Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare bicicleta MTB copil 1...

Denon AVR 1804

Texte și mesaje funny pe sit...

Recomandari carti non-fictiune
 Cat costa un pui la rotisor?

cum leg firele de la o pompa subm...

PC Voltage +3.3V Red!

Cum conectez la net o centrala Fe...
 w11 nu mentine profil power proce...

DIGI se lanseaza in Belgia cu ser...

Setari XMP ram pentru 5900x - BSO...

Iphone 13, 14 sau 15?
 Dune: Prophecy (2024 _ ...)

DMSS problema

Montare parchet in balcon

Exista doar ... si restul
 

si-a montat a/c-ul pe peretele din fata geamului meu

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
146 răspunsuri în acest subiect

#127
blacatusu

blacatusu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.342
  • Înscris: 01.08.2006

Vizualizare mesajlucas22010, pe May 21 2009, 11:38, a scris:

trenulet, scrie te rog ce s-a mai intamplat!


subscriu :)

dupa ce am citit tot topicul, am ramas cu ochii in soare (adica fara sa stiu deznodamantul)

trenulet, hai cu locomotiva la noi aici si mai descarca noutati :)

daca nu sunt inca noutati, macar mai treci pe aici sa ne informezi ca esti ok, sa nu ne gandim ca ai "calcat in gol" cand urcai scarile :P si ai patit ceva din cauza de vecin.

#128
vladc

vladc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.923
  • Înscris: 19.09.2002
doarme cu pestii... :)

#129
copjob2000

copjob2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.813
  • Înscris: 26.11.2006
N-o avea acces la internet pentru a răspunde...

#130
Ion_Cristoiu

Ion_Cristoiu

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 846
  • Înscris: 31.07.2008
FOARTE tare. Vai ce nesimtiti sunt unii incredibil.
Sunt curios cum se termina.

#131
copjob2000

copjob2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.813
  • Înscris: 26.11.2006
Deja e târziu pentru a ne mai surprinde....

#132
trenulet

trenulet

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 31
  • Înscris: 17.04.2006
scuze de intarzieri.am preferat sa intru pe topic atunci cand am ceva concret sa va spun.

....astazi dupa ce am venit de la servici am vazut ca aparatul este mutat,omu si l-a pus in dreptul lui asa cum era normal si firesc.probabil l-au chemat la politie, au discutat si au bagat putin frica in el.  individu' fiind bugetar si mai ales la MAI isi pooate pierde foarte usor locul de munca.

pana la urma, asta ma bucura cel mai mult, cam scapat de magaoaia de pe perete.

acum astept sa ma cheme la politie si sa-mi spuna ca infractiunea nu-si mai are mobilul.ca omul pana la urma a ascultat si a luat in considerare cerintele mele. oricum pozele criminalistului sunt la dosar.

nici macar nu s-a sinchisit sa ma anunte...."ba,  mi-am mutat aparatul asa cum ai vrut!" si l-a luat exact cum si l-a instalat. si bine imi pare.

va multumesc pt sprijin.




si inca ceva. de la celalalt vecin nu si-a luat aparatul instalat pe perete. poate s'or fi inteles, nici nu ma intereseaza, mie mi-a zis la telefon sa-l dau in judecata, ca nu-l intereseaza.am urmat calea legala, si s-a rezolvat nesperat de repede. uimitor pt romanica zilelor noastre.

de acum incolo o sa ma astept la zgarieturi pe masina si alte cele.

#133
Iuliutz

Iuliutz

    Hairmaster

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.405
  • Înscris: 27.01.2005

Vizualizare mesajtrenulet, pe May 26 2009, 20:31, a scris:

de acum incolo o sa ma astept la zgarieturi pe masina si alte cele.
Pai, daca stii la ce sa te astepti, stii si de ce sa te feresti

#134
vladc

vladc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.923
  • Înscris: 19.09.2002

Vizualizare mesajtrenulet, pe May 26 2009, 20:31, a scris:

scuze de intarzieri.am preferat sa intru pe topic atunci cand am ceva concret sa va spun.

....astazi dupa ce am venit de la servici am vazut ca aparatul este mutat,omu si l-a pus in dreptul lui asa cum era normal si firesc.probabil l-au chemat la politie, au discutat si au bagat putin frica in el.  individu' fiind bugetar si mai ales la MAI isi pooate pierde foarte usor locul de munca.

pana la urma, asta ma bucura cel mai mult, cam scapat de magaoaia de pe perete.

acum astept sa ma cheme la politie si sa-mi spuna ca infractiunea nu-si mai are mobilul.ca omul pana la urma a ascultat si a luat in considerare cerintele mele. oricum pozele criminalistului sunt la dosar.

nici macar nu s-a sinchisit sa ma anunte...."ba,  mi-am mutat aparatul asa cum ai vrut!" si l-a luat exact cum si l-a instalat. si bine imi pare.

va multumesc pt sprijin.




si inca ceva. de la celalalt vecin nu si-a luat aparatul instalat pe perete. poate s'or fi inteles, nici nu ma intereseaza, mie mi-a zis la telefon sa-l dau in judecata, ca nu-l intereseaza.am urmat calea legala, si s-a rezolvat nesperat de repede. uimitor pt romanica zilelor noastre.

de acum incolo o sa ma astept la zgarieturi pe masina si alte cele.
ahhhh... ne-ai stricat pariurile :)

felicitari... pe mine unu' chiar ma bucura sa aud ca se mai misca ceva in tara asta...

:OK:

#135
bubalus

bubalus

    Membru chel

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 8.206
  • Înscris: 15.02.2005
ti-a reparat si stricaciunile...gauri in perete...etc.?
sau faptul ca l-a luat e deja prea mult?

#136
copjob2000

copjob2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.813
  • Înscris: 26.11.2006
....astăzi după ce am venit de la servici am văzut că aparatul este mutat, omu' și l-a pus în dreptul lui așa cum era normal și firesc. probabil l-au chemat la poliție, au discutat și au băgat puțin frica în el.  individu' fiind bugetar și mai ales la MAI iși poate pierde foarte ușor locul de muncă.




E, nu-l dădeau afară pentru atâta lucru!
Cred că, mai repede, l-au convins că nu dă bine ca un cadru militar să aibă un dosar penal pentru comiterea unei infracțiuni de distrugere... chiar dacă finalitatea acestuia nu ar fi fost alta decât... maxim o amendă administrativă!     :notangel:

#137
blacatusu

blacatusu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.342
  • Înscris: 01.08.2006

Vizualizare mesajvladc, pe May 26 2009, 11:38, a scris:

ahhhh... ne-ai stricat pariurile :)

felicitari... pe mine unu' chiar ma bucura sa aud ca se mai misca ceva in tara asta...

:OK:
stii tu, exceptia care intareste regula :)

Vizualizare mesajbubalus, pe May 26 2009, 13:11, a scris:

ti-a reparat si stricaciunile...gauri in perete...etc.?
sau faptul ca l-a luat e deja prea mult?

chiar asa, a reparat vecinicu tau ceva?

oricum, ma bucur ca ti-ai rezolvat problema cu bine si iti urez sa nu mai altele :)

#138
SuperDuper

SuperDuper

    Crushed

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 13.295
  • Înscris: 25.04.2006
Ah, s-a terminat suspansul :)
Felicitari ca ai avut curajul sa alegi calea normala si legala. Acum, pregateste banii de vopsit masina :P

PS: Asta am patit-o pe pielea mea - si acum am pe aripa din spate a masinii scris cu cheia "bitch"... de un fost subaltern probabil.

#139
blacatusu

blacatusu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.342
  • Înscris: 01.08.2006

Vizualizare mesajSuperDuper, pe May 26 2009, 19:03, a scris:

Ah, s-a terminat suspansul :)
Felicitari ca ai avut curajul sa alegi calea normala si legala. Acum, pregateste banii de vopsit masina :P

PS: Asta am patit-o pe pielea mea - si acum am pe aripa din spate a masinii scris cu cheia "bitch"... de un fost subaltern probabil.

ai fi facut tu ceva respectivului din moment ce te gandesti ca a fost un fost subaltern :)


in fine, sper ca titularul topicului sa ne tina la curent cu eventualele sicane  ... ma indoiesc ca vecinelul se va potoli :)

Editat de blacatusu, 27 mai 2009 - 03:49.


#140
SuperDuper

SuperDuper

    Crushed

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 13.295
  • Înscris: 25.04.2006
Da, l-am dat afara ca se daduse pe coco si facea urat...

Editat de SuperDuper, 27 mai 2009 - 04:00.


#141
Rares

Rares

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 394
  • Înscris: 20.01.2004

Vizualizare mesajtrenulet, pe Apr 15 2009, 13:08, a scris:

din cate am inteles lucreaza la buletine baiatu

Vizualizare mesajtrenulet, pe May 26 2009, 20:31, a scris:

individu' fiind bugetar si mai ales la MAI

Evidenta populatiei nu mai e de multa vreme in cadrul MAI. E in subordinea primariei, la fel si serviciul pasapoarte.

#142
trenulet

trenulet

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 31
  • Înscris: 17.04.2006

Vizualizare mesajSuperDuper, pe May 27 2009, 04:03, a scris:

Ah, s-a terminat suspansul :)
Felicitari ca ai avut curajul sa alegi calea normala si legala. Acum, pregateste banii de vopsit masina :P

PS: Asta am patit-o pe pielea mea - si acum am pe aripa din spate a masinii scris cu cheia "bitch"... de un fost subaltern probabil.


gaurile nu le-a astupat,dar  alea nu sunt o problema. ideea e ca am ramas cu un geam crapat la balcon.si ala sper sa-l schimb cat mai repede.

#143
99ton

99ton

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.253
  • Înscris: 19.11.2007

Vizualizare mesajtrenulet, pe May 27 2009, 10:12, a scris:

..
Daca te mai cheama politia,ai grije sa nu cumva sa-ti retragi plangerea,scria cineva p-aci ca l-au pus sa plateasca cheltuieli dupa ce a retras-o.

#144
Iuliutz

Iuliutz

    Hairmaster

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.405
  • Înscris: 27.01.2005

Vizualizare mesaj99ton, pe May 28 2009, 09:15, a scris:

Daca te mai cheama politia,ai grije sa nu cumva sa-ti retragi plangerea,scria cineva p-aci ca l-au pus sa plateasca cheltuieli dupa ce a retras-o.
Nu stiu, depinde de caz. Eu am avut o plangere dupa ca am platit la o firma sa imi termoizoleze blocul, iar un anagajat a fugit cu banii.
L-am cautat si l-am somat de 3 ori sa imi faca lucrarea sau sa imi dea banii inapoi. Mi-a tot zis, ba ca vine si face, ba ca imi da banii si pana la urma mi-a zis "Crezi ca esti singurul care ai luat teapa?". Eu i-am zis, mersi de informatie, atat am vrut sa aud.
L-am reclamat la Politie si OPC. Dupa vre-o saptamana m-a sunat el ca nu vreau sa ne intalnim sa imi dea banii inapoi? I-am zis ca vreau, ne-am dus la politie, am dat 2 declaratii ca eu imi retrag plangerea si ca el imi da banii in fata agentului X-ulescu, am primit la vre-o 6 luni in posta o scrisoare cum ca, cazul s-a inchis si cam atat.
Si la OPC mi-am retras plangerea cu motivatia ca ne-am impacat amiabil.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate