Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vacanta Italia

Concediu Halkidiki

Ce vehicule motorizate ați avut d...

Router Asus nu se conecteaza WAN
 Gradina, copaci, arbusti si plant...

Trackpoint Thinkpad

Legare boiler electric trifazat l...

Upgrade CPU pentru Lenovo ThinkCe...
 Mouse wireless multimode (2x BT +...

Durere incheietura piciorului

Reparatie tablou electronic

Dell U2722 USB Connectors
 Transport aragaz Germania - Ro

Ssd m2 NVMe nu este recunoscut de...

De ce apare lag la telefoanele Mo...

Proiect monitorizare - comunicare...
 

Setari si Configuratie uTorrent

- - - - -
  • Please log in to reply
420 replies to this topic

#55
Hamutovski

Hamutovski

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,677
  • Înscris: 07.03.2009
am reinstalat utorrentul din greseala si mi-au disparut din lista toate fisierele pe care le uploadam, cum le pot adauga la loc sa fac ratie de upload?

#56
foca28

foca28

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,429
  • Înscris: 08.01.2006

View PostLucaSystem, on 21st December 2009, 07:56, said:

Bună tuturor
Am schimbat sistemul de operare, sau mai bine zis merg paralel cu amândouă, XP si win7. Pot sa transfer torentii din listă de la un sistem de operare la altul? Sper că m-am făcut înteles.

Da poti , in Run tastezi %AppData%\uTorrent , bagi tot intr`o arhiva.Intrii pe celalat sistem de operare , instalezi uTorrent iar in Run tastezi %AppData%\uTorrent , copii arhiva de mai devreme si o dezarhivezi acolo. Rulezi utorrent si ai tot la loc.


View PostHamutovski, on 21st December 2009, 15:41, said:

am reinstalat utorrentul din greseala si mi-au disparut din lista toate fisierele pe care le uploadam, cum le pot adauga la loc sa fac ratie de upload?

Daca nu ai salvat din %AppData%\uTorrent ce aveai acolo nu mai ai cum sa ai toate torrentele in noul utorrent instalat. Cum poti sa reinstalezi un program din greseala ?

#57
LucaSystem

LucaSystem

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 06.10.2007
Intradevar, am facut intocmai si a functionat. Mii de multumiri si de asemenea, sarbatori fericite!

Edited by Ravy, 25 December 2009 - 23:13.


#58
foca28

foca28

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,429
  • Înscris: 08.01.2006
Cu placere prietene , stiam ca va merge. Sarbatori cu bine si la tine.

#59
Daros

Daros

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 702
  • Înscris: 10.04.2007
foca28 - Felicitări pentru topic!
Este o adevărată mană cerească pentru începători ca mine.

Am ținut cont de informațiile de aici și mi-au prins bine.

Mulțumesc!

#60
ana_eu85

ana_eu85

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 109
  • Înscris: 18.12.2007
Poate cineva sa puna iar arhiva tcpz, cea care e pe prima pagina se descarca dar nu pot sa dezarhivez.Pentru ca atunci cand downloadez ceva, se misca greu netul,si vreau sa fac ce scrie pe prima pagina.

#61
lordsidious

lordsidious

    Se7en PRO

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,813
  • Înscris: 02.08.2007
Asta e ultima versiune a TPC-Z.

Attached Files



#62
foca28

foca28

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,429
  • Înscris: 08.01.2006
Multumesc pentru interventie amice.

Edited by Ravy, 01 February 2010 - 12:19.


#63
tonny77

tonny77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,005
  • Înscris: 18.07.2006
foca28 asteptam noul tutorial pentru utorrent  2.0 :D

#64
foca28

foca28

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,429
  • Înscris: 08.01.2006

View Posttonny77, on 3rd February 2010, 14:03, said:

foca28 asteptam noul tutorial pentru utorrent  2.0 :D

Inca il testez sa vad daca are functionalitatea buna ca la 1.8.2 si daca sunt necesare setari in plus.

#65
Piktoree

Piktoree

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 942
  • Înscris: 28.12.2009
intrebare: de ce e bine sa folosesti port mai mare de 50000?

#66
no_name18

no_name18

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 145
  • Înscris: 13.12.2009
salut. am o problema mare cu u torrent. Nu mai pot descarca nimic! de ce? si cum as putea sa deschid un port? ca imi spune ca portul nu imi e deschis sau partial deschis! Multumesc anticipat

#67
foca28

foca28

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,429
  • Înscris: 08.01.2006

View PostPiktoree, on 26th February 2010, 14:06, said:

intrebare: de ce e bine sa folosesti port mai mare de 50000?

Se folosesc porturi mai mari de 50.000 pentru ca unii ISP blocheaza unele porturi mai mici si astfel nu vei putea fi conectabil.

View Postno_name18, on 26th February 2010, 20:56, said:

salut. am o problema mare cu u torrent. Nu mai pot descarca nimic! de ce? si cum as putea sa deschid un port? ca imi spune ca portul nu imi e deschis sau partial deschis! Multumesc anticipat

Salut , de unde descarci ? Public sau privat ? Daca pe privat vezi ca versiunea de uTorrent sa fie acceptata de tracker. Daca nu este , reinstaleaza versiunea 1.8.2 , este acceptata peste tot.

Ai router ? Daca ai intra pe http://www.portforward.com , alege modelul de router , cauta setarile pentru uTorrent pentru portforward.

Daca nu ai router si este neconectabil ISP-Ul tau iti blocheaza porturile.

Off:

De pe data de 6 februarie testez versiunea 2.0 de la uTorrent , am avut unele probleme cu vitezele , fluctuatii , eu recomand sa ramanem pe 1.8.2 , ceea ce o sa fac si eu incepand cu data de 1 Martie cand imi voi reinstala Windows-ul.

Setarile se mentin la fel , mici modificari pot fi facute dupa preferintele utilizatorului.

Edited by foca28, 27 February 2010 - 13:11.


#68
gebby

gebby

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 96
  • Înscris: 27.02.2010
ms deocamdata foca 28...sunt uploader pe cateva trackere si luand setari de la cineva am stricat mai mult...sper sa reusesc cu setarile tale...daca ai ceva sfaturi pt o viteza de upload mai buna sunt binevenite..

#69
foca28

foca28

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,429
  • Înscris: 08.01.2006
Ce ISP ai ?

Eu ma inteleg foarte bine cu 1.8.2.

Depinde acuma de fiecare persoana ce face cu uTorrent , ia ceva odata pe saptamana sunt OK si setarile initiale. Daca se foloseste intensiv , zilnic , non-stop , pe trackere private atunci sunt necesare modificari ale setarilor initiale pentru o buna functionare a internetului , a vitezelor de transfer et cetera.

Edited by Ravy, 02 March 2010 - 11:58.


#70
gebby

gebby

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 96
  • Înscris: 27.02.2010
sunt pe o retea locala 100Mbps... netu e bun de viteza 1.8.2 folosesc si eu..uploadez mai ales pe FL...acelasi nick ca aici...

Edited by Ravy, 02 March 2010 - 11:58.


#71
no_name18

no_name18

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 145
  • Înscris: 13.12.2009
Salut , de unde descarci ? Public sau privat ? Daca pe privat vezi ca versiunea de uTorrent sa fie acceptata de tracker. Daca nu este , reinstaleaza versiunea 1.8.2 , este acceptata peste tot.

Ai router ? Daca ai intra pe http://www.portforward.com , alege modelul de router , cauta setarile pentru uTorrent pentru portforward.

Eu descarc de pe privat. si nu stiu daca e router dar am doar switch. nu ma prea pricep la chestiile astea.....

multumesc anticipat

PS. Acum pot descarca cu u torrentul. dar nu stiu pana cand.....

Edited by Ravy, 02 March 2010 - 11:59.


#72
foca28

foca28

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,429
  • Înscris: 08.01.2006

View Postno_name18, on 27th February 2010, 17:32, said:

PS. Acum pot descarca cu u torrentul. dar nu stiu pana cand.....

Daca ai switch nu o sa fie afectate porturile. Daca aveai router trebuia sa le deschizi din soft-ul router-ului.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate