Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint
 Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity
 Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...
 

LISTA CANDIDAȚILOR PĂTAȚI

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
186 replies to this topic

#19
brigazile_martirilor

brigazile_martirilor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,969
  • Înscris: 09.07.2008

View Postkopu, on Nov 19 2008, 17:51, said:

Sexterminat, daca tu zici ca astea sunt criteriile, citez :

1/ au furat din banul public
2/ au averi colosale nejustificate
3/ sunt traseiști notorii în fuga pentru os
4/ au fost anchetați de organele abilitate dar scăpați de justiție
5/ sunt foști lucrători/colaboratori ai Securității.


..atunci eu cred ca unu' ce corespunde perfect la criteriile 1, 3, 4 (in special- ce drac, a scapat incorect de acuzatia pentru cel mai mare furt al anilor 90') si 5  nici n-ar avea ce cauta la alegerile prezidentiale la anul. Pe drac', nu numai ca va participa la anul dar alege premierul si anul acesta durandu-l la pitic de voturi....  :huh:


Ofiter Kopu(nu stiu ce grad ai la 2 s-un sfert)  :rolleyes: , cine era presedinte si cine era prim -ministru pe vremea celui mai mare furt al anilor 90?
ca banuiesc ca individul, hotul, cum zici tu, nu putea face asta fara sprijin si ajutor de "sus" :rolleyes:

Intrebare de 100 puncte <_<

#20
kopu

kopu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,672
  • Înscris: 09.02.2004

View Postbrigazile_martirilor, on Nov 19 2008, 17:59, said:

Ofiter Kopu(nu stiu ce grad ai la 2 s-un sfert)  :rolleyes: , cine era presedinte si cine era prim -ministru pe vremea celui mai mare furt al anilor 90?
ca banuiesc ca individul, hotul, cum zici tu, nu putea face asta fara sprijin si ajutor de "sus" :rolleyes:

Intrebare de 100 puncte <_<

Ai luat teapa, ca orice fan pedeu habar n-ai istorie: in timpul aranjamentelor cu flota presedinte era ilici iar PM era STOLOJAN !!!  :w00t: (iar ministru al transporturilor nu mai spun cine era ca stii...)
(da' stiu, basel si-a inceput manareala si un pic inainte de stolo dar atunci PM era Petrica, initiatorul pedeului de altfel...)

View Postbrigazile_martirilor, on Nov 19 2008, 17:59, said:

Ofiter Kopu(nu stiu ce grad ai la 2 s-un sfert)

General, normal, Talpes ma cheama, sa traitzi - hai ca n-am timp, iar trebuie sa ma duc la Nashu sa-l sustin pe base, eu sunt principial, ce drac'... ;)

Edited by kopu, 19 November 2008 - 18:04.


#21
brigazile_martirilor

brigazile_martirilor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,969
  • Înscris: 09.07.2008

View Postkopu, on Nov 19 2008, 18:07, said:

Ai luat teapa, ca orice fan pedeu habar n-ai istorie: in timpul aranjamentelor cu flota presedinte era ilici iar PM era STOLOJAN !!!  :w00t: (iar ministru al transporturilor nu mai spun cine era ca stii...)
(da' stiu, basel si-a inceput manareala si un pic inainte de stolo dar atunci PM era Petrica, initiatorul pedeului de altfel...)



General, normal, Talpes ma cheama, sa traitzi - hai ca n-am timp, iar trebuie sa ma duc la Nashu sa-l sustin pe base, eu sunt principial, ce drac'... ;)



de ce, te gandeai la Bombonelul tau? :roflmaofast: :roflmaofast:  

te-ai dat de gol,pesedache :P

La loc comanda,plotoner Kopu :angel:

Edited by brigazile_martirilor, 19 November 2008 - 18:09.


#22
kopu

kopu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,672
  • Înscris: 09.02.2004
Ai luat teapa, l-ai mai bagat si pe Stolojan in groapa vrand sa-l aperi pe Basel.  :lol:
Iar, asa ca sa stii, "serviciile e cu Base".

Daca tu esti clona lui Jihadu asa cum sustine fanar atunci nu ma mir ca habar n-ai istorie, Jihadu' sustinea ca base a intrat in politica in 2004  :lol:

Edited by kopu, 19 November 2008 - 18:17.


#23
radumiki

radumiki

    funny content creator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 23,706
  • Înscris: 13.10.2003

View Postsexterminator, on Nov 19 2008, 14:46, said:

Gheorghe Feies (PD-L)
Fost membru UTC, fost în PRM, apoi în Partidul Popular.
Ca primar al Sebeșului, între 1996 și 2000, a acumulat datorii imense, lăsînd clădirea fără curent electric și bugetul golit.


Orasul se numeste Sebiș, Feies este din nou primar acolo, iar orasul a devenit sub conducerea sa o bijuterie: centru pavat si asfaltat, toate (!!!!) strazile din Sebiș sunt asfaltate, a asfaltat si toate strazile satelor limitrofe, echipa de fotbal a ajuns in C, scolile au fost renovate, spitalul la fel, etc
ca sunt toate facute pe datorii si se mai produc blocaje la bani e adevarat, dar tot ceea ce a facut ramane.


chiar ma mir ca este candidat la parlamentare, el va fi ales primar la Sebiș cat traieste, ptr. ceea ce a realizat acolo.

aici gasesti si poze, ca sa te convingi ca orasul arata beton!  :coolspeak:

Edited by radumiki, 19 November 2008 - 18:21.


#24
anton_marcel

anton_marcel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,054
  • Înscris: 09.11.2008
Cine detine puterea in tara asta? parlamentul. Cine depus motiuni de cenzura si apoi nu le-a votat, pentru ca guvernul sa cada? psd-ul . el a condus guvernul prin santaj. deci aveti grija pe cine votati.
lasati psd-ul sa nu mai ajunga la ciolan. cine a castigat primaria capitalei din primul tur de scrutin,
cine a castigat alegerile ptr. presedentie, cine a castigat la referendumul contra celor "322", cine va castiga viitoarele alegeri prezedintiale? basescu . Cum? prin voturile celor ce au mers la vot.
oare atatea voturi castigate de basescu sunt numai de la prosti sau fraieri cum vreti voi sa le spuneti?
eu unul cred ca jigniti poporul roman si tot odata pe cei morti in decembrie 1989.(datorita lor putem vota acum.)

Ce putem face ? solutia :1. nu votati psd-ul partidul tovarasului iliescu ce a condus ramania din umbra in toti acesti ani  sa dispara ca si prm-ul si sa ramana numai doua partide ca in foarte multe tari.
3. Ganditi, hotarati si mergeti cati mai multi la vot si nu stati pe bara (scuzati cuvantul va rog frumos, desi aceasta e realitatea) si mancati "rahat".

4. Am fost membru activ PNL, la mine in localitate pana la actiunea celor 322 stiind cum judecau alegatorii, stiind rezultatul referendumului si ca ne vom face de ras. Dupa referendum parlamentul nu mai respectau vointa alegatorilor (parlamentul a cerut ceva iar alrgatorii au fost contra) deci trebuia demisia celor 322 deci implicit dizolvarea parlamentukui si alegeri anticipate, motiv pentru care mi-am depus demisia.
5. Desi sunt un anti PSD convins, guvernul "a dansat dupa cum a cantat PSD-ul"  lucru recunoscut de conducerea PSD-ului cand a afirmat tare si raspicat ca a obtinut o gramada de cerimte prin santaj.
Pacat pentru mine, deoarece acum sunt obligat sa votez PD-L.

6.FACETI TOT POSIBILUL CA PD-L, si nu psd-ul sa iasa pe primul loc la alegeri, astfel incat psd-ul sa nu mai tipe ca vrea prim ministru. SUCCES.

#25
viki2007

viki2007

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 11.06.2007
Mai baieti, mai...
Eu pun pariu cu oricine vrea ca , la alegerile astea, cartile sunt facute. In afara de ceva mici surprize ( sub 5% ), dupa cum s-au bagat astia in diferitele colegii electorale ( stiind fiecare ce candidati are ), vor iesi baietii care trebuie

#26
hobbysat

hobbysat

    #ilegalist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,540
  • Înscris: 19.12.2006

View Postanton_marcel, on Nov 19 2008, 18:40, said:

Cine detine puterea in tara asta? parlamentul. Cine depus motiuni de cenzura si apoi nu le-a votat, pentru ca guvernul sa cada? psd-ul . el a condus guvernul prin santaj. deci aveti grija pe cine votati.
lasati psd-ul sa nu mai ajunga la ciolan. cine a castigat primaria capitalei din primul tur de scrutin,
cine a castigat alegerile ptr. presedentie, cine a castigat la referendumul contra celor "322", cine va castiga viitoarele alegeri prezedintiale? basescu . Cum? prin voturile celor ce au mers la vot.
oare atatea voturi castigate de basescu sunt numai de la prosti sau fraieri cum vreti voi sa le spuneti?
eu unul cred ca jigniti poporul roman si tot odata pe cei morti in decembrie 1989.(datorita lor putem vota acum.)

Ce putem face ? solutia :1. nu votati psd-ul partidul tovarasului iliescu ce a condus ramania din umbra in toti acesti ani  sa dispara ca si prm-ul si sa ramana numai doua partide ca in foarte multe tari.
3. Ganditi, hotarati si mergeti cati mai multi la vot si nu stati pe bara (scuzati cuvantul va rog frumos, desi aceasta e realitatea) si mancati "rahat".

4. Am fost membru activ PNL, la mine in localitate pana la actiunea celor 322 stiind cum judecau alegatorii, stiind rezultatul referendumului si ca ne vom face de ras. Dupa referendum parlamentul nu mai respectau vointa alegatorilor (parlamentul a cerut ceva iar alrgatorii au fost contra) deci trebuia demisia celor 322 deci implicit dizolvarea parlamentukui si alegeri anticipate, motiv pentru care mi-am depus demisia.
5. Desi sunt un anti PSD convins, guvernul "a dansat dupa cum a cantat PSD-ul"  lucru recunoscut de conducerea PSD-ului cand a afirmat tare si raspicat ca a obtinut o gramada de cerimte prin santaj.
Pacat pentru mine, deoarece acum sunt obligat sa votez PD-L.

6.FACETI TOT POSIBILUL CA PD-L, si nu psd-ul sa iasa pe primul loc la alegeri, astfel incat psd-ul sa nu mai tipe ca vrea prim ministru. SUCCES.

Ai gresit adresa.

Gasca Rosie nu este dispusa, nici capabila, sa asculte argumente sau sinceritati.

Nici nu au voie, de altfel.

P.S. Gasca Rosie - inca nu ati omorat pe nimeni la alegerile astea. Se poate ? Va iesiti din mana.

#27
kopu

kopu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,672
  • Înscris: 09.02.2004

View Posthobbysat, on Nov 19 2008, 18:59, said:

Ai gresit adresa.

Gasca Rosie nu este dispusa, nici capabila, sa asculte argumente sau sinceritati.

Nici nu au voie, de altfel.

P.S. Gasca Rosie - inca nu ati omorat pe nimeni la alegerile astea. Se poate ? Va iesiti din mana.

Uite in sfarsit unul care a inteles stilul incalcit in care clona de mai sus isi posteaza la nesfarsit textul ala pe toate topicurile - si mai mult, a raspuns  :lol:

Da' n-ati mai aparut zilele astea pe forum, v-ati odihnit un pic dupa ce ati compus textul celebrei manele cu pedeu' ?  :huh:

Edited by kopu, 19 November 2008 - 19:02.


#28
hobbysat

hobbysat

    #ilegalist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,540
  • Înscris: 19.12.2006

View Postkopu, on Nov 19 2008, 19:02, said:

Uite in sfarsit unul care a inteles stilul incalcit in care clona de mai sus isi posteaza la nesfarsit textul ala pe toate topicurile - si mai mult, a raspuns  :lol:

Da' n-ati mai aparut zilele astea pe forum, v-ati odihnit un pic dupa ce ati compus textul celebrei manele cu pedeu' ?  :huh:

Numai cu voturile academicienilor nu castigi alegerile :( raspuns numai pentru tine )

Edited by hobbysat, 19 November 2008 - 19:08.


#29
kopu

kopu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,672
  • Înscris: 09.02.2004

View Posthobbysat, on Nov 19 2008, 19:07, said:

Numai cu voturile academicienilor nu castigi alegerile

Nu-i nimic,va inteleg ca trebuie sa aveti si d-voastra un partid, nu trebuie sa fiti lasat pe dinafara in nici un caz.
Da' CD-ul de mai jos l-ati ascultat ? (am vazut ca maneau lu' Prigoana v-a placut) :

Attached Files



#30
hobbysat

hobbysat

    #ilegalist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,540
  • Înscris: 19.12.2006
Te strofoci degeaba cu acest subiect.

Electoratul PD-L are cel mai mare procent de votanti cu studii superioare. Nu-l vei schimba tu cu "nelinistile" tale metafizice.

In rest, asta este democratia - toate voturile sunt egale. Si cine a hotarat asa, a stiut de ce o face, sper ca nu ai nevoie de o discutie pe acest subiect.

Nu-mi pasa.

#31
Domnu_Gadea

Domnu_Gadea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 587
  • Înscris: 21.04.2008

View Posthobbysat, on Nov 19 2008, 19:41, said:

Electoratul PD-L are cel mai mare procent de votanti cu studii superioare.
L-ai atins unde-l doare.

COntinuăm.

4. BISTRIȚA-NĂSĂUD


Ioan Nelu Botiș (PD-L)
În mandatul său de viceprimar, Botiș i-a concesionat fratelui său un teren al Primăriei, pentru numai un leu pe metru pătrat lunar. Botiș a recunoscut public că el a fost cel care și-a chemat fratele, ca unic ofertant, la licitație, în faza a doua, pentru că nu s-ar fi înscris nimeni în prima fază.


Ioan Turc (PNL)
Nu și-a declarat o societate comercială în declarația de avere de la Camera Deputaților, în ciuda numeroaselor semnalări din presă în legătură cu această lacună. Lipsa societății comerciale din declarația de avere a lui Turc fusese semnalată de presa locală încă de cînd liberalul era viceprimar la Bistrița.
Stratagema lui Turc a fost simplă: societatea comercială a fost înregistrată pe numele soției, care nu a apărut în nici o declarație de avere a primarului, respectiv deputatului PNL.


Ioan Aurel Rus (PRM)
Fost preot, nu a respectat interdicția Bisericii Ortodoxe Române de a nu se implica în politică și s-a înscris în Partidul Alianța pentru Unitatea Românilor, apoi în PRM. CNSAS a decis că este colaborator al fostei Securități, dar Rus a contestat decizia, invocînd inclusiv neconstituționalitatea ordonanței CNSAS. A fost trimis în judecată de Parchetul General pentru constituire de grup infracțional; racolare, îndrumare sau călăuzire a uneia sau mai multor persoane în scopul trecerii frauduloase a frontierei, precum și organizarea acestor activități; complicitate la fals privind identitatea și fals material în înscrisuri oficiale, toate în formă continuată.


Ioan Oltean (PD-L)
Acuzat în mai multe rînduri de presă că ar ajuta afaceriștii loiali PD-L să obțină contracte de furnizare a energiei ieftine de la stat, Oltean a fost și reclamat la DNA de către fostul ministru al Industriilor, Codruț Șereș, pentru trafic de influență, pe aceeași temă. Mai exact, Șereș a dezvăluit că Oltean i-ar fi făcut o vizită, pe vremea cînd primul era ministru, pentru a face presiuni ca firma Beny Alex (apropiată de Oltean) să primească energie ieftină de la stat. Oltean a recunoscut întîlnirea cu Șereș, dar a nuanțat: l-a vizitat pe ministru nu ca să facă presiuni, ci „lobby“. Beny Alex a primit, totuși, contracte. Numele pedelistului apare și în scandalul chiriilor parlamentarilor: deși deține trei apartamente în București, pe care le închiriază (numai într-un an a obținut 30.000 de lei din chirii), Oltean ia bani de la Camera Deputaților pentru a locui cu chirie.

--

4. BRAȘOV

Cristian Stănescu (PRM)
Migrator: ApR, PD, PRM. S-a aflat în incompatibilitate de funcții în perioada 2000-2004, cînd era și consilier județean, dar și membru în Consiliul de Administrație al Regiei Autonome Județene de Drumuri și Poduri.


Ioan Barbuti (PSD)
Ca primar la Făgăraș, a concesionat ilegal Cetatea Făgărașului firmei unui consilier local PD, Cornel Popa. Cu complicitatea primarului PSD Barbuti, consilierii locali PD Cornel Popa și Virgil Mija au modificat caietul de sarcini, astfel încît firma lui Popa, Cogrirom, nu avea nici o obligație față de Consiliul Local Făgăraș, iar termenul de închiriere al cetății a fost extins de la 10 la 25 de ani.
Din cauza acestui contract ilegal, cetatea nu a putut fi restaurată, deși aparține patrimoniului național.


Constantin Niță (PSD)
Averea deputatului PSD a crescut în ultimul mandat cu un apartament și un hectar de teren (pe lîngă o vilă în Brașov, o casă la țară și un teren de 3.000 mp, deținute anterior), dar și cu cîteva miliarde de lei vechi obținute, ca dividende, din firma Nimpex SRL. Această companie a preferat ca, numai într-un an, să-i plătească lui Niță și soției lui dividende de 1,2 miliarde de lei vechi, în timp ce datoriile la stat ale firmei erau de 4,5 miliarde de lei vechi.


Ion Gonțea (PD-L)
Deputatul este cercetat de Parchetul General în calitate de învinuit pentru infracțiunile de favorizare a infractorului și fals intelectual. Acuzațiile procurorilor se referă la perioada în care Gonțea era consilier local și notar și vizează înstrăinarea unor terenuri ale unei societăți comerciale brașovene care fusese privatizată cu puțin timp înainte.


Attila Kovacs (UDMR)
Deputatul UDMR a intervenit pe lîngă decanul Facultății de Drept și Sociologie din cadrul Universității „Transilvania“ din Brașov, Nicolae Bujdoiu, în favoarea soției lui, care urma să susțină un examen. Soția lui Attila Kovacs este fiica lui Laszlo Borbely, ministrul Lucrărilor Publice.


Ioan Adam (PSD)
A refuzat să-și declare banii deținuți în trei conturi bancare, conform declarației de avere, motivînd că acele conturi au fost constituite înainte de a deveni deputat.


Ioan Dumitru Puchianu (PNL)
Migrator: FSN, PD, ApR, PD, acum PNL. Înainte de ’89 a fost condamnat penal pentru furt de brazi, iar ulterior cercetat penal pentru implicare în răpiri de persoane, înșelăciune, șantaj și concesiuni ilegale. Între 1994 și 1996, Puchianu a fost partener de afaceri cu cel mai periculos criminal postrevoluționar al Brașovului, fostul lider al tineretului pedist, Valeriu Mareș. Acesta din urmă a fost condamnat la închisoare pe viață, în 2007, pentru omor deosebit de grav. Puchianu a făcut afaceri (prin firma sa, Dip & Gip) inclusiv cu mafiile țigănești din Iași, care furau tablă de la Sidex și țeavă de la Tîrgoviște, dar și cu mafia ucraineană care livra țeavă în România, așa cum au arătat cîteva anchete ale Poliției Zărnești în 1995.

--

4. CARAȘ-SEVERIN

Ilie Mustăcilă (PSD)
Vicepreședintele PSD Caraș a fost fruntaș local PD pînă în 2003, după ce, inițial, fusese membru fondator al Mișcării Ecologiste (absorbită în PD cu largul său concurs, în 1998). Mustăcilă admite că este acționar la firmele Bocșa Min și Wivexim Caransebeș, beneficiare a miliarde de lei din fonduri nerambursabile UE, obținute în perioada în care candidatul era președinte al Consiliului Județean. A fost acționat în judecată în calitate de pîrît pentru deraieri contabile înregistrate în perioada în care a condus Consiliul Județean: un raport întocmit de Camera Județeană de Conturi în anul 2004 se referă la ilegalitățile unor plăți efectuate în 2003 și la utilizarea sumei de 23,8 miliarde de lei din fondul de rezervă bugetară aflat la dispoziția Guvernului pentru reabilitarea, modernizarea și repararea unor drumuri comunale.
A acordat preferențial sume pentru derularea unor proiecte SAPARD și a contractat un credit bancar pentru care s-au plătit nejustificat, din banul public, dobînzi de sute de milioane de lei. Numele lui Mustăcilă apare și în contextul mușamalizării unor afaceri ilegale cu lemn. Alături de Dinel Staicu, a fost anchetat de PNA pentru fals intelectual, uz de fals, abuz în serviciu, înșelăciune și gestiune frauduloasă în cazul unor transferuri de la CSM Reșița.


Romulus Marius Damian (PSD)
În anul 2006, primarul comunei Teregova a fost trimis în judecată pentru agresiune și vătămare corporală a unui consătean.


Ion Mocioalcă (PSD)
Este liderul local al PSD și deputat din 2001. A apărut în fața CNSAS pentru a da explicații în legătură cu un dosar de rețea. În declarația de avere, Mocioalcă apare ca avînd, între altele, conturi de 20.000 de euro și 10.500 dolari și acțiuni la „Agromec“ Caransebeș, firmă pe care a cumpărat-o de la fostul FPS, după ce i-a fost președinte al CA.


Ioan Tabugan (PNL)
Fost coleg de facultate cu fostul ministru al Agriculturii Gheorghe Flutur, de care s-a despărțit politic, rămînînd în PNL, Tabugan, directorul Direcției Silvice Reșița, nu poate, conform declarației sale de avere și a celei a soției, să justifice costurile locuinței din Băile Herculane. La aceasta se adaugă naveta zilnică de circa 200 de kilometri pe care o face de la Herculane la Reșița și înapoi acasă; într-una din aceste curse a accidentat, într-o benzinărie, un cetățean ceh, incident mușamalizat de Poliția locală. În cadrul unei interpelări parlamentare, senatorul Ioan Talpeș (dar și fostul director general al Romsilva, Gheorghe Cahniță), l-au acuzat că a condus ilegal Direcția Silvică și că a obținut atestatul managerial doar în urma unui al doilea concurs, după ce pe primul l-a ratat, deși nu avea contracandidat. Același Talpeș vorbește despre desfacerea ilegală a unor contracte de muncă din ordinul lui Tabugan, dar și despre o casă construită de acesta cu muncitori din subordinea sa, în vreme ce Cahniță evocă relații de afaceri cu firme care beneficiază de lemnul aflat în administrarea Direcției Silvice Caraș Severin.


Eremia Breșneni (PNG-CD)
Suspendat pentru șase luni din PSD în urma unui conflict cu baronul local Ion Mocioalcă, Breșneni a fost, ulterior, exclus (ca recidivist), după care s-a înscris în PNG. Ex-director al Liceului de Artă din Reșița, a fost în mai multe rînduri acuzat de agresiuni verbale și chiar fizice, atît împotriva unor colegi de partid, cît și în relațiile cu colegii profesori. Demis de la conducerea liceului după un control al Inspectoratului Școlar Județean încheiat cu acordarea unui calificativ necorespunzător; Breșneni a luat, la plecare, o parte din mobilierul obținut ca donație pentru liceu.


Marius Iriza (PRM)
Deputatul PRM Iriza a locuit ilegal, în anul 2005, într-un cămin din Regie al Facultății de Medicină, plătind pentru chirie două milioane de lei, deși primea de la Camera Deputaților o sumă de aproape zece milioane de lei pe lună.


Ilie Cristescu (PNG-CD)
Cunoscut drept „groparul Herculanelor“, Cristescu a fost, în 2002, subiectul unui raport elaborat de Corpul de Control al premierului dedicat „ingineriei Herculane“. În anul 2005 a fost acuzat că prin furt și uz de fals a constituit un consiliu de administrație paralel pentru stațiune, din care făcea parte împreună cu Ilie Iocșa, patronul Facultății de Drept din Băile Herculane, arestat în 2003 pentru luare de mită, și cu avocatul Ilie Lupulescu, cel care a continuat să pledeze în cele mai înalte instanțe, deși fusese suspendat de Baroul București. Poet, dramaturg, profesor universitar, fost director al stațiunii Herculane, înainte și după 1989, și, conform propriei biografii, doctor în științe economice și membru în diverse alte comisii, Cristescu este și un migrator remarcabil: a fost președintele filialei județene a PUNR, după care a cochetat, pe rînd, cu PRM și PSD, pentru a se opri, deocamdată, la PNG-CD.


Ioan Ion (PD-L)
Fost secretar de stat în Ministerul Apărării, a fost șeful Departamentului pentru Armamente-Înzestrare a Armatei, în mandatul căruia a avut loc controversata licitație pentru avioanele militare de transport organizată de Romtehnica și cîștigată de Alenia în detrimentul EADS-Casa, licitație ulterior blocată în urma unor multiple contestații.


Valentin Rusu (PD-L)
Fin al lui Sorin Frunzăverde, deputatul Rusu a fost directorul SC Drumuri și Poduri SA într-un județ traversat de o mare parte a DN7, cea mai distrusă șosea europeană din România. A fost acuzat de angajați ca fiind responsabil pentru salariile neplătite cu lunile și că folosește mașina instituției chiar și după ce a părăsit funcția pe care o deținea, odată cu trecerea în Camera Deputaților Deși ține de Oțelul Roșu, a fost „parașutat“ într-un colegiu (Oravița) în care, se presupune, ar avea mai multe șanse.
-

#32
Delano

Delano

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,187
  • Înscris: 05.11.2006

View Posthobbysat, on Nov 19 2008, 18:59, said:

Ai gresit adresa.

N-a gresit adresa, postul ala e pe toate thread-urile. Ce sa faca micul activist portocaliu, da si el copy - paste pana face scurta la mouse. :lol:

View Posthobbysat, on Nov 19 2008, 19:41, said:

Electoratul PD-L are cel mai mare procent de votanti cu studii superioare.
:lol:  de  :lol:
Inseamna ca de-aia  dau net gratuit in Braila *( de fapt e o tzeapa, stil PDL) :lol: : http://www.hotnews.r...iul.htm?cfadac=

Edited by Delano, 19 November 2008 - 20:08.


#33
lamuritorul

lamuritorul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,172
  • Înscris: 05.09.2008
Ptii... ma cunosc cu baiatu' lu' Puchianu, dar nu stiam ca tacsu e asa mare mafiot!
La Brasov se poate adauga si Niculae (sau Nicolae)(PD-L) fost santierist ce a furat(sau achizitionat pe vremea cand era in PSD si PSD era la guvernare) diverse uzine pe care le-a bagat in faliment si a vandut terenurile!

ah, si puchianu de fapt a fost la PD-L... a candidat pt. Consiliu(anul asta) si era cat pe ce sa castige! N-a castigat si s-a dus la PNL!

View Posthobbysat, on Nov 19 2008, 19:41, said:

Electoratul PD-L are cel mai mare procent de votanti cu studii superioare. Nu-l vei schimba tu cu "nelinistile" tale metafizice.
PD-L si PSD sunt partide de masa! PNL e partid pt. intelectuali si oameni de afaceri! De asta PNL nu va avea niciodata un mare procent fiindca doctrina partidului nu e pt. pulime! (da stiu, in Romania nu exista partid cu doctrina politica, dar vb. teoretic)

#34
hobbysat

hobbysat

    #ilegalist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,540
  • Înscris: 19.12.2006

View Postlamuritorul, on Nov 19 2008, 20:24, said:

PD-L si PSD sunt partide de masa! PNL e partid pt. intelectuali si oameni de afaceri! De asta PNL nu va avea niciodata un mare procent fiindca doctrina partidului nu e pt. pulime! (da stiu, in Romania nu exista partid cu doctrina politica, dar vb. teoretic)

1. M-ai quotat aiurea. Eu am folosit termenul procent referitor la votantii unui partid - oricare ar fi acesta.
2. Se impune o distinctie. Om de afaceri , nu inseamna si intelectual. Intre aceste categorii sunt niste diferente substantiale, chiar daca mai sunt si persoane care au ambele atribute.

#35
lamuritorul

lamuritorul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,172
  • Înscris: 05.09.2008
Stiu... vroiam doar sa zic ca PNL e partidul persoanelor care au dreptul sa aiba pretentii de la guvern!

#36
m3th0dman

m3th0dman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,269
  • Înscris: 03.01.2007

View Postfanariotul, on Nov 19 2008, 13:10, said:

Ma pis pe Catavencu deoarece:

1. Toti s-au bagat din 2005 sa cardeasca banul public de la TVR prin firmele lor.
2. Ala cu monitorizarea nu monitorizeaza si pupincurismele din grupul realitatea-catavencu. Oooops.
3. Betivul ala de pescar amator, Mihaiu, a ajuns sa guverneze peste Delta Dunarii, in calitate de angajat la stat numit de Tariceanu.

Ma pis si pe Pro Democratia, dupa ce a mancat cacat despre furtul alegerilor din 2004, cacat preluat si de Baselu evident.

Ma mai pis pentru ca Parvulescu ala, dupa ce-a facut-o mare doctoranda pe aia mica a lui Baselu, vine sa-mi predice despre niste chestii care-l supara pe el.

Si pe mine ma supara faptul ca i-a data aleia care nu stie o boaba din limba romana diplome peste diplome.

Ahh, m-am saturat de pupinbasei si de thread-urile urat mirositoare. :death:

Sunt PD-L-iști în listă deoarece Cațavencu îi este subordonată lui Băsescu. Si pe cei de la PNL i-au pus deoarece Tăriceanu l-a pus pe respectivu guvernator în Deltă (nu știam că România îi stat federal, dar...).
Foarte logic :OK: !

View Postfanariotul, on Nov 19 2008, 13:40, said:

Daca vreti sa fiti ca sexu' si clonele lui, ca jihadu si clonele lui, ca rom ax si clonele lui, ca hobby, ca gogu & stuff, votati pd.   :thumbup:
Iar dacă vrei secera și ciocanul, alege partidul (roșu) socialist.
Nu votez cu nimeni (n-am dreptul), dar daca l-as avea n-as vota cu PD-L. As vota omul, in cazul de fata de la PNL (cu toate ca nu sunt fan PNL), la senatori.

View Postkopu, on Nov 19 2008, 19:29, said:

Nu-i nimic,va inteleg ca trebuie sa aveti si d-voastra un partid, nu trebuie sa fiti lasat pe dinafara in nici un caz.
Da' CD-ul de mai jos l-ati ascultat ? (am vazut ca maneau lu' Prigoana v-a placut) :
Tare!
  :puke:

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate