Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...
 Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady
 Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism
 Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?

Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...
 

Caut Partener/Investitor

- - - - -
  • Please log in to reply
37 replies to this topic

#19
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004

View Posttruthman, on Jan 6 2009, 21:28, said:

Bani ai avut din spusele tale! De ce nu i-ai investit in "afacerea" asta daca tot este atat de rentabila?
22.000 impartit la 4 insi, impartit la 8 luni, egal 680 dolari pe luna. Ce sa mai ai din banii astia? In vara dolarul a fost jalnic. Apoi a venit criza, sarbatorile...

Edited by don_dannielo, 06 January 2009 - 21:58.


#20
truthman

truthman

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 641
  • Înscris: 01.05.2006

View Postdon_dannielo, on Jan 6 2009, 21:49, said:

22.000 impartit la 4 insi, impartit la 8 luni, egal 680 dolari pe luna. Ce sa mai ai din banii astia? ...In vara dolarul a fost jalnic
La fel a fost si euro  :P
Daca faci calculul la cursul pe care l-a avut euro in aceasi perioada rezulta putin sub 4000E adica mult mai mult decat ar fi avut nevoie pentru inceput

Edited by truthman, 06 January 2009 - 22:07.


#21
Mirciulik

Mirciulik

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 132
  • Înscris: 25.09.2004
bani din care ar fi trebuit sa si traiasca.......

#22
truthman

truthman

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 641
  • Înscris: 01.05.2006
hai domn'le sa fim seriosi acum :D ai la indemana o super afacere ai si bani iar tu in loc sa demarezi treaba te duci in primul bar (sau primul hypermarket sau unde vreti voi) si ii faci praf pe toti? Pentru inceput a zis ca sunt necesari si 2000E deci chiar daca ar fi cheltuit ceva banuti (ca sa traiasca) tot ii mai ramaneau bani si pentru inceperea afacerii :D

Edited by truthman, 06 January 2009 - 22:13.


#23
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
Fii tu serios.
Sa ridice mana cine cu salariu de 680 dolari a pus deoparte 2000 euro in ultimele 8 luni.
Iar unul cu salariu e ocupat, nu are timp la discretie sa cheltuie bani la orice ora.

Nu asta e problema, ca n-ar avea nevoie de bani, ci ca are nevoie de bani doar pana la un punct. Dupa care nu mai are nevoie de nimic.

Edited by don_dannielo, 06 January 2009 - 22:27.


#24
floraur

floraur

    pitic insignifiant

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,281
  • Înscris: 22.07.2005

View Postdon_dannielo, on Jan 6 2009, 22:18, said:

Fii tu serios.

Sa ridice mana cine cu salariu de 680 dolari a pus deoparte 2000 euro in ultimele 8 luni.

Iar unul cu salariu e ocupat, nu are timp la discretie sa cheltuie bani la orice ora.

Ai dreptate don.

#25
truthman

truthman

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 641
  • Înscris: 01.05.2006
eu zic ca un pustan de 15-18 ani :D poate trai destul de bine cu 50-60 de mil timp de cateva luni.
Dar de ce nu i-a reinvestit atunci imediat dupa ce s-a vazut cu banutii in mana.De ce a asteptat sa cheltuiasca ... toti banii?

Edited by truthman, 06 January 2009 - 22:29.


#26
JohnBalon

JohnBalon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 18.12.2008
Mi unu nu-mi miroase bine. Din doua motive:
1. Nu cauti niciodata parteneri de afaceri la mica publicitate (decat daca te atsepti la fraieri);
2. Pare un soi de disperare in modul de a solicita suma. 4000 eur nu mi se pare un capat de tara de obtinut, de la un investitor serios (nu un necunoscut de pe un forum).

#27
Maxxims

Maxxims

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 277
  • Înscris: 04.11.2006
Mie nu-mi miroase deloc bine, la o simpla cautare a userului sau vad ca are conturi pe:
- online money making forum
- gptworld (Earning Revenue Online)
- cashtalk.org
- uppaid.com (Earn Money Online)
- portaliz (warez)

si pe mai toate site-urile ce au legatura cu Making Money Online.

22.000$ cred ca i-ai visat pustiule, intoarce-te la Sites Review pentru 20 de centi.

Ce concluzie trag eu? Ca nu e decat un pusti care trece la nivelul urmator dupa programe gen bux

Edited by Maxxims, 07 January 2009 - 01:50.


#28
cucu007

cucu007

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 30.05.2007
Pe internet multi creduli zburda si pot fii agatati usor. Luati exemplul urmator : http://www.arbitrageconspiracy.com/ . Proprietarul acestui site face niste afirmatii pe care nici un copil de 2 ani nu le-ar crede.Dar in ultimul timp ...criza bla bla americanii prosti inghit orice . Cat de intarziat mental trebuie sa fii sa crezi ca cineva care se lauda ca are profituri ZILNICE de 50.000 - 100.000 dolari tine seminarii si cursuri pentru cateva sute de dolari. Toata manelimea din romania crede ca face kktul praf cu bani pe net . Se lauda diversi pe forumuri ca au facut in einspe luni 12 dolari si 36 de centi pe siteuri paid to click si intreaba in disperare in stanga si in dreapta cum pot sa scoata banii de parca au castigat pontul cel mare la loto si cauta cu disperare biletul castigator pierdut la coada la parizer.Veniti la mine baieti sa va dau echivalentul in hartie igienica al banilor castigati sa va stergeti casul de la gura.Unii castiga averi din stat degeaba pe internet dar acestia nu vor da in nici un caz anunturi la mica publicitate si nu vor venii cu fraze de genul eu fac 50000$ pe zi da stii....daca imi dai 10 dolari te invat si pe tine .....ce penibilitati.Internetul de azi imi aduce aminte de perioada postdecembrista  cand radeam cu lacrimi de ce gaseam in cutia postala....CUTIILE POSTALE SI SCHEMELE DE IMBOGATIRE RAPIDA DIN ROMANIA ANILOR 90 SUNT REPREZENTATE DE CASUTELE DE MAIL SI FORUMURILE ZILELOR NOASTRE. Hai bafta la webmasteri :roflmaofast: :harhar:

#29
interappbiz

interappbiz

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 05.09.2008

View PostMaxxims, on Jan 7 2009, 02:46, said:

Mie nu-mi miroase deloc bine, la o simpla cautare a userului sau vad ca are conturi pe:
- online money making forum
- gptworld (Earning Revenue Online)
- cashtalk.org
- uppaid.com (Earn Money Online)
- portaliz (warez)

si pe mai toate site-urile ce au legatura cu Making Money Online.

22.000$ cred ca i-ai visat pustiule, intoarce-te la Sites Review pentru 20 de centi.

Ce concluzie trag eu? Ca nu e decat un pusti care trece la nivelul urmator dupa programe gen bux

Tu chiar ca esti penibil,cu tot cu avatarul ala.Nu mai faceti toti pe oamenii de afaceri cand defapt nu aveti habar.Ca sunt membru pe forumurile alea nu inseamna ca fac trecerea spre nush` ce nivel vorbesti tu acolo,ci daca ai fi atent exact cu asta ma ocup.Sunt in domeniul asta GPT.Asa ca scoateti putin fumul din capul ala si gandeste.Doar nu ai vrea sa fiu din domeniul GPT si sa intru pe forumuri despre sex.Hai ca esti deja culmea

#30
Maxxims

Maxxims

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 277
  • Înscris: 04.11.2006
"Parteneri" ca tine am vazut multi. Textul de prezentare tot pe forumurile alea l-ai invatat?
Spunea foarte bine cucu007, am facut 100.000$ intr-o zi, da-mi 1$ si iti spun si tie.
Penibil esti tu, idee nu ai ce e o afacere.

PS: warez-ul ce legatura are cu afacerile tale?

Edited by Maxxims, 07 January 2009 - 11:55.


#31
floraur

floraur

    pitic insignifiant

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,281
  • Înscris: 22.07.2005
Atata durere in dos de afacerile pe cere le face omul, de iti vine sa razi nu alta. Mai terminati ca deja sunteti jalnici.
Nu vad ce rost au atatea comentarii si acuzatii fara sens...
Fiecare sa isi vada de treaba lui, ii convine subiectul ok. Daca nu, este normal sa nu se comenteze negativ. Macar daca ar exista dovezi clare ca omul este un escroc. Prostii de astea cu unde are cont si de ce le-a facut acolo... sa fim seriosi. Sau lectii educative despre cum ar fi bine sa ne cheltuim banii, iar sunt fara rost.

Oamenii si obligatia lor morala de a posta...

Edited by floraur, 07 January 2009 - 13:01.


#32
truthman

truthman

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 641
  • Înscris: 01.05.2006

View Postfloraur, on Jan 7 2009, 13:00, said:

Atata durere in dos de afacerile pe cere le face omul, de iti vine sa razi nu alta. Mai terminati ca deja sunteti jalnici.
Nu vad ce rost au atatea comentarii si acuzatii fara sens...
Ce tare, m-am parapadit de ras  :lol: ce afaceri nene? esti cumva una si aceeasi persoana cu cea care a deschis topicul? eu cred ca da

#33
floraur

floraur

    pitic insignifiant

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,281
  • Înscris: 22.07.2005

View Posttruthman, on Jan 7 2009, 17:36, said:

Ce tare, m-am parapadit de ras  :lol: ce afaceri nene? esti cumva una si aceeasi persoana cu cea care a deschis topicul? eu cred ca da

esti penibil...

#34
alex_whc

alex_whc

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 17.01.2009
ATENTIE TEPAR PROFESIONIST
http://forum.profitz...hp?f=125&t=2333

#35
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
Beton forumul ala. Cica pentru oameni care fac bani pe net, dar e plin de tzepuiti.

Edited by don_dannielo, 17 January 2009 - 23:29.


#36
rickysyv

rickysyv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,620
  • Înscris: 08.03.2008
Eu am zis de la inceput ca miroase a teapa dar a venit floraur si a zis ca am probleme cu simtul mirosului si a vrut sa-i inchirieze spatiu non-comercial. LOL!

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate