Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...
 Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady
 Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism
 Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?

Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...
 

Problema cu distrugerea unui bun(imobil)

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
Tom_Cat

Tom_Cat

    Aproape acolo

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,159
  • Înscris: 01.01.2007
In vara trecuta, scoietatea pe care o administrez a inchiriat in Brasov un teren pentru amplasarea unui punct de lucru.Pe pamantul respectiv se gaseau baraci metalice si o constructie de caramida, un fost vestiar.Astfel societatea platea chirie unui propietar pentru pamant si altui propietar pentru cladiri.

Societatea vecina, aflata la granita din spatele suprafetei inchiriate sustine ca versitarul ii apartine si drept urmare au hotarat sa il demoleze.Au incercat o data, insa nu au resuit. La momentula acela am renuntat la acuzatii.

Saptama trecuta, au inceput din nou sa o demoleze, caz in care am anuntat politia si propietarul cladirii in cauza.

Problema se pune, ca propietarul nu a fost instiintat decat astazi in legatura cu semnarea declaratii de renuntare pentru fapta trecuta, lucru pe care propietarul acum nu o mai doreste.

Ce se intampla cu vinovatul?

#2
madman2711

madman2711

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,134
  • Înscris: 18.12.2003
nimic?
ce sa se intample daca nu a demolat nimic

singura fapta ar fi distrugerea care nu s-a produs

#3
Tom_Cat

Tom_Cat

    Aproape acolo

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,159
  • Înscris: 01.01.2007
A dat jos un perete si a rupt o fereasta si o usa, asadar, eu cred ca a cam facut-o inutilizabila.

Problema este, ca data trecuta propietarul cladirii nu a mai fost chemat sa isi retraga plangerea, iar acum respectivul a recidivat cu acelasi lucru, numai ca a stricat mult mai mult.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate