Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...
 Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady
 Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism
 

Tutorial semnare Online

- - - - -
  • Please log in to reply
68 replies to this topic

#37
andreicomm

andreicomm

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 12.01.2008
Multumim frumos pt ajutor! M-am chinuit "infinit" sa instalez ceva pe nokia 5800...nimic! dar aici am gasit primul lucru care m-a condus spre clarificarea problemei...era evident ca este o problema de "software" a telefonului...dar pana la urma am reusit... :D pot pune teme, soft-uri, jocuri...URAAAAAAAA!!!!


PS Si aici am gasit ceva util...
http://www.allabouts..._now_availa.php

PS1 Mie nu imi functiona dupa updatarea telefonului pt ca nu ii dadeam practic o resetare a parametrilor din fabrica. Am inceract din telefon, dar nu am avut succes, dar resetarea a dat rezultate cu cod-ul *#7370#. Pe mine chiar m-a ajutat!

PS3 Sper ca nu am spus ceva gresit, recunosc nu sunt unu "GURUphoner"...:D eee...uite ca am inventat si un cuvant nou.."guruphoner"...hihihihihi!

#38
kaloom

kaloom

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,876
  • Înscris: 25.11.2008

View Postandreicomm, on Jan 20 2009, 16:07, said:

Multumim frumos pt ajutor! M-am chinuit "infinit" sa instalez ceva pe nokia 5800...nimic! dar aici am gasit primul lucru care m-a condus spre clarificarea problemei...era evident ca este o problema de "software" a telefonului...dar pana la urma am reusit... :D pot pune teme, soft-uri, jocuri...URAAAAAAAA!!!!


PS Si aici am gasit ceva util...
http://www.allabouts..._now_availa.php

PS1 Mie nu imi functiona dupa updatarea telefonului pt ca nu ii dadeam practic o resetare a parametrilor din fabrica. Am inceract din telefon, dar nu am avut succes, dar resetarea a dat rezultate cu cod-ul *#7370#. Pe mine chiar m-a ajutat!

PS3 Sper ca nu am spus ceva gresit, recunosc nu sunt unu "GURUphoner"...:D eee...uite ca am inventat si un cuvant nou.."guruphoner"...hihihihihi!

Uite asa se poate aici e cineva care a reusit.
Numai bine!!!

#39
biker17

biker17

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,010
  • Înscris: 15.09.2006
M-am inregistrat sie u, mi-au validat imei-ul dar nu imi semneaza aplicatiile. Am incercat cu mai multe, arata ca se incarca dar degeaba

#40
kaloom

kaloom

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,876
  • Înscris: 25.11.2008

View Postbiker17, on Jan 23 2009, 12:22, said:

M-am inregistrat sie u, mi-au validat imei-ul dar nu imi semneaza aplicatiile. Am incercat cu mai multe, arata ca se incarca dar degeaba
Atunci fa-ti rost de certificat si semneaza-le tu....alta solutie n-ai...deocamdata.
Numai bine!!!

#41
Antimeridian_13

Antimeridian_13

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 24.01.2009
Sper sa mearga medota asta chinezeasca a lui Kaloom...:D astept sa vad ce se intampla dupa ce imi inregistreaza IMEI-ul. Tind sa cred ca e o metoda mai credibila decat genul "executabilelor" copiate prin "C\SYS\RECYCLE" care cel putin mie mi-au facut probleme. In orice caz, daca va mananca ungiile si incercati astfel de metode, apoi telefonul nu mai raspunde comenzilor, nu va panicati, tastati cu incredere *#7370# cum zicea un ins adineauri, rezolva orice problema :)

#42
kaloom

kaloom

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,876
  • Înscris: 25.11.2008

View PostAntimeridian_13, on Jan 27 2009, 14:21, said:

Sper sa mearga medota asta chinezeasca a lui Kaloom...:D astept sa vad ce se intampla dupa ce imi inregistreaza IMEI-ul. Tind sa cred ca e o metoda mai credibila decat genul "executabilelor" copiate prin "C\SYS\RECYCLE" care cel putin mie mi-au facut probleme. In orice caz, daca va mananca ungiile si incercati astfel de metode, apoi telefonul nu mai raspunde comenzilor, nu va panicati, tastati cu incredere *#7370# cum zicea un ins adineauri, rezolva orice problema :)
Sigur merge... altfel n-o postam  :thumbup:
Numai bine!!!

#43
nirosorin

nirosorin

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 27.12.2006
Salut,

Voua cat va ia sa semnati pe site-ul ala chinez?

Eu am trimis IMEI-ul de 5 zile si imi tot spune sa astept...

Merci,
Sorin

#44
kaloom

kaloom

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,876
  • Înscris: 25.11.2008

View Postnirosorin, on Jan 29 2009, 19:23, said:

Salut,

Voua cat va ia sa semnati pe site-ul ala chinez?

Eu am trimis IMEI-ul de 5 zile si imi tot spune sa astept...

Merci,
Sorin
In maxim 24h ori ai imei-ul validat ori ai gresit undeva.Probeaza cu a te inregistra din nou dar mare atentie la imei, tre' sa-l trimiti pe cel real.Deci fa-ti alt cont si reia pasii.
Numai bine!!!

#45
N00b-Symbian

N00b-Symbian

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 102
  • Înscris: 20.12.2008

View Postkaloom, on Jan 27 2009, 20:19, said:

Sigur merge... altfel n-o postam  :thumbup:
Numai bine!!!
E nu...ce nu faci tu flamandu-le pt un post?? ^_^

#46
kaloom

kaloom

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,876
  • Înscris: 25.11.2008

View PostN00b-Symbian, on Jan 31 2009, 03:33, said:

E nu...ce nu faci tu flamandu-le pt un post?? ^_^
steauaboi nu ma pretez la insuficienta de lecitina......

#47
vlad0024

vlad0024

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 13.01.2009
Salut!

O alternativa pentru aplicatiile open signed este: https://www.symbians...SignedOnline.do
Nu trebuie decat sa-i spui IMEI-ul, adresa de email si sa uploadezi aplicatia. Am facut asta pentru Virtualkey si in cateva min mi-a trimis-o pe mail semnata.

Cheers!

#48
nirosorin

nirosorin

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 27.12.2006

View Postkaloom, on Jan 29 2009, 22:53, said:

In maxim 24h ori ai imei-ul validat ori ai gresit undeva.Probeaza cu a te inregistra din nou dar mare atentie la imei, tre' sa-l trimiti pe cel real.Deci fa-ti alt cont si reia pasii.
Numai bine!!!

Azi mi-a fost validat, dupa o saptamana. Asa ca, treaba cu "24 de ore ori am greasit undeva" pica.

Repet, mie mi l-au validat dupa o saptamana!

Merci oricum,
Sorin

#49
kaloom

kaloom

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,876
  • Înscris: 25.11.2008

View Postnirosorin, on Feb 1 2009, 11:37, said:

Azi mi-a fost validat, dupa o saptamana. Asa ca, treaba cu "24 de ore ori am greasit undeva" pica.

Repet, mie mi l-au validat dupa o saptamana!

Merci oricum,
Sorin
Nu stiu de ce la tine a durat asa de mult...la mine a2-a zi il aveam validat.Oricum e bine cand totul se termina cu bine....
Numai bine!!!

#50
zavaidok

zavaidok

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 71
  • Înscris: 29.12.2003

View Postkaloom, on Jan 10 2009, 19:48, said:

Metoda chinezeasca de a semna Online




4. Daca ai asteptat cele 24h mai mult ca sigur ti-au validat IMEI-ul si ar trebui sa-ti apara urmatoarea imagine: Attachment n0dpg7h5...ggek9obl.gif
[ http://www.latrola.net/blok/subirimagenes/images/897_Captura8.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Salutare. Multumesc pentru tutorial. Eu astept de mai bine de 48 de ore sa imi valideze un IMEI, dar inca nu s-a intamplat. Sunt cumva 24 de ore lucratoare ? :) Daca stie cineva... Mersi.

#51
kaloom

kaloom

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,876
  • Înscris: 25.11.2008
Nu stiu daca se trateaza de 24h lucratoare sau nu, cert e ca trebuia sa-ti valideze IMEI-ul.Totusi mai ai si optiunea de a obtine un certificat si sa le semnezi tu, dar...si acolo trebuie sa astepti.
Numai bine!!!

#52
zavaidok

zavaidok

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 71
  • Înscris: 29.12.2003

View Postkaloom, on Feb 1 2009, 23:11, said:

Nu stiu daca se trateaza de 24h lucratoare sau nu, cert e ca trebuia sa-ti valideze IMEI-ul.Totusi mai ai si optiunea de a obtine un certificat si sa le semnezi tu, dar...si acolo trebuie sa astepti.
Numai bine!!!

K. Mersi pentru raspuns. Salutare. ;)

#53
nirosorin

nirosorin

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 27.12.2006

View Postzavaidok, on Feb 2 2009, 00:51, said:

K. Mersi pentru raspuns. Salutare. ;)


Eu a trebuit sa astept o saptamana. Insa a meritat. Am reusit sa-l instalez. Chiar de mai multe ori  :D .

Mie mi-a reusit instalarea fara update de firmware, il am inca pe cel "original" 10.0.010.

Pasii ar fi urmatorii:

1. Corectarea bug-ului cu certificate expired asa.

2. Semnare Virtual key prin metoda descrisa mai sus.

3. Instalare Virtual key, maparea tastelos, instalare Garmin Mobile XT, in pasii descrisi si aici.

Multumesc ptr. ajutor si succes!
Sorin

#54
puciu4u

puciu4u

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 13.07.2008
Mie nu imi merge link-ul de la pasul 1 :|

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate