Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie
 Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986
 Lentile sferica pentru astigmatism

Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?

Drepturile copiilor, in numele &#...
 Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!
 

Hyper YM - status manager and Y! autoreply system

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
2154 replies to this topic

#55
Grave Land

Grave Land

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,835
  • Înscris: 28.03.2005
Merci.S-a rezolvat.
Fa si tu un update prin care atunci cand dai close sa se duca direct in tray,asa cum se intampla si cu messengerul.
Eu mereu il inchid din greseala.

#56
Grave Land

Grave Land

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,835
  • Înscris: 28.03.2005
Later:
Melodia expusa in staus ramane mult in urma chiar daca am setat 1 secunda...

Plus ca uneori ramane blocata! (adica nu se mai roteste)

Edited by Grave Land, 16 April 2005 - 22:29.


#57
NumeDeCod

NumeDeCod

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,544
  • Înscris: 11.03.2005

Grave Land, on Apr 16 2005, 22:20, said:

Later:
Melodia expusa in staus ramane mult in urma chiar daca am setat 1 secunda...

Plus ca uneori ramane blocata! (adica nu se mai roteste)

<{POST_SNAPBACK}>

Pagina de download said:

daca din Winamp este setata opțiunea Scroll Title in Taskbar status-ul își va face și el scroll odata cu Winamp :D (atenție: schimbarea excesiva a status-ului în timp scurt poate cauza blocarea acestuia și imposibilitatea de a va reconecta pe messenger timp de 1-2 ore!) Setați deci cronometrul la un interval de minim 7 secunde daca melodia își face scroll

Edited by NumeDeCod, 16 April 2005 - 23:34.


#58
luis77fabian

luis77fabian

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 30.03.2005
Salut
Am tot incercat azi sa downlodez programul de pe situl tau, dar din arhiva se pare ca lipseste vb40032.dll; la dezarhivare imi da o eroare si imi scoate doar 3 fisiere.

#59
NumeDeCod

NumeDeCod

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,544
  • Înscris: 11.03.2005

luis77fabian, on Apr 17 2005, 14:27, said:

Salut
Am tot incercat azi sa downlodez programul de pe situl tau, dar din arhiva se pare ca lipseste vb40032.dll; la dezarhivare imi da o eroare si imi scoate doar 3 fisiere.

<{POST_SNAPBACK}>

Goleste cache-ul browser-ului si reincearca. Arhiva este in regula. Probabil ai o versiune prea veche de WinRAR! A fost comprimat cu v3.41

#60
Motanu D

Motanu D

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 107
  • Înscris: 19.04.2005
Am aruncat o privire pe verisunea 2.0 "gamma"...
Ca parti bune, din punctul meu de vedere, pot semnala interfata, mai aerisita decat in versiunea 1.x, precum si ideea de a realiza programul in C (posibilitati superioare in privinta interfetei si nu numai, consum mai mic de resurse, - vb40032.dll s.a.MD.)
Altfel, programul nu face prea multe.
SA o luam pe rand...


1. LA capitolul "Curent Song" ar trebui introdusa o opriune de formatare a statusului in functie de ceea ce se intampla cu Winamp. In plus ideea dein vers 1.x cu posibilitatea adaugarii unui mesaj e buna. NU renunta la ea.
2. La "Random text" cred ca mai ai de lucru. In plus lista cu status-uri ar trebui sa dispara / devina inactiva ptr. aceasta categorie.
3. Continutul de la All Emoticons tre' pus la robot manager. O mica neatentie, stiu, dar astfel programul devine de-a dreptul comic    :lol:
4. La robot mai e muuuuuuuuuuuuult de munca. Oricum pt inceput ar trebui ca macar sa poata fi adaugati in lista useri.
5. La All Emoticons && Statistics ai destul de lucru...
6. Logo-ul nu apare, ci doar un contur
7. Transparenta ar trebui limitata la 60 - 65 % Mai mult e inutil.
8. Posibilitatea setarii transparentei e buna, dar nu-si are locul acolo unde e. Ar trebui o categorie separata.
9. TRebuie implementata optiunea de verificare update.

Avand in vedere deficientele programului, imi este greu sa ma pronunt in cazul unor eventuale disfunctionalitati (putinul care este pana acum PARE sa functioneze...).
Asadar, de vreme ce actualul release  pare un inceput bun, astept o versiune viitoare imbunatatita.

Edited by Motanu D, 19 April 2005 - 02:02.


#61
Motanu D

Motanu D

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 107
  • Înscris: 19.04.2005
Daca mai adaug faptul ca atunci cand dau click dreapta pe iconul din tray apare: "Click drepata inca neimplementat", iar culoarea textboxului din TM este galbena default (fara posibilitatea schimbarii ei), atunci e clar ca mai este mult de munca la aceasta versiune...

#62
NumeDeCod

NumeDeCod

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,544
  • Înscris: 11.03.2005
Dupa cateva saptamani de pauza, va anunt ca versiunea 2.0 de la acest program aduce cu ea si o schimbare de nume. Va prezint cu placere noul HyperYM, de azi in teste BETA oficiale  ^_^
Link de download

Cateva facilitati noi au fost implementate, cea mai importanta fiind rularea la startup. Pana pe 1 iunie, cand va expira si cea mairecenta versiune Oo-hay, noul HyperYM va fi gata  :D , dar asta numai cu ajutorul vostru, al utilizatorilor, pe care contez sa raportati buguri si pareri. Versiunile beta vor fi actualizate cel putin o data la 2 zile, in functie de feedback-ul beta-testerilor si timpul alocat dezvoltarii  <_<

#63
oz666

oz666

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 724
  • Înscris: 06.01.2003
Un mic bug, sau mai bine zis neatentie:D pe bara scrie V1 beta iar daca apesi la despre apare vesiunea v 0.50 beta
[edit] daca te joci cu nivelul de transparenta al ferestrei si apio apesi pe bara de sus, setarea se pierde. La tine nu face la fel?
Apropo, pe cand posibilitatea de schimbare a mesajului "robot" pentru cei ce nu sunt inclusi in lista?

Edited by oz666, 07 May 2005 - 20:02.


#64
NumeDeCod

NumeDeCod

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,544
  • Înscris: 11.03.2005

oz666, on May 7 2005, 19:25, said:

Un mic bug, sau mai bine zis neatentie:D pe bara scrie V1 beta iar daca apesi la despre apare vesiunea v 0.50 beta

<{POST_SNAPBACK}>

:lol: Ma asteptam la o problema mai serioasa decat atat  :P

#65
fuzy

fuzy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 08.05.2005

NumeDeCod, on May 7 2005, 19:58, said:

:lol: Ma asteptam la o problema mai serioasa decat atat  :P

<{POST_SNAPBACK}>

mie programul asta nu imi merge,mai mult,daca vreau sa pun robotul sa raspunda pentru toata lumea acelasi lucru,chiar nu raspunde.... :) mie mi-e greu sa ii pun pe toti avand in vedere ca am 200+ id-uri in lista.... -_-  :P altfel,respect pentru proiect... :D

#66
fuzy

fuzy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 08.05.2005
btw,nu ne spui si noua id-ul tau de messenger?poate e scris pe pagina ta dar mi-e lene sa il caut :D :D :D

#67
LJVIB

LJVIB

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 80
  • Înscris: 10.05.2005
Imi cer iertare daca sunt OFF TOPIC, dar am si eu o intrebare:
exista ceva programel care sa permita logarea mai multor persoane, pe Messenger, in acelasi timp, pe acelasi calculator...?

#68
NumeDeCod

NumeDeCod

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,544
  • Înscris: 11.03.2005

fuzy, on May 11 2005, 13:20, said:

mie programul asta nu imi merge,mai mult,daca vreau sa pun robotul sa raspunda pentru toata lumea acelasi lucru,chiar nu raspunde.... :) mie mi-e greu sa ii pun pe toti avand in vedere ca am 200+ id-uri in lista.... -_-  :P altfel,respect pentru proiect... :D

<{POST_SNAPBACK}>

Versiunea BETA 3, lansata acum 10 minute, permite setarea raspunsului implicit al robotului, si chiar dezactivarea sa, lucru ce permite practic ca robotul sa raspunda numai anumitor ID-uri, ignorand complet pe oricine altcineva (facilitate care nu a existat nici in Oo-hay).

Pentru al doilea reply al tau: cauta pe forum  <_<

@LJVIB: da, exista, nu mai stiu exact numele, parca "Yahoo! multilogin Gold" sau ceva asemanator.

#69
fuzy

fuzy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 08.05.2005

LJVIB, on May 11 2005, 13:44, said:

Imi cer iertare daca sunt OFF TOPIC, dar am si eu o intrebare:
exista ceva programel care sa permita logarea mai multor persoane, pe Messenger, in acelasi timp, pe acelasi calculator...?

<{POST_SNAPBACK}>

promit ca incarc maine ca atashament programul ala,desi e impropriu spus program,este patchuit cu magic login...
cat despre versiunea beta 3 nu era mai bine daca ii ziceai beta 2.1?cum fac marii producatori?aia doar la update-uri generala sar la versiuni fixe  :P

#70
NumeDeCod

NumeDeCod

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,544
  • Înscris: 11.03.2005

fuzy, on May 11 2005, 23:46, said:

cat despre versiunea beta 3 nu era mai bine daca ii ziceai beta 2.1?cum fac marii producatori?aia doar la update-uri generala sar la versiuni fixe  :P

<{POST_SNAPBACK}>

Eu nu sunt mare producator  :death: . Am sa intreprind un mic experiment, cu HyperYM, mai exact o sa renunt la conceptul de "versiune minora" sau "versiune majora". Fiecare build va purta urmatorul numar natural intreg disponibil. Deci urmatoarea versiune va fi HyperYM BETA 4.

Cine e responsabil de harababura asta cu "versiune majora", minora, build, revizie etc? Pana si Windows-ul e in ceatza, arata la executabile v 1.x.x.x WTF? :w00t: Prima cifra e majora, a doua minora, si mai departe?... sper ca intelegi ce vreau sa zic :D

Edited by NumeDeCod, 12 May 2005 - 01:45.


#71
fuzy

fuzy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 08.05.2005
da bey,dar e mai bine cu versiunea minora/majora...parerea mea! :P  :P  :P  :P  :P

#72
oz666

oz666

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 724
  • Înscris: 06.01.2003
Nu conteaza cum se numeste, mai important e ce face si cum ruleaza :D. Ar fi bine daca ai introduce un camp in care sa scrii statusul. Ce nu inteleg : ce e cu random status :) ?
PS:>era misto optiunea de selectare a fonturilor la O hay...ar fi interesant daca reusesti sa o introduci si aici.

bug? am scris si in postul trecut. La mine dupa ce setez gradul de transparenta a ferestrei si apas pe bara de sus revine la transparenta 0. Asa a fost conceput sa faca?

Edited by oz666, 12 May 2005 - 23:25.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate