Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day

Recomandare aparat de vidat alime...
 Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3
 Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...
 Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism

Problema inlocuire usa spate A6 C...
 

Artistii intre ei si nu numai...

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
alin_ro

alin_ro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 426
  • Înscris: 08.01.2005
Cei care aveti o trupa, sau pur si simplu cantati......haideti sa schimbam impresii....sa spuneti pe la ce concursuri participati, etc.  Poate reusim sa ne ajutam reciproc.    Eu fac parte dintr-o trupa rock, infiintata de curand, si fiind la inceput ne trebuie o groaza de chestii, printre care si sfaturi :)

#2
alin_ro

alin_ro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 426
  • Înscris: 08.01.2005
dc oare nu zice nimeni nik...? :)  nu e nici un artist pe forumul asta?:P

#3
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
daca zdrangani la o chitara nu esti artist. poate artist neinteles...

#4
reclamagiu

reclamagiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,222
  • Înscris: 09.09.2004
si eu am avut trupa....dar ne-am lasat de meserie..prea multi bani, prea multe compromisuri  :puke:  + ca nu e timp de repetitii si nici spatiu nu sunt multi dispusi sa iti inchirieze cand ai niste boxe imense

#5
Skodaru

Skodaru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,058
  • Înscris: 02.02.2005
da, asta cam asa e cum a zis reclamagiu...
eu inca activez intr-o trupa cu caracter comercial (cant la nunti  :puke: ). e bine ca mai iese un leu si mai bagam si cate o piesa scrisa de noi, mai un rock'n'roll, un blues, ceva pe-acolo. manele nu cantam. asta le-o zicem din start clientilor, daca nu le convine, asta e!
adevarul e ca daca nu vii cu ceva nou sa te ia in colimator un producator, sau ceva de genu, tre sa ai o gramada de bani.
ideea e sa participi la festivaluri, concerte, etc. de ex la noi in oras e un club unde pot canta trupe necunoscute, artisti necunoscuti... iar cateodata mai invita artisti consacrati, de ex vinerea trecuta au fost baietii de la Nightlosers. daca ai norocu sa canti in deschiderea lor (artisti consacrati), poate te ajuta ei sa te afirmi... asta daca le place ce faci...

oricum, succes!  :peacefingers:

#6
safa

safa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 30.10.2006

View PostMosotti, on Mar 23 2005, 17:56, said:

daca zdrangani la o chitara nu esti artist. poate artist neinteles...

Acel zdranganit dureaza cam 1 an sa il inveti  <_<

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate