Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Copil cu temperament sangvinic

ADA TEL SERVICES

inlocuire bara fata clio 4

Ce avem de platit in 2024 la cump...
 La mulți ani @Arader!

La mulți ani @gabiroa!

La mulți ani @gerbil!

La mulți ani @Therockstar!
 Suspect Frauda Informatica

Scari interioare

Parcare gratis Romexpo

Limbaj de programare RUST
 Despre titularizare si definitiva...

date personale angajat

Intelectualii Romaniei

Gaina rasa Brahma bolnavioara
 

12th Homework - PERECHI

- - - - -
  • Please log in to reply
94 replies to this topic

#19
Rigid Aurel

Rigid Aurel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,564
  • Înscris: 14.07.2004
0:Rigid Aurel
1:romantism
2:seductie
3:asteptarea

#20
adipelcz

adipelcz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,789
  • Înscris: 28.05.2004
Sincere felicitari castigatorului. Nu stiu cine e, dar vroiam sa fiu primul care il/o felicita :rolleyes:. Mi-a placut in mod deosebit fotografia de cand am vazut-o, mai ales pentru ideea f. buna.

Numai bine. Comentarii mai spre seara...

Edited by adipelcz, 10 March 2005 - 12:07.


#21
Necronomikon

Necronomikon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,554
  • Înscris: 15.04.2004
Felicitari castigatorului!
(Desi nu stiu cine e si nici poza castigatoare, pt ca mi-e lene sa socotesc :P)

#22
Sakura

Sakura

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,007
  • Înscris: 14.04.2004
Romantism -       24
Seductie -           24
Poker -               14

Poker e a mea  :P

#23
adipelcz

adipelcz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,789
  • Înscris: 28.05.2004
Sakura, cred ca ai gresit la numaratoare. Eu zic ca "romantism" are un punct in plus, dar verific si postez....clasamentul fotografiilor, ca autorii nu-i stiu.

#24
adipelcz

adipelcz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,789
  • Înscris: 28.05.2004
Conform programului utilizat pentru numararea voturilor, clasamentul este:

I - Romantism - 25
II - Seductie - 24
III - Poker - 13
IV - asteptarea - 11
V - in vecii vecilor - 5
VI - te voi astepta mereu - 3
    - inocenta hoinara - 3
    - twisted pairs - 3
VII - Gemeni ? - 2
VIII - Pe vecie - 1

Daca mai sunt poze scapate inseamna ca au 0 voturi si pe alea programul nu le da in clasament.

Asteptam acum de la Mr.Fred si autorii fotografiilor. Inca odata felicitari locului I (a fost o lupta pe cinste).

PS. A mea e Seductie. Iar am "ratat" la mustatza locul I. Nu-i nimic, data viitoare voi fi mai categoric.  :peacefingers:

#25
adipelcz

adipelcz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,789
  • Înscris: 28.05.2004
Vreau sa mentionez un lucru. Sunt dezamagit de numarul mic de voturi. Eu nu am votat din motiv ca eram in cursa pentru podium si am zis ca decat sa ma oftic ca am dat puncte fotografiei contracandidate mai bine deloc.

Votul meu ar fi fost:

1. Romantism
2. Poker
3. - (nu m-a inspirat nici o alta fotografie - aici as fi fost in dilema)

#26
TermiK

TermiK

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 24.01.2005
Vot in afara concursului:
0: Termik
1: Seductie
2: Romantism
3: Poker

#27
adipelcz

adipelcz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,789
  • Înscris: 28.05.2004
Se pare ca e la moda votul in afara concursului. Sakura, unde esti ? Baga si tu votul !

Sa vedem cum ar fi stat situatia daca votam toti in afara concursului.

#28
msdan

msdan

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 944
  • Înscris: 03.03.2003
"asteptarea"  e a mea...
sa fiu cinstit, nici nu aveam de gand sa trimit foto, din lipsa de idei; cea care am trimis-o, am facut-o in joaca - "testam" capabilitatzile camerei fujifilm finepix a101 :) . camera este refurbished si vreau sa o fac cadou la cineva care nu are veleitatzi fotografice si 1M ii ajunge pentru printuri obishnuite :)

poza a fost facuta in mod manual (camera are shi din asta :) ), macro (shi din asta), editata in PS; locul: intr-un cabinet dentar, asteptandu-mi perechea


felicitari locului 1, adipelcz "surprinzator" motivul nevotarii tale  :huh:

Edited by msdan, 10 March 2005 - 15:54.


#29
Sakura

Sakura

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,007
  • Înscris: 14.04.2004
Hmmmm, am stat putin sa ma gandesc pana sa postez clasamentul meu. Au avut loc ceva rasturnari de situatii:

1: Seductie ( pentru ca exprima  mai bine decat "Romantism"  ideea de perechi)
2: Romantism (pentru ce e facuta bine, are o idee buna si spune multe)
3: Twisted pairs (pentru idee)

@adipelcz
Ti-am zis eu ca mana aia e a ta!  ;)

#30
adipelcz

adipelcz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,789
  • Înscris: 28.05.2004

msdan, on Mar 10 2005, 15:52, said:

adipelcz "surprinzator" motivul nevotarii tale  :huh:

<{POST_SNAPBACK}>


Nu sunt sigur ca inteleg textul (o fi de vina oboseala)...

Adica zici ca e surprinzator motivul pentru care nu am votat ?

Daca asta zici, eu zic ca nu e. Nu as fi putut vota obiectiv (si asta pentru ca de data asta chiar speram sa castig si eu macar un concurs). Mi-am zis ca decat sa votez aiurea numai sa nu dau puncte unei fotografii pe care o consider f. buna (adica Romantism) mai bine ma abtin.

M-as fi ofticat teribil sa vad ca am pierdut la diferenta de 1 pct. pt ca am votat fotografia concurenta pe locul I si ca autorul ei nu m-a votat pe mine pe locul I (adica m-am batut singur).

Motivele mele sunt pur personale si nu ma astept ca lumea sa le inteleaga sau sa le accepte. A fost o decizie pe care am luat-o.

Sincer, cand am vazut fotografia de pe locul I, am zis ca va castiga clar (si era doar prima postata). Apoi am facut si eu fotografia, si cu un ochi obiectiv am zis ca totusi am sanse reale de castig - lucru dovedit de voturi si atunci m-am decis sa nu votez tura asta.

#31
msdan

msdan

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 944
  • Înscris: 03.03.2003
adipelcz, sa fiu cinstit, nu intzeleg "oftica" asta pe locuri...

pe mine ma oftica mai mult faptul ca de multe ori nu am idei pentru fotografii...

cat despre concurs, imi place stilul lui... cred ca asta il face atragator... sa votam ceea ce credem cu adevarat despre fotografiile participante, chiar daca asta ar dezavantaja cea pe care o postezi... shi daca ai nu ai votat, imi spui si mie ce ai cashtigat? cinstit...

#32
shumilica

shumilica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,011
  • Înscris: 05.02.2004
am 3 puncte am 3 puncte ihaa :))
"inocenta hoinara" e facuta in drum spre meditatii.. eram mult mai luminoasa dar am zis sa ma joc putin cu luminozitatea... oricum scopul meu fusese sa iau cel putin un vot ! mi-am atins scopu! sunt multumittt ! ! !

Romantism, de departe cea mai buna poza, apoi poker
Si pe ultimu loc seductie. Poate tehnic vorbind (unde nu ma bag ) e buna poza, dar sa pui niste parfumuri pe ceva... alb... si doua maini ( care poate se tin frumos... ) mm.. nu stiu!
sau era vorba de perechea mana ta mana ei si perechea parfumul tau - parfumul ei ?
daca da... de ce sunt identice parfumurile ?

#33
adipelcz

adipelcz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,789
  • Înscris: 28.05.2004
@msdan. Nu vreau sa incepem o discutie neplacuta pe marginea subiectului "de ce nu am votat eu in concurs". Probabil ca daca nu ziceam nimic, nu observa nimeni nimic.

Eu zic sa o lasam asa. Motivul pentru care am vrut sa castig si eu o data e pur personal.

Ce am castigat ? Nu stiu. Nu castigam nimic mai mult sau mai putin daca votam. Situatia era identica.

Cine spune "important e sa participi, nu sa castigi" e omul care spune mereu "strugurii-s acri". Tocmai dorinta de a invinge ne mobilizeaza si fiecare victorie e un pas inainte si un motiv de a ne mobiliza si mai mult, este ceea ce de multe ori ne da incredere si ne face mai perseverenti. Faptul ca sunt la un punct diferenta de locul I ma face sa ma simt invingator si nu invins. Invins am fost cand nu am luat nici un vot. Daca e asa, de ce sa nu-i blamam pe toti care au participat cu sanse de castig si nu au votat ? Crezi ca sunt singurul care a facut asta ? Eu nu cred. Poate parea marsav gestul meu, dar eu nu-l consider. In fond, fiecare crede ce vrea. Iti respect parerea si nu zic ca nu ai dreptate. Dintr-un anume punct de vedere, iti dau dreptate.

#34
adipelcz

adipelcz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,789
  • Înscris: 28.05.2004
@Shumilica...

Parfumurile nu sunt identice , sunt diferite. Unul e pt "el" si unul pt "ea". Doar forma e identica. atat culoarea cat si continutul e acelasi.

Ideea de "Seductie" e strans legata de ideea de "Pereche" nu la nivel de maini sau parfumuri. Alea nu sunt decat niste simboluri care sa sugereze ideea. Seductia nu sta in maini sau in parfumuri, ele fiind doar arme ale seductiei.

Idei din fotografia asta se pot deduce multe, dar aici fiecare trebuie sa-si puna imaginatia la incercare. Nu e o simpla poza pe post de reclama la parfum.

O fotografie nu se priveste 3 secunde, ci mult mai mult.

Edited by adipelcz, 10 March 2005 - 18:26.


#35
mihaikolf

mihaikolf

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 279
  • Înscris: 29.02.2004
no sleep - 0
..chiar asa de proasta e poza ?  <_<

#36
shumilica

shumilica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,011
  • Înscris: 05.02.2004
ii dau dreptate lui adipelcz in ceea ce priveste abtinerea de la vot ! si eu am facut la fel ( in fine nu ma pot compara cu el dar.. )!
Nu inteleg de ce sa nu-mi votez poza :) ! daca eu fac de exemplu cea mai buna poza si se posteaza 10 voturi in care a mea e pe primul loc, si apoi vin eu imi exprim parerea prin vot si nu pot sa mi-o votez, apoi mai vin alte 10 voturi care au votat tot poza mea, nu e clar ca eu am facut-o ? in fine, nu insist deloc!

"Parfumurile nu sunt identice , sunt diferite. Unul e pt "el" si unul pt "ea". Doar forma e identica. atat culoarea cat si continutul e acelasi"
in utila propozitie vrei sa spui atat " culoarea cat si continutul e diferit " nu ? probabil dar totusi tehnic vorbind e perfecta poza, parfumurile creeaza o rama pentru maini ca sa iasa ele in evidenta, parfumurile acopera incheieturile simetric, etc... ( mai multe nu stiu ) dar totusi mi se pare prea rece pentru cuvantul "seductie"!
TOTUSI, a cui e "romantism" ? ca a fost prima si cea mai buna!

later edit:
mihaikolf, sincer poza ta mi-a placut chiar mai mult decat unele din top 3( de ex as fii preferat sa fie a ta in loc de "seductie" care, sper sa nu interpreteze personal, mie nu imi place), dar nu am vrut eu sa votez, daca e.. considera ca te-am votat acum :) !

Edited by shumilica, 10 March 2005 - 18:33.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate