Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...
 Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady
 Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism
 Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?

Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...
 

Achizitie monitor LCD

- - - - -
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#1
iulicarad

iulicarad

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 27.04.2007
M-am hotarat si eu ca tot omul ca CRT-ului meu de 17" i-a cam trecut vremea.... si m-am hotat sa imi iau un LCD... bugetul maxim nu vreau sa depaseasca 650 ron in contextul in care are 22" monitrul.... am gasit 2 modele si 2 marci diferite care mi s-au parut interesante... un LG si un Philips... monitorul vreau sa aiba neaparat DVI si va fi conectat la o placa video nVidia GeForce 8800 GT si va fi folosita pt aplicatii desktop, filme si jocuri in oridinea enumerata.... ce ma sfatuiti ? ?

Astept raspunsurile voastre.... oricare ar fi ele... si orice alte sugestii...

Multumesc.

#2
MD

MD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,028
  • Înscris: 08.08.2002
Best-buy http://www.shopit.ro...horizon/2206sw/

#3
mihaitzar

mihaitzar

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 724
  • Înscris: 29.05.2004
Horizonul nu e tocmai varianta care as recomanda-o. Ce parere aveti de acest Samsung?

http://www.shopit.ro.../samsung/932gw/

E putin mai scump si e doar de 19, dar poate ca merita....

Edited by mihaitzar, 11 January 2009 - 00:35.


#4
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,062
  • Înscris: 07.11.2006
De ce nu recomanzi Horizon?

#5
Florinbv

Florinbv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,800
  • Înscris: 28.05.2006
Wide de 19" in nici un caz. E mult prea mic mai bine horizonul ala de 22. Nici eu nu-s fan horizon insa intre astea doua as alege clar horizonul. Sau Philipsul ales de tine.

Edited by Florinbv, 11 January 2009 - 10:16.


#6
whitewizard

whitewizard

    Softpedist pana la moarte!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,070
  • Înscris: 07.05.2006

View Postiulicarad, on Jan 11 2009, 00:05, said:

M-am hotarat si eu ca tot omul ca CRT-ului meu de 17" i-a cam trecut vremea.... si m-am hotat sa imi iau un LCD... bugetul maxim nu vreau sa depaseasca 650 ron in contextul in care are 22" monitrul.... am gasit 2 modele si 2 marci diferite care mi s-au parut interesante... un LG si un Philips... monitorul vreau sa aiba neaparat DVI si va fi conectat la o placa video nVidia GeForce 8800 GT si va fi folosita pt aplicatii desktop, filme si jocuri in oridinea enumerata.... ce ma sfatuiti ? ?

Astept raspunsurile voastre.... oricare ar fi ele... si orice alte sugestii...

Multumesc.
Sunt bune amandoua,eu am avut de ales dintre mai multe firme si m-am oprit la LG, se vad mai bine fara culori tipatoare de-ti rup ochii,poti sa faci un test la magazin,cu ele aprinse la setari default si o sa faci diferenta!Vedere buna si la un unghi de 60 de grade!Spor maxim!

#7
iulicarad

iulicarad

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 27.04.2007

View Postadisz, on Jan 10 2009, 12:50, said:

De ce nu recomanzi Horizon?

Sa inteleg ca tu recomanzi Horizon... de ce recomanzi Horizon?... poti sa aduci argumente comparativ cu LG, Samsung sau Philips?

Multumesc...

#8
Emia

Emia

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 256
  • Înscris: 05.02.2008

View Postiulicarad, on Jan 11 2009, 11:30, said:

Sa inteleg ca tu recomanzi Horizon... de ce recomanzi Horizon?... poti sa aduci argumente comparativ cu LG, Samsung sau Philips?

Multumesc...
http://www.mygarage....deo-review.html

#9
iulicarad

iulicarad

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 27.04.2007
Cat de cat interesant filmuletul.... insa cum a spus prezentatorul spre final, nu e un monitor excelent dar isi face treaba... eu insa cred ca vreau ceva mai mult de la noul meu monitor....  si foarte interesant este pretul lui (care ma face sa imi pun un semn de intrebare, "Oare de ce e asa ieftin")....


Mai astept alte sugestii.... inca nu ma pot hotara.

Multumesc.

#10
zofi

zofi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 28.02.2008
Mergi pe Horizon ,e bun !

#11
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007
Ce ziceti de Benq-ul asta de 20.1" : G2010WP ?

[ http://i43.tinypic.com/168cxhv.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

As vrea sa imi achizitionez si eu unul .
Pretul e de 560 lei (shopit) : DVI, 5ms, 1000:1, 160/160, TCO'03, Senseye+Photo Technology si Dynamic Contrast Ratio 3000:1

#12
iulicarad

iulicarad

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 27.04.2007
Arata bine.... insa nu prea imi pare cea mai buna alegere.... parca mai mult m-ar incanta Horizon-ul de 22"..... dar cred ca totusi o sa merg pe PHILIPS-ul de 22 de care v-am intrebat la inceput... e pretul putin mai mare dar sper sa merite.... o sa fac o comparatie in magazin intre toate cele discutate mai sus si o sa ma hotarasc atunci... oricum merg pe 22"....

#13
loco21

loco21

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 02.02.2008
Uite-te te rog si la Samsung T200  si T220, vreau sa stiu cum se vede pe ele.

Edited by loco21, 17 January 2009 - 21:13.


#14
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007

View Postiulicarad, on Jan 17 2009, 20:38, said:

Arata bine.... insa nu prea imi pare cea mai buna alegere.... parca mai mult m-ar incanta Horizon-ul de 22"..... dar cred ca totusi o sa merg pe PHILIPS-ul de 22 de care v-am intrebat la inceput... e pretul putin mai mare dar sper sa merite.... o sa fac o comparatie in magazin intre toate cele discutate mai sus si o sa ma hotarasc atunci... oricum merg pe 22"....

Am inteles ca tu vrei ceva de 22", insa eu am pus intrebarea mai mult pentru mine :P.
Vreau ceva mai normal de 19 sau 20". Peste 20" mi se par cam mari , deja e televizor nu mai e monitor :) .

#15
Super Chief

Super Chief

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,491
  • Înscris: 21.08.2007
Mai asteptati nitel, renuntati sa mai iesiti in club,pizzerie de vreo cateva ori, mai beti o apa plata in loc de o corona si luati-va unul de 24". Sfat pentru cei care nu sunt inca pe "salariu". Ai si tu un tv tuner acolo si mai vrei sa arunci un ochi si pe tv in timp ce mai faci un browsing, alea alea si o sa vedeti ce diferenta e intre a inghesui toate ferestrele pe unu de 19-20 si unu de 24. Cel mai bine se vede diferenta la un film cu rezolutie extra wide. Eu am luat acu mai bine de juma de an un benq de 24 (16:10) in locul unui samsung de 19 ( 4:3) care m-a servit vreo 3 ani si juma. Diferenta e notabila.

#16
iulicarad

iulicarad

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 27.04.2007
cred ca e deajuns 22" la mine... comparand cu 17-le de il am acum.... la 24 deja mi se pare mult... 22-ul mi se pare limita rezonabila...:P

#17
davides

davides

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,461
  • Înscris: 02.10.2007
Salut ... tu spui ca de 22 e de ajuns? Eu spun ca te 20 e de ajuns :) .... ti`as recomanda sa arunci o privire peste Samsung`ul asta .

Regards !

#18
iulicarad

iulicarad

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 27.04.2007
dar este vre cineva care poseda sau a testat macar monitorul http://www.shopit.ro...s/220sw8fs1-00/?? merita cumparat.... si nu mi-l comparati cu Horizon-ul... cu alte marci mai consacrate daca s-ar putea....

Multumesc.

Edited by iulicarad, 19 January 2009 - 23:02.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate