Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986
 Lentile sferica pentru astigmatism

Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?

Drepturile copiilor, in numele &#...
 Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!
 La multi ani @Nenea Zap!

La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...
 

Nokia 3220

- - - - -
  • Please log in to reply
99 replies to this topic

#37
Erdman

Erdman

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 510
  • Înscris: 11.12.2003
Cablul e pe USB ?
A venit cu drivere ?
Sunt instalate corespunzator ?
Telefonul este instalat ca modem ?
Ma poti suna daca ai nelamuriri poate te pot ajuta !
0721000121

#38
gaskoe

gaskoe

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 573
  • Înscris: 02.09.2004
Salutare. Am un Nokia 3220 cu camera foto si as vrea sa stiu daca exista un soft pentru a face zoom atunci cind fac fotografii. Rog cunoscatorii sau posesorii de asemenea terminale sa imi dea un sfat. Multumesc.

Edited by gaskoe, 21 March 2005 - 20:38.


#39
CRISTAKEM10

CRISTAKEM10

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 832
  • Înscris: 05.02.2005
La astfel de JUNGHIURI nu cred ca ar fi --sorry dar este seria 40 de la NOKIA ceea ce spune totul . Am citit niste preview -uri pe net si majoritatea explicau ca camera ar fi execrabila de la NOKIA 3220 - nu de alta dar imi placea si mie telu asta .

#40
Tzepi

Tzepi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,986
  • Înscris: 04.08.2003
[off topic]
nokia 6230 junghi?
nu de alta dar e tot Series 40...
mai bine nu postai decat sa iei teleofnu omului la 'sto

[off topic]

ON TOPIC

vezi pe forumul Expansys

#41
Netshadow

Netshadow

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 409
  • Înscris: 21.07.2004
Sorry pt ca raspund asa de tarziu,dar nu am mai avut net.Revenind la pb: am aflat de la un amic de faptul ca trebuie sa folosesc Oxygen Phone manager,fiind convins ca va da rezultate.Am formatat totul de nervi si am fost atent ca de aceasta data sa NU LAS conectat cablul de date la computer.Dupa asta totul a fost simplu: am pus cablul,am instalat driverele,iar programul respectiv mi-a vazut telefonul imediat(dar asta numai cu ultima versiune a programului).Ceea ce nu am reusit,inca,este sa il fac sa mearga si cu Nokia PcSuite(am avut impresia ca este un program destul de bunicel,dar din pacate nu imi" vede" telefonul).Inca nu stiu unde gresesc.Inca doua chestii: 1.cablul de date este vazut ca "ProLific Usb" sau ceva de genul asta si e pe Com 3      Din cate am inteles,chiar daca e pe Usb,e totusi o transmisie seriala(nu prea inteleg cum vine asta,dar nici nu prea ma chinui sa inteleg)   2.Driverele de pe cd-ul de la cablul de date nu imi sunt de nici un folos(ma refer la programul care instaleaza driverele-daca il folosesc direct pe ala si nu ii dau in prealabil "add new hardware"(sau nu mi-l vede direct) totul e inutil,nu reusesc sa il fac sa mearga).Important este totusi ca acum pot transfera pozele din telefon,chiar daca,cu timpul,o sa vreau mai mult de atat.(dar momentan nu am vreme sa ma ocup de probleme de astea)Multumesc pt ajutor,daca nu o sa rezolv in urmatoarele saptamani e posibil sa te sun.

Edited by Netshadow, 21 March 2005 - 22:59.


#42
Arpi

Arpi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,950
  • Înscris: 23.06.2003
@Tzepi
:lol:

e vorba de 3220 nu de 6230!  :lol:

#43
gaskoe

gaskoe

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 573
  • Înscris: 02.09.2004
Multumesc Tzepi pentru link.

#44
ThEDaMn3d

ThEDaMn3d

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 813
  • Înscris: 02.04.2004
Si ce daca?
Mai, ce-i drept, inainte sa am telefon din seria 40 (am avut 3220, acum am 6230) si eu credeam la fel, dar este totusi foarte bun S40.
Si 3220 bate multe telefoane la camera, bate chiar pe 6230 (pana la v. 5. 24, unde camera e chiar buna).

#45
Tzepi

Tzepi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,986
  • Înscris: 04.08.2003

Arpi, on Mar 22 2005, 08:03, said:

@Tzepi
:lol:

e vorba de 3220 nu de 6230!  :lol:

<{POST_SNAPBACK}>


stiam dar el a spus k TOATA seria 40 e varza.
si 3220 nu mi se pare deloc "junghi" la pretul lui, are si camera...


vezi pe acolo pe forum k o sa gasesti multe chestii legate de 3220

Edited by Tzepi, 22 March 2005 - 16:07.


#46
shobi

shobi

    dabăl iu ti ef?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,945
  • Înscris: 18.01.2005
e un tel destul de bun la un pret destul de mic ... l-am folosit de mai multe ori .. camera bunicica , videorecord bunicel ...  zoomul oricum ar fi digital , asa ca nu prea are rost atata timp cat ti le transferi pe calculator (unde se vad decent)
pot sa zic ca e un telefon care isi merita banii ... pacat ca nu are ir sau bluetooth
p.s. : cica io sunt "anti-nokia" si tre sa spun , nokia nu face teluri proasta dar majoritatea sunt mai scumpe decat concurenta ... si ma deranjeaza tipul de om care isi ia un tel la 10-12 , 20 de mil si nu are credit pe telefon ... poate am idei preconcepute , dar stiu destule exemple cu nokii ultimu tip fara credit ...  :deadtongue:
scuzati pt inca un post fara nici o legatura cu topicul ... daca un moderator crede ca nu e folositor .. rog sa fie sters ... atasez o poza facuta cu 3220 sa nu fiu offtopic si sa demonstrez calitatea destul de buna a camerei Attached File  30.jpg   21.02K   134 downloads

Attached Files

  • Attached File  08.jpg   20.49K   147 downloads


#47
gaskoe

gaskoe

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 573
  • Înscris: 02.09.2004

shobi, on Mar 22 2005, 21:50, said:

...  zoomul oricum ar fi digital , asa ca nu prea are rost atata timp cat ti le transferi pe calculator (unde se vad decent)

Zoom digital dupa ce faci fotografia, insa atunci cind fixezi obiectivul pe un subiect care e ceva mai departe? La astfel de zoom ma refeream. Multumesc.

#48
shobi

shobi

    dabăl iu ti ef?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,945
  • Înscris: 18.01.2005
hmm...cum e ala de la 7650 ??  :huh:

#49
CRISTAKEM10

CRISTAKEM10

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 832
  • Înscris: 05.02.2005
:TZEPI:          Trebuie sa sti ca inainte sa postez aici am verificattot ce este in legatura cu acest telefon pe diverse SITE-uri cu preview -uri . Cel mai relevant este chiar   www. mobile-review.com  .
Apoi spre interesul  TAU am vazut si parerile unor persoane ce aveau acest tip de telefon sau au avut .
Ce afirm eu este ca camera cu care e dotat 3220 este V.A.R.Z.A. nu am spus inca nimic de 6230 sau vrei sa discutam si despre ala ?
Per ansamblu sa sti ca 3220 este un telefon RATAT din ''specia'' NOKIA ( de mai da si lumea rateuri)
Apropo cu problema  TOPICULUI :
NU EXISTA ASA CEVA pentru seria 40 NOKIA - este un program se numeste Camera FX-  DAR este pentru seria 60
Ce am afirmat eu imi dovedeste si :
: shobi:      

           cu pozele alea - BAH FRATE ALEA SUNT POZE ? cum poti sa afirmi ca face poze bune ? nu itzi e rusine ! UITATI-VA LA GALERIA FOTO ------->poze mobile si acolo o sa vedeti poze bune   :cursing:

#50
Arpi

Arpi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,950
  • Înscris: 23.06.2003
Nu stiu dece dar trebuie sa spun si eu ca CRISTAKEM10 are dreptate! Cun sa afirmi shobi ca 3220 face poze bune?? Uite-te si tu la aia cu adidasul ! Si mai mult de atat cred ca sunt 2 poze din cele mai reusite!

Parca as vedea pozele facute de t610-le meu care iara sunt groaznice!

#51
shobi

shobi

    dabăl iu ti ef?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,945
  • Înscris: 18.01.2005
nope..alea sunt singurele poze in care nu apar oameni ... nu am vrut sa fac publice niste fotografii care sa nu va mai provoace somnul la noapte  ^_^  ... pozele alea oricum sunt facute indoor .. cu lumina nu f buna .. in rest .. macar v-ati dat seama ca ala e adidas  :death:  (deci nu sunt chiar atat de proaste)
long live sajem  :naughty:

#52
Merin

Merin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 01.03.2004
3220=6230 la camera si la multe altele.Cui nu-i place asta e.

Eu sunt f multumit de el.

#53
gaskoe

gaskoe

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 573
  • Înscris: 02.09.2004
Multumesc pt. informatii.  :peacefingers:

#54
shobi

shobi

    dabăl iu ti ef?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,945
  • Înscris: 18.01.2005
scuze ca dezgrop mortii , da e vreo posibilitate de update firmware prin cablu ?(original ??) sau de modding , cum e la motorole ?? sau e foarte inflexibil telefonu ?? (intreb pt un coleg)  :notangel:

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate