Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...
 Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady
 Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism
 Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?

Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...
 

3:10 To Yuma (2007)

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
busila

busila

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 16.12.2007
l-am vazut abia azi.un film bun spre foarte bun.joc excelent la CROWE si BALE.
ce ziceti de film ?

#2
lawrence38

lawrence38

    GAME......OVER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,009
  • Înscris: 05.02.2008
Si mie mi-a placut cat de cat ,dar cum sa zic...western-urile acestei ere nu se compara de nici o culoare cu ce se facea "pe vremuri"...Chiar si Unforgiven nu-mi rascoleste pasiuni ca sa zic asa precum filmele anilor 40-60, putin din anii 70 sa zicem...

Eu cred ca western-ul ca gen ar trebui lasat in pace...Poate vreodata va reveni in lumina reflectoarelor...

Edited by lawrence38, 05 March 2009 - 15:18.


#3
m3th0dman

m3th0dman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,269
  • Înscris: 03.01.2007
Noroc cu actorii consacrați...

#4
claudrag

claudrag

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 02.03.2009
Sincer, fara sa exagerez sau sa fac misto, 3:10 Yuma este unul dintre cele mai proaste filme care mi-a fost dat sa vizionez. I se trage de la scenariu, adica personaje si dialoguri proaste, neverosimile. Personajul lui Crowe este fortat, baiatul e un bad guy de cea mai joasa speta, il recomanda gasca pe care o conduce. Totusi, la un semn neinteles, probabil interventia divina, jigodia incepe sa aiba constiinta. Asta n-ar fi mare lucru daca argumentele lui Bale ar fi cat de cat persuasive. Unde mai pui ca un oras intreg trage spre eroii nostri, dar in mod miraculos, niciun glont nu-i atinge. Finalul e prostia dusa la paroxism: Crowe isi impusca propria gasca venita sa-l elibereze, apoi intra singur in inchisoare. Ma lasi. Eu chiar nu inteleg, oare Crowe si Bale nu au citit scenariul inainte de a incepe filmarile?

#5
busila

busila

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 16.12.2007
Da,aveti mare dreptate.Scenariu de cacao,regia e aiurea rau,cei mai nepotriviti actori alesi-actingul lor e de-a dreptul penibil,story line e de neinteles,iar finalul te duce cu gindul la niste drogati care habar n-au pe ce lume traiesc.
Dupa cum a spus cineva mai sus,intradevar actori  ca John Wayne.Clint Eastwood,Cary Grant,James Stewart,Glenn Ford nu
se vor mai naste in vecii vecilor.Ca sa nu mai vorbim de regizori si compozitori.
De aceea propun lansarea unei campanii internationale de interzicere(pentru totdeauna) a producerii oricarui western,a oricarei sculpturi(deh,dupa Michelangelo nu mai e nimic),picturi(Michelangelo si DaVinci au spus tot) si chiar a muzicii(Beethoven,Mozart,Bach au facut tot ce trebuia in domeniu).
Cine e pentru ?

#6
kdia504

kdia504

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 175
  • Înscris: 23.01.2009

View Postbusila, on Mar 11 2009, 10:06, said:

Da,aveti mare dreptate.Scenariu de cacao,regia e aiurea rau,cei mai nepotriviti actori alesi-actingul lor e de-a dreptul penibil,story line e de neinteles,iar finalul te duce cu gindul la niste drogati care habar n-au pe ce lume traiesc.
Dupa cum a spus cineva mai sus,intradevar actori  ca John Wayne.Clint Eastwood,Cary Grant,James Stewart,Glenn Ford nu
se vor mai naste in vecii vecilor.Ca sa nu mai vorbim de regizori si compozitori.
De aceea propun lansarea unei campanii internationale de interzicere(pentru totdeauna) a producerii oricarui western,a oricarei sculpturi(deh,dupa Michelangelo nu mai e nimic),picturi(Michelangelo si DaVinci au spus tot) si chiar a muzicii(Beethoven,Mozart,Bach au facut tot ce trebuia in domeniu).
Cine e pentru ?

o sa ne cam plictisim nu crezi? daca nu mai putem crea nimic nou intr-un anumit domeniu, tre sa ne chinuim sa cream alte domenii intai!! :P

ps: ma scuzati fug sa ascult un Moga :P :P

#7
Satmarean

Satmarean

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 398
  • Înscris: 07.01.2008
Eu zic ca nu trebuie exagerat...cu criticile. Nu este un film rau...din contra. Crowe joaca un rol care i se potriveste foarte bine, regia nici pe departe nu m-i se pare proasta...caracterele chiar si cele secundare sunt bine conturate in orice caz mult mai nuantat decat albul,negrul , binele si raul din westernele clasice. Punctul cel mai slab si care m-a dezamagit si pe mine este intradevar FINALUL rupt totalmente din contextul filmului si lipsit de logica, creat parca de o forta straina de creatorii de pana atunci a peliculei (poate producatorii  :rolleyes:  ) si care impune un semi happy end total lipsit de logica.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate