Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...
 Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady
 Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism
 Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?

Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...
 

Morrowind

- - - - -
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1
bcata

bcata

    Moderator

  • Grup: Members
  • Posts: 265
  • Înscris: 04.06.2002
A jucat cineva Morrowind? Eu am facut rost de el de cateva zile, si mi-a acaparat majoritatea timpului liber. Asta cu toate ca NU sunt un fan al jocurilor RPG.. de fapt nu am jucat nici joc de tipul asta  :o  

Ce m-a impresionat cu adevarat la jocul asta a fost grafica superba! Si nu ma refer aici la interioare, cladiri, etc, cu toate ca si astea arata super, dar mai ales la mediul inconjurator (natura, cerul, vremea). Pe mine m-a lasat masca sa vad cum se intuneca in oras si se pune ceatza, totul arata foarte natural. Iar norii de pe cer sunt facuti bestial. Daca stai "intins pe spate" (adica te uiti in sus) vezi cum se deplaseaza usor norisorii, si cum se vede soarele in timpul zilei, ce sa spun, e facut foarte bine.

Sa nu uit sa mentionez: jocul este 3D, seamana cu un shooter  :yeah baby  (poate si de-asta mi-a placut asa mult).

Concluzia mea: incercati-l, s-ar putea sa va placa!

Cerinte sistem minime: P3/700, 32 ram video, DX8 (stiu ca sunt cam mari, dar credeti-ma ca merita). La mine pe Athlon/1.4 si geforce2mx400/64 merge greu la rezolutii mari

#2
andrei_traznitu

andrei_traznitu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 286
  • Înscris: 07.12.2001
sa stii ca nu mi-a placut deloc doar te plimbi de colo colo te trimit in Baltimora apoi de acolo te trimite la casa a 3-a de pe malul stang si tot asa.... ca sa ma impotmolesc sa ii aduc la unu un cub de nu stiu unde e dragutz dar rabdare de fier va trebuie

#3
steelk

steelk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,154
  • Înscris: 08.06.2002
Ohoooo ... io mai astept ca vad ca are cerinte tata nu gluma ... cred ca o sa-l joc la careva si va spun care-i parerea mea !

#4
Silviu.

Silviu.

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,434
  • Înscris: 28.11.2001
Cerintele mi se par acceptabile...

MMMM ma mai gandesc daca il joc sa nu...


Fubar Over

#5
nehru

nehru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 513
  • Înscris: 16.12.2001
Cam mari cerintele de sistem!Eu ii spun la revedere!

#6
steelk

steelk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,154
  • Înscris: 08.06.2002
Pai da ... nu toti avem sisteme bazate !

#7
andrei_traznitu

andrei_traznitu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 286
  • Înscris: 07.12.2001
va spun eu ca nu pierdeti nimic

#8
Pittick

Pittick

    DIE HARD!..over and over again

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,500
  • Înscris: 04.01.2002
Si eu am facut rost de el si tin sa spun ca mi-a placut chiar la nebunie..cum se zicea si mai sus......nu atat interioarele, exterioarele...ci grafica....momentele naturii si ale zilei....gameplay-ul in sine...insa intr-adevar..pe cat de frumos si complex este dpdv grafic, la mien pe Duron la 900, GeForce 2 MX 200 la 32 MB si 256 RAM se misca oarecum greutz (cam 14-20 fps in exterioare)....dar merita! Intr-adevar..poveste si actiune complexa..insa daca ai rabdare........merita..si inca o intrebare: a jucat cineva Myst 3 de aici?Puteti face o comparatie intre el si Morrowind?

#9
Mage_of_Light_RG

Mage_of_Light_RG

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 124
  • Înscris: 28.11.2001
Cate cd-uri are asta in varianta full?

#10
brainstorm

brainstorm

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 28.11.2001
doar 2 cd-uri, insa merita! alternativa ar fi cele 3 cd-uri ale Neverwinter Nights insa asta e alta poveste...

#11
Pittick

Pittick

    DIE HARD!..over and over again

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,500
  • Înscris: 04.01.2002
mai multe detaqlii desper acest Neverwinter Nights...l-am vazut la taraba..dar nu prae am bani sa dau acum pe el....care poate sa dea cateva detalii despre el?

#12
maldea

maldea

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 22.08.2002
Am auzit multe despre jocul asta. L-am cumparat  -  nu spun de unde si am incercat sa-l instalez. L-am instalat, dar in momentul in care incerc sa-l rulez imi spune ca nu gaseste fisierul cursor.nif .  :ciocan: (trebuia sa fie in .../).
Daca a mai avut cineva problema asta la instalare, poate sa-mi spuna si mie ce se intampla. Pot sa rezolva cumva problema asta?



Multam'

#13
maldea

maldea

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 22.08.2002
.../Bethesda SoftworksMorrowindData FilesMeshes    -> aici ar fi trebuit sa fie.

#14
Guest_olybat_*

Guest_olybat_*
  • Grup: Guests
  • Înscris: --
jocul e super da iti tre ori o rabdare de otzel ori chituri ca sa vezi cum se termina
e super

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate