Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism

Problema inlocuire usa spate A6 C...
 Ce gen de muzica este?

Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!
 Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!

La multi ani @beavis03!
 BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...

Extras carte funciara
 

JOCURI PE CALCULATOR PENTRU COPII

- - - - -
  • Please log in to reply
81 replies to this topic

#19
Mr_Woppit

Mr_Woppit

    the last of them..

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 17,834
  • Înscris: 26.11.2001

View PostTupaC, on Apr 13 2009, 12:52, said:

Am trăit s-o aud și pe asta.

Cum să-i dai copilului tău să joace San Andreas ? OMFG !!!

Tu nu ințelegi că suntem homo sapiens ? Și nu cifrele din Matrix ?

:lol: atat ai priceput din ce am scris? partea cu grafica ai prins-o? partea cu matematica dinainte de scoala ai vazut-o? partea cu "iesirea cu fetele" este mai importanta decat calculatorul? dar partea aia in care te intrebam cati copii ai crescut?

#20
amonra_71

amonra_71

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,792
  • Înscris: 31.03.2008
Io nu înțeleg cum vine puzzle pe calculator. Nu cred că are farmec.
Mi-aduc aminte că acum 5-6 ani erau niște reviste (parcă de la ERC Educațional) - cu diferite personaje primadone în jocuri educative. Treceai din nivel în nivel. Se găseau la librării și la chioșcurile de ziare. Mai luam și povești.

#21
TupaC

TupaC

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,220
  • Înscris: 05.02.2006

View PostCelest, on Apr 13 2009, 13:09, said:

:lol: atat ai priceput din ce am scris? partea cu grafica ai prins-o? partea cu matematica dinainte de scoala ai vazut-o? partea cu "iesirea cu fetele" este mai importanta decat calculatorul? dar partea aia in care te intrebam cati copii ai crescut?

Învață să scrii, întâi.

Quote

La urma urmei suntem liberi să facem/alegem ce vrem.

Crește-ți copilul cum vrei.

#22
adadoi

adadoi

    scorpie bătrână

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,603
  • Înscris: 25.10.2006
eu ii iau puradelului reviste "sa ne jucam pe calculator" (sa ma bateti, dar acum nu-mi amintesc cum se numesc). Ultimul hit e un joc cu ulise, era o serie cu un catel, Reksio, jocuri dupa povesti (Ali-Baba, Harap-Alb, Punguta cu doi bani)... apar lunar, cred, ca nu le cumpar pe toate. Mie-mi plac pentru ca se plictiseste repede, n-am avut probleme in a-l da jos de pe calculator, si sunt suficient de interesante pentru cinci ani.

#23
anknic

anknic

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,961
  • Înscris: 12.10.2004
pitix are niste jocuri cu ponei de care este foarte incantata(ingrijit ponei-sa-i dai de mancare, sa il piepteni, etc) si inca unul ceva de genul GO (pe asta i l-a instalat frate-miu ca cica dezvolta inteligenta...dar ea se plictiseste repede :) )

#24
adds

adds

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 706
  • Înscris: 08.10.2007
Incearca Hercules. E dragut, e pt. copii si e facut de Disney. Desi e destul de vechi, merge si pe XP.

#25
adadoi

adadoi

    scorpie bătrână

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,603
  • Înscris: 25.10.2006
da, uitasem de jocurile disney, si de-alea avem o tona, tocmai ne-am plictisit de pestele ala albastru :D . Majoritatea insa nu se pot juca doar cu mouse-ul.

#26
Mr_Woppit

Mr_Woppit

    the last of them..

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 17,834
  • Înscris: 26.11.2001

View PostTupaC, on Apr 13 2009, 14:18, said:

Învață să scrii, întâi.
io te inteleg ca acolo la Botosani in lipsa de altceva, ai invatat sa scrii corect, cu sedile si alte semne corecte, cu litera mare la inceput de propozitie, etc .. insa, nu despre asta era vorba :)

te inteleg insa, nu esti primul care in lipsa unui raspuns la subiect, incepi sa vanezi gramatica de prin posturi

ontopic ca sa zic asa : Peggles

Edited by Celest, 13 April 2009 - 17:18.


#27
anknic

anknic

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,961
  • Înscris: 12.10.2004

View Postadadoi, on Apr 13 2009, 15:24, said:

da, uitasem de jocurile disney, si de-alea avem o tona, tocmai ne-am plictisit de pestele ala albastru :D . Majoritatea insa nu se pot juca doar cu mouse-ul.

daaa, am cumparat special pentru pitix o tastatura...ca imi era mila de laptop :)

#28
miha_pinkcat

miha_pinkcat

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 343
  • Înscris: 27.11.2008
TUPAC

Eu una am crescut cu cartile de la biblioteca de cartier/scoala/liceu,ca altceva nu prea aveai acum 30 de ani...
Pot spune ca am o cultura destul de bunicica,e loc de mai bine,dar nu prea mai am timp.
In schimb nu sunt familiarizata cu calculatorul si iti pot spune ca anul trecut cand cautam un job ma loveam exact de problema asta.
Degeaba sunt desteapta,degeaba am citit zeci de carti,degeaba le-am dat de inteles ca pot invata sa fac cam orice fiind o persoana destul de isteatza(e loc si de mai bine),daca eram tufa de Venetia in domeniul pc-ului.
Asta se cere acum,asta e de VIITOR ,asa ca nu vad de ce copii nu pot invata de mici sa-l foloseasca,bineanteles cu moderatie.
Tu erai dependent,iti inteleg reactia,dar cunoastem si noi riscurile. Daca nu lasi copilul sa devina dependent si ii restrictionezi accesul la pc,in timp el se va obisnui asa.Va sti ca zilnic are o ora de stat la pc...CAnd va mai creste poti lasa copilul mai mult timp,pe site-uri care il pot ajuta cumva pentru scoala(cred ca exista si asa ceva).


View Postadadoi, on Apr 13 2009, 15:24, said:

da, uitasem de jocurile disney, si de-alea avem o tona, tocmai ne-am plictisit de pestele ala albastru :D . Majoritatea insa nu se pot juca doar cu mouse-ul.


:lol: Ce peste albastru?

View Postadds, on Apr 13 2009, 15:19, said:

Incearca Hercules. E dragut, e pt. copii si e facut de Disney. Desi e destul de vechi, merge si pe XP.


Il voi cauta in magazine

#29
adadoi

adadoi

    scorpie bătrână

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,603
  • Înscris: 25.10.2006
cred ca-l cheama Nemo, sau Nemon

#30
CICI&Co

CICI&Co

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,944
  • Înscris: 22.08.2007

View Postadadoi, on Apr 13 2009, 20:52, said:

cred ca-l cheama Nemo, sau Nemon
Nemo e portocaliu cu dungi albe, ca și Marlin, ta'su. Dory e peștoaica albastră din Finding Nemo.

Ce vreți... am suflet de copil și mă uit la desene.

Edited by CICI&Co, 13 April 2009 - 20:05.


#31
adadoi

adadoi

    scorpie bătrână

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,603
  • Înscris: 25.10.2006

View PostCICI&Co, on Apr 13 2009, 21:03, said:

Nemo e portocaliu cu dungi albe, ca și Marlin, ta'su. Dory e peștoaica albastră din Finding Nemo.

Ce vreți... am suflet de copil și mă uit la desene.
ala, ala.

#32
newtask

newtask

    proud porsche driver b-)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,183
  • Înscris: 26.06.2008
Revin la Barbie .. :lol:

Există jocuri adaptate după filmele Barbie: Prințesa și sărmana croitoreasă, Pegasus Magic, Fairytopia. Cel puțin sor-mea a înnebunit când a văzut carcasa. :w00t:

#33
Gabi73C

Gabi73C

    atrophied member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,164
  • Înscris: 11.11.2007

View PostCICI&Co, on Apr 13 2009, 20:03, said:

Ce vreți... am suflet de copil și mă uit la desene.
Bolboroci in cana, cu paiul si bilute-n nas stii sa faci?

On-topic: cu fiecare deget, ca sa fie multiplayer. -_-

#34
CICI&Co

CICI&Co

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,944
  • Înscris: 22.08.2007

View PostGabi73C, on Apr 13 2009, 21:12, said:

Bolboroci in cana, cu paiul si bilute-n nas stii sa faci?
Suflet, nu comportament, da?

Da'ntre noi fie vorba... da, normal că știu.  :bigwhitegrin:

#35
Gabi73C

Gabi73C

    atrophied member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,164
  • Înscris: 11.11.2007

View Postnewtask, on Apr 13 2009, 20:09, said:

Revin la Barbie .. :lol:

Există jocuri adaptate după filmele Barbie: Prințesa și sărmana croitoreasă, Pegasus Magic, Fairytopia.
Shootere exista cu Barbie? :wub:

Sau macar..."de strategie"? :rolleyes:

#36
newtask

newtask

    proud porsche driver b-)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,183
  • Înscris: 26.06.2008

View PostGabi73C, on Apr 13 2009, 21:15, said:

Shootere exista cu Barbie? :wub:

Sau macar..."de strategie"? :rolleyes:
Ziceam în cazul în care respectiva ar vrea să îi facă o bucurie fetiței ei. Bineînțeles, poate să-i pune puzzle, sudoku și altele. ;)

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate