Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS
 Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65
 Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism

Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?
 Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7
 

Samsung S5230 Star

- - - - -
  • Please log in to reply
1774 replies to this topic

#91
141516

141516

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 31.08.2007
Deci eu am windows 7 am instalat ultimul PC studio si a mers fara nici o problema.Nu e neaparat sa faci update de soft pentru a putea instala jocuri,eu de exemplu am versiunea S5230XFIE8 si chiar pot copia normal kitul de joc pe card sau cu PC STUDIO.Ce imi place ca viteza de transfer prin STOCARE MASS e foarte foarte buna.


Aap era sa uit am 50 ore de cand l-am scos de la incarcat si mai are 3 liniute  :lol:  :lol:  :lol:

#92
pandaru

pandaru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 318
  • Înscris: 09.04.2009

 141516, on 3rd August 2009, 17:54, said:

Deci eu am windows 7 am instalat ultimul PC studio si a mers fara nici o problema.Nu e neaparat sa faci update de soft pentru a putea instala jocuri,eu de exemplu am versiunea S5230XFIE8 si chiar pot copia normal kitul de joc pe card sau cu PC STUDIO.Ce imi place ca viteza de transfer prin STOCARE MASS e foarte foarte buna.


Aap era sa uit am 50 ore de cand l-am scos de la incarcat si mai are 3 liniute  :lol:  :lol:  :lol:
SI cate ore ai vorbit +cate mesaje ai trmis+cate minute la-i butonat?

#93
Navigatorul

Navigatorul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 746
  • Înscris: 14.10.2005
aplicațiile pot fi instalate și pe card sau sunt limitate de către memoria internă?

pentru jocuri dă-ți un search pe google "mobiles24 touchscreen java games" și simte-te norocos :D next click pe "Omnia games pack 240x400 updated"

Edited by Navigatorul, 03 August 2009 - 15:14.


#94
SPARTACUS_MAN

SPARTACUS_MAN

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 24.12.2006
il am de 2 saptamani si din cate vad pe forum ma tine la fel ca pe toti ceilalti 1 zi jumate (vorbit cosmote, mesaje, radio in general cat se poate ) ...daca se rezolva  problema aceasta prin garantie as fi foarte fericit .

#95
ursuciz

ursuciz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 445
  • Înscris: 12.01.2007

 andreybadboy96, on 3rd August 2009, 13:04, said:

Daca mai vreti jocuri am eu un pack cu jocuri de i1900 care au rezolutia 240x400 daca vreti il postez xD

pai daca ai am fi bucurosi sa il pui

#96
kristinuk

kristinuk

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 03.08.2009
hello...eu vreau sa'mi iau un tel nou,cu touch,camera destul de buna,sa nu se blocheze,sa nu faca figuri cand ii pun un card de 2 gb de exemplu,sa tina bateria cel putin 3 zile,sa se auda tare si clar,cam asta e in mare ce vreau de la un tel.acum oscilez intre samsung s 5230 si lg ku990.care e mai bun?stiu ca lg are camera mai mare dar nu pare telefon ci camera foto,pentru o fata mi se pare prea butucanos.eu ma inclin sa iau samsung'ul.care e faza cu bateria?spuneti ca la cosmote e nu stiu ce lot cu bateria naspa,problema unde la cosmote?germanos sau internity?eu intentionez sa'l achizitionez de la internity(e mai ieftin).vreau pareri pro contra.merci

#97
pandaru

pandaru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 318
  • Înscris: 09.04.2009

 kristinuk, on 3rd August 2009, 19:11, said:

hello...eu vreau sa'mi iau un tel nou,cu touch,camera destul de buna,sa nu se blocheze,sa nu faca figuri cand ii pun un card de 2 gb de exemplu,sa tina bateria cel putin 3 zile,sa se auda tare si clar,cam asta e in mare ce vreau de la un tel.acum oscilez intre samsung s 5230 si lg ku990.care e mai bun?stiu ca lg are camera mai mare dar nu pare telefon ci camera foto,pentru o fata mi se pare prea butucanos.eu ma inclin sa iau samsung'ul.care e faza cu bateria?spuneti ca la cosmote e nu stiu ce lot cu bateria naspa,problema unde la cosmote?germanos sau internity?eu intentionez sa'l achizitionez de la internity(e mai ieftin).vreau pareri pro contra.merci
Este o loterie.nu vreau sa te descurajez dar userii care au probleme cu bateria fie l-au luat de la germanos(cazul meu)fie l-au luat de la internety.DIn cate am inteles sunt 2 tipuri de softuri S5230XFIE8 si S5230XFIF2. nu sti exact sa iti spun care este softul cu probleme dar se pare ca problema este doar la cosmote .Adica acelasi telefon care pe cosmote tine o zi jumatate se pare ca pe orange tine mai mult.nu prea mai stiu ce sa cred.e posibil ca si unii useri sa mai infloreasca atunci cand este vorba de baterie.Bafta la ales .sincer nu prea am cum sa te ajut.telefonul e foarte ok touch-ul merge foarte bine se aude tare e finut dar exista aceasta problema cu bateria

#98
joao006

joao006

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 12.09.2008
eu l-am luat de la cosmote shop si nu am probleme cu el...se aude super bine (mai ales la casti am ramas uimit), bateria ma tine 3 zile (fara sa infloresc),  acum depinde poate am fost eu mai norocos  :) ....oricum faza cu bateria ar fi chiar nasoala, de asta am si renuntat la N95 care tinea tot 1 zi bateria.... :rolleyes:

#99
pandaru

pandaru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 318
  • Înscris: 09.04.2009

 joao006, on 3rd August 2009, 21:11, said:

eu l-am luat de la cosmote shop si nu am probleme cu el...se aude super bine (mai ales la casti am ramas uimit), bateria ma tine 3 zile (fara sa infloresc),  acum depinde poate am fost eu mai norocos  :) ....oricum faza cu bateria ar fi chiar nasoala, de asta am si renuntat la N95 care tinea tot 1 zi bateria.... :rolleyes:
Tasteaza te rog  *#1234# si spune-mi ce versiune de soft ai.

#100
SPARTACUS_MAN

SPARTACUS_MAN

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 24.12.2006
Eu am  S5230XFIE8 (1zi jumate)

#101
joao006

joao006

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 12.09.2008

 SPARTACUS_MAN, on 3rd August 2009, 19:33, said:

Eu am  S5230XFIE8 (1zi jumate)


identic si la mine :)

#102
pandaru

pandaru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 318
  • Înscris: 09.04.2009
S5230XFIE8 este versiunea din may .exista o versiune mai noua din iunie S5230XFIF2. poate asta este diferenta dintre userii pe care ii tine bateria o zi jumatate si cei care ii tin mai mult.sper sa fie asta rezolvarea.oricum aceste doua versiuni nu sunt lansate de samsung sunt versiuni modificate de dragii nostri operatori pentru a introduce limba romana.ultima versiune originala de la samsung este S5230XXIF3 numai ca nu are limba romana(cica aceasta versiune rezolva problema cu youtube,problema cu instalarea jocurilor si o problema de autofocus la camera).pentru cine este interesat sa isi softeze telefonul pe propria raspundere sa ma contacteze si ii dau pe privat tutorialul+ softurile necesare.asta daca repet are un pic habar ...pentru ca este un pic riscant.

#103
andreybadboy96

andreybadboy96

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 273
  • Înscris: 15.12.2008
Am zis k pun :) poy pun :))
Da click aci :))
PS: nu le-a testat deoarece inca nu am telefonul :) deoarece in fiecare zi vad alt telefon si iar ma razgandesc :) de ex. astazi ma gandesc la allview t1 vision  .... mai va urma altceva poate :))

#104
141516

141516

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 31.08.2007
1@pandaru poti citi toate posturile mele si vei vedea ca si eu m-am plans de baterie...asa ca nu am de ce sa infloresc pur si simplu si-a dat drumu la baterie,si am si scris cum a fost butonat... aap de la ora 18 cand am postat aveam 50 ore de cand l-am scos de la incarcat acum e ora 00:34 si mai am 3 liniute+am mai vb la el cateva minute+butonat prin meniu+kteva mesaje+vreo 30 de poze ce nu am folosit a fost camera video,jocuri si videoclipuri (umblat decent pe telefon). Apropo am prima versiune de soft. Luminozitatea o tin la 3, nivelu de feedback vibratii3.iar volum taste 0....+card 4gb+orange  :D  :lol: .Nu stiu nu garantez ca este chestia cu cartela orange asa am banuit eu.Deci prima data ma tinea foarte putin ceva de genu 12 ore umblat la fel....,deci macar 36 de ore cat ziceau unii useri acum nu stiu ce s-a intamplat cu el..Nu am de ce sa il laud...
Daca chiar mi s-a rezolvat problema cu bateria chiar sunt foarte multumit de tel aa ar mai fi o singura problema la el:D: Poate in viitorul apropiat sa avem si noi parte de jocuri compatibile si aplicatii care sa foloseasca accelerometer senzor.

Sunetul din casti este clar dar nu e cine stie ce in comparatie cu un nokia 5310xpm sau un k800imodat nu se compara dar e bunicel.Ma poate ajuta cineva in legatura cu un adaptor jack pt acest samsung in genul celuia de la castile walkman de sony.

Edited by 141516, 03 August 2009 - 23:54.


#105
andreybadboy96

andreybadboy96

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 273
  • Înscris: 15.12.2008

 141516, on 4th August 2009, 00:43, said:

1@pandaru poti citi toate posturile mele si vei vedea ca si eu m-am plans de baterie...asa ca nu am de ce sa infloresc pur si simplu si-a dat drumu la baterie,si am si scris cum a fost butonat... aap de la ora 18 cand am postat aveam 50 ore de cand l-am scos de la incarcat acum e ora 00:34 si mai am 3 liniute+am mai vb la el cateva minute+butonat prin meniu+kteva mesaje+vreo 30 de poze ce nu am folosit a fost camera video,jocuri si videoclipuri (umblat decent pe telefon). Apropo am prima versiune de soft. Luminozitatea o tin la 3, nivelu de feedback vibratii3.iar volum taste 0....+card 4gb+orange  :D  :lol: .Nu stiu nu garantez ca este chestia cu cartela orange asa am banuit eu.Deci prima data ma tinea foarte putin ceva de genu 12 ore umblat la fel....,deci macar 36 de ore cat ziceau unii useri acum nu stiu ce s-a intamplat cu el..Nu am de ce sa il laud...
Daca chiar mi s-a rezolvat problema cu bateria chiar sunt foarte multumit de tel aa ar mai fi o singura problema la el:D: Poate in viitorul apropiat sa avem si noi parte de jocuri compatibile si aplicatii care sa foloseasca accelerometer senzor.

Sunetul din casti este clar dar nu e cine stie ce in comparatie cu un nokia 5310xpm sau un k800imodat nu se compara dar e bunicel.Ma poate ajuta cineva in legatura cu un adaptor jack pt acest samsung in genul celuia de la castile walkman de sony.

Le-am postat mai sus :)

#106
ursuciz

ursuciz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 445
  • Înscris: 12.01.2007
ai postat dar jocurile acelea nu folosesc accelerometru

#107
danctes

danctes

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,030
  • Înscris: 08.02.2009
S5230XXIDD

#108
pandaru

pandaru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 318
  • Înscris: 09.04.2009

 danctes, on 4th August 2009, 02:25, said:

S5230XXIDD
Softul tau este din aprilie 2009 si este  original de la samsung nu contine limba romana .cat te tine bateria si pe ce retea esti?

Edited by pandaru, 04 August 2009 - 08:00.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate