Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism

Problema inlocuire usa spate A6 C...
 Ce gen de muzica este?

Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!
 Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!

La multi ani @beavis03!
 BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...

Extras carte funciara
 

Cool as Ice (1991)

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
Taaasse

Taaasse

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 126
  • Înscris: 17.05.2008
"Cool as Ice" cu adevarat un film fierbinte care necesita multa gheata in cazul in care ai dureri de cap ;) In film isi executa foarte bine rolurile 2 staruri din industria muzicala a sfarsitului anilor '80 si inceputul anilor '90: Vanilla Ice (baiatu acela care stiti voi seamana cu Johnny Bravo si are melodia celebra "ice, ice baby") si Naomi Campbell :rolleyes: Un film dinamic, in care umorul, actiunea, muzica (de nota +10) si dansul se imbina perfect pentru a forma un "love story" (putin mai traznit) dintre un baiat rebel care iubeste muzica si dansul si o fata finutza de la liceu, pasionata de calarie (si baiatu e pasionat de calarie, dar cu motor) Un film destul de bun zic eu din anul 1991 in regia lui David Kellogg care a mai regizat inspector Gadget :D Acum si pururea si vecii vecilor...vizionare placuta.

Secvente din film  :thumbdown: Un volum mai ridicat nu strica :OK: O sa intelegeti de ce..
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/NEFihf_NG_c?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Attached Files


Edited by Taaasse, 22 March 2009 - 11:18.


#2
Taaasse

Taaasse

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 126
  • Înscris: 17.05.2008
De ce ati mutat topicul de la filme clasice la filme noi? <_<

*Cool as Ice 1991
*Softpedia Forum > Life & Entertainment > Filme > Filme clasice > Schindler's List (1993), Lista lui Schindler, un film bestial

Deci cum sta treaba? :huh:

Edited by Taaasse, 22 March 2009 - 19:20.


#3
KoShiMin

KoShiMin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,813
  • Înscris: 06.09.2006
Eu am mutat acest topic aici. Daca ne luam strict dupa data, la "Filme clasice" intra filmele aparute pana in anul '90 SI filmele care, desi sunt aparute dupa aceasta data, si-au castigat un mare grad de notorietate.
Initial, "Lista" era la "Filme Noi", dar un alt moderator a considerat ca trebuie trecut la "clasice", datorita notorietatii si succesului de care se bucura (dupa parerea mea - o decizie intemeiata).
Oricum, se poate discuta la fel si aici, ca si acolo, nu este nicio problema. :)

Motivul pentru care s-a facut diferentierea asta arbitrara Filme Clasice/Filme Noi este doar acela ca generatia "tanara" nu gusta filmele "vechi" si sa le oferim posibilitatea sa discute despre filmele generatiei lor pe o subarie speciala. Atata tot. Nu inseamna ca filmele de la "clasice" sunt mai cu mot sau altceva de genul asta.

#4
Taaasse

Taaasse

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 126
  • Înscris: 17.05.2008

 KoShiMin, on Mar 22 2009, 19:44, said:

Eu am mutat acest topic aici. Daca ne luam strict dupa data, la "Filme clasice" intra filmele aparute pana in anul '90 SI filmele care, desi sunt aparute dupa aceasta data, si-au castigat un mare grad de notorietate.
Initial, "Lista" era la "Filme Noi", dar un alt moderator a considerat ca trebuie trecut la "clasice", datorita notorietatii si succesului de care se bucura (dupa parerea mea - o decizie intemeiata).
Oricum, se poate discuta la fel si aici, ca si acolo, nu este nicio problema. :)

Motivul pentru care s-a facut diferentierea asta arbitrara Filme Clasice/Filme Noi este doar acela ca generatia "tanara" nu gusta filmele "vechi" si sa le oferim posibilitatea sa discute despre filmele generatiei lor pe o subarie speciala. Atata tot. Nu inseamna ca filmele de la "clasice" sunt mai cu mot sau altceva de genul asta.
Ok, am inteles ;) Cum considerati voi ca e mai bine ^_^ Dar macar poti sa faci si tu sa dispara 1991 cu mineriada lui ca tot il lasi la Filme noi? :huh: Ca ma gandesc ca zic astia ca fac misto de ei :P Aici vad ca cele mai multe filme sunt din 2008/2009 si apar si eu cu amaratu de 1991 :lol:

#5
Scursura

Scursura

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 220
  • Înscris: 20.12.2007

 Taaasse, on Mar 22 2009, 11:08, said:

Un film destul de bun zic eu din anul 1991 in regia lui David Kellogg

Hai ma glumesti?!
L-am vazut in urma cu ceva ani(nu cap-coada) si nu imi dadeam seama daca e parodie sau nu. Filmul incerca sa profite de mania produsa de "ice ice baby". De ce vrei sa chinui userii de buna credinta care ar intelege ca filmul merita vazut ? Nu e de ajuns ca am suferit astia care l-am vazut deja?
:)

#6
KoShiMin

KoShiMin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,813
  • Înscris: 06.09.2006
Ti-am editat subtitlul. :) Anul nu-l scoatem (e obligatoriu sa apara in titlul topicului, langa numele filmului) si nici nu ar avea rost. Nu vad de ce s-ar amuza cineva pe seama unui an de aparitie. Si sunt destule filme mai vechi de 2000 pe subaria asta, doar ca au coborat mai la coada listei.

#7
Taaasse

Taaasse

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 126
  • Înscris: 17.05.2008

 Scursura, on Mar 22 2009, 20:34, said:

Hai ma glumesti?!
L-am vazut in urma cu ceva ani(nu cap-coada) si nu imi dadeam seama daca e parodie sau nu. Filmul incerca sa profite de mania produsa de "ice ice baby". De ce vrei sa chinui userii de buna credinta care ar intelege ca filmul merita vazut ? Nu e de ajuns ca am suferit astia care l-am vazut deja?
:)
Eu nu am vrut deloc sa dau impresia ca "filmul merita vazut" prin felul cum am descris filmul :nonobad: Asta poate in viziunea ta -_- Aici sunt 2 propozitii total diferite "Un film destul de bun zic eu" - "filmul merita vazut" :rolleyes:

#8
Tractoristu'

Tractoristu'

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 487
  • Înscris: 06.09.2006
Foarte tare filmul. L-am cautat de am inebunit ani buni si intr-un final am reusit sa fac rost de el. Vizionare placuta celor care nu l-au vazut inca  :)

#9
934

934

    Rain Man.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,360
  • Înscris: 14.04.2007
L-am vazut demult. Nu sint un fan Vanilla Ice, mi-e chiar antipatic si eram convins ca o sa renunt a vedea filmul dupa primele 10 minute. Dar l-am vazut pina la capat si foarte rau nu mi-a parut. O fi fost din cauza motoarelor...

#10
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
probabil cel mai penibil film din istoria cinematografiei. un monument inchinat penibilului

#11
nelu97

nelu97

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 854
  • Înscris: 19.11.2006
Scorul de pe IMDB spune totul: 2.2/10

L-am vazut si eu in acele vremuri. Printre cele mai proaste filme vazute vreodata.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate