Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...
 Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint
 Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity
 Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 

Tutorial semnare Online

- - - - -
  • Please log in to reply
68 replies to this topic

#1
kaloom

kaloom

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,876
  • Înscris: 25.11.2008

Metoda chinezeasca de a semna Online


M-am decis sa fac un tuto pentru toti acei care inca intampina greutati in semnarea certificatelor pentru diferite aplicatii.Am vazut multe metode,in una lipsea ceva,alta avea cam multe chestii greu de inteles.Metoda este 100% functionala si nu trebuie decat sa astepti cca 24h pentru a-ti valida imei-ul.Iata ce ai de facut:


1. Trebuie sa te intri aici: Attached File  n0dpg7h5ub3rggek9obl.gif   23.87K   294 downloads

http://s60.vgooo.com:801/index.htm

2. Odata intrat trebuie sa te inregistrezi,click aici Attached File  n0dpg7h5ub3rggek9obl.gif   23.87K   294 downloads
[ http://www.latrola.net/blok/subirimagenes/images/588_Captura.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

3. Completeaza campurile pentru inregistrare,dupa cum vezi aici: Attached File  n0dpg7h5ub3rggek9obl.gif   23.87K   294 downloads
[ http://www.latrola.net/blok/subirimagenes/images/247_Captura1.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
a. Nume
b. Parola
c. Parola(repeta parola pentru verificare)
d. Adresa ta de e-mail (de preferat e sa pui un e-mail valid)
e. Clic pentru inregistrare
ATENTIE:
Daca nu apare fereastra ca in imaginea de mai jos incearca sa schimbi numele,parola sau e-mail-ul.

4.Daca se valideaza apare o noua fereastra unde pune: Click ''Aceptar''(numai daca ti-a aparut ''Registered!click to next step,thank you! )
Attached File  n0dpg7h5ub3rggek9obl.gif   23.87K   294 downloads
[ http://www.latrola.net/blok/subirimagenes/images/702_Captura2.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

5. Dupa ce ai dat click pe  ''Aceptar'' se va deschide o noua fereastra cu o casuta ,unde trebuie sa introduci IMEI-ul telefonului tau(marcheaza in telefon *#06# pentru a afla IMEI-ul telefonului)si sa dai click pe butonul verde pentru a trimite: Attached File  n0dpg7h5ub3rggek9obl.gif   23.87K   294 downloads
[ http://www.latrola.net/blok/subirimagenes/images/629_Captura3.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

In fereastra ce se va deschide ar trebui sa-ti apara urmatorul mesaj:Attached File  n0dpg7h5ub3rggek9obl.gif   23.87K   294 downloads
'Your mobile IMEI was sent and you should wait for varification
and creation of aplication. It takes on average one day, please whait. Thank you'
[ http://www.latrola.net/blok/subirimagenes/images/724_Captura4.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Daca ai facut totul bine pana aici , e bine, ...mai ai de asteptat pana se valideaza IMEI-ul telefonului tau...aprox 24h.De mentionat ca ei nu avizeaza sub nici o forma cand ti-au validat IMEI-ul, asa ca poti verifica tu dupa timpul metionat.
Deci:
1. Intra iar aici si da click pe literele verzi din stanga: Attached File  n0dpg7h5ub3rggek9obl.gif   23.87K   294 downloads
http://s60.vgooo.com:801/index.htm
[ http://www.latrola.net/blok/subirimagenes/images/537_Captura5.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

2.  Dupa ce ai dat clic se deschide o noua fereastra cu 2 casute, si trebuie sa scrii numele si parola cu care te-ai inregistrat(le mai stiti  :( )
Attached File  n0dpg7h5ub3rggek9obl.gif   23.87K   294 downloads
[ http://www.latrola.net/blok/subirimagenes/images/999_Captura6.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

3. Daca iti apare aceasta imagine va trebui sa mai asteptati pentru validarea IMEI-ului:
Attached File  n0dpg7h5ub3rggek9obl.gif   23.87K   294 downloads
[ http://www.latrola.net/blok/subirimagenes/images/518_Captura7.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

4. Daca ai asteptat cele 24h mai mult ca sigur ti-au validat IMEI-ul si ar trebui sa-ti apara urmatoarea imagine: Attached File  n0dpg7h5ub3rggek9obl.gif   23.87K   294 downloads
[ http://www.latrola.net/blok/subirimagenes/images/897_Captura8.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

5. Dupa ce ai apasat pe ''aceptar'' se deschide o fereastra unde iti apare o casuta si un buton''examinar''.Click pe examinar si vei cauta aplicatia pe care vrei s-o semnezi(binenteles in calculatorul tau), iar apoi pe butonul albastru pentru a trimite aplicatia la semnat.
Attached File  n0dpg7h5ub3rggek9obl.gif   23.87K   294 downloads
[ http://www.latrola.net/blok/subirimagenes/images/241_Captura9.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

6. In cateva secunde iti va trimite aplicatia semnata, click pe acele numere si ai semnat aplicatia:
Attached File  n0dpg7h5ub3rggek9obl.gif   23.87K   294 downloads
[ http://www.latrola.net/blok/subirimagenes/images/239_Captura91.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


Cam asta e .... si sper sa va fie de folos.
Numai bine!!!

PS: IMEI-ul nu este real este doar demonstrativ, este necesar sa indicati IMEI-ul corect!La fel si datele de inregistrare..........

Edited by kaloom, 10 January 2009 - 19:56.


#2
silviuss

silviuss

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 65
  • Înscris: 08.11.2005
foarte complicat, mai bine inveti lumea sa-si faca rost de SignSis, certificat si key, si se rezolva totul! :D

#3
baghy

baghy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,383
  • Înscris: 21.12.2006
dar pentru ce mai trebuie sa semnati aplicatiile ?
eu mi-am crack-uit platforma si numai am nici o problema ...
am folosit Drakkarious

#4
mirch_bam

mirch_bam

    JUST...A...PASSENGER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,108
  • Înscris: 05.02.2006
Omul a facut un efort apreciabil si merita cel putin un Multumesc.
Hackul se pierde la un soft/hard reset, pe cand aplicatia gata semnata ramane.

#5
baghy

baghy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,383
  • Înscris: 21.12.2006
eu raman la hack , e mult mai rapid

#6
kaloom

kaloom

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,876
  • Înscris: 25.11.2008

View Postsilviuss, on Jan 11 2009, 02:43, said:

foarte complicat, mai bine inveti lumea sa-si faca rost de SignSis, certificat si key, si se rezolva totul! :D
De ce este complicat??? Ca vezi niste litere cum ar fi astea: 智能手机王 诺基亚N82想怎么玩就怎么玩
Nu te speria  :P , ai instructiunile cu poze si cu indicatii unde sa dai click.... la urma urmei doar trebuie sa te inregistrezi pe acea pagina, lucru pe care il face si un copil de 13 ani.
SignSis este un program care trebuie instalat ,apoi iti trebuie certificat si key asa ca te asigur ca sunt multi ce nu stiu sa-l foloseasca.... fiindca metoda e mai greoaie,cel putin asa cred eu.
Numai bine!!!

View Postbaghy, on Jan 11 2009, 10:12, said:

dar pentru ce mai trebuie sa semnati aplicatiile ?
eu mi-am crack-uit platforma si numai am nici o problema ...
am folosit Drakkarious
Ok, ma bucur pentru tine dar, eu posed un telefon care deocamdata nu se poate smenui.....deci nu se referea la cei care au posibilitatea de a smenui So Symbian.
Numai bine!!!

View Postmirch_bam, on Jan 11 2009, 11:40, said:

Omul a facut un efort apreciabil si merita cel putin un Multumesc.
Hackul se pierde la un soft/hard reset, pe cand aplicatia gata semnata ramane.
Aici ai perfecta dreptate, aplicatiile semnate iti raman.... si ma repet aceasta metoda este pentru acei care nu au Symbianul hack-uit.
Numai bine!!!

#7
Skypee

Skypee

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,558
  • Înscris: 28.11.2008

View Postbaghy, on Jan 11 2009, 11:55, said:

dar pentru ce mai trebuie sa semnati aplicatiile ?
eu mi-am crack-uit platforma si numai am nici o problema ...
am folosit Drakkarious
Unele telefoane au versiuni noi care nu mai pot fi crack-uite  deocamdata ... si mi se pare destul de util acest tutorial , daca ai telefonul hack-uit asa cum spui ia incearca sa instalezi Psiloc irRemote full .

Edited by Skypee, 11 January 2009 - 13:48.


#8
Steauaboy95

Steauaboy95

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,802
  • Înscris: 03.12.2007

View PostSkypee, on Jan 11 2009, 13:47, said:

Unele telefoane au versiuni noi care nu mai pot fi crack-uite  deocamdata ... si mi se pare destul de util acest tutorial , daca ai telefonul hack-uit asa cum spui ia incearca sa instalezi Psiloc irRemote full .

Subscriu! Eu am certificat la telefon dar il am si Hackuit, iar la IRRemote aveam 3 aplicatii: DRM Common Solutions, irRemote si CRACK.sis
Primele 2 s-au instalat, dar a 3a nu! Am bagat SignSiS si am semnat aplicatia, SURPRIZA!! Merge!

Kaloom, Multumim ca ai creeat acest tutorial si cel cu Garmin...barem cand o sa trec si eu pe N97 o sa am ceva de invatat de la tine :)

#9
kaloom

kaloom

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,876
  • Înscris: 25.11.2008

View PostSteauaboy95, on Jan 11 2009, 14:11, said:

Subscriu! Eu am certificat la telefon dar il am si Hackuit, iar la IRRemote aveam 3 aplicatii: DRM Common Solutions, irRemote si CRACK.sis
Primele 2 s-au instalat, dar a 3a nu! Am bagat SignSiS si am semnat aplicatia, SURPRIZA!! Merge!

Kaloom, Multumim ca ai creeat acest tutorial si cel cu Garmin...barem cand o sa trec si eu pe N97 o sa am ceva de invatat de la tine :)
Man , invatam unu' de la altu' si tot asa. Altii fac degeaba umbra pamantului , iar eu nu vreau sa fac parte din acea categorie.
Numai bine!!!

Edited by kaloom, 11 January 2009 - 14:30.


#10
baghy

baghy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,383
  • Înscris: 21.12.2006

View PostSkypee, on Jan 11 2009, 13:47, said:

Unele telefoane au versiuni noi care nu mai pot fi crack-uite  deocamdata ... si mi se pare destul de util acest tutorial , daca ai telefonul hack-uit asa cum spui ia incearca sa instalezi Psiloc irRemote full .
n-am ir :D

#11
nelub

nelub

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 176
  • Înscris: 05.10.2006
Am instalat noua versiune de firmware ,functioneaza dar acum orice aplicatie instalez i-mi da certificat expirat [virtualkey,dictionarul mobil-nokia -pe care le-am semnat pe metoda chinezeasca].Am nokia 5800 cu ultimul firmware [11] cu limba romana si IMEI354182021290562.

#12
kaloom

kaloom

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,876
  • Înscris: 25.11.2008

View Postnelub, on Jan 14 2009, 10:05, said:

Am instalat noua versiune de firmware ,functioneaza dar acum orice aplicatie instalez i-mi da certificat expirat [virtualkey,dictionarul mobil-nokia -pe care le-am semnat pe metoda chinezeasca].Am nokia 5800 cu ultimul firmware [11] cu limba romana si IMEI354182021290562.
Ai incercat sa semnezi aplicatiile pe pagina chinnezeasca?

#13
nelub

nelub

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 176
  • Înscris: 05.10.2006

View Postkaloom, on Jan 14 2009, 11:11, said:

Ai incercat sa semnezi aplicatiile pe pagina chinnezeasca?
Semnat conform tutorial de mai sus.

#14
kaloom

kaloom

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,876
  • Înscris: 25.11.2008

View Postnelub, on Jan 14 2009, 15:34, said:

Semnat conform tutorial de mai sus.
Si tot nu functioneaza?

#15
nelub

nelub

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 176
  • Înscris: 05.10.2006

View Postkaloom, on Jan 14 2009, 15:45, said:

Si tot nu functioneaza?
Le-am dat jos cu o denumire schimbata si cu cativa bitisori mai mari, am incercat sa le instalez si i-mi spune ca am certificatul expirat .

#16
kaloom

kaloom

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,876
  • Înscris: 25.11.2008

View Postnelub, on Jan 14 2009, 18:01, said:

Le-am dat jos cu o denumire schimbata si cu cativa bitisori mai mari, am incercat sa le instalez si i-mi spune ca am certificatul expirat .
Incearca sa schimbi data telefonului, binenteles inapoi...... 6luni,1an etc!
Numai bine!!!

#17
nelub

nelub

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 176
  • Înscris: 05.10.2006

View Postkaloom, on Jan 14 2009, 18:46, said:

Incearca sa schimbi data telefonului, binenteles inapoi...... 6luni,1an etc!
Numai bine!!!
L-am dat si acum i-mi da mesaj de certificat expirat si schimbarea datei telefonului.Cred ca am o setare proasta in telefon ca am incerca si cu alta metoda si la fel scrie.

#18
kkLM

kkLM

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,628
  • Înscris: 03.09.2006
kaloom, ai un TY de la mine, nu stiu ce face dar cred ca face bine ;).

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate