Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Estimare reparatie

Sterilizare UV apa

Folii heliomate faruri - merita?

Cabina Dus mai mare cu 10cm decat...
 Rezultate firma

Facultatea de Medicina - a doua f...

Fortat sa imi dau demisia

Nivelare placa + Fisuri
 Premierul Slovaciei a fost impuscat

RIP imgflip meme generator

V-ati facut sau va veti face Colo...

Imagini generate de Inteligenta A...
 Typo3 - tabel cu HTML

Amorsa inainte de adeziv

Tableta pareri

Musuroi mare
 

ZWCAD

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
prozatos

prozatos

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 207
  • Înscris: 30.10.2005
SALUTARE
LUCREZ LA O FIRMA DE PROIECTARE SI AVEM ZWCAD CA E MAI IEFTIN DECAT AUTOCAD....DAR ARE UNELE INCONVENIENTE.....NOI DE-ACUM NE-AM OBISNUIT CAT DE CAT CU EL....DAR UNEORI SE BLOCHEAZA CAND TI-E LUMEA MAI DRAGA SI DACA NU AI SALVAT.....CUCU....NICI NU MAI RECUPEREZI NIMIC....

#2
marr

marr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,205
  • Înscris: 13.07.2005
Eu l-am luat din aceleasi considerente de pret.
Pentru ce fac eu este absolut OK.

E drept ca mi s-a intamplat sa se blocheze de cateva ori, dar m-am obisnuit sa salvez mai des... avand in vedere ca este de aproape 10x ma ieftin decat Autocad-ul si face aproape acelasi lucru, in cazul meu a fost o achizitie buna.

#3
icvasilescu

icvasilescu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 18.05.2007
de curand a intrat in atentia mea acest zwcad. pretul foarte bun in comparatie cu licenta de AutoCad m-a determinat sa-l incerc. Acum folosesc varianta trial si ma gandesc sa-l cumpar dar inainte vreau sa vad la ce sa ma astept.
In afara de unele comenzi care lipsesc (render, materiale) am o problema cu comanda Hide. In AutoCad se ascundea si ce era in spatele poliliniilor cu thickness, ZWCad nu face asta si nici nu am gasit cum sa-l setez sa faca. in rest nu mi s-a blocat inca, dar daca voi ziceti ca o face o sa salvez mai des, merita efortul.
daca mai gasesc ceva revin aici si postez.
astept cu nerabdare si alte bug-uri cat mai repede sa stiu daca merita investitia.

#4
VasileN

VasileN

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 07.03.2008

View Posticvasilescu, on Dec 3 2008, 12:41, said:

de curand a intrat in atentia mea acest zwcad. pretul foarte bun in comparatie cu licenta de AutoCad m-a determinat sa-l incerc. Acum folosesc varianta trial si ma gandesc sa-l cumpar dar inainte vreau sa vad la ce sa ma astept.
In afara de unele comenzi care lipsesc (render, materiale) am o problema cu comanda Hide. In AutoCad se ascundea si ce era in spatele poliliniilor cu thickness, ZWCad nu face asta si nici nu am gasit cum sa-l setez sa faca. in rest nu mi s-a blocat inca, dar daca voi ziceti ca o face o sa salvez mai des, merita efortul.
daca mai gasesc ceva revin aici si postez.
astept cu nerabdare si alte bug-uri cat mai repede sa stiu daca merita investitia.
Salut,
Si eu vreau sa stiu bug-urile ca fac distributie si vreau sa le spun baietilor ce nu le merge. ZWCAD 2008i nu mai e instabil ci are probleme cand da de hasuri. E bine ca astea sa se faca la finalizarea desenului. Gasiti niste sfaturi utile in articolul asta http://www.zwcadieft...id=38&id_cat=16.
Vedeti ca a aparut pe piata ZWCAD 2009 Beta. Daca sunteti interesati il puteti descarca de aici http://www.zwcadieft...;products_id=68.
S-auzim de bine !

#5
catatriplec

catatriplec

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 21.02.2007
Nu mai sunt alti utilizatori de zwcad ??.. ar fii tare sa putem discuta despre eventualele probleme si cum ar putea rezolvate !! sau ce ar trebui sa mai aiba in plus pentru a fii folosit cat mai bine !!

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate