Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS
 Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65
 Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism

Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?
 Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7
 

patch pentru Diablo 2

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
cocodum

cocodum

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 01.09.2006
Vreau sa joc Diablo 2, dar am instalat windows xp si nu merge. Am inteles ca trebuie copiat si instalat un patch (109.d sau ceva de genul) si apoi jocul va merge.
Poate cineva sa-mi trimita acest patch pe email sau un link.
Cu multumiri.

#2
dani.user

dani.user

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,252
  • Înscris: 24.02.2007
Si ce intelegi prin nu merge? Cere CD'ul?

#3
cocodum

cocodum

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 01.09.2006

View Postdani.user, on 7th July 2009, 16:30, said:

Si ce intelegi prin nu merge? Cere CD'ul?
Am copiat crackul si cand dau play (cd este deja in unitate) se inegreste ecranul si apare o liniuta alba in colt stanga-sus. Calculatorul ramane blocat pe aceasta imagine pana cand resetez.
Am inteles ca Diablo 2 nu merge in Windows xp fra acest patch, pe care nu stiu de unde sa-l iau.

#4
ICEwave

ICEwave

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 80
  • Înscris: 06.05.2008
Gresit. Path-ul este aici. NU ai nevoie de crack cu acest patch (oricum asta nu e forum de torrente, crackuri, warez sau alte chestii ilegale). Dupa cum se spune si in changelog:

Quote

- If all required Diablo 2 '.MPQ' files are installed on the
  hard drive, the game will no longer require the CD to play.

   For users that originally performed a 'Full Installation'
   and wish to run without the CD, all '.MPQ' files should
   be copied from the Diablo 2 CDs to the Diablo 2 directory.
   Most users will only need to copy D2Music.mpq from the
   Diablo 2 Play CD and/or D2xMusic.mpq from the Lord of
   Destruction CD.  Mac users will need to copy these music
   files and rename them to 'Diablo II Music' and
   'Diablo II Expansion Music' respectively.

   Anyone who did not perform a 'Full Installation' will need
   to re-install from CD again to ultimately play without the CD.
   In this case, a 'Full Installation' is required, followed by file
   copy step noted above.

De exemplu eu nu am copiat decat D2xMusic.mpq de pe cd-ul cu expansion si nu am nevoie sa joc cu cd-ul in unitate.
In legatura cu acel patratel alb, asa apare cand se incarca. La tine probabil sta mai mult. Ar trebui sa il lasi deschis si sa te duci la masa sau sa faci ceva poate revine in 15 minute. Daca nu, incearca sa reinstalezi tot dar fara crack, respectand metoda de mai sus.

E posibil, de asemenea, sa nu ai resursele necesare pentru rulare (desi ma indoiesc ca tu mai ai pc din 2000).

#5
cocodum

cocodum

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 01.09.2006

View PostICEwave, on 15th July 2009, 15:56, said:

Gresit. Path-ul este aici. NU ai nevoie de crack cu acest patch (oricum asta nu e forum de torrente, crackuri, warez sau alte chestii ilegale). Dupa cum se spune si in changelog:



De exemplu eu nu am copiat decat D2xMusic.mpq de pe cd-ul cu expansion si nu am nevoie sa joc cu cd-ul in unitate.
In legatura cu acel patratel alb, asa apare cand se incarca. La tine probabil sta mai mult. Ar trebui sa il lasi deschis si sa te duci la masa sau sa faci ceva poate revine in 15 minute. Daca nu, incearca sa reinstalezi tot dar fara crack, respectand metoda de mai sus.

E posibil, de asemenea, sa nu ai resursele necesare pentru rulare (desi ma indoiesc ca tu mai ai pc din 2000).

Rezolvat cum ai spus. Mersi tare mult. Tare m-am bucurat ca pot sa-l joc dupa atatia ani.

#6
Vrajitoru_din_ozz

Vrajitoru_din_ozz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 906
  • Înscris: 13.11.2006
Patch-ul 1.09 e vechi,are cativa ani!Incearca 1.11,poti juca si fara CD in unitate,dar trebuie sa ia jocul original,nu costa asa mult,mai ales daca esti fan adevarat! :P sau ai putea sa cumper cd-key,se gasesc de vanzare pe o gramada de site-uri,mi se pare ca la o treime din pretul cd-ului!Daca ai jocul original ai marele avantaj de a putea juca pe serverul oficial!

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate