Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS
 Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65
 Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism

Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?
 Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7
 

Problema cu un domeniu de internet

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
free_as_a_flying_demon

free_as_a_flying_demon

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 513
  • Înscris: 18.03.2009
Buna ziua,

Am luat un domeniu gratuit de la cei de la CO.CC in decembrie 2007. Cu ceva vreme in urma, domeniul mi-a fost suspendat pe motiv ca nu am platit prelungirea. Habar nu aveam ca va fi gratis un singur an, dar m-am conformat si am platit pe doi ani, adica pana in decembrie 2010.
Ei bine acum iar nu-mi merge, si imi apare un mesaj prin care se spune ca domeniul meu este disponibil pentru inregistrare. Le-am trimis nu stiu cate mail-uri, dar nu am mai primit niciun raspuns. Au luat banii si altceva nu-i mai intereseaza. Unde ii pot reclama? Ce se poate face, care sunt pasii de urmat?

Multumesc!

#2
clara_spiele

clara_spiele

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,523
  • Înscris: 04.02.2008
OPC, ulterior Politie (o plamgere penala pentru inselaciune in contracte). Ai dovada platii? Ai incheiat contractul si l-ai semnat electronic? Prelungirea s-a facut prin mijloace electronice?

#3
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
OPC nu cred ca are "jurisdictie" in Coreea.
Despre politie, destul de complicat, pentru a putea inainta dosarul instantei trebuie obtinuta extradarea. Care, de asemenea, nu cred ca se acorda pentru inselaciune.

#4
clara_spiele

clara_spiele

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,523
  • Înscris: 04.02.2008
Pai exista (macar pe hartie) asistenta si cooperare in domeniul fraudelor transfrontaliere. Extradarea nu se acorda, dar o hotarare judecatoreasca poate fi recunoscuta in alte parti ale lumii. Macar latura civila poate fi executata. Ma rog, depinde daca in tara aia exista justitie. Din cate stiu, si in Congo au prins tepari pe net.
Desigur, daca tipul este intr-un alt colt al lumii nu merita sa arunci bani pe procese pentru un prapadit de domeniu pe internet. Banuiesc ca fiecare isi face un calcul referitor la raportul cheltuieli/castig probabil (posibil).
O plangere fara multa implicare nu te costa insa nimic.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate