Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...
 Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady
 Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism
 Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?

Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...
 

Ce modem aleg pentru conectarea ADSL Romtelecom Clicknet?

- - - - -
  • Please log in to reply
56 replies to this topic

#55
sshooter

sshooter

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 10.12.2006
Sunt de mult client clicknet (de cand a aparut). Am trecut prin modem USB Speedtouch (care a fost relativ ok si inca il mai am si folosesc in pene de curent cu laptopul), apoi am luat un Linksys WAG54g parca - total nemultumit de range, am fost nevoit sa il schimb in momentul in care am trecut de la 3 la 6 mbps deoarece avea resetari f dese si cadea la trafic intens tot timpul. Acum am un Thompson 585 de vreo 2-3 ani, care se mai reseteaza si el din cand in cand dar destul de rar; range-ul mi se pare acceptabil deci per total e ok. VDSL nu am inca acoperire. Recent am prelungit reteaua cu un Netgear WNR2000 care merge super si a fost f usor de instalat. Am inteles ca Thomsonul e f ok pe partea de linie, deci il voi pastra deocamdata. Mi se mai pare tentanta ideea de a pune un modem DSL in fata lui Netgear WNR2000 daca as fi in locul cuiva ce isi trage Clicknet acum - mai ales ca Thompson-urile au disparut din oferta.

#56
nickey1234

nickey1234

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 18.02.2007
Poate cineva sa ma ajute sa configurez un zyxel P660HW sa se conecteze la clicknet play va rog?
Nu vrea sa se conecteze si neam (nu mai stiu ce setari sa ii fac in panoul ala cu LLC user ISP pass etc).

Edited by nickey1234, 21 September 2010 - 15:17.


#57
unchiujim

unchiujim

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,294
  • Înscris: 01.04.2007

View Postnickey1234, on 21st September 2010, 16:17, said:

Poate cineva sa ma ajute sa configurez un zyxel P660HW sa se conecteze la clicknet play va rog?
Nu vrea sa se conecteze si neam (nu mai stiu ce setari sa ii fac in panoul ala cu LLC user ISP pass etc).
0800825425-2-2-2-1 ,gratuit,nonstop.e simplu si in max 5 minute se rezolva :thumbup: .

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate