Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...
 Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady
 Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism
 

pisica doarme in litiera

- - - - -
  • Please log in to reply
42 replies to this topic

#19
m&m

m&m

    Produs de reacție

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,976
  • Înscris: 19.06.2006
Tu zici si tot tu razi de cazi pe spate? N-ar trebui audienta sa faca exces de emoticoane d-astea, tavalitoare?  :huh:

Si ca sa vezi ca charme mai are colegi de salon la psihiatrie, si eu prefer sa curat de doua ori pe zi litiera (alteori doar o data, in functie de chef si chemare), decat sa iau smaltu' de pe cada/gresie cand ajung acas', dupa ce rahatii aia au dospit ore iar urina s-a evaporat singura si de capu' ei. Sau poate a ta manca numa' zambile iar in baie mirosea atat de placut ca insistau musafirii sa luati masa acolo. Macar in litiera (acoperita) stau ascunsi si asteapta fara sa duhneasca.

Edited by me_and_myself, 01 November 2008 - 23:09.


#20
ghebos

ghebos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 527
  • Înscris: 14.10.2007
fiecare cu obiceiurile lui... din partea mea puteti sa va apucati si voi sa faceti la nisip

am avut nisip si stiu cat de greu era, a facut apoi la scurgerea de la cada si am fost mult mai multumit si stiu ce spun, m-am gandit la toate aspectele: igienice, de comoditate, de miros, etc. este o varianta rezonabila as zice, nici ideal dar nici chinul cu tavita si nisipul.

n-am fost niciodata curios sa vad cat costa un sac din ala de nisip special pt pisici de la hypermarket, dar imi inchipui ca este o risipa prosteasca de bani aruncati pe un lucru inutil. Este o fita, oricine are pisica trebuie sa aibe si nisip ca deh, trebuie sa fi in randul lumii, firmele care vand ciuciulici pt animale treuie sa aiba si ele vanzare, sa traiasca si ei din ceva... Va spun eu, asta e psihologia omului, sa fi cat mai conventional, nu trebuie sa gandesti, trebuie doar sa mergi dupa turma. Daca ai pisica trebuie sa ai obligatoriu si nisip special pentru pisica ca altfel nu poate sa se kce decat la nisip special, d-ala de 3 milioane sau cat dracu o fi

#21
imblanzitoruldelei

imblanzitoruldelei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,267
  • Înscris: 10.05.2005
E 6 lei 5 kg. de nisip.

#22
DanCld

DanCld

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,240
  • Înscris: 25.11.2003
18-19 ron Silicat, cel mai scump. Oricum cu mancare premium cu tot si nu sar de 100 ron cheltuiala pe luna cu individul din avatar. Infim, comparat cu un caine sau cu cat cheltuim noi pentru noi insine  :rolleyes:

#23
charme

charme

    the same

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,432
  • Înscris: 14.09.2008

 ghebos, on Nov 2 2008, 02:13, said:

n-am fost niciodata curios sa vad cat costa un sac din ala de nisip special pt pisici


q.e.d. :D


da' pareri are.... :P

#24
magda911

magda911

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 304
  • Înscris: 31.08.2008

 ghebos, on Nov 1 2008, 13:13, said:

fiecare cu obiceiurile lui... din partea mea puteti sa va apucati si voi sa faceti la nisip

am avut nisip si stiu cat de greu era, a facut apoi la scurgerea de la cada si am fost mult mai multumit si stiu ce spun, m-am gandit la toate aspectele: igienice, de comoditate, de miros, etc. este o varianta rezonabila as zice, nici ideal dar nici chinul cu tavita si nisipul.

n-am fost niciodata curios sa vad cat costa un sac din ala de nisip special pt pisici de la hypermarket, dar imi inchipui ca este o risipa prosteasca de bani aruncati pe un lucru inutil. Este o fita, oricine are pisica trebuie sa aibe si nisip ca deh, trebuie sa fi in randul lumii, firmele care vand ciuciulici pt animale treuie sa aiba si ele vanzare, sa traiasca si ei din ceva... Va spun eu, asta e psihologia omului, sa fi cat mai conventional, nu trebuie sa gandesti, trebuie doar sa mergi dupa turma. Daca ai pisica trebuie sa ai obligatoriu si nisip special pentru pisica ca altfel nu poate sa se kce decat la nisip special, d-ala de 3 milioane sau cat dracu o fi
pei stai un pic, pisica ta unde face treaba mare? a mea face la nisip, poate altii au idei mai bune.. ascult.. sunt cea mai comoda persoana din lume..

 me_and_myself, on Nov 1 2008, 10:02, said:

Tu zici si tot tu razi de cazi pe spate? N-ar trebui audienta sa faca exces de emoticoane d-astea, tavalitoare?  :huh:

Si ca sa vezi ca charme mai are colegi de salon la psihiatrie, si eu prefer sa curat de doua ori pe zi litiera (alteori doar o data, in functie de chef si chemare), decat sa iau smaltu' de pe cada/gresie cand ajung acas', dupa ce rahatii aia au dospit ore iar urina s-a evaporat singura si de capu' ei. Sau poate a ta manca numa' zambile iar in baie mirosea atat de placut ca insistau musafirii sa luati masa acolo. Macar in litiera (acoperita) stau ascunsi si asteapta fara sa duhneasca.
deci, invatati-ma si pe mine...eu am gasit o pisica, are vreo 6 luni, o  tin de 10 zile aproximativ.. a facut direct la tavita.. dar , am cumparat nisip cu silicati, din cel mai scump, dar nu-l arunc de 2 ori pe zi.. iar ma confuzez.( unii spun asa altii altfel)... arunc numai treaba mare, cu punguta la ghena.. etc.. am inteles ca fiind cu silicati .. absoarbe urina bla bla... si se schimba la o saptamana, si spal litiera cu clor.. deci?

Edited by magda911, 02 November 2008 - 12:23.


#25
ghebos

ghebos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 527
  • Înscris: 14.10.2007

 charme, on Nov 2 2008, 11:57, said:

q.e.d. :D


da' pareri are.... :P

nie nie nie nie nie :P

pentru restul, cine stie ce efecte toxice mai au si silicatii aia...

#26
charme

charme

    the same

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,432
  • Înscris: 14.09.2008
ihim, stai departe de orice urma de civilizatie, e mai sigur  :D


e ca si cum as fi explicat cuiva ca hartia zewa-i mai moale decat ziarul, cand el folosea cu spor si convingere foi de brusture  :lol:

#27
ghebos

ghebos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 527
  • Înscris: 14.10.2007

 charme, on Nov 2 2008, 20:05, said:

ihim, stai departe de orice urma de civilizatie, e mai sigur  :D


e ca si cum as fi explicat cuiva ca hartia zewa-i mai moale decat ziarul, cand el folosea cu spor si convingere foi de brusture  :lol:

ti-am zis eu ca pisica face treaba mai buna la nisip decat tu pe forum :P

acum hai sa iti spun eu un secret ca tot ai adus vorba... oricat ar fi de moale hartia aia de sters in dos, fie ea zewa, ziar sau foi de brusture... nu e suficient. E musai sa te si speli. Altfel, sa iti dau un exemplu... cand vei fi si tu cu un partener (daca vei avea vreodata) si-i vei intoarce spatele "politicos", o sa ii muti aluia nasul din loc, intelegi? Asa ca nu te sfii, foloseste cu incredere apa si sapunul. Din posturile tale inteleg ca esti cam certata cu igiena iar asta e un lucru rau pentru tine. Sti cum e, "omul cat traieste invata", daca primi 7 ani din viata i-ai ratat, nu-i nimic, poti sa ii recuperezi, chiar aici pe forum poti cere sfaturi de igiena intima si nu numai... :)

#28
charme

charme

    the same

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,432
  • Înscris: 14.09.2008

 ghebos, on Nov 2 2008, 22:06, said:

ti-am zis eu ca pisica face treaba mai buna la nisip decat tu pe forum :P

acum hai sa iti spun eu un secret ca tot ai adus vorba... oricat ar fi de moale hartia aia de sters in dos, fie ea zewa, ziar sau foi de brusture... nu e suficient. E musai sa te si speli. Altfel, sa iti dau un exemplu... cand vei fi si tu cu un partener (daca vei avea vreodata) si-i vei intoarce spatele "politicos", o sa ii muti aluia nasul din loc, intelegi? Asa ca nu te sfii, foloseste cu incredere apa si sapunul. Din posturile tale inteleg ca esti cam certata cu igiena iar asta e un lucru rau pentru tine. Sti cum e, "omul cat traieste invata", daca primi 7 ani din viata i-ai ratat, nu-i nimic, poti sa ii recuperezi, chiar aici pe forum poti cere sfaturi de igiena intima si nu numai... :)

...zise cel care se spala unde se caca pisica  :lol:

#29
ghebos

ghebos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 527
  • Înscris: 14.10.2007

 charme, on Nov 2 2008, 22:13, said:

...zise cel care se spala unde se caca pisica  :lol:

bine ca macar nu maninc de unde se caca pisica... ca probabil la tine se mai incurca cateodata tavita pisicii cu tavile de la bucatarie, dar pt tine nu-i bai, merge si asa :roflmao:

#30
charme

charme

    the same

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,432
  • Înscris: 14.09.2008

 ghebos, on Nov 2 2008, 22:41, said:

bine ca macar nu maninc de unde se caca pisica... ca probabil la tine se mai incurca cateodata tavita pisicii cu tavile de la bucatarie, dar pt tine nu-i bai, merge si asa :roflmao:

eruptii, mucegaiuri, eozinofile, ceva?  ;)


si mai dai altora lectii de igiena ....  :lol:

#31
ghebos

ghebos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 527
  • Înscris: 14.10.2007

 charme, on Nov 2 2008, 23:20, said:

eruptii, mucegaiuri, eozinofile, ceva?  ;)


si mai dai altora lectii de igiena ....  :lol:

noo, mucegai cred ca ai tu pe scoarta cerebrala :ciocan:, aia neteda de patineaza pisica pe ea :roflmao:

#32
s3ction31

s3ction31

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,729
  • Înscris: 05.01.2008
ghebos, ai folosit timpul trecut cand te-ai referit la pisica ta , de unde deduc ca acum nici macar nu ai pisica. Si stau si ma-ntreb: ce cauti tu aici? Iti garantez ca n-ai descoperit tu apa calda (vorba vine), si ca avem motivele noastre sa folosim nisip. Cre' ca stii vorba aia: cand 2 oameni iti spun ca esti beat, du-te si te culca!

#33
charme

charme

    the same

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,432
  • Înscris: 14.09.2008

 ghebos, on Nov 2 2008, 23:33, said:

noo, mucegai cred ca ai tu pe scoarta cerebrala :ciocan:, aia neteda de patineaza pisica pe ea :roflmao:


celebra "ba pe-a matii", cand argumente nu-s.  :) asta-i o arie nemoderata, asa ca straduieste-te sa ne-arati ce poate muschii tai, ca de creier ne-am lamurit toti  :console: mucigaiu-l gaseste oricine iti viziteaza profilul. dar nu-i de-ala ce naste frumuseti si preturi noi.

#34
ghebos

ghebos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 527
  • Înscris: 14.10.2007

 s3ction31, on Nov 2 2008, 23:42, said:

ghebos, ai folosit timpul trecut cand te-ai referit la pisica ta , de unde deduc ca acum nici macar nu ai pisica. Si stau si ma-ntreb: ce cauti tu aici? Iti garantez ca n-ai descoperit tu apa calda (vorba vine), si ca avem motivele noastre sa folosim nisip. Cre' ca stii vorba aia: cand 2 oameni iti spun ca esti beat, du-te si te culca!

da, am avut pisica, recunosc ca acum nu mai am, dar asta nu ma impiedica sa scriu pe forum oricand atata vreme cat tot ceea ce scriu este corect si am dreptate. Poate sa imi spuna si 100 de oameni ca sint beat, totusi pana acum nu mi-au spus decat vreo 2-3 neganditori (ca sa nu spun altfel). Te asigur ca am destula experienta in crescutul pisicilor, am avut si in trecut si stiu despre comportamentul pisicilor. Pisica inca mai este a mea, o am, insa eu m-am mutat si a trebuit sa ne despartim, eu am preferat sa o las cu restul familiei.

ma intreb unde tineti voi nisipul pisicii? dar cum o arata camera aceea (daca stati la bloc) unde pisica scormone, se joaca si imprastie mizeria...

mai bine lasa tu indicatiile de genul "du-te si te culca!"

edit: "celebra "ba pe-a matii", cand argumente nu-s. smile.gif asta-i o arie nemoderata, asa ca straduieste-te sa ne-arati ce poate muschii tai, ca de creier ne-am lamurit toti console.gif mucigaiu-l gaseste oricine iti viziteaza profilul. dar nu-i de-ala ce naste frumuseti si preturi noi. "

dar creierul tau ce poate? ca vad ca din posturile tale sterpe nu reiese ca ar putea ceva. Apuca-te si ia niste pastile de "putut" poate iti ajuta si sus

Edited by ghebos, 03 November 2008 - 00:29.


#35
s3ction31

s3ction31

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,729
  • Înscris: 05.01.2008

 ghebos, on Nov 3 2008, 00:13, said:

da, am avut pisica, recunosc ca acum nu mai am, dar asta nu ma impiedica sa scriu pe forum oricand atata vreme cat tot ceea ce scriu este corect si am dreptate. Poate sa imi spuna si 100 de oameni ca sint beat, totusi pana acum nu mi-au spus decat vreo 2-3 neganditori (ca sa nu spun altfel). Te asigur ca am destula experienta in crescutul pisicilor, am avut si in trecut si stiu despre comportamentul pisicilor. Pisica inca mai este a mea, o am, insa eu m-am mutat si a trebuit sa ne despartim, eu am preferat sa o las cu restul familiei.

Nu stiu ce experienta ai tu, da' e clar ca n-ai deloc experienta in ceea ce priveste nisipu' pisicilor (pare ca n-ai folosit nici macar o singura data).
Ganditori, neganditori, erau cu siguranta mai "scriitori" aia care ti-au zis :)


Quote

ma intreb unde tineti voi nisipul pisicii? dar cum o arata camera aceea (daca stati la bloc) unde pisica scormone, se joaca si imprastie mizeria...

Unii l-or tine-n bucatarie :D , altii il tin in baie. Fiecare face ce vrea in casa lui. Asta n-ar trebui sa te preocupe pe tine.

Quote

mai bine lasa tu indicatiile de genul "du-te si te culca!"
Ti-am specificat ca e o vorba (un proverb)  :rolleyes:

#36
ghebos

ghebos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 527
  • Înscris: 14.10.2007

 s3ction31, on Nov 3 2008, 00:56, said:

Nu stiu ce experienta ai tu, da' e clar ca n-ai deloc experienta in ceea ce priveste nisipu' pisicilor (pare ca n-ai folosit nici macar o singura data).
Ganditori, neganditori, erau cu siguranta mai "scriitori" aia care ti-au zis :)




Unii l-or tine-n bucatarie :D , altii il tin in baie. Fiecare face ce vrea in casa lui. Asta n-ar trebui sa te preocupe pe tine.

Ti-am specificat ca e o vorba (un proverb)  :rolleyes:

ar trebui sa citesti cu glas tare ce am scris mai sus, am avut nisip si nu mi-a placut. Ce-i drept i-am pus nisip d-ala ordinar. A mea e mai neastamparata din fire si imprastia tot ce gasea. Mi-am dat seama ca nu ne vom intelege in felul asta si am renuntat, a fost o idee buna in cazul meu cel putin.

 s3ction31, on Nov 3 2008, 00:56, said:

Unii l-or tine-n bucatarie :D , altii il tin in baie. Fiecare face ce vrea in casa lui. Asta n-ar trebui sa te preocupe pe tine.

credeam ca discutam despre dormitul pisicii in litiera si despre ideea de a face la nisip, daca pe unii nu ii deranjeaza mizeria e treaba lor, atunci nu avem ce sa mai discutam. E o chestiune de principiu, unora le place curatenia si igiena, altora le place cocina, din partea mea, go on!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate