 euro, tocmai o zburat pe ebay un D30 cu 77k cadre vandute la 276 euro cu bonus grip si inca 2 baterii de rezerva. cine mai stie dinastea e rugat sa scrie in continuare.

#8
AMA1

AMA1

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 16.05.2005

sosojerk, on May 6 2005, 16:26, said:

Eu unul m-am tot uitat azi la linkul asta si nu-mi vine a crede...
Se poate un 350D la 419 USD in State?Cum vine asta?

http://www.usaphoton...roduct_id=11857

Nu e scam treaba?

<{POST_SNAPBACK}>



Salut!    :worthy:
Nu vreau sa jignesc pe nimeni din toti cei care ti-au raspuns, dar daca citesti cu atentie (in link-ul pe care l-ai oferit), in prezentarea produsului scrie BODY ONLY, ceea ce inseamna ca acel pret nu e pentru aparatul de fotografiat, ci doar pentru carcasa originala. In strainatate se pune mult accent pe aspectul exterior al produsului, si de aceea, in aceasta priviinta, se ofera o gama larga de accesorii pentru imbunatatire. (mai cauta pe internet si vei gasi multe exemple pt. acest tip de accesoriu--lucru care imi si sustine afirmatia).
Sper ca acum intelegi de ce vezi acolo 400 in loc de 1000 de dolari.
Cu respect, AMA1.

#9
arty

arty

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,563
  • Înscris: 09.12.2001
AMA1: lol

#10
bodox2

bodox2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 475
  • Înscris: 24.05.2004
:coolspeak:  :lol:  :lol:  :lol:

ma duc sa-mi iau si eu o carcasa de 1Ds la 7k sa bag in ea niste ciocolata pt drumetii, am cautat pe  net si am vazut ca se pastreaza mai bine

#11
AMA1

AMA1

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 16.05.2005

bodox2, on May 16 2005, 06:44, said:

:coolspeak:  :lol:  :lol:  :lol:

ma duc sa-mi iau si eu o carcasa de 1Ds la 7k sa bag in ea niste ciocolata pt drumetii, am cautat pe  net si am vazut ca se pastreaza mai bine

<{POST_SNAPBACK}>


Buna !
Asta nu arata decat cat de mult te pricepi...
No comment.

#12
Cristist50

Cristist50

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,523
  • Înscris: 28.08.2003
Bai baieti nu fiti rai, explicati-i omului ce inseamna body only. :nonobad:
Mah, ce oameni.

AMA1, daca nu stii taci, ca baietii astia de aici sunt tarshaitzi prin ploi si mocirle cu aparatele atarnand de gat, cu obiectivele hulpave in cautarea de subiecte noi ... abia asteapta pe cineva la cotitura sa se amuze si ei un pic.

#13
Kunzite

Kunzite

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,044
  • Înscris: 12.06.2004
AMA1, body-only = aparat (functional), in cutie, cu manuale, cabluri, incarcator si ce-o mai vrea producatorul (dar fara obiectiv). Kit = aparat (body)+obiectiv. Simplu, nu? :P
Cazul de fata e teapa, dupa cum s-a spus se da aparatul fara accesorii, pe care vei fi obligat sa le cumperi la preturi astronomice (daca nu, dintr-o data vor descoperi ca nu au aparatul pe stoc ;) ). Dar sa se vanda doar carcasa? Never... nimeni (si prin asta inteleg nimeni) nu vinde carcase de aparat! Singurii care pun mana pe astfel de componente sunt service-urile.
Asa ca nu-i cazul sa te dai rotund, K?

#14
mr.fred

mr.fred

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,137
  • Înscris: 29.01.2004
Deci, sa fie clar. Versurile celor de la Right Said Fred ce spun ca "I'm too sexy for my body" se traduc simplu prin "sunt prea inteligent prentru propria-mi carcasa".


Ama, dar am o nelamurire. Ei la carcasa de porc zic tot "body only"?

#15
addicted

addicted

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,723
  • Înscris: 18.07.2003
unde e smilie pt ras cu lacrimi? am nevoie disperata de el..

#16
icss

icss

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 226
  • Înscris: 24.05.2004
Eu vin sa il/o sustin pe AMA1: daca ne uitam atenti la poza camerei de pe link-ul dat si comparam cu poza din dreapta si mai aruncam un ochi si la diagrama asta de aici io ii dau dreptate.
:roflmaofast:  :thumbup:  :roflmaofast:

#17
AMA1

AMA1

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 16.05.2005

icss, on May 16 2005, 12:14, said:

Eu vin sa il/o sustin pe AMA1: daca ne uitam atenti la poza camerei de pe link-ul dat si comparam cu poza din dreapta si mai aruncam un ochi si la diagrama asta de aici io ii dau dreptate.
:roflmaofast:  :thumbup:  :roflmaofast:

<{POST_SNAPBACK}>


Multumesc pt opinia pro. (se pare ca esti singurul/singura care a privit cu atentie fotografia din link)
Pt opiniile contra: spor la discutii !

#18
AMA1

AMA1

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 16.05.2005

Kunzite, on May 16 2005, 11:46, said:

AMA1, body-only = aparat (functional), in cutie, cu manuale, cabluri, incarcator si ce-o mai vrea producatorul (dar fara obiectiv). Kit = aparat (body)+obiectiv. Simplu, nu? :P
Cazul de fata e teapa, dupa cum s-a spus se da aparatul fara accesorii, pe care vei fi obligat sa le cumperi la preturi astronomice (daca nu, dintr-o data vor descoperi ca nu au aparatul pe stoc ;) ). Dar sa se vanda doar carcasa? Never... nimeni (si prin asta inteleg nimeni) nu vinde carcase de aparat! Singurii care pun mana pe astfel de componente sunt service-urile.
Asa ca nu-i cazul sa te dai rotund, K?

<{POST_SNAPBACK}>



Mai, Lume, mai documentati-va, mai !

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate