Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS
 Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65
 Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism

Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?
 Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7
 

O intrebare

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
18 replies to this topic

#1
DiXu

DiXu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 410
  • Înscris: 05.04.2008
Este bine sa fac chestionare de pe Incepator.ro ?
Mi.a zis cineva ca nu e bn , ca.s gresite si chiar am gasit intrebari care nu le gasesti in carte :|

#2
micutza08

micutza08

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 839
  • Înscris: 10.10.2008
asa mi'au zis si mie cateva parsoane, dar m'au ajutat intrebarile de acolo. Sunt mai grele fata de cele care se dau la examen, iar gresite sunt f putine intrebari, cum d altfel sunt chiar si in carte.

#3
test_driver

test_driver

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,695
  • Înscris: 30.01.2006
Orice chesionar are si greseli, le faci apoi iti verifici intrebarile cu decretul, intrebarile care nu le intelegi, nu chiar toate, sunt unele care-t dai seama si singur ca sunt gresite. Eu am invatat cu unele care erau si gresite, dar pana la urma s-a terminat cu bine, 26/26 :P.

Spor la treaba si succes la examen.

#4
DiXu

DiXu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 410
  • Înscris: 05.04.2008

View Postmicutza08, on Dec 28 2008, 04:13, said:

asa mi'au zis si mie cateva parsoane, dar m'au ajutat intrebarile de acolo. Sunt mai grele fata de cele care se dau la examen, iar gresite sunt f putine intrebari, cum d altfel sunt chiar si in carte.
Si se repeta intrebari ...phalei


@ms...test driver  B)

Si cu o zi inainte sa va duceti la examen cat punctaj faceati la chestionare ?

PS: n.am trecut niciodata pe chestionare.ro , cel mai mult am facut 21 :|

Edited by DiXu, 28 December 2008 - 12:27.


#5
test_driver

test_driver

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,695
  • Înscris: 30.01.2006
Pai inainte faceam 25, 26, acolo unde faceam 25 era raspunsul dat incorect de ei, dar ma ofticam cand vedeam ca nu e curat. :P De fapt, legal, faceam 26 mai mereu. Cand am inceput sa fac chestionare nu puteam sa sar de 19, si ma enerva la culme. Ce vremuri frumoase...

#6
micutza08

micutza08

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 839
  • Înscris: 10.10.2008
la inceput faceam 19-20-21, si ce ma mai oficam cand faceam 21 :). Cu o zi inainte de examen am facut 25 doar la 3 chestionare din 30, restul 26. PS:aveam chestionarele care se dadeau la politie  :blush: Pana la urma la examen am facut 24, de ametita :(

#7
DiXu

DiXu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 410
  • Înscris: 05.04.2008
deci e clar ..pic :))


Ce stil de invatat ati avut/aveti ?
Eu de exemplu fac capitolele pe rand

#8
paul_kelso

paul_kelso

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,983
  • Înscris: 08.08.2005
Eu am invatat din cartea de la editura National. Invatam capitolul->faceam grilele corespunzatoare capitolului.

Mult succes :)

#9
micutza08

micutza08

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 839
  • Înscris: 10.10.2008
Eu am facut numai chestionare "amestecate", iar dupa ce il corectam ma uitam unde am gresit cu legislatia in fata ca sa vad ce nu stiam si treceam pe o foaie a mea ca alta data sa nu mai uit. cu toate astea greseam mai mereu aceleasi lucruri.

#10
crst_g

crst_g

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,167
  • Înscris: 27.06.2006
luat din prima cu 25 :D

chestionare, in ultima saptamana 25 - 26. Rar de tot 24.

n-ai fost la cursurile de legislatie? ti-ar fi folosit.

#11
DiXu

DiXu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 410
  • Înscris: 05.04.2008
RESPINS

Raspunsuri corecte: 13 Raspunsuri gresite: 13 Raspunsuri ramase: 0

Timp: 14:58

si pe 30 ma duc la Sala :(

@crst q am fost

Edited by DiXu, 28 December 2008 - 13:28.


#12
crst_g

crst_g

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,167
  • Înscris: 27.06.2006
pai nu inteleg la ce ti-a folosit sa mergi la curs, daca inca nu stii. pe bune, cand am terminat cu ala, scoteam lejer 22. am mai facut ilioara de doua ori si aia a fost.

#13
Nicu90

Nicu90

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,131
  • Înscris: 14.09.2007
Nu aveti chestionare tip la sala?
Eu le-am facut pe alea de la sala(60) de vreo 5 , 6 ori pana stiam raspunsul ce trebuie bifat de cumc iteam intrebarea:).Fa-le pana le faci numai peste 25.

#14
Ade_Dear

Ade_Dear

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,526
  • Înscris: 23.03.2007
eu cu o luna inainte de examen m-am dus la teorie. primul chestionar: 16p. am mai facut inca 2 chestionare de 16p, iar apoi m-am tinut de cursul de teorie. in 3 zile am ajuns la 17p, iar treptat in 2 sapt am ajuns si eu la 22. cel mai mult am facut 24p, dar la examen am luat din prima cu 25p *(cred ca din cauza ca la teorie faceam chestionarele in sub 10min, la repezeala). la mecanica am facut 10pct parca din 11 posibile.
acum 1 luna, la mai bine de 2 ani de cand mi-am dat examenu am facut la repezeala un chestionar: 25 din prima desi nu am citit nimic din conducere preventiva, ecologica, etc. deci dupa mine, cursul de teorie e cel mai important.

#15
N.i.c.e_B.o.y.

N.i.c.e_B.o.y.

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 819
  • Înscris: 13.08.2007
[quote name='DiXu' date='Dec 28 2008, 13:03' post='5734722

Ce stil de invatat ati avut/aveti ?
Eu de exemplu fac capitolele pe rand
[/quote]

Eu am citit de 3 legislatia si am trecut la chestionare. La inceput faceam 22, 23. Am continuat cu chestionare. Cu 2 zile inainte de examen nu faceam sub 25 la nici un chestionar. Am am avut doua carti (rosii) unu cu legislatie si una cu 500 de intrebari (toate intrebarile posibile din chestionare). Am facut toate 500 de intrebari inainte cu 1 zi de examen. Am stat de la ora 9 pana la ora 23 sa le fac :lol:. Am luat din prima cu 23. Toate astea in 3 saptamani plus ca am fost si la lucru  :coolspeak:. Bafta

#16
Flegmatic

Flegmatic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 508
  • Înscris: 24.06.2008
Sunt bune cele de pe incepator.ro sunt destul de grele.

termina tot de pe incepator.ro, tot de pe autob+ (versiunea noua 2.1.2) si termina toata cartea de la editura national (1400 intrebari) si o sa iei sala din prima.

#17
DiXu

DiXu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 410
  • Înscris: 05.04.2008
nu.i bn sa faci de pe situri , m.am uitat la intrebarile respective  in carte si raspunsurile difera

#18
Crash

Crash

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,066
  • Înscris: 27.08.2002
sambata si duminica am citit juma de legislatie(m-am plictisit repede) si am facut chestionare(cand am dat eu erau niste dosare cu chestionare)....luni am dat de permis si l-am luat... cu cat nu am aflat ca nu m-a pasionat

cele online contin si cateva raspunsuri gresite........

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate