Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism

Problema inlocuire usa spate A6 C...
 Ce gen de muzica este?

drepturile copiilor in numele ...

Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!
 Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!

La multi ani @beavis03!
 BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...

Extras carte funciara
 

Xtreamer - Media player HD

- - - - -
  • Please log in to reply
1015 replies to this topic

#19
hellrider

hellrider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,005
  • Înscris: 25.09.2003

View Postretele, on 16th July 2009, 20:40, said:

am vazut ca xtreamer e firma inregistrata in Olanda. Tie coletul ti-a sosit din Olanda sau Coreea? Pentru ca in acest din urma caz in mod normal ar fi trebuit sa se impotmoleasca in vama, de unde sa nu scapi fara plata taxelor aferente (probabil inca vreo 40€). Am comandat diverse playere din afara UE, si cu DHL, si cu TNT, si in toate situatiile m-a tras de maneca vama

A fost trimis din Coreea si taxele au fost platite de ei.

#20
Rover

Rover

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 236
  • Înscris: 28.06.2004
pozele cum le afiseaza?
esti multumit de viteza?

#21
aoprea

aoprea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 494
  • Înscris: 14.04.2005
citisem pe forumul lor ca la poze este mult mai rapid si mai bun decat wdtv ... exista si un filmulet pe youtube care demonstreaza asta .... oricum in multe privinte il depasetse pe wdtv

#22
Rover

Rover

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 236
  • Înscris: 28.06.2004
Eu nu vreau sa fac comparatie cu WDTV, eu vreau sa fac comparatiile cu popcornhour  si cu Egreat EG-M34A :)

#23
hellrider

hellrider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,005
  • Înscris: 25.09.2003

View PostRover, on 17th July 2009, 19:57, said:

Eu nu vreau sa fac comparatie cu WDTV, eu vreau sa fac comparatiile cu popcornhour si cu Egreat EG-M34A :)


Nu se poate compara viteza la vizualizarea pozelor cu PCH (EG-M34 nu am vazut). Xtreamerul se misca mai bine decat multe calculatoare pe care le-am vazut. Vorbesc aici de fotografii de peste 10 mpix comprimate la minim cu o marime a fisierului ce depaseste 4 MB . De fapt din cauza ca mi se pare ca se misca extrem de greu, nu mi-am luat PCH, nu faceam decat sa ma enervez (nu vreau sa ma gandesc la WDTV cum e, nu am vazut dar....)

Pacat ca am avut ghinion... au mai aparut si alti useri cu problema identica cu a mea, sper sa nu fie o problema de proiectare....ar trebui sa schimbe tot batch-ul.
Pt cine e interesat mai bine mai asteapta sa vedem la ce concluzie ajung oamenii lor si cum se va rezolva inlocuirea unitatii mele defecte.

Dupa cum am mai zis, ei par f amabili si saritori (chiar daca e diferenta enorma de fus orar fata de Seoul)...chiar se misca si chiar se ocupa de problema mea, bravo lor, sper sa nu ramana doar la vorbe.....

Va tin la curent, pana acum este cel mai interesant proiect de gen de la apartia PCH-ului incoace.

#24
FC72

FC72

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,632
  • Înscris: 06.03.2005
Sunt curios cum si cat va dura rezolvarea problemei.
Mie nu mi-a placut niciodata sa fi tester pe banii mei, daca se poate testa gratuit este ok altfel nu cumpar niciodata ultima noutate fara referinte serioase si numai dupa ce a trecut ceva timp de la lansare pentru a se evidentia bugurile, problemele, defectele, etc.
Produsul parea beton ca specificatii, treaba asta cu defectatul nu cade deloc bine.

#25
hellrider

hellrider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,005
  • Înscris: 25.09.2003
Mai devreme de doua saptamani nu cred ca voi vedea noua cutie, primul si al doilea batch s-au vandut deja. Acum oamenii ma tot bombardeaza cu mailuri despre ce si cum si ma tot asigura ce mi se va schimba produsul in cel mai scurt timp posibil, in ultima conversatie pe care am avut-o chiar azi (in Seoul era sambata oara 9 seara) imi spuneau ca mai este o posibilitate de a rezolva cutia singur.....sa vedem.

#26
hellrider

hellrider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,005
  • Înscris: 25.09.2003
Vestea proasta este ca unitatea nu se mai poate debloca cu un FW de urgenta.

Vestea buna este ca o sa mi se inlocuiasca Xtreamerul cu unul nou. Im va fi trimis unul cu cel de-al doilea batch adica cel programat pe 1 august (daca e cineva care l-a comandat in batch-ul doi si nu il primeste sa stie ca e din cauza mea :naughty: ). De fapt schimba toate unitatile cu probleme nu doar pe cele blocate. Totul pe cheltuiala lor, nici un ban in plus nimic,cand vine noua cutie, o predau curierului pe cea veche si gata. :coolspeak:

Din punct de vedere al suportului after-sales, nu am ce sa le reprosez, in zilele urmatoare o sa apara si un FW cu o gramada de imbunatatiri.

De asemenea pe forumul lor s-a creat o sectiune in limba romana aici: http://forum.xtreame...wforum.php?f=35

#27
ITD69

ITD69

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 94
  • Înscris: 23.05.2005
@aoprea,@hellrider

Va rog spuneti-mi si mie daca il primesc la domiciliu prin curierat sau trebuie sa merg la Bucuresti.
Multumesc!

#28
hellrider

hellrider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,005
  • Înscris: 25.09.2003

View PostITD69, on 26th July 2009, 12:18, said:

@aoprea,@hellrider

Va rog spuneti-mi si mie daca il primesc la domiciliu prin curierat sau trebuie sa merg la Bucuresti.
Multumesc!

La domiciliu, bineinteles.

#29
ITD69

ITD69

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 94
  • Înscris: 23.05.2005
@hellrider

Multumesc ptr raspuns!

#30
hellrider

hellrider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,005
  • Înscris: 25.09.2003
Aviz amatorilor care vor sa se combine la comanda pt mai multe bucati pt a plati transport mai putin.

Nu merge, se pare ca daca comanzi de ex 5 bucati pretul nu va fi de 99Eur X 5 + 20 Eur transportul ci va fi 119X5.
Mai mult decat atat, xtreamer nu acopera taxele decat pentru o bucata pe colet, astfel daca comanzi 3 odata, vei avea de platit taxe pentru doua dintre bucati.

Cel mai bine este sa faceti comenzi separate.

Vineri imi vor trimite si unitatea pt. inlocuire, probabil ca cel mai devreme va ajunge la mine de vineri intr-o saptaman.

#31
ITD69

ITD69

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 94
  • Înscris: 23.05.2005
in sfirsit am reusit si eu sa-l comand azi.mi-a fost mai greu cu contul pe PAYPAL ca banca nu acceptase tranzactia.
acum cred ca nu-mi ramine decit sa astept.

#32
shadowc

shadowc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 207
  • Înscris: 13.12.2004
Nu stiti, merge cu un hdd extern conectat pe usb? Sau doar cu cel intern? :mellow:

#33
hellrider

hellrider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,005
  • Înscris: 25.09.2003

View Postshadowc, on 4th August 2009, 08:28, said:

Nu stiti, merge cu un hdd extern conectat pe usb? Sau doar cu cel intern? :mellow:


Da merge. Xtreamerul are doua porturi USB din care unul este folosit de antena wireless. S-a testat conectarea mai multor HDD-uri printr-un HUB usb si le vede pe toate fara probleme.

#34
shadowc

shadowc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 207
  • Înscris: 13.12.2004
si atunci nu e mai bne sa conectam n hdd extrn la el decat cel intern de 2.5? mi-e teama sa nu se supra incalzeasca cu asta intern <_<

#35
codrin_arad

codrin_arad

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 19.11.2004
Totusi nimeni dintre cei care il au nu si-au dat parerea mai aprofundata despre acest aparat, capturi de imagine, calitatea imagini la 1080

#36
hellrider

hellrider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,005
  • Înscris: 25.09.2003

View Postcodrin_arad, on 5th August 2009, 20:56, said:

Totusi nimeni dintre cei care il au nu si-au dat parerea mai aprofundata despre acest aparat, capturi de imagine, calitatea imagini la 1080

Mai ai rabdare pana vine tura doi. Eu am avut o problema si inlocuitorul ajunge cam la sfarsitul saptamanii viitoare.

Totusi nu pot sa imi dau seama cum se poate aprecia calitatea imaginii dupa capturi postate pe net.

Cat am rulat un rip f. bun de Max Payne la 1080 am fost dat pe spate de imagine...culorile sunt excelente si lipseste cu desavarsire posterizarea......dar nu compar decat cu acelasi rip rulat de pe un laptop cu placa video in mod dxva....ori placile video (inidferent cat de bune) sunt deficitare la calitatea imaginii in 2D....mai ales nVidia.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate