Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Contractul pentru Salubrizare est...

Elicopterul care-l transporta pe ...

Sfaturi achizitionare apartament ...

Permis de conducere nou
 Packet Loss la Digi

Masurare parametri CATV prin Conn...

Youtube a inceput sa aiba lag!?

Internet Archive - adauga item la...
 Electrica Furnizare + Poșta ...

Probleme cu scurgerea de ulei pe ...

Blocuri cu apartamente de 5+ camere

Casa noua finisata, teava incalzi...
 Ce marca si model de DVD-RW sa cu...

Achizitie camera video auto (II)

Baza de date cu imagini pe bani

Robotul martian european, revigor...
 

12th Homework - PERECHI

- - - - -
  • Please log in to reply
94 replies to this topic

#37
msdan

msdan

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 944
  • Înscris: 03.03.2003

mihaikolf, on Mar 10 2005, 12:29, said:

no sleep - 0
..chiar asa de proasta e poza ?  <_<

<{POST_SNAPBACK}>


si mie imi place no sleep, dar nu stiu unde sunt perechile acolo (cumva luminile de o parte si alta a becurilor?)

#38
mihaikolf

mihaikolf

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 279
  • Înscris: 29.02.2004
multumesc shumilica si msdan ..
@msdan alea sunt perechile  :)

#39
shumilica

shumilica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,011
  • Înscris: 05.02.2004
mihaikolf, perechi nu defineste termenul de doua cate doua ? acolo-s trei...!
totusi tot imi place :) :console:

#40
Iedu

Iedu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 812
  • Înscris: 07.12.2002
Felicitari castigatorilor. Adipelcz, mi-am dat seama ca poza aia e a ta :).

#41
mihaikolf

mihaikolf

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 279
  • Înscris: 29.02.2004
..shumilica era vorba de proiectiile de lumina de pe perete ...nu de becuri in sine

#42
djadi21

djadi21

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,514
  • Înscris: 03.08.2004
0:Numără Perechile
1:gemeni ?
2:no sleep
3:Te voi astepta mereu
4:inocenta hoinara
5:Numără Perechile
6:Seductie
7:romantism

#43
adipelcz

adipelcz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,789
  • Înscris: 28.05.2004

shumilica, on Mar 10 2005, 18:31, said:

"Parfumurile nu sunt identice , sunt diferite. Unul e pt "el" si unul pt "ea". Doar forma e identica. atat culoarea cat si continutul e acelasi"
in utila propozitie vrei sa spui atat " culoarea cat si continutul e diferit " nu ?

<{POST_SNAPBACK}>


Imi cer scuze. Azi noapte am dormit doar 2h si probabil ca de asta am gresit, asa ca acum corectez:

Singurul lucru identic la parfumuri este forma. Culoarea si continutul sunt diferite.


Acum despre fotografie:

Inital am vrut sa realizez o imagine care sa ilustreze ideea de "suflete pereche". Am realizat fotografia si mi-am dat seama ca se potriveste mai bine numele "seductie" (mai cu seama ca parfumul se numeste "Surrender" - for him & for her). Simetria din imagine nu a fost gandita intentionat, ca dovada dopul de la parfumul barbatesc scos si pus langa. Dopul pus jos de pe sticla de parfum reprezinta gestul de "jos palaria" in sensul ca barbatul isi scoate palaria in prezenta unei femei.

Gestul mainilor reprezinta mana barbatului care ia mana femeii sa o sarute. Prezenta parfumurilor este pentru a crea atmosfera. Sper ca acum e mai clar mesajul din fotografie.

#44
mr.fred

mr.fred

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,137
  • Înscris: 29.01.2004
Cu scuzele de rigoare afisez clasamentul general. Va voi arata curand unde am fost si ce am fotografiat si sper ca-mi veti scuza absenta de azi. Ii multumec lui adi pentru faptul ca a calculat clasamentul in lipsa mea.



Superfane - Romantism : 25
adipelcz - Seductie : 24
Sakura - Poker : 13
msdan - asteptarea : 11
dahak - in vecii vecilor : 5
gallax -  twisted pairs : 3
shumilica - inocenta hoinara : 3
vladc - te voi astepta mereu : 3
bistibois - Gemeni? : 2
spree - Pe vecie : 1
AlexIP - Numără Perechile : 0
icss - Ingrediente : 0
mihaikolf - no sleep  : 0


Felicitari castigatorului. Il astept pe PM cu tema pentru editia urmatoare.
Clasamentul final nu l-a intuit nimeni, deci iar nu stiu cum se va face cu premiul votantului.

Edited by mr.fred, 10 March 2005 - 23:45.


#45
adipelcz

adipelcz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,789
  • Înscris: 28.05.2004
Asteptam tema...

#46
shumilica

shumilica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,011
  • Înscris: 05.02.2004
acum inteleg de ce a votat superfane poza mea... sau chiar ti-a placut? ca vad ca scrii

#47
Superfane

Superfane

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 449
  • Înscris: 09.03.2003
Va multumesc pt. voturi si pt. felicitari! Deja ma simt artist dar sper sa-mi treaca repede :) La inceput am vrut sa fotografiez perechi de carti de joc (in genul "poker") dar m-a lovit melancolia si a iesit ce se vede. Am fost foarte fericit cand am vazut ce bine sta pe desktop, insa nu ma asteptam sa fie atat de apreciata. Din pacate nu cred ca se va mai repeta "performanta" :) Felicitari tuturor participantilor si o sa ma gandesc la o tema...

#48
Superfane

Superfane

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 449
  • Înscris: 09.03.2003
Da, shumilica... chiar mi-a placut!


Intrebarea ta ma face sa ma gandesc ca era mai bine sa nu votez

Edited by Superfane, 10 March 2005 - 23:06.


#49
shumilica

shumilica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,011
  • Înscris: 05.02.2004
Sorry nu vroiam sa fiu rau intentionat sau sa par asa... eu aveam scopu in concurusu asta sa iau cel putin un vot pe buna dreptate.. si cand am vazut ca ai castigat.. in fine m-am simtit oarecum tradat ca nu mi l-ai dat din obiectivitate! dar daca ai zis ca ti-a placut atat am vrut sa stiu! mersi! nu te mai gandi ca trebuia sa nu votezi !
imi cer scuze pentru presupunerea de mai devreme!  :console:

u'r the champ of this edition  :worthy:  !

tu ai pus primu poza.. si cand am vrut si eu sa o pun... am zis bah ce draq sa o mai pun ca asta chiar e marfa... am pus-o... caci nu vroiam sa concurez pentru primu loc !

#50
vladc

vladc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,923
  • Înscris: 19.09.2002
felicitari Superfane... intr-adevar e super poza ta... :)

asteptam cu interes noua tema...

#51
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004
Fecilitari din nou de la Deva. Eu mi'am atins scopul in concursul asta, adica de a nu primi nici un vot  :) Din lipsa de idei am pus o poza aiurea. Si de votat... am ajuns dupa ora 12. :( Mi'au placut cel mai mult cele cu cartile de joc si asteptarea... si intrebare pt bistibois: Gemeni e cumva facuta in Timisoara?

#52
Superfane

Superfane

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 449
  • Înscris: 09.03.2003
Am trimis noua tema! Dupa cum i-am zis si lui mr.fred, sper sa nu ma injure prea multi daceste prea grea :)

#53
arty

arty

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,563
  • Înscris: 09.12.2001
mda, mie nu mi'a placut "perechea" romatism.. pt ca nu e o pereche nici la propriu nici la figurat... era pereche daca era un K si un Q, figurat vorbind. dar J si Q.. ma rog.. eu nu i'am dat nici un vot, tocmai din acest motiv. mi'a placut poker mai mult, area o poveste in ea... o idee, un fior

#54
icss

icss

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 226
  • Înscris: 24.05.2004
Eu, cu ale mele 'ingrediente' n-am luat nici un punct. Ideea mea initiala n-a putut fi pusa in practica din cauze meteo, asa ca .... am pus ce-am putut. As vi vrut sa fie alb-negru, si color numai fructele si frunzele respective ... insa s-a dovedit prea complicat PS-ul pt mine.
Dar v-as ruga sa-mi dati si mie un feed-back din punct de vedere tehnic si/sau artistic (daca vi se pare ca exista ceva artistic acolo  :rolleyes: ), fara sa tineti cont de incadrarea in tema concursului.
1sn.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate