Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS
 Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65
 Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism

Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?
 Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7
 

PIRATARE PRINS!

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
79 replies to this topic

#1
web_dude

web_dude

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,185
  • Înscris: 24.02.2009
Azi in dis de dimineatza,politistii (nu stiu ce fel) au facut o "vizita" unui prieten de al meu,el sta la 15m  langa mine :(.
Ca cei lalti 99% din romani,avea material piratat pe calculator.
Din cate am auzit,el folosea odc,si  downloada muzica+video de pe odc,deci piratare.
stiu ca ia confiscat 2 laptop-uri + hdd-ul de la pc+ dvd-uri cu filme piratate.
.I sa facut mandat de perchezitie/retinere obiecte.
As vrea sa stiu ce ar putea pati,acel om?
La mine e altfel..
Eu nu downloadez de pe odc,nici nu folosesc (stiam ca e ilegal),eu folosesc utorrent,si downloadez doar jocuri.
Muzica,o downloadez de pe youtube.
Filme nu am downloadat nici odata,exceptie acuma 2 saptamani,cand am tras de pe utorrent jackass the movies*toate 3*.
Am sanse sa fiu prins? (ma rog..stiu ca,cu noua lege,care iti monitorizeaza tot ce scrii bla bla, o sa vada ce am scris  eu aici,dar deh..)
sa sterg tot hardul si sa bag ubuntu? si sa ma "dau" pe opensource..?
m-am cam morcovit.
Aveti grija ce faceti!!! brrr (scuze pentru scrisul analfabet,dar la noapte nici nu am sa mai dorm..)
Ps. a confiscat si telefonul mobil :| tot

#2
oly2006

oly2006

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 12.05.2007
pai in primul rand eu nu inteleg cum au intrat in casa lui..nu trebuie sa aiba un mandat de perchezitie ceva? si daca ce cum l-au obtinut politistii aia, ca doar chestiile astea nu se fac asa din senin si nici la intamplare, uite azi il luam pe asta care downloadeaza..nu cred ca se poate obtine un mandat de perchezitie asa usor..eu in locul lui nu le dadeam voie sa intre in casa, si daca aratau cine stie ce nu le dadeam voie sa intre in casa pana nu chemam un avocat sa  verifice documentele... intre timp  putea formata cineva totu de pe acolo..
eu unul oricum mam dat pe licente si open source, windows si word licentiat si e super, iar restul, prefer un avira free sa faca updateul cand trebe , etc:P
later edit: nu zic ca de acuma tot ce am pe calculator e vai licentiat sau open source, da incerc asa, macar in mare, pe ici pe colo, ce se poate :)

Edited by oly2006, 02 May 2009 - 22:12.


#3
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
inca nu ma pot stapani din ras  :roflmaofast:

#4
web_dude

web_dude

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,185
  • Înscris: 24.02.2009

 oly2006, on May 2 2009, 22:05, said:

pai in primul rand eu nu inteleg cum au intrat in casa lui..nu trebuie sa aiba un mandat de perchezitie ceva? si daca ce cum l-au obtinut politistii aia, ca doar chestiile astea nu se fac asa din senin si nici la intamplare, uite azi il luam pe asta care downloadeaza..nu cred ca se poate obtine un mandat de perchezitie asa usor..eu in locul lui nu le dadeam voie sa intre in casa, si daca aratau cine stie ce nu le dadeam voie sa intre in casa pana nu chemam un avocat sa  verifice documentele... intre timp  putea formata cineva totu de pe acolo..
eu unul oricum mam dat pe licente si open source, windows si word licentiat si e super, iar restul, prefer un avira free sa faca updateul cand trebe , etc:P

ba da au avut mandat de perchezitie

 gumball3000, on May 2 2009, 22:07, said:

inca nu ma pot stapani din ras  :roflmaofast:
Ma bucur,pointless post..+1 right?

#5
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Gasesti pe google orice lege, articole de ziar etc http://www.cotidianu...erie-45283.html
+2

#6
oly2006

oly2006

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 12.05.2007

 web_dude, on May 2 2009, 23:09, said:

ba da au avut mandat de perchezitie
da pt a obtine un mandat de perchezitie trebuie sa aiba ceva dovezi care parca se duc la procuror si numai el poate da acel mandat dupa ce a vazut dovezile aduse, parca ceva asemanator...nu stiu, zic ca nu prea puteau aduce ei cine stie ce dovezi....ce , un ip la un username...e cu dus si intors...

#7
eroarex

eroarex

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,561
  • Înscris: 14.06.2007

 gumball3000, on May 2 2009, 22:07, said:

inca nu ma pot stapani din ras  :roflmaofast:
hmmm si daca erai tu ...
oricum naspa faza sa intre gaborii sa iti scotoceasca pan casa, sa retina bunurile personale samd ... cred ca le vor inapoia dar oare in ce stare?  :deadtongue:
sigur ca nu au venit asa neinvitati ... ori au primit un pont de la cineva, ori provideru s-a autosesizat sau a fost sesizat in privinta traficului, ori a fost un control de rutina la care a fost depistat ... si ai mare grija daca esti in aceeasi retea cu el  :deadtongue:
stiu ca la upc si mai nou au bagat si la rds filtre si poate sa vada ce ai facut si acum o luna sau un an :D si cu campania asta noua ... e de rau  :death:

#8
pastel3005

pastel3005

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,379
  • Înscris: 11.08.2006
daca avea 2 laptopuri, + un desktop, mai mult ca sigur ca facea dvd-uri, cd-uri, si le vindea.
l-a turnat cineva, ori avea un anunt pe undeva, si asta e.

#9
conu71

conu71

    Termopanist

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,080
  • Înscris: 22.06.2004
vindea filmele?

#10
Versus76

Versus76

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 846
  • Înscris: 23.05.2008
8 User(s) are reading this topic (0 Guests and 1 Anonymous Users)

S-a declanșat butonul de panică? :lol:

#11
web_dude

web_dude

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,185
  • Înscris: 24.02.2009

 eroarex, on May 2 2009, 22:17, said:

hmmm si daca erai tu ...
oricum naspa faza sa intre gaborii sa iti scotoceasca pan casa, sa retina bunurile personale samd ... cred ca le vor inapoia dar oare in ce stare?  :deadtongue:
sigur ca nu au venit asa neinvitati ... ori au primit un pont de la cineva, ori provideru s-a autosesizat sau a fost sesizat in privinta traficului, ori a fost un control de rutina la care a fost depistat ... si ai mare grija daca esti in aceeasi retea cu el  :deadtongue:
stiu ca la upc si mai nou au bagat si la rds filtre si poate sa vada ce ai facut si acum o luna sau un an :D si cu campania asta noua ... e de rau  :death:
eu am patit asa ceva,dar nu cu piratare,eh..altceva..si stiu cum au fost inapoiate bunurile..Praf..

 pastel3005, on May 2 2009, 22:20, said:

daca avea 2 laptopuri, + un desktop, mai mult ca sigur ca facea dvd-uri, cd-uri, si le vindea.
l-a turnat cineva, ori avea un anunt pe undeva, si asta e.

Nu vindea! iti zic eu..el cumpara si vindea.problema e ca au luato pe maicasa la tribunal,ciudat,un laptop + desktop era al lui,si un laptop alui maicasa,si inca nu stiu care era vinovatul,ca aman2 foloseau odc..

 conu71, on May 2 2009, 22:21, said:

vindea filmele?

Nu

 Versus76, on May 2 2009, 22:21, said:

8 User(s) are reading this topic (0 Guests and 1 Anonymous Users)

S-a declanșat butonul de panică? :lol:
Lasa ca e bine,se da lumea pe open source
asi vrea sa stiu daca utorrent e “peer to peer” :)

#12
ortega

ortega

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,433
  • Înscris: 02.08.2006
Daca i-a luat si telefonul mobil s-ar putea sa fi tras ceva tepe pe internet.
la piraterie nu au treaba cu telefonul mobil,m pentru ca programele pt telefon mobil nu sunt comercializate in Romania, neavind pret de piata, in consecinta nici un titular de drepturi nu se constituie parte civila in procesul penal.

#13
eroarex

eroarex

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,561
  • Înscris: 14.06.2007

 ortega, on May 2 2009, 22:29, said:

Daca i-a luat si telefonul mobil s-ar putea sa fi tras ceva tepe pe internet.
la piraterie nu au treaba cu telefonul mobil,m pentru ca programele pt telefon mobil nu sunt comercializate in Romania, neavind pret de piata, in consecinta nici un titular de drepturi nu se constituie parte civila in procesul penal.
e grav atunci ... open source ne papa  :w00t:

#14
oly2006

oly2006

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 12.05.2007
sfat pt el, sa si ia un avocat f bun...daca e bun, il scoate din orice chestie...

#15
web_dude

web_dude

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,185
  • Înscris: 24.02.2009

 ortega, on May 2 2009, 22:29, said:

Daca i-a luat si telefonul mobil s-ar putea sa fi tras ceva tepe pe internet.
la piraterie nu au treaba cu telefonul mobil,m pentru ca programele pt telefon mobil nu sunt comercializate in Romania, neavind pret de piata, in consecinta nici un titular de drepturi nu se constituie parte civila in procesul penal.
tepe pe net..hmm ma indoiesc..poate acel laptop era furat,si iau ascultat telefonul inainte sa cumpere acel laptop furat..cine stie..

10 User(s) are reading this topic (2 Guests and 1 Anonymous Users)
  time to be  :ph34r:
:scared: :fear:
edit:
sa zicem ca iti recuperezi calculatoarele inapoi.
ma intreb oare cati keyloggeri vei avea..spyware..  :w00t:
2 Anonymous Users) eh..nu trebuie chiar de acuma sa fiti stealth

Edited by web_dude, 02 May 2009 - 22:38.


#16
filipxxx

filipxxx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,920
  • Înscris: 25.04.2006
key-logger... si ce-i cu asta? Doar nu ti-o pune interdictie sa razi discul :lol: Inca ma mai gandesc ca prietenul asta a facut ceva mai dubios si a atras atentia Politiei, ca parca nu e Politia noastra capabila sa vina in control de rutina sambata dimineata, in weekend-ul de 1 Mai. ;)

Edited by filipxxx, 02 May 2009 - 22:45.


#17
web_dude

web_dude

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,185
  • Înscris: 24.02.2009

 filipxxx, on May 2 2009, 22:44, said:

key-logger... si ce-i cu asta? Doar nu ti-o pune interdictie sa razi discul :lol: Inca ma mai gandesc ca prietenul asta a facut ceva mai dubios si a atras atentia Politiei, ca parca nu e Politia noastra capabila sa vina in control de rutina sambata dimineata, in weekend-ul de 1 Mai. ;)
dar nu e el de vina!!!,ci maicasa! e invitata la tribunal!

#18
planner26

planner26

    European sadea

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,824
  • Înscris: 15.03.2009

 eroarex, on May 2 2009, 23:31, said:

e grav atunci ... open source ne papa  :w00t:

sorry de offtopic, dar lamuriti-ma si pe mine....ce e open source?!

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate