Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS
 Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65
 Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism

Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?
 Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7
 

Mai putine masini in Bucuresti?

- - - - -
  • Please log in to reply
48 replies to this topic

#1
herculane

herculane

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,983
  • Înscris: 01.02.2006
I se mai pare altcuiva ca in Bucuresti s-au imputinat masinile? De cateva luni, drumul de-acasa la serviciu si invers, dureaza mult mai putin, fiind mai liber. Pe anumite artere unde stateam minute bune bara la bara sa le traversez, acum le parcurg aproape in totalitate cu 50-60km/h constant :)

E adevarat ca eu ma invart intr-o portiune destul de mica a orasului (centru-nord), dar am dreptate sau nu? :)

#2
cengherc

cengherc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 227
  • Înscris: 19.01.2007
Da, sunt probleme mari la transportatori.

#3
conu71

conu71

    Termopanist

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,080
  • Înscris: 22.06.2004
pe centru-sud s-au inmultit din pacate.

#4
mau77mau

mau77mau

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 365
  • Înscris: 22.04.2007
clar traficul s-a fluidizat odata cu criza economica

am inteles ca principalele 2 motive sunt : reducerea nr de  masini ale transportatorilor si a masinilor de servici aflate in trafic.

#5
C.F.S.

C.F.S.

    Jos comunismul!

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,214
  • Înscris: 04.10.2007
Asa e. S-a redus considerabil activitatea transportatorilor, firmelor de distributie si a masinilor de serviciu. De asemenea o parte a plebei a trecut de la auto la ratb.

#6
jay333

jay333

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,175
  • Înscris: 02.04.2007
Motive de bucurie si suparare in acelasi timp. Ne bucuram ca circulam mai bine, respiram un aer o idee mai curat; ne suparam deoarece avem un semn in plus ca suntem si noi in plina criza.

#7
valeriu.b

valeriu.b

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,160
  • Înscris: 17.09.2007
Parca ieri a fost ceva mai aglomerat, in rest e straniu.
O fi de la vacanta, nu stiu, dar ieri am observat mai multe masini cu numere "de provincie", ca sa zic asa.

De fapt, reducerea traficului se reflecta si in rafturile magazinelor.

#8
v3lsatis

v3lsatis

    【HD】

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,173
  • Înscris: 19.12.2004
mircea badea zicea ca parte din masinile luate pe leasing s-au tras le dreapta de catre proprietar. :huh:

#9
valeriu.b

valeriu.b

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,160
  • Înscris: 17.09.2007
In schimb, la metrou e criminal de aglomerat.

#10
>ficus

>ficus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,455
  • Înscris: 22.06.2007
cu siguranta leasingul e vinovat de aceasta feerie :)
destui au spus pa-pa la bibi-uri

#11
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,480
  • Înscris: 04.05.2006

View Postherculane, on Feb 10 2009, 09:30, said:

I se mai pare altcuiva ca in Bucuresti s-au imputinat masinile? De cateva luni, drumul de-acasa la serviciu si invers, dureaza mult mai putin, fiind mai liber. Pe anumite artere unde stateam minute bune bara la bara sa le traversez, acum le parcurg aproape in totalitate cu 50-60km/h constant :)

E adevarat ca eu ma invart intr-o portiune destul de mica a orasului (centru-nord), dar am dreptate sau nu? :)

Numarul de masini nu a scazut in oras, dar mult mai multe stau parcate ...deci nu mai apar in trafic :). Intr-adevar, traficul e mai lejer


View Postv3lsatis, on Feb 10 2009, 10:57, said:

mircea badea zicea ca parte din masinile luate pe leasing s-au tras le dreapta de catre proprietar. :huh:

Pai am prins o discutie la administratia financiara, intre doi baieti, care fac logistica pentru firme de leasing. Unul zicea, ca BCR Leasing, a recuperat doar in ianuarie peste 1000 de masini de la clienti rau platnici (voit sau nevoit). Si cica, BCR este intr-o situatie fericita fata de altii.

#12
kappa_man84

kappa_man84

    Fiord

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,226
  • Înscris: 15.02.2007

View Postvaleriu.b, on Feb 10 2009, 11:12, said:

In schimb, la metrou e criminal de aglomerat.

tocmai de-aia nu las masina, mi-am luat-o saptamana trecuta cu metroul :death:

#13
dennis12225

dennis12225

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,193
  • Înscris: 15.05.2007

View Postrichelieu, on Feb 10 2009, 11:19, said:

Numarul de masini nu a scazut in oras, dar mult mai multe stau parcate ...deci nu mai apar in trafic :). Intr-adevar, traficul e mai lejer

Pai am prins o discutie la administratia financiara, intre doi baieti, care fac logistica pentru firme de leasing. Unul zicea, ca BCR Leasing, a recuperat doar in ianuarie peste 1000 de masini de la clienti rau platnici (voit sau nevoit). Si cica, BCR este intr-o situatie fericita fata de altii.

Asa e multe sunt pe dreapta, ca o constatare la mine in parcare in fata blocului in zilele de lucru seara nu poti arunca un ac, sambata si duminica intoarcei tirul in parcare, asta pana acum cateva luni, de la  anul nou incoace sambata si duminica se misca din ce in ce mai putine masini (multi si le miscau plecand din Bucuresti desigur). E dureros pentru cei care au dat masina inapoi ca nu si-au mai platit ratele, de fapt cel mai dureros e pentru aia care si-au pierdut serviciul si nu mai pot plati ratele.

#14
valeriu.b

valeriu.b

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,160
  • Înscris: 17.09.2007
Dureros va fi si pentru cei care vor avea un loc de munca fiindca din banii lor se va colecta fondul de somaj pentru restul.
Dar asta se va vedea prin vara, deocamdata luna asta vom primi mai putini bani la salariu, s-a majorat cuantumul pentru CAS.

#15
terratec

terratec

    Troll hunter

  • Grup: Moderators
  • Posts: 12,056
  • Înscris: 02.03.2003
Inca e plin orasul de masini.
Si eu am fost tentat sa cred ca s-a mai eliberat dar nu e asa.
Am obiceiul sa imi cronometrez traseele si nu am vazut nici o imbunatatire (acelasi drum, acelasi interval orar).

Mai dureaza pana cand vine criza peste automobilisti.
Sa vedem ce vor face secretarele care tocmai isi cumparasera masini scumpe in rate.

#16
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,480
  • Înscris: 04.05.2006
Depinde pe unde te invarti. In zona centrala, intr-adevar, nu am vazut mari imbunatatiri. Dar in rest...se simte. Fata de anul trecut mi-a scazut timpul necesar pentru a ajunge la birou cu mai bine de 10 minute.

#17
valeriu.b

valeriu.b

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,160
  • Înscris: 17.09.2007
Nici "aportul" firmelor care rdica masini nu e de neglijat.
Pe unele strazi din sectorul 6 nu am mai circulat pe prima banda de cand eram student.

#18
bebelino

bebelino

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 180
  • Înscris: 10.04.2007
De vreo 3 saptamani am vrut sa pun si eu aceeasi intrebare. Eu mi-am reluat activitatea din plin de abia pe la sfarsitul lui ianuarie si nu-mi venea sa cred ce bine se circula prin oras. Si eu circul cam prin tot orasul si cam toata ziua, deci am testat mai multe intervale orare. La inceput ma gandeam ca si-o fi luat lumea o vacanta prelungita de sarbatori, pe la 1 februarie deja nu se mai putea pune problema asa, iar la mijlocul saptamanii trecute nici macar ca au plecat in weekend la munte nu puteam lua in calcul.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate