Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...
 Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady
 Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism
 Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?

Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...
 

Cat trebuie sa ai pe card sa-l poti atasa la Paypal?

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
biochimistu

biochimistu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 23.07.2008
Care este suma minima pe care trebuie sa o ai pe card pentru a-l putea atasa la un cont Paypal?
Eu am avut 10ron dar se pare ca nu e suficient, am incercat si apare vestitul mesaj
"This credit card has been denied by the bank that issued your credit card. For details on why your card was denied, please contact your credit card issuer's customer service department. Or, you may want to try adding a different credit card."
Am sunat la serviciul carduri(am Visa Electron de la BCR) si daca le-am potrivit bine(ei ma auzeau intrerupt, eu foarte incet) motivul pentru care mi-a fost refuzat cardul este lipsa fondurilor.Acei 10 ron pe care i-am avut ar reprezenta suma minima pe care trebuie sa o ai in contul atasat  cardului, de ei nu te poti atinge.Ar insemna ca Paypal nu are de unde sa-ti ia cei 1,5Euro si ca urmare cardul este respins.
Voi ce stiti?
Multumesc.

#2
luk4

luk4

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,149
  • Înscris: 29.04.2008

View Postbiochimistu, on Oct 5 2008, 20:58, said:

Care este suma minima pe care trebuie sa o ai pe card pentru a-l putea atasa la un cont Paypal?
Eu am avut 10ron dar se pare ca nu e suficient, am incercat si apare vestitul mesaj
"This credit card has been denied by the bank that issued your credit card. For details on why your card was denied, please contact your credit card issuer's customer service department. Or, you may want to try adding a different credit card."
Am sunat la serviciul carduri(am Visa Electron de la BCR) si daca le-am potrivit bine(ei ma auzeau intrerupt, eu foarte incet) motivul pentru care mi-a fost refuzat cardul este lipsa fondurilor.Acei 10 ron pe care i-am avut ar reprezenta suma minima pe care trebuie sa o ai in contul atasat  cardului, de ei nu te poti atinge.Ar insemna ca Paypal nu are de unde sa-ti ia cei 1,5Euro si ca urmare cardul este respins.
Voi ce stiti?
Multumesc.


Asta stiu si eu (despre suma minima de 10ron) deci mai pune ceva banuti pe card ca sa iti mearga..

#3
biochimistu

biochimistu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 23.07.2008
Astazi am fost la banca am pus 30 Ron pe card(VISA Electron BCR) si am incercat din nou sa adaug cardul la contul paypal.De data asta alt mesaj de eroare:
"We were unable to verify this credit card. Please check if the information you entered is correct. If the problem persists, please try to enter a different credit card."
Informatiil introduse sunt corecte, am incercat de doua ori si am cascat bine ochii.
V-ati mai intalnit cu aceasta problema, care este solutia?
Multumesc

#4
again

again

    WEB DUDE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,068
  • Înscris: 21.10.2005
minim trebuie sa ai 3E , bani pe care ti-i retrag ei si peste cateva zile ii baga inapoi

#5
Anturaju93

Anturaju93

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 292
  • Înscris: 06.05.2007

View Postbiochimistu, on Oct 13 2008, 13:58, said:

Astazi am fost la banca am pus 30 Ron pe card(VISA Electron BCR) si am incercat din nou sa adaug cardul la contul paypal.De data asta alt mesaj de eroare:
"We were unable to verify this credit card. Please check if the information you entered is correct. If the problem persists, please try to enter a different credit card."
Informatiil introduse sunt corecte, am incercat de doua ori si am cascat bine ochii.
V-ati mai intalnit cu aceasta problema, care este solutia?
Multumesc

Nu merge VISA de la BRD, la fel am patit si eu. Am facut un Mastercard Mondo de la Banca Transilvania, apoi am semnat pe propria raspundere ca sunt de acord sa se efectueze tranzactii cu cartea de credit fara codul CVV2 si a mers pe paypal.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate