Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism

Problema inlocuire usa spate A6 C...
 Ce gen de muzica este?

Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!
 Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!

La multi ani @beavis03!
 BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...

Extras carte funciara
 

BREAKING NEWS: Bully vine pe PC!

- - - - -
  • Please log in to reply
61 replies to this topic

#37
S3rban77

S3rban77

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,523
  • Înscris: 16.08.2008

View PostDarkEnemy, on Oct 25 2008, 15:14, said:

La biologie e tare greu. Tre` sa tai  broasca aia intr`un timp foarte scurt. Mai departe de intestine nu am trecut  :(

La engleza am reusit sa descifrez cateva cuvinte : MELLOW,  MOW, WELL, LOW . Rog sa postati si voi cuvintele pe care le`ati descifrat ca sa luam un 10 :))
Mie mi se pare chiar foarte usor ...

Dar cum faci ca sa nu ai toate literele ? Ca pe mine nu ma lasa .. trebuie toate literele :(

Edited by S3rban77, 25 October 2008 - 16:19.


#38
COZMYN_BOSS_369

COZMYN_BOSS_369

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 18.06.2008
Am gasit cerintele de sistem :D

Minimum PC System Requirements

PC Processor Type: Intel Pentium 4 processor, AMD Athlon processor
PC Processor Speed: 3GHz
PC Operating System: Windows XP, Windows Vista
PC System Memory: 1GB RAM
PC Hard Drive Space: 4.7GB
PC Video: DirectX 9.0c-compatible NVIDIA 6800 or 7300 or ATI RADEON X1 300 or better video card with Shader 3.0 support
PC Sound Card: DirectX 9-compatible sound card

Edited by COZMYN_BOSS_369, 25 October 2008 - 17:53.


#39
DarkEnemy

DarkEnemy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,280
  • Înscris: 19.07.2008

View PostS3rban77, on Oct 25 2008, 17:18, said:

Mie mi se pare chiar foarte usor ...

Dar cum faci ca sa nu ai toate literele ? Ca pe mine nu ma lasa .. trebuie toate literele :(

Pai daca vrei sa scrii un cuvant de 3 litere atunci selectezi literele dai ALT apoi dai pe ENTER. Trebuie sa mearga daca la asta te-ai referit

View PostCOZMYN_BOSS_369, on Oct 25 2008, 18:44, said:

Am gasit cerintele de sistem :D

Minimum PC System Requirements

PC Processor Type: Intel Pentium 4 processor, AMD Athlon processor
PC Processor Speed: 3GHz
PC Operating System: Windows XP, Windows Vista
PC System Memory: 1GB RAM
PC Hard Drive Space: 4.7GB
PC Video: DirectX 9.0c-compatible NVIDIA 6800 or 7300 or ATI RADEON X1 300 or better video card with Shader 3.0 support
PC Sound Card: DirectX 9-compatible sound card

Merge, dar merge rau daca ai Minimum PC System Requirements :D

#40
Katta92

Katta92

    Sibiu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,771
  • Înscris: 08.09.2008
ok,mi l-am luat si eu azi,la gameplay e de nota 10,mult fun :D ,dar nu imi place o chestie:e cam pretentios jocul,l-am pus la 1280x768 cu celelalte pe low doar umbrele pe high si imi merge cam cu 10-20 fps,rar prind 30...eu cred ca e de l-a efectul acela de ceata nu?ca am facut odata in san andreeas,i-am bagat efectul acela de ceata si de pe la 40-50 fps mi-a scazut instantaneu la 15-20 :huh: ...texturi clare nu prea are,deci normal nu ar trebui sa mearga asa de rau... :huh: .

Exista o metoda de eliminare a efectului de ceata??,la san andreeas imi amintesc ca am inlocuit un fisier cu unul modificat de pe net...

Sistemul meu:procesor pentium 4 de 3ghz,3gb de ram si xfx 8600 gt de 512mb

#41
Merdiso

Merdiso

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,038
  • Înscris: 19.03.2008
Mie cel mai usor mi se pare ora de chimie, apesi pe literele care iti apar acolo si gata experimentul :D.Intr-adevar si eu la engleza nu trecusem testu, gasisem doar vreo 4 cuvine cu literele m,e,l,l,o,w.Cat despre framerate sunt de acord, eu cu sistemul din semnatura la 1280&1024 cu vsync si shadow pe high (on) mi se misca destul de sacadat mai ales cand ies afara, cu 15FPS, iar dupa grafica jocul trebuia sa ruleze fara probleme pe GeForce 4, fara sa exagerez.

#42
Katta92

Katta92

    Sibiu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,771
  • Înscris: 08.09.2008

View PostMerdiso, on Oct 26 2008, 16:20, said:

Mie cel mai usor mi se pare ora de chimie, apesi pe literele care iti apar acolo si gata experimentul :D.Intr-adevar si eu la engleza nu trecusem testu, gasisem doar vreo 4 cuvine cu literele m,e,l,l,o,w.Cat despre framerate sunt de acord, eu cu sistemul din semnatura la 1280&1024 cu vsync si shadow pe high (on) mi se misca destul de sacadat mai ales cand ies afara, cu 15FPS, iar dupa grafica jocul trebuia sa ruleze fara probleme pe GeForce 4, fara sa exagerez.
mda,deci nu sunt singurul care se plange pt optimizarea proasta,tu ai un sistem mult mai puternic decat al meu si vad ca si tie iti foarte merge greu...

In leg cu ora de engleza,haideti sa ne ajutam unul pe altul,nu am trecut nici macar de primul test,uite cuvintele care le-am gasit eu pana acum:mow,low,meow,well,mole,mellow...mai trebuie 7 cuvinte,cine mai gaseste alte cuvinte sa posteze :)

In leg cu gameplayul,fac multe prostioare,arunc cu petarde in aia care se iau de mine,arunc cu prastia in gardieni ^_^ ...si una recenta,m-am dus in dormitorul fetelor,m-am bagat in dulap...si ma asteptam ca fetele sa se dezbrace acolo,dar ce sa...s-au pus in pat direct imbracate -_-  ...oricum cu jocul asta te relaxezi nu gluma,gameplayul e foarte fun ^_^

Later Edit:in leg cu optimizarea proasta,daca are fisierele cam le fel ca la san andreeas s-ar putea rezolva destul de usor...modifici un fisier cu Notepad si e rezolvat...dispare efectul ala de ceata ;) ,dar ca trebuie sa stii cam cum trebuie modificat :P

Edited by Katta92, 26 October 2008 - 19:23.


#43
DarkEnemy

DarkEnemy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,280
  • Înscris: 19.07.2008
Alt cuvant : ELM
Din pacate doar la Engleza si la Fotografiat nu am nota..in rest la celelalte ma descurc binisor :D

#44
S3rban77

S3rban77

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,523
  • Înscris: 16.08.2008

View PostDarkEnemy, on Oct 26 2008, 21:27, said:

Alt cuvant : ELM
Din pacate doar la Engleza si la Fotografiat nu am nota..in rest la celelalte ma descurc binisor :D
Shop , engleza si a doua la sport :( ... ma dispera ... macar laa Shop i-am dat putin de cap :)

Edited by S3rban77, 26 October 2008 - 20:29.


#45
kastor

kastor

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,415
  • Înscris: 17.12.2006
Rezolvarile la engleza

    * English Class 1 Create 7 words from the letters "ELMOLW". Here are some words to use for this puzzle: Ell, Elm, Low, Mel, Mew, Mol, Mow, Ole, Owe, Owl, Lowe, Meow, Mewl, Mole, Moll, Well, Mellow.
    * English Class 2 Create 14 words from the letters "THFSGI". Here are some words to use for this puzzle: Fig, Fit, His, Hit, Its, Sit, Figs, Fish, Fist, Fits, Gift, Gist, Hits, Sift, Sigh, This, Fight, Gifts, Shift, Sight, Fights.
    * English Class 3 Create 15 words from the letters "ELISSM". Here are some words to use for this puzzle: Elm, Ism, Lei, Lie, Mil, Elms, Isle, Isms, Leis, Less, Lies, Lime, Mess, Mile, Mils, Miss, Semi, Sims, Slim, Isles, Limes, Miles, Seism, Semis, Slime, Slims, Smile, Slimes, Smiles.
    * English Class 4 Create 19 words from the letters "RAOCYN". Here are some words to use for this puzzle: Any, Arc, Can, Car, Cay, Con, Coy, Cry, Nay, Nor, Oar, Ran, Ray, Roc, Yon, Corn, Cory, Cyan, Narc, Racy, Roan, Yarn, Acorn, Corny, Crony, Rayon, Crayon.
    * English Class 5 Create 22 words from the letters "DGRAGE". Here are some words to use for this puzzle: Age, Are, Dag, Ear, Egg, Era, Erg, Gad, Gag, Rag, Red, Aged, Dare, Dear, Drag, Dreg, Egad, Gage, Gear, Grad, Rage, Read, Agger, Grade, Raged, Dagger, Ragged.

#46
S3rban77

S3rban77

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,523
  • Înscris: 16.08.2008
Deci am ramas masca inca de la flori :w00t: :surprise: :scared: :eek:
[ http://i269.photobucket.com/albums/jj73/Alex_Serban_91/Bully2008-10-2720-50-02-56.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Se pare ca "avem" tot felul de colegi  :rolleyes:

#47
DarkEnemy

DarkEnemy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,280
  • Înscris: 19.07.2008
Mersi kastor

Am vazut si eu ca e acolo o statistica :
Saruturi primite de la fete
Saruturi primite de la baieti :lol:

#48
Katta92

Katta92

    Sibiu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,771
  • Înscris: 08.09.2008

View PostDarkEnemy, on Oct 26 2008, 21:29, said:

Mersi kastor
Saruturi primite de la baieti :lol:
bleah...nu stiam :D

Multumim kastor pt cuvintele de la engleza :)

Edited by Katta92, 26 October 2008 - 21:52.


#49
C.RoNaLdO7

C.RoNaLdO7

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 252
  • Înscris: 22.09.2007
Am jucat si eu in sfarsit jocul. N-am mai jucat de mult un joc cu un asemenea gameplay. Cat despre faza cu baiatul ala , vazusem 2 oameni "mari" tinandu-se de mana , dar am crezut ca e vreun bug ceva. :lol:

#50
DarkEnemy

DarkEnemy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,280
  • Înscris: 19.07.2008
Dupa o pauza indelungata m-am apucat din nou de Bully. Nici nu am inceput bine ca am si intampinat greutati :|
Prima misiune : e cea in care trebuie sa dau cu bulgari in oamenii aceia dar nu pot deoarece nu se misca cum trebe tinta .. deci vreau sa mut tinta in dreapta si se duce in sus iar daca vreau sa dau in stanga se duce in jos si ca sa schimb din "stanga" in "dreapta" trebuie sa ma intorc cu 360* . Setarile pentru mouse sunt cele default :| .. Am uitat sa mentionez ca in sus sau in jos nici macar nu merge sa dau :|
A 2-a misiune : trebuie sa ma duc la intalnirea bucataresei. Trebuie sa ma sui in copac si apoi nu mai stiu pe ce sa apas ca sa ma pun pe creanga deoarece cred ca asta trebuie facut .. sa ma asez pe creanga
Astept putin ajutor :D
Mersi

#51
S3rban77

S3rban77

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,523
  • Înscris: 16.08.2008

View PostDarkEnemy, on Nov 7 2008, 17:06, said:

Dupa o pauza indelungata m-am apucat din nou de Bully. Nici nu am inceput bine ca am si intampinat greutati :|
Prima misiune : e cea in care trebuie sa dau cu bulgari in oamenii aceia dar nu pot deoarece nu se misca cum trebe tinta .. deci vreau sa mut tinta in dreapta si se duce in sus iar daca vreau sa dau in stanga se duce in jos si ca sa schimb din "stanga" in "dreapta" trebuie sa ma intorc cu 360* . Setarile pentru mouse sunt cele default :| .. Am uitat sa mentionez ca in sus sau in jos nici macar nu merge sa dau :|

Mersi
Mai e de pe taste ca la console :lol: :lol:
Parca defaultul e ori tastele de miscare ori "w,a,s,d" ... nu stiu , eu le-am setat pe mouse :) . Maestrie inginereasca dom'le...la a doua ... wtf? nu am ajuns acolo :bigwhitegrin:
A .. cum te misti sa ajungi pe creanga ? Pai n-ai facut misiunea aia acum mult timp cand trebuia sa nimeresti echipa de fotbal la antrenament  tot din copac ?(erai cu Gary ca sa-ti clarific amintirile)  Te urci pana in dretul crengii si acolo parca apesi pe dreapta/stanga ... depinde unde e pozitionata

Edited by S3rban77, 07 November 2008 - 17:59.


#52
DarkEnemy

DarkEnemy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,280
  • Înscris: 19.07.2008
Deci pe taste daca dau nu merge :| Zi-mi te rog cum setezi tastele pe mouse ca am umblat pe acolo si nu am dibuit :(
Si la a 2-a ma urc pe copac dau de sageata dreapta pentru ca creanga este la dreapta si apoi ramane agatat de creanga .. nu se suie pe ea nu nimic :|
Mersi

#53
S3rban77

S3rban77

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,523
  • Înscris: 16.08.2008

View PostDarkEnemy, on Nov 7 2008, 21:36, said:

Deci pe taste daca dau nu merge :| Zi-mi te rog cum setezi tastele pe mouse ca am umblat pe acolo si nu am dibuit :(
Si la a 2-a ma urc pe copac dau de sageata dreapta pentru ca creanga este la dreapta si apoi ramane agatat de creanga .. nu se suie pe ea nu nimic :|
Mersi
Deci ma duc sa fac o poza ca asa e mai usor ... normal pe tasta sus ar trebui sa te urci ... sau macar pe tasta "Action" ( ceva in genul a Shift sau Enter sau E ... nu stiu ... eu sunt original la setari ... de ex. : cine naiba mai are la toate jocurile crounch : Ctrl si jump : Num. 0 ?? :lol: )

#54
radetzy

radetzy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 995
  • Înscris: 15.03.2006
Trebuie sa apesi pe E pentru a se aseza pe creanga.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate