Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie
 Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986
 Lentile sferica pentru astigmatism

Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?

Drepturile copiilor, in numele &#...
 Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!
 

Homosexualitatea

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
3158 replies to this topic

#19
Manowar

Manowar

    Iubitul mileniului.

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,869
  • Înscris: 24.11.2004

mars0212, on May 6 2005, 15:24, said:

Faptul ca acesta este un forum homofob am observat din Homosexualii si muzica. Eu personal nu cred ca oamenii ar trebui discriminati din motive de orientare sexuala.
       Aici as vrea sa discutam despre problema homosexualitatii la modul general, este bine? este rau? si de ce?

<{POST_SNAPBACK}>


acesta nu este un "forum homofob".

dar majoritatea userilor sunt romani si romanii pun mai greu botu' la vrajeli ratate gen "asa s-au nascut ei". in romania, in manualu' de biologie, viata sexuala nu incepe cand te nasti...nici hormonii, nici creierul nu sunt la stadiul la care preferintele sexuale pot fi exprimate, in prima zi.

si, sa-mi spuna si mie cineva, daca nu cer prea mult, cum vine chestia aia cu genetic? ca eu nu pricep: daca e genetic, de unde a aparut omul ala? ca ar fi trebuit sa mai aiba ceva homosexuali inaintea lui, n-o fi el primul la care s-o fi trezit la viata nu stiu ce gena...si daca, de exemplu, bunicul lui era homo, sau strabunicul, el nu exista deloc, nu?

*harfe triste si ieftine*

#20
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,795
  • Înscris: 13.01.2005

Manowar, on May 7 2005, 23:34, said:

dar majoritatea userilor sunt romani si romanii pun mai greu botu' la vrajeli ratate gen "asa s-au nascut ei". in romania, in manualu' de biologie, viata sexuala nu incepe cand te nasti...nici hormonii, nici creierul nu sunt la stadiul la care preferintele sexuale pot fi exprimate, in prima zi.

<{POST_SNAPBACK}>

Recunosc ca nu ma pricep la chestii medicale, dar nu cumva orientarea sexuala e data putin si de nivelul de testosteron si/sau alti hormoni ?

Edited by mufa, 07 May 2005 - 22:42.


#21
Manowar

Manowar

    Iubitul mileniului.

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,869
  • Înscris: 24.11.2004

mufa, on May 7 2005, 23:38, said:

Recunosc ca nu ma pricep la chestii medicale, dar nu cumva orientarea sexuala e data putin si de nivelul de testosteron si/sau alti hormoni ?

<{POST_SNAPBACK}>


nu.

nivelul de homorni, hauhau, influenteaza cel mult libidoul. altfel spus, nu cu cine ti-o tragi, ci cat ti-o tragi.  sau cat ai vrea.

din punct de vedere anatomic, singura chestie care influenteaza orientarea sexuala este creierul.

#22
bonobo

bonobo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,465
  • Înscris: 23.09.2004

Manowar, on May 7 2005, 23:34, said:

si, sa-mi spuna si mie cineva, daca nu cer prea mult, cum vine chestia aia cu genetic? ca eu nu pricep: daca e genetic, de unde a aparut omul ala? ca ar fi trebuit sa mai aiba ceva homosexuali inaintea lui, n-o fi el primul la care s-o fi trezit la viata nu stiu ce gena...si daca, de exemplu, bunicul lui era homo, sau strabunicul, el nu exista deloc, nu?

<{POST_SNAPBACK}>


Ok, o sa incerc sa-ti explic eu. ADN-ul are doua catene, deci fiecare gena este in doua exemplare: una de la mama si una de la tata. Exista gene dominante si gene recesive.
Sa presupunem ca exista o gena pt homosexualism si este recesiva (adica omul este homosexual daca si gena de la mama si cea de la tata este de acest tip). Rezulta ca pot exista oameni normali care au o singura gena de tip homosexual.
Daca cel putin unul din parinti nu are gena de acest tip, copilul sigur nu va fi homosexual. Daca ambii parinti au cate o gena de acest tip, copilul are 25% sanse sa fie homosexual.
Chiar daca un homosexual ar avea un copil cu o(un) partener normal, copilul ar avea maxim 50% sanse sa fie homosexual.

E un scenariu simplu...

#23
bonobo

bonobo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,465
  • Înscris: 23.09.2004
In realitate pot exista mai multe (un complex de) gene care sa determine predispozitii homosexuale.

Edited by bonobo, 08 May 2005 - 13:46.


#24
Johnnywal

Johnnywal

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 479
  • Înscris: 20.05.2004

bonobo, on May 8 2005, 13:31, said:

Ok, o sa incerc sa-ti explic eu. ADN-ul are doua catene, deci fiecare gena este in doua exemplare: una de la mama si una de la tata.

ADN-ul cu doua catene nu are nici o legatura cu genele aflate in doua exemplare  :nonobad:

#25
bonobo

bonobo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,465
  • Înscris: 23.09.2004

Johnnywal, on May 8 2005, 14:44, said:

ADN-ul cu doua catene nu are nici o legatura cu genele aflate in doua exemplare  :nonobad:

<{POST_SNAPBACK}>

Right, cromozomii sunt pereche... :confuzzled:
thx.

Edited by bonobo, 08 May 2005 - 13:48.


#26
Cristist50

Cristist50

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,523
  • Înscris: 28.08.2003
Puteti citi niste articole interesante aici:

http://www.narth.com...almyth-rom.html
http://www.psihologi...tei_sexuale.htm

#27
rakoczy

rakoczy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,395
  • Înscris: 11.03.2005

neocreatio, on May 7 2005, 21:29, said:

Ca si-o trag e minunat pentru ei si nu ii condamn. Ii condamn din tot sufletul atunci cand incearca sa se relationeze cu oameni normali, facandu-i pe cei mai labili dintre acestia sa "puna botu'". Pe scurt, i-as pedepsi serios (legal) pe homosexualii care incearca sa ii converteasca pe cei normali. Si cu atat mai mult NU sunt de acord cu homosexualii care cresc si educa minori. De aici, nici cu casatoria intre ei !

Cât despre actul homosexual in sine: imi repugna ! YAK ! :wacko:

<{POST_SNAPBACK}>



co-RECT!  mda, o gluma.....
homo? raspuns: :death:
legea divina pedepseste asa un pacat! ar trebui si legea umana. mare gresala ca s-a scos din cod penal!
fiecare face ce vrea in intimitate, dar trebuie sa stie daca e pacat ori nu. si sa raspunda lui dumnezeu, care condamna asta.
s-a mai discutat problema si pe alte forumuri, legat de credinta in dzeu, religie, etc.  pacatul trebuie condamnat cu tarie, iar omul homosexual sa se abtina de la a mai trage si pe altii in aberatiile lui. sa fie abstinent, daca nu-i plac femeile. ok?

homo=  :puke:   :death:

#28
mars0212

mars0212

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,109
  • Înscris: 04.05.2004
Si sexul inainte de casatorie este ilegal. Rakoczy, esti virgin sau te-ai casatorit virgin? Ca daca nu, ar trebui sa mergi la puscarie.
          Totusi, eu nu cred ca un heterosexual poate fi convertit asa cum nu cred ca un homosexual poate deveni heterosexual. Cand vorbim presupun ca vb despre homosexuali si nu despre homosexuali care o fac doar pt ca le place. Homosexualii chiar au o atractie deosebita spre persoanele de acelasi sex, asa i-a lasat D-zeu, ei ce sa faca acuma?

#29
experience

experience

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 244
  • Înscris: 19.09.2004

lucian123, on May 7 2005, 22:00, said:

Hai ma, ca nu e asa. E o boala, mintala, pana la urma.
Cum, adica, asa s-au nascut.
Cred ca e una nin putinele boli care exista cu voia bolnavului.

<{POST_SNAPBACK}>



ai probleme de intelegere a unor chestiuni simple, si sunteti asa de multi...daca e o boala, ceea ce nu cred, e incurabila!   exista cu voia bolnavului?  pai n-are incotro, mai omule!   mai studiaza problema inainte de a posta...

#30
experience

experience

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 244
  • Înscris: 19.09.2004

Adonis, on May 7 2005, 21:21, said:

Homosexualitatea eu cred ca-i un moft in unele cazuri dar si o dereglare de la "mansarda"

Concret e faptul ca nu-i ceva normal. daca Dumnezeu o dat gaura barbatului doar pentru "exit only" de ce pusca mea homosexualii i-au pus indicator cu "circulatie in ambele sensuri"????  :puke:

<{POST_SNAPBACK}>

  mai, ce destept esti tu....cum adica a dat dumnezeu asa ceva?   calugareste-te!   ce perversi si duplicitari sunt unii: daca ar vedea 2 gagici facind ce pot si ele acolo, aia e bine...nu?   pacatosilor! :))  si ce ne facem cu barbatii care fac sex anal cu femeile, si sunt destui?

#31
mars0212

mars0212

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,109
  • Înscris: 04.05.2004
Din nou, homosexualitatea nu se refera doar la sex asa cum relatiile dintre un barbat si o femeie nu se opresc la sex. Cine nu intelege asta...degeaba mai vorbeste. Adevarul este ca asa cum noi heterosexulii ne iubim prietena sau prietenul asa isi iubesc si ei partenerul.
      Daca esti indragostit renuinti la prietena pentru ca este blonda si lumea crede ca-i proasta? Doar daca esti ipocrit.

#32
bitubv

bitubv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 345
  • Înscris: 26.12.2004
sincer e una din tampeniile care imi face greata.......

eram la mare in olimp si vine unul la mine in discoteca si imi spune suav"servus nu vrei sa incerci ceva nou...??"......nu m-am putut abtine sa nu il pocnesc ........

ce dreacu e mah cu lumea asta???.....de fapt daca ma gandesc mai bine poate ca e ok asa ....abia imi raman mie mai multe femei  :D

fetelor sa nu va treaca prin cap prostii de genul ...sau macar invitati-ma si pe mine

#33
analucia

analucia

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 01.05.2005

rakoczy, on May 8 2005, 07:55, said:

co-RECT!  mda, o gluma.....
homo? raspuns: :death:
legea divina pedepseste asa un pacat! ar trebui si legea umana. mare gresala ca s-a scos din cod penal!
fiecare face ce vrea in intimitate, dar trebuie sa stie daca e pacat ori nu. si sa raspunda lui dumnezeu, care condamna asta.
s-a mai discutat problema si pe alte forumuri, legat de credinta in dzeu, religie, etc.  pacatul trebuie condamnat cu tarie, iar omul homosexual sa se abtina de la a mai trage si pe altii in aberatiile lui. sa fie abstinent, daca nu-i plac femeile. ok?

homo=  :puke:   :death:

<{POST_SNAPBACK}>


Cred ca Dzeu ii condamna si pe cei care ii judeca pe altii. Daca nu ai simtit niciodata ca esti atras de cineva de acelasi sex cu tine, daca nu ai trait asta si nu poti sa intelegi ca este mai mult decat o boala nu ii judeca pe cei care traiesc asa ceva... nu poti sa ii intelegi si nici macar nu incerci sa ii intelegi...
Si daca se casatoresc ce? si daca cresc copii ce? la cate cupluri heterosexuale disfunctionale care cresc copii exista nu mi se pare normal sa li se interzica lor din start sa creasca copii... daca ai vedea un cuplu fericit si sa vezi cat de mult pot sa tina unul la celalalt n-ar mai conta atat de mult sexul lor... Si pana la urma ce e sexul, zici ca intr-o relatie nu exista decat partea sexuala. Pur si simplu sunt doi oameni care se iubesc, care vor sa-si petreaca viata impreuna si se intampla sa fie de acelasi sex. Si daca vor sa faca sex ca o implinire a iubirii lor, treaba lor... Au dreptul sa fie fericiti...

#34
rakoczy

rakoczy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,395
  • Înscris: 11.03.2005

analucia, on May 9 2005, 06:20, said:

Cred ca Dzeu ii condamna si pe cei care ii judeca pe altii. Daca nu ai simtit niciodata ca esti atras de cineva de acelasi sex cu tine, daca nu ai trait asta si nu poti sa intelegi ca este mai mult decat o boala nu ii judeca pe cei care traiesc asa ceva... nu poti sa ii intelegi si nici macar nu incerci sa ii intelegi...
Si daca se casatoresc ce? si daca cresc copii ce? la cate cupluri heterosexuale disfunctionale care cresc copii exista nu mi se pare normal sa li se interzica lor din start sa creasca copii... daca ai vedea un cuplu fericit si sa vezi cat de mult pot sa tina unul la celalalt n-ar mai conta atat de mult sexul lor... Si pana la urma ce e sexul, zici ca intr-o relatie nu exista decat partea sexuala. Pur si simplu sunt doi oameni care se iubesc, care vor sa-si petreaca viata impreuna si se intampla sa fie de acelasi sex. Si daca vor sa faca sex ca o implinire a iubirii lor, treaba lor... Au dreptul sa fie fericiti...

<{POST_SNAPBACK}>



ooooooo! :w00t:
trazneste doamne!!!!
mai oameni buni, kwurul NU E PENTRU SEX!!!!
ce e facut pentru o treaba, cum dracu sa fie pentru alta?!  :puke:
fericire homosexuala? de ce nu si fericire pedofila? necro-fila?!!!
de ce nu au drept la fericite si ucigasii care numai cand iau gatul la unul, au satisfactie?!

la zid!!! :death:

#35
rakoczy

rakoczy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,395
  • Înscris: 11.03.2005

analucia, on May 9 2005, 06:20, said:

Cred ca Dzeu ii condamna si pe cei care ii judeca pe altii. Daca nu ai simtit niciodata ca esti atras de cineva de acelasi sex cu tine, daca nu ai trait asta si nu poti sa intelegi ca este mai mult decat o boala nu ii judeca pe cei care traiesc asa ceva... nu poti sa ii intelegi si nici macar nu incerci sa ii intelegi...
Si daca se casatoresc ce? si daca cresc copii ce? la cate cupluri heterosexuale disfunctionale care cresc copii exista nu mi se pare normal sa li se interzica lor din start sa creasca copii... daca ai vedea un cuplu fericit si sa vezi cat de mult pot sa tina unul la celalalt n-ar mai conta atat de mult sexul lor... Si pana la urma ce e sexul, zici ca intr-o relatie nu exista decat partea sexuala. Pur si simplu sunt doi oameni care se iubesc, care vor sa-si petreaca viata impreuna si se intampla sa fie de acelasi sex. Si daca vor sa faca sex ca o implinire a iubirii lor, treaba lor... Au dreptul sa fie fericiti...

<{POST_SNAPBACK}>



cu adevarat s-o intors lumea cu fundul in sus!
indiferent de cauze ( genetice, mediu, etc) homo masculina si feminina e ceva a-normal! deci, prin simpla prezenta in societate, tulbura normalul. are efecte asupra celor cu mintea cruda ( adolescenti) pe care ii pote deturna de la normal, de la firesc.
de aia zic: ce fac ei in cadru privat, hmmm, treaba lor. dar orice manifestare publica, meeting pt. drepturi, presa, etc, TREBUIE REPRIMATE. AICI NU E VORBA DE LIBERTATE A CUVANTULUI, E VORBA DE UN ATAC LA FUNDAMENTUL INSUSI AL SPECIEI UMANE!.
un atac subversiv, sub masca drepturilor omului. nu intamplator, orice morala ( religioasa ori nu) condamna asa ceva.
punct.
topicul trebuie inchis.

#36
achilles

achilles

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 140
  • Înscris: 09.05.2005

bitubv, on May 9 2005, 00:59, said:

sincer e una din tampeniile care imi face greata.......

eram la mare in olimp si vine unul la mine in discoteca si imi spune suav"servus nu vrei sa incerci ceva nou...??"......nu m-am putut abtine sa nu il pocnesc ........

ce dreacu e mah cu lumea asta???.....de fapt daca ma gandesc mai bine poate ca e ok asa ....abia imi raman mie mai multe femei  :D

fetelor sa nu va treaca prin cap prostii de genul ...sau macar invitati-ma si pe mine

<{POST_SNAPBACK}>

Si acum vreau sa te intreb ce preferi mai mult: unul care vine si te inteaba "suav" sau vreun badaran care se ia de prietena ta mai putin "suav" ? Dupa mine este mult mai important respectul fata de cei din jur si mai putin faptul ca el este homosexual sau nu. Trebuie sa invatam sa-i acceptam pentru ca ei totusi exista, au existat si vor mai exista, iar simplul fapt ca noi suntem majoritari nu trebuie sa ne determine sa-i marginalizam si cu atat mai putin sa-i agresam sau insultam.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate