Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen este?

drepturile copiilor in numele ...

Mocheta peste parchet cu incalzir...
 La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!
 La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...
 Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...
 

Paris, Mon Amour!

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
RockBird

RockBird

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 31.01.2009
Vara trecuta am fost la Paris, am vizitat, am filmat, am facut cam tot ce puteam face pe acolo, si la cateva luni bune dupa ce m'am intors (si dupa cateva upgrade'uri in materie de soft' si nu numai) am gasit ocazia perfecta sa fac un montaj folosind imaginile de pe camera. Ca fond sonor, am folosit melodia ?Mon mec ? moi? de Patricia Kaas, luata de pe un CD achizitionat cu ocazia acestui voiaj. :)
Clipul l'am numit Paris, Mon Amour! din lipsa de inspiratie, si o oarecare ironie. Cel mai mult pe acolo mi'au placut catacombele, si spre parerea mea de rau, nu prea am putut filma cu camera pe care o aveam atunci, din cauza conditiilor ridicate de umiditate. Pe de alta parte, Mona Lisa a fost o dezamagire, pentru ca datorita mediatizarii masive, ma asteptam sa fie ceva grandios, imens, etc, dar nu a fost decat o pictura normala, mica, pe un perete imens...c'est la vie.
Videoclip: [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/iEfdJMDORhs?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Pareri? :)


Update from @Matza_Madutza:
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/WxLTGkf4t4Y?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Ravy, 23 July 2009 - 21:17.


#2
Matza_Madutza

Matza_Madutza

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 172
  • Înscris: 17.07.2009
Felicitari pentru filmuletz, rockbird! :OK:

Am facut si eu un scurt film al aventurii mele la Paris (imi pare rau ca nu am avut cu ce filma la o calitate mai buna, asa ca am facut un colaj de poze)...a tinut 108 zile, din septembrie 2008 pana in ianuarie 2009 (cu o pauza de 2 saptramani petrecute in tara de sarbatori) si a fost experienta vietii mele ...In tot acest timp am descoperit Parisul, l-am strabatut cu piciorul, cu metroul, cu RER-ul, cu Bateau-mouche, am vazut tot ce era posibil, de la gradina zoologica la cimitirul Pere Lachaise, de la Louvre la Disneyland, am participat la toate evenimentele majore, de la Salonul International Auto la Paris la parada armatei de Ziua Armistitiului...a fost prima mea "iesire" in strainatate si m-am bucurat din plin de ea...deja mi-am planuit urmatoarea vacanta, tot la Paris...am ramas atasata mult de acesat oras si privesc cu nostalgie cele 6000 de poze realizate acolo   :inlove: .

Rockbird, care e locul tau preferat din Paris?...Mie cel mai mult imi place cartierul Montmartre, dar locul meu de suflet (cunoscut mai mult de parizieni si mai putin de turisti) ramane Parc Des Buttes Chaumont.

Sper ca va place filmuletzul  (melodia este Joe Dassin - Les Champs Elysees;)  : [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/WxLTGkf4t4Y?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ] .

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/WxLTGkf4t4Y?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Matza_Madutza, 23 July 2009 - 20:59.


#3
RockBird

RockBird

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 31.01.2009
Hmn...mie nu prea mi'a placut Paris'ul pentru ca aveam asteptarile mult prea mari de la el...de mic copil fiind carat prin strainatate, mereu mi'l imaginam pe ceva out of this world...el asa nu a fost rau, dar eu am fost mult prea visatoare si nu am gasit nimic atat de iesit din comun...in afara de arhitectura si modul de a fi. Mi'l imaginam ca un loc iesit dintr'unul din basmele copilariei...de aceea cel mai mult mi'au placut Catacombele, pentru ca nu aveam nici o asteptare in legatura cu ele, si m'au surprins in modul pozitiv...si filmuletzul tau cu poze este frumos. Eu nu am vazut atatea, pentru ca am avut doar 3 zile la dispozitie...in drum spre Paris am vazut si Domun din Koln, care m'a impresionat mult mai mult decat Notre Dame...dar nu'i stres, data viitoare nu ma voi mai astepta la nimic, si voi lasa ce voi gasi intr'un loc sau altul sa ma surprinda...ca altfel n'are rost sa te astepti la mult mai mult decat vezi. :)

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate