Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...
 Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady
 Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism
 Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?

Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...
 

Erori de logica ale ateilor

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
1101 replies to this topic

#1099
sorin2007

sorin2007

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,709
  • Înscris: 01.04.2007
El e declarat impotriva [mai mult sau mai putin subtil, ca Lazy de ex.] , dar tre sa para altfel, nu stiu nici ei ce vor. Inca.

Edited by sorin2007, 07 November 2009 - 20:11.


#1100
tudorel666

tudorel666

    Mama tuturor Dumnezeilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,378
  • Înscris: 07.02.2007

View Postneo1234, on 7th November 2009, 20:03, said:

O alta eroare de logica a ateilor este ca discuta despre Dumnezeu cu o persoana care pretinde ca vorbeste cu Dumnezeu, dar in acelasi timp, neaga fiecare atribut al lui Dumnezeu care apare in biblie, si nu numai ca il neaga, dar il intoarce pe dos, si zice ca este exact invers. (este vorba de userul cu nickul tudorel666).

Dumnezeul meu este demonstrabil si verificabil, la fel si atributele pe care zici ca le intorc pe dos. De fapt eu le intorc in pozitia corecta si Biserica le-a intors pe dos. De ce? Pentru ca un dumnezeu personal, asa cum si este Isus, nu mai are nevoie de popi! Iar daca popii nu mai pot sa intermedieze, pe cine naiba sa mai jecmaneasca?
Sa fii iubit!

Si nu uita: reclama negativa tot reclama este. Multumesc!

#1101
sorin2007

sorin2007

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,709
  • Înscris: 01.04.2007

View Posttudorel666, on 7th November 2009, 21:20, said:

Dumnezeul meu este demonstrabil si verificabil, la fel si atributele pe care zici ca le intorc pe dos. De fapt eu le intorc in pozitia corecta si Biserica le-a intors pe dos. De ce? Pentru ca un dumnezeu personal, asa cum si este Isus, nu mai are nevoie de popi! Iar daca popii nu mai pot sa intermedieze, pe cine naiba sa mai jecmaneasca?
Sa fii iubit!

Si nu uita: reclama negativa tot reclama este. Multumesc!
Tu nu esti etalon, daca am fi pe aria ortodoxa ti-as explica de ce. Popii sunt DOAR pentru a fi porcaiti, logic. Ai hai. :)

#1102
Fumatorul

Fumatorul

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,945
  • Înscris: 18.01.2009

View Postkaruna, on 6th November 2009, 23:15, said:

1.Desi am inteles ca,... totusi, ai glumit, vreau sa explic putin o idee care e partea serioasa a glumei mele... aham!...
2.Pai, Fumi, daca imi permiti sa-ti spun si eu asa(?),
3.tu crezi ca ar fi putut exista comunism fara ateism??
4.Ateii si comunistii au mereu ceva in comun, si anume desconsiderarea/lipsa de respect fata de ordinea care exista in lume/Univers, in locul acesteia manifestandu-se frustrarile personale... Ca una e sa denunti abuzuri, si alta este sa dai frau liber frustrarilor.  ;)  
5.Sper din suflet ca intelegi ce vreau sa spun.

1. Da, am glumit...Tu te-ai obișnuit să te laud tot timpul? :P
2. Mamă, ce...oficială!
3. Nu, marxismul fără ateism, nu e marxism ;) ...De acord?
4. Da...Ce-i drept, mai sunt și alții, dar, da, ai dreptate...
5. Da, vreau să cred că am înțeles...Dacă nu, sunt convins că-ți va face plăcere să continui să-mi explici :D

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate