Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...
 Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady
 Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism
 Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?

Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...
 

Top 100 DJ's- 2008

- - - - -
  • Please log in to reply
59 replies to this topic

#19
DjValy

DjValy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 923
  • Înscris: 01.08.2006
tidus tu cine naiba esti ?

#20
Tidusss

Tidusss

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,834
  • Înscris: 25.08.2006
darktremor din romania: http://www.google.ro...a...oogle&meta=

se pare ca mai exista cineva ca mine

Edited by Tidusss, 23 September 2008 - 23:25.


#21
tiestodj20

tiestodj20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,701
  • Înscris: 04.06.2007

View PostJacques, on Sep 23 2008, 23:36, said:

Cum se face ca te numesti Tiesto, iar tocmai el nu se regaseste in topul tau ?  ;)


Pai in ultima vreme nu-mi mai place. <_<

View PostTidusss, on Sep 24 2008, 00:02, said:

Vezi ca este un site, se numeste www.djmag.com. Ai acolo in stanga o optiune sa votezi top5 DJ ai tai. Explica-mi si mie cum votezi 2 DJ in aceeasi casuta, ca eu nu am gasit.


Contul are ceva mai bine de un an. Posibil sa-si fi schimbat optiunile de atunci, sunt destui care invata repede si trec de la Tiesto la chestii mai serioase.


Stiu ca nu pot vota 2 in aceeasi casuta dar aici nu e DjMag  :D , mi-am permis, scuze.

Si da ,ai dreptate , mi-am schimbat preferintele , la vremea aia eram disperat dupa Tiesto - Letal Industry si asa mi-am facut contul asta, recunosc!  :P

Edited by tiestodj20, 23 September 2008 - 23:41.


#22
DjValy

DjValy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 923
  • Înscris: 01.08.2006

View PostHoudin, on Sep 23 2008, 18:41, said:

:roflmaofast: Grea matematica asta. Abia acum am observat , 2 posturi consecutive :))

pe 3 pusesem pe altcineva dar m-am razgandit repede doar ca nu am inlocuit nr. crt; la fel si la 5


@Tidusss vorbesti mult si prost ...

- tu clar ai fost la alta parada, sictirit era ca si restul artistilor dar macar nu a stat ascuns, nu stiu unde ai vazut tu asta da ma rog ...
Pe camioane ce ai fi vrut sa faca ? sa aplaude organizarea ? a fost de kk, eu ma enervasem la culme si nu am mai stat la tot setul.
Multimea a fost entuziasmata la concert dar eram foarte putini, ce vroiai, si pe deasuprea a fost si primul care a intrat, lumea inca era la masa atunci dupa 6 ore enervante de parada.

- la Shah nu ma mai obosesc sa comentez, esti pe alta de unda deci nu ma intereseaza parerea ta in legatura cu el.
Aici nu ma refer la "Going Wrong", nici mie nu-mi place ...

- aici ai dovedit tot ce sti ...
Schossow e electro, nu house ... in cel mai rau caz electro house dar tot ELECTRO e ;

- dj-ul din fata il am de 2 ani dupa cum se vede, nu poti schimba nickul aici; am incercat sa-mi pun alte nickuri, erau folosite, dar ma grabeam sa caut ceva si am pus un "dj" in fata.


- ce persoane ca noi, tu vezi ce am votat ?
Am incercat sa dau o sansa si altor artisti, mult mai buni decat altii din top care nu mai fac nimic.
Nu mai ridica in slavi cacatul ala de djmag. Pentru mine = 0.
Tu cand votezi un dj la ce te gandesti ? doar dj'ing ? Cei de la djmag sunt vechi, de pe vremea cand dj in fata nickului arata bine. Acum nu mai e la "moda" dar evident ca nu or sa-si schimbe numele de indata ce sunt atat de cunoscuti.
Scrie undeva pe djmag ca trebuie sa votezi un dj doar in functie de seturile lui ?



Arney S - a new beginning
Arney S - the girl from riga
Arnej - 7 days
Arnej - The beauty that lies behynd those green eyes
Arnej - bella
Arnej - the ones that get away
Arnej - they always come back (una din cele mai bune piese din 2008)
Arnej - people don't change
Arnej - unspoken truth
Arnej - time waits for no one
Arnej - remixul de la til the sky falls dawn
Arnej - remixul de la contrast

Dupa cum vezi, sunt chiar destule, tinand cont de faptul ca toate sunt excelente, destule incat sa propulseze un artist in top. Altii au ajuns pentru mai putin.

Curios cum de n-ai auzit de Arnej pana acum sau mai bine zis 8 Wonders. Eu il ascult de cand folosea doar numele asta.
Este foarte cunoscut si apreciat in lumea muzicii electronice.


ps: ce au facut menno de jong si thrillseekers, imi plac si mie mult (in special cei din urma) dar nu prea i-am auzit anul asta ...

Edited by DjValy, 24 September 2008 - 00:02.


#23
xICexDejaVu

xICexDejaVu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 629
  • Înscris: 01.08.2007

Quote

ce au facut menno de jong si thrillseekers, imi plac si mie mult (in special cei din urma

e de fapt unu singur :P chiar daca numele te pune in deruta

un pic de offtopic :P

sunt de acord cu zabiela si halliwell in top, oamenii chiar au super tehnica ... ar merita si jeff mills, inca mie mi se pare mult prea plictisitor ca sa ii pot acorda o sansa, dar daca ma rezum la tehnica lui, e si el sus de tot :)

in legatura cu top5ul de la djmag, nu inteleg de ce va ambalati atata "vai domne scrie ca trebuie sa votam DJii nu producerii" ... in ziua de azi nu cred ca sunt prea multi produceri care sa nu stie sa mixeze. Arnej are seturi, eu unu am prins un set si l-am ascultat, mi-a placut, dar daca e sa il votez il votez pentru productii ...

termenul de DJ si-a cam schimbat sensul in ultimii ani, destui oameni vin pentru un DJ la un event pentru ca are productii tari, majoritatea DJilor, produc, si majoritatea producerilor se ocupa si de DJiala ... locul pe care il ocupa spre exemplu Tiesto, sau Schulz, sau A&B, Armin, etc. in mare parte se datoreaza si productiilor ... daca urmariti topul DJMag observati ca 99% din cei prezenti in el (nu zic 100%, dar eu nu stiu vre-un DJ pe acolo care sa se ocupe DOAR de DJiala nu si de produs) sunt si produceri ... nu imi spuneti mie ca Tiesto mai era acolo sus fara Traffic, Adagio, EOL si asa mai departe ... nu mai merge de mult faza cu "vai tu votezi pentru productii" ...

80% din publicul care voteaza oricum fiind influentat puternic de productii, nu multi au educatia DJingului, nu toata lumea stie sa faca diferenta intre un set reusit si unul mai putin reusit, intre o tehnica impecabila si una mai putin impecabila, multi nu stiu sa faca diferenta intre un mix care are o poveste, si un mix in care au fost aruncate 20 piese bune si legate intre ele, mai ales daca mixul cel din urma are si o tehnica ok ...

tehnica oricum o poate invata oricine, uite dovada la noi in tara, dar nu multi stiu sa creeze un flow in mixurile lor

cat despre Shah, nu poti contesta calitatile lui de producer, aici intervine gustul, iti place sau nu ... nu ma dau in vant dupa ritmurile mai chill, dar ascult destul de des ce produce Shah, inclusiv ce produce si ca Sunlounger, chiar si emisiunea lui ocazional care chiar e foarte ok

Arnej a fost pe val anu asta, si a fost foarte constant tipul ... si acum ma obsedeaza piesa lui "People Come People Go", una din piesele mai chill pe care eu le venerez de-a dreptu', imi provoaca o senzatie foarte ciudata si placuta pe care o simt pana in maduva
a avut multe productii omu si nu cred ca am spus la vre-una "bleah nu-mi place", ceea ce e de remarcat pentru ca nu multi produceri se pot lauda cu faptu ca pot fi constanti in productii mai ales cand e vorba de multe productii, si nu ma refer numai la aliasul lui de Arnej

spui ca inainte de 2007 nu exista pe scena, pe de alta parte esti foarte strict cu regulile de gen "DJ"Mag ... da de ce nu iei in considerare ca acolo scrie DJMag2008 ... daca stau bine si ma gandesc si trag o bara pe anu 2008, Arnej merita fara discutii un loc in cei 5 pe care eu o sa-i votez (si daca stau si mai bine sa ma gandesc, poate-mi spui si mie ce a facut thrillseekers anu asta, sau menno, cu tot respectu pentru thrillseekers si aprecierea mea pentru menno...)

Quote

Din cauza unor persoane ca voi se duc dracului toate topurile.

daca cineva are opinii diferite de ale tale chiar tii neaparat sa il "decapitezi" si sa abordezi o atitudine de tot cacatu desi in alte posturi faceai lumea imatura si plina de complexe?

Valy il voteaza pe Shah pentru ca adora stilu lui, si are o atractie pentru productiile lui, atata timp cat el simte muzica aia, atata timp cat productiile si mixurile lui shah ii provoaca "placeri", nu vii tu cap patrat si ii spui cat de ratat e Shah, CEL PUTIN NU IN FELU IN CARE O FACI TU, care te pretindeai matur ... invata sa iti exprimi o opinie, si sa DISCUTI gusturile, nu sa te CACI in ele ... pentru ca tu doar asta stii sa faci, sa te caci in ele nu sa le discuti ...

dupaia spui ca lumea are ceva cu tine si ca suntem toti nebuni, atata timp cat nu stii sa discuti normal sa nu te mire nici un atac la adresa ta, cand o sa inveti sa vorbesti si sa iti exprimi un punct de vedere atunci sa ai pretentii

eu recunosc ca am un stil mai acid de a comenta, dar macar nu ma cac in gustu omului,nu il fac sa se simta ca un cacat, si imi argumentez fiecare afirmatie, pe alnga asta forumul nu prea ma ajuta, probabil daca mi-as expune punctele de vedere live nu ar mai fi asa de acide cum ar fi pe un forum unde se pot interpreta in 10 feluri aceleasi fraze ...

oricum un om intreg la cap nu prea te ia in seama, atata timp cat mie mi-a placut Imagine, mi-a placut Armin Only, si imi place armin in general orice ar face el, il votez pe locu 1 si ma doare undeva de parerea ta despre el ...

iti recomand un psiholog, sau o vacanta la munte, pentru ca esti cam recalcitrant vad ... vezi sa nu o dai in anxietate

Edited by xICexDejaVu, 24 September 2008 - 02:44.


#24
alina85

alina85

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,230
  • Înscris: 10.07.2007
tidus, xICexDejaVu, valy si altii care aveti ceva de dezbatut, dar nu despre subiect....va fac un topic special "Discutii, dezbateri"...ca asa nu se mai intelege nimic ..pe bune  :nonobad:

#25
xICexDejaVu

xICexDejaVu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 629
  • Înscris: 01.08.2007

View Postalina85, on Sep 24 2008, 08:45, said:

tidus, xICexDejaVu, valy si altii care aveti ceva de dezbatut, dar nu despre subiect....va fac un topic special "Discutii, dezbateri"...ca asa nu se mai intelege nimic ..

se intelege,c a mare parte din postu meu a fost tot despre djmag 100 daca o luam asa :P

#26
Tidusss

Tidusss

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,834
  • Înscris: 25.08.2006

View PostDjValy, on Sep 24 2008, 00:49, said:

- tu clar ai fost la alta parada, sictirit era ca si restul artistilor dar macar nu a stat ascuns, nu stiu unde ai vazut tu asta da ma rog ...
Pe camioane ce ai fi vrut sa faca ? sa aplaude organizarea ? a fost de kk, eu ma enervasem la culme si nu am mai stat la tot setul.
Multimea a fost entuziasmata la concert dar eram foarte putini, ce vroiai, si pe deasuprea a fost si primul care a intrat, lumea inca era la masa atunci dupa 6 ore enervante de parada.
Dj Valy te cheama, nu mai posta aici pentru ca esti un idiot. Probabil ca e primul event de genul asta de-al tau, la care te-ai dus cu banii pe care ti i-au dat parintii. Nu e nimic, mai ai timp sa cresti in cunostinte muzicale, dar in esenta tot un idiot vei ramane. Ore enervante de parada? Pai poate la tine, unde am fost eu a fost prea bine, muzica s-a auzit foarte bine, lume ok. Tu probabil ca ai stat pe camionul 5 sau 10, nu cunosc, n-am de unde sa stiu cum a fost acolo.
Btw DIGEI VALI, tu esti unul dintre astia: [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/LnaaObMBIUI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ] ? Daca nu gresesc, ala din mijloc, nu?
Cred ca te-am vazut prin multime la Randy Katana, tu erai unul dintre aia care se uitau la mine cum ma misc pe breakdown si apoi incercau sa ma imite. Dadada, aia cu sapca in carouri si tricou roz, te tin minte.

View PostDjValy, on Sep 24 2008, 00:49, said:

- la Shah nu ma mai obosesc sa comentez, esti pe alta de unda deci nu ma intereseaza parerea ta in legatura cu el.
Aici nu ma refer la "Going Wrong", nici mie nu-mi place ...
E clar care e nivelul tau de cultura muzicala daca tu il consideri zeu pe Shah impreuna cu toata fabrica de muisme Armin van BOoring. In afara de White Sand, si vreo 2 piese cu Adrina Thorpe Shah a scos numai porcarii. Sa-ti intre in cap asta.

View PostDjValy, on Sep 24 2008, 00:49, said:

- aici ai dovedit tot ce sti ...
Schossow e electro, nu house ... in cel mai rau caz electro house dar tot ELECTRO e ;
Da, am dovedit tot ce stiu, sau ar trebui sa zic "stu", stiu ca tu sti sa vorbeste corect romaneste care este. Mai pune mana pe o carte, mai fa niste cursuri de limba romana, ca vad ca esti chiar paralel cu fenomenul asta. In loc sa te certi cu mine pe aici sa demonstrezi cat de prost esti, mai bine ai face asa ceva constructiv pentru tine, nu crezi asta?
Schossow e ELECTRO, H@HH@H@H@H@H@H@HH@H@H@H@H@, invata si tu genurile de muzica electronica inainte sa comentezi ceva. Alea sunt: house, techno, trance, downtempo/chill/ambiental, breakbeat (si in general tot breaksul), jungle/dnb, industrial si posibil sa mai fie ceva. CE CREZI? Electro nu e pe nicaieri. Daca si tu esti o persoana ca restul celorlalti care crede ca minimal este un gen, inseamna ca nu te duce prea mult capul, vorbesti din auzite, si cineva ar trebui sa iti baneze contul aici. La electro este aceeasi poveste. Baga in cap ca electro (ca si MINIMALUL) sunt niste subgenuri ale altor genuri, exista ELECTRO HOUSE, ELECTRO TRANCE, ELECTRO PLM. Intelegi? Sau trebuie sa iti desenez cu batul pe nisip ca la clasa 1 sa pricepi?

View PostDjValy, on Sep 24 2008, 00:49, said:

- dj-ul din fata il am de 2 ani dupa cum se vede, nu poti schimba nickul aici; am incercat sa-mi pun alte nickuri, erau folosite, dar ma grabeam sa caut ceva si am pus un "dj" in fata.
Si tu esti DIGEI MA? Mai nou in Romania se sufera de DIGEI astia. Pentru cultura ta generala, DIGEI poate sa fie si un copil de 5 ani, oricine poate sa faca o tranzitie. Fii mandru de asta, visul tau in viata e sa devii DIGEI, adica nimic.

View PostDjValy, on Sep 24 2008, 00:49, said:

- ce persoane ca noi, tu vezi ce am votat ?
Am incercat sa dau o sansa si altor artisti, mult mai buni decat altii din top care nu mai fac nimic.
Nu mai ridica in slavi cacatul ala de djmag. Pentru mine = 0.
Tu cand votezi un dj la ce te gandesti ? doar dj'ing ? Cei de la djmag sunt vechi, de pe vremea cand dj in fata nickului arata bine. Acum nu mai e la "moda" dar evident ca nu or sa-si schimbe numele de indata ce sunt atat de cunoscuti.
Scrie undeva pe djmag ca trebuie sa votezi un dj doar in functie de seturile lui ?
Eu nu criticam djmagul, daca observi nu era o discutie legata de cat de bun/prost e siteul respectiv. Eu criticam gusturile tale infecte in materie de muzica, rezultate in urma unor cunostinte inexistente. Gusturi bune/rele nu exista, exista doar cunostinte multe/putine pentru ca de pe urma lor rezulta gusturile. Las-o asa, te-ar scuti de inca niste replici penibile.
Nu, eu cand votez un dj ma gandesc la cat de bine arata si la cat de frumos ii sclipesc dintii (eventual la cat de repede mananca ardei umpluti). Nu trebuie sa votezi in functie de seturile lui, dar explica-mi si mie unde i-ai auzit skillurile de DIGEI daca el nu prea are seturi? Live nu cred ca l-ai vazut, mira-m-as sa te fi deplasat la un event in afara granitelor Munteniei (asta plina de tzarani si tzoape). Dupa cum ii sugereaza numele se numeste Top 100 DJ, nu Top 100 Oameni de afaceri sau Top 100 Gradinari 2008.


View PostDjValy, on Sep 24 2008, 00:49, said:

Arney S - a new beginning
Arney S - the girl from riga
Arnej - 7 days
Arnej - The beauty that lies behynd those green eyes
Arnej - bella
Arnej - the ones that get away
Arnej - they always come back (una din cele mai bune piese din 2008)
Arnej - people don't change
Arnej - unspoken truth
Arnej - time waits for no one
Arnej - remixul de la til the sky falls dawn
Arnej - remixul de la contrast

Dupa cum vezi, sunt chiar destule, tinand cont de faptul ca toate sunt excelente, destule incat sa propulseze un artist in top. Altii au ajuns pentru mai putin.

Curios cum de n-ai auzit de Arnej pana acum sau mai bine zis 8 Wonders. Eu il ascult de cand folosea doar numele asta.
Este foarte cunoscut si apreciat in lumea muzicii electronice.
Intr-adevar, mari opere de arta. Daca nu te-ai prins pana acum, era o ironie, dar probabil ca tie trebuie sa iti desenez (NU IAR). Felicitari, ai si tu o afirmatie buna din tot postul asta. Ar trebui sa-ti dau un ecler. Da, 8 Wonders e alias mai vechi decat Arnej.

View PostDjValy, on Sep 24 2008, 00:49, said:

ps: ce au facut menno de jong si thrillseekers, imi plac si mie mult (in special cei din urma) dar nu prea i-am auzit anul asta ...
Tari The Thrillseekers astia, pacat ca e doar 1 (Steve(n) Hellstrip). Asa e, nu i-ai auzit, Steve nici nu prea a fost in Romania pe 16 mai, nici nu a facut cel mai bun set pe care l-am vazut vreodata live. E  normal, daca tu cauti eventuri pe coolgirl si pe protv forum e normal sa nu stii cand vin DIGEI ca astia. Thrillseekers era saracul o legenda prin 99-2000 cand tu ascultai ELEMELIX si BAMBI, a fost inspiratia multora, printre care si Aly&Fila (de ei stiu sigur).
Si despre Menno, ar fi mai bine sa nu comentezi daca nu te pricepi :)))) Pariu ca nici n-ai auzit de el pana nu am scris eu postul si ai cautat pe google sa vezi cine e?

hai, nu mai da nimeni reply?

#27
DjValy

DjValy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 923
  • Înscris: 01.08.2006
iti dau eu reply copil scapat in cap, dar ma limitez la cateva vorbe sa nu-ti plesneasca vreo vena


Esti cu totul pe alta unda. Ai incercat sa ma caracterizezi, lucru ce nu ti-a iesit in vreun fel.
Cred ca ai ramas corijent la romana sau esti total incompetent, ca habar n-ai sa judeci oameni.
O faci ca si restul snobilor, judeci dupa aparente.
Habar nu ai ce ascult, ce am in calculator, de cand ascult muzica electronica, cum ma imbrac, cum arat, ce fel vorbesc, si mai ales ce lucrez, de unde unde am bani si cat castig.
Poate tu beneficiezi de banii parintilor si stai degeaba, avand tot timpul liber sa mergi la eventuri, norocul tau.


Dar esti din Bucuresti si asta spune totul. Fara suparare pentru prietenii de acolo dar marea majoritate au o aroganta iesita din comun.
Ce crezi bai desteptule, daca stai in capitala, esti superior ?
Cand scoti capul afara te faci invizibil.
Ti-ai dovedit inteligenta, daca odata cu mine ai reusit sa jignesti mai multi oameni pe care, cu siguranta, nu-i cunosti.


Zici ca te misti pe breakdown ... gandeste-te la blues.

Edited by DjValy, 24 September 2008 - 15:42.


#28
Tidusss

Tidusss

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,834
  • Înscris: 25.08.2006
Ms ca ai postat, chiar asteptam pe cineva sa o faca sa-mi pun si partea a 2-a :))))

View PostxICexDejaVu, on Sep 24 2008, 03:43, said:

daca urmariti topul DJMag observati ca 99% din cei prezenti in el (nu zic 100%, dar eu nu stiu vre-un DJ pe acolo care sa se ocupe DOAR de DJiala nu si de produs) sunt si produceri ... nu imi spuneti mie ca Tiesto mai era acolo sus fara Traffic, Adagio, EOL si asa mai departe ... nu mai merge de mult faza cu "vai tu votezi pentru productii" ...
- Eddie Halliwell  nu a produs nimic
- Zabiela a produs parca, dar insignifiant
Tiesto a ajuns acolo si datorita ISOS-ului => DIGEI.

Si asta nu e un argument solid, omfg parca nu ganditi cu creierul. Daca toata lumea se arunca in cap, trebuie si tu sa o faci?

Citat de pe DJMag apropo de BT:
"It's one of the great unsolved mysteries in the history of the Top 100 DJs poll, the fact that BT continues to get voted in. It's not that he isn't valued as a DJ, it is quite simply because he is far more considered worldwide to be a producer than a DJ."
Nu e nici o enigma, prostia este rezultatul, si persoane ca DIGEIVALYYYYYYYYYYYY.

View PostxICexDejaVu, on Sep 24 2008, 03:43, said:

cat despre Shah, nu poti contesta calitatile lui de producer, aici intervine gustul, iti place sau nu ... nu ma dau in vant dupa ritmurile mai chill, dar ascult destul de des ce produce Shah, inclusiv ce produce si ca Sunlounger, chiar si emisiunea lui ocazional care chiar e foarte ok
Shah omoara trensul.

View PostxICexDejaVu, on Sep 24 2008, 03:43, said:

spui ca inainte de 2007 nu exista pe scena, pe de alta parte esti foarte strict cu regulile de gen "DJ"Mag ... da de ce nu iei in considerare ca acolo scrie DJMag2008 ... daca stau bine si ma gandesc si trag o bara pe anu 2008, Arnej merita fara discutii un loc in cei 5 pe care eu o sa-i votez (si daca stau si mai bine sa ma gandesc, poate-mi spui si mie ce a facut thrillseekers anu asta, sau menno, cu tot respectu pentru thrillseekers si aprecierea mea pentru menno...)
Trage o bara, si spune-mi cu ce te-a impresionat pe tine Arnej ca DiGei :)))) Cam ciudat ca un dj de 2 ani sa fie mai bun decat unul de 10-15, nu crezi asta?
Thrillseekers merita clar locul 1 pentru ca l-am prins in Kado (actualul Coco Loco) si a facut cel mai tare set pe care l-am auzit (obiectiv fiind, pentru ca il cunosc si am stat destul de vorba cu el). Daca ai fost, sa-mi zici ce parere ai avut despre el.
Menno, nu se mai pune problema, de vreo 3-4 ani incoace este unul dintre cei mai tari DJ in materie de trance. Nu l-am vazut live (l-am ratat anul trecut la HP din cauza unor probleme), doar i-am ascultat seturile, si mi-a fost de ajuns. Apropo de asta, chiar acum cateva zile am ascultat un mix de-al lui de la Technoclub sau asa ceva.

Si acum sa revenim la interogatoriu:

View PostxICexDejaVu, on Sep 24 2008, 03:43, said:

daca cineva are opinii diferite de ale tale chiar tii neaparat sa il "decapitezi" si sa abordezi o atitudine de tot cacatu desi in alte posturi faceai lumea imatura si plina de complexe?
Daca e un idiot care vorbeste din auzite si se mai si contrazice cu mine, DA.

View PostxICexDejaVu, on Sep 24 2008, 03:43, said:

Valy il voteaza pe Shah pentru ca adora stilu lui, si are o atractie pentru productiile lui, atata timp cat el simte muzica aia, atata timp cat productiile si mixurile lui shah ii provoaca "placeri", nu vii tu cap patrat si ii spui cat de ratat e Shah, CEL PUTIN NU IN FELU IN CARE O FACI TU, care te pretindeai matur ... invata sa iti exprimi o opinie, si sa DISCUTI gusturile, nu sa te CACI in ele ... pentru ca tu doar asta stii sa faci, sa te caci in ele nu sa le discuti ...
OMAGAD, tu nu stii sa pui punct si sa incepi o propozitie noua? Suna ca aia: am plecat la piata de unde am luat rosii apoi m-am intors acasa am dormit m-am trezit am mancat am iesit prin oras seara apoi in club unde am baut bine si m-am distrat si am dansat cu tipele m-am intors acasa si m-am culcat. LAWL!
Pe mine nu prea ma intereseaza ce zic toti necunoscutii de pe net, cand vad chestii de genul asta mai mult ma amuz ca stiu ca lumea pune la suflet (constienta fiind de nivelul cunostintelor). Aici nu suntem in real world, incercati si voi sa realizati ca nu exista "prietenii mei de pe net".

View PostxICexDejaVu, on Sep 24 2008, 03:43, said:

dupaia spui ca lumea are ceva cu tine si ca suntem toti nebuni, atata timp cat nu stii sa discuti normal sa nu te mire nici un atac la adresa ta, cand o sa inveti sa vorbesti si sa iti exprimi un punct de vedere atunci sa ai pretentii
Arata-mi unde am zis checstia asta :) Acelasi tip de propozitie fara punct.

View PostxICexDejaVu, on Sep 24 2008, 03:43, said:

eu recunosc ca am un stil mai acid de a comenta, dar macar nu ma cac in gustu omului,nu il fac sa se simta ca un cacat, si imi argumentez fiecare afirmatie, pe alnga asta forumul nu prea ma ajuta, probabil daca mi-as expune punctele de vedere live nu ar mai fi asa de acide cum ar fi pe un forum unde se pot interpreta in 10 feluri aceleasi fraze ...
Ma bucur pentru tine atunci :))))

View PostxICexDejaVu, on Sep 24 2008, 03:43, said:

oricum un om intreg la cap nu prea te ia in seama, atata timp cat mie mi-a placut Imagine, mi-a placut Armin Only, si imi place armin in general orice ar face el, il votez pe locu 1 si ma doare undeva de parerea ta despre el ...
Iar ma bucur. Tu continua sa asculti muismele alea :)))

View PostxICexDejaVu, on Sep 24 2008, 03:43, said:

iti recomand un psiholog, sau o vacanta la munte, pentru ca esti cam recalcitrant vad ... vezi sa nu o dai in anxietate
Stii cum e aia: prostul moare de grija altuia :) Lasa, nu-ti mai face tu atatea griji pentru mine, tu du-te si asculta-i pe zeii tai: Julianno si Stefanno, vad ca ti-a placut partyul din COCOLOCO =))))))) Tare a fost, n-am ce zice :))))))

#29
vansaav

vansaav

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 23.09.2008
buna

eu am votata asa:

1. ATB
2. Above&beyond
3. Deadmau5
4. Tiesto
5. Sunlounger

#30
Tidusss

Tidusss

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,834
  • Înscris: 25.08.2006

View PostDjValy, on Sep 24 2008, 16:30, said:

iti dau eu reply copil scapat in cap, dar ma limitez la cateva vorbe sa nu-ti plesneasca vreo vena
AHhahahahahahahahah, scumpul meu amic care se crede DIGEI, mi-ai dovedit inca o data ca te-am desfiintat cu postul anterior, si dupa cum spunea si un prieten:

Ionutz: l-ai desfiintat
Ionutz: nu mai posteza 3 saptamani
Ionutz: sau posteaza dar doar sa t injure

HAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHHA

View PostDjValy, on Sep 24 2008, 16:30, said:

Esti cu totul pe alta unda. Ai incercat sa ma caracterizezi, lucru ce nu ti-a iesit in vreun fel.
Nu, nu sunt la limba romana, si nici tu o persoana prea importanta (ba chiar deloc) sa fac chestia asta. Mi-as pierde timpul si chiar am treaba sa pregatesc partyul de ziua mea. Hey, sa nu uiti sa-mi zici la multi ani maine^^ :*

View PostDjValy, on Sep 24 2008, 16:30, said:

Cred ca ai ramas corijent la romana sau esti total incompetent, ca habar n-ai sa judeci oameni.
O faci ca si restul snobilor, judeci dupa aparente.
Nu, chiar n-am ramas, ba chiar am fost si olimpic/participant la mai multe proiecte din sfera aceasta (irelevant - spre deosebire de altii eu nu ma laud prin ceea ce fac si prin ceea ce nu fac). Poate imi explici si mie ce treaba are coriJenta asta (da, sunt coriJent la romana hahaha - dupa atatea veniri in toamna tot n-ai invatat sa scrii corect? =)) ) cu ceea ce am zis mai sus. Da, sunt snob, increzut, rasist, antisemit, mi se spune Antonescu 2, evreii fug cand ma vad pe strada. Da-ma in judecata, chiar te rog. Sau mai bine iti dau adresa mea sa vii sa-mi dai in cap. Vrei?

Uite un link pentru tine, sper sa-ti fie util: http://dexonline.ro/

View PostDjValy, on Sep 24 2008, 16:30, said:

Habar nu ai ce ascult, ce am in calculator, de cand ascult muzica electronica, cum ma imbrac, cum arat, ce fel vorbesc, si mai ales ce lucrez, de unde unde am bani si cat castig.
Pe cine crezi ca intereseaza chestiile astea? Sau esti un fel de DIGEI VIAIPI ANDARCAVAR?

View PostDjValy, on Sep 24 2008, 16:30, said:

Poate tu beneficiezi de banii parintilor si stai degeaba, avand tot timpul liber sa mergi la eventuri, norocul tau.
Da, dorm cu ei in pat si cu cei 7 frati ai mei mai mici.

View PostDjValy, on Sep 24 2008, 16:30, said:

Dar esti din Bucuresti si asta spune totul. Fara suparare pentru prietenii de acolo dar marea majoritate au o aroganta iesita din comun.
Ce crezi bai desteptule, daca stai in capitala, esti superior ?
Cand scoti capul afara te faci invizibil.
Ti-ai dovedit inteligenta, daca odata cu mine ai reusit sa jignesti mai multi oameni pe care, cu siguranta, nu-i cunosti.
Lasa-ma sa ghicesc: esti cumva un taran de Ploiesti(cu accentul pe orasul asta mizer - sper sa nu mai fiu nevoit sa ajung vreodata aici)/Calarasi/Slobozia/Giurgiu/Alexandra care n-a mai prins loc in capitala, dar care si-ar vinde si familia sa vina aici. Sfat: din cauza unor persoane ca tine care nu-si vad de indeletnicirile lor (aka agricultura prazului, munca in cooperative mestesugaresti/fabrici/uzine) au ardelenii impresia asta proasta despre mitici.

P.S: Vezi ca am ceva treaba si iti voi raspunde mai greu :)

L.E: Acum vad: BRAILA H@HH@H@H@H@H@H@H@ se pare ca nu am fost prea departe de adevar. Deci tot un mitic frustrat esti. Am avut dreptate :X Ardelean nu erai sigur, din pacate voi trageti tara in jos. Cred ca ma mut la BV/TM/CJ sa scap de voi si de toti taranoii din SUD/EST.

Edited by Tidusss, 24 September 2008 - 16:24.


#31
DjValy

DjValy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 923
  • Înscris: 01.08.2006
cine-i Ionutz ?! (don't answer)

M-ai desfiintat in ce sens ?! Chiar crezi ca ma duc la colt si plang pentru ca unul ca tine isi da aere de pedant ?!
Ti-o mai zic inca odata, esti de o prostie rara ...

Daca te limitai la mine mai ziceam, ai ceva cu mine ... bun. Dar tu insisti sa jignesti milioane de oameni care nu postat pe softpedia sa te jigneasca sau sa impartaseasca pareri contradictorii despre muzica electronica.
Nu stiu la ce olimpiada ai participat tu, dar mi se rupe, tot de incompetenta dai dovada, probabil esti scrintit mintal.

Nu-i nevoie sa-mi zici adresa la dex o stiu si eu si o folosesc ... tu probabil ca nu.
Sti toate cuvintele din dex si explicatia lor.

dar fie mai gica contra, du-te unde ai treaba ...


ps: poti sa-mi dai adresa, nu ma supar, vreau sa-ti scriu ...
ti-o dau si eu pe a mea ... ne facem si vizite, stam la bere, eu vin in BuKu tu aici ...

ps2: electro e gen, sau mai bine zis un subgen al muzici electronice
astept si pe altcineva sa ma contrazica

Edited by DjValy, 24 September 2008 - 16:50.


#32
emmerick

emmerick

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 24.09.2008

View Postvansaav, on Sep 24 2008, 17:19, said:

buna

eu am votata asa:

1. ATB
2. Above&beyond
3. Deadmau5
4. Tiesto
5. Sunlounger


Ok!
Acuma pot sa stiu si eu ce ai vazut asa extraordinar la Above and Beyond?
Si nu ma refer doar la albumul lor recent cu suissa...
Sau la Tiesto! Frate! Aia nu e arta! E doar zgomot...

#33
xICexDejaVu

xICexDejaVu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 629
  • Înscris: 01.08.2007

Quote

- Eddie Halliwell nu a produs nimic
- Zabiela a produs parca, dar insignifiant
Tiesto a ajuns acolo si datorita ISOS-ului => DIGEI.

dap mea culpa, am uitat de halliwell, dar el si zabiela fac parte dintr-o cu totu alta categorie de DJi, care din pacate e pe cale de disparitie ...

zabiela a mai produs, intradevar nu cine stie ce ... piesa care mi-a placut cel mai mult de la el a fost Ficta - Eli (Zabiela's Rave Lizard Mix), piesa e foarte tare :) daca nu o gasesti da-mi un pm ca merita ascultata

cat despre Tiesto, da stiu ca si datorita ISOS, dar eu incercam sa exemplific altceva :P

Quote

Si asta nu e un argument solid, omfg parca nu ganditi cu creierul. Daca toata lumea se arunca in cap, trebuie si tu sa o faci?

mane eu nu cred ca am votat vre-un DJi gandindu-ma numai la productiile lor ... de exemplu pe langa armin (pe care l-am votat in mare parte si pentru seturile lui, yearmix, ASOT, Armin Only cel din olanda + cel de la noi), am mai votat si Richard Durand, pe care eu il ador ... daca iti plac ritmurile mai agresive ia un set de-al lui, omu e foarte tare :) pe langa asta imi plac f mult productiile lui, am mai votat pe Sander, care in mare parte a luat votul meu pentru felul in care se prezinta ca DJ (mi-a placut mult la arene cand a venit), pentru ca nu ma impresioneaza prin productiile lui prezente, dar mi-au placut la nebunie productiile in stil Purple Haze sau Sam Sharp ale lui. L-am mai votat si pe ferry spre exemplu, care la fel, DJ de exceptie ...

dar in schimb evit sa critic lumea care voteaza exclusiv pentru productiile unui DJi ... stiu ca deja devine normalitate chestia asta, si ca topul DJ Mag nu prea conteaza

Quote

Trage o bara, si spune-mi cu ce te-a impresionat pe tine Arnej ca DiGei ))) Cam ciudat ca un dj de 2 ani sa fie mai bun decat unul de 10-15, nu crezi asta?
Thrillseekers merita clar locul 1 pentru ca l-am prins in Kado (actualul Coco Loco) si a facut cel mai tare set pe care l-am auzit (obiectiv fiind, pentru ca il cunosc si am stat destul de vorba cu el). Daca ai fost, sa-mi zici ce parere ai avut despre el.
Menno, nu se mai pune problema, de vreo 3-4 ani incoace este unul dintre cei mai tari DJ in materie de trance. Nu l-am vazut live (l-am ratat anul trecut la HP din cauza unor probleme), doar i-am ascultat seturile, si mi-a fost de ajuns. Apropo de asta, chiar acum cateva zile am ascultat un mix de-al lui de la Technoclub sau asa ceva.

tocmai ce ti-am explicat "fenomenu" dj mag :P nu m-a impresionat prin dijeiala, insa e unul din putinii (sau poate chiar singurul) pe care eu l-as vota fara sa iau prea mult in masura reusitele lui ca DJ (desi intr-un final nu l-am votat)

nu am fost la Thrillseekers din pacate, chiar vroiam sa merg, si de aia evit sa te contrazic, desi e cam mult sa spui (dupa parerea mea) ca ar merita locul 1 numai pentru setul din Kado, set pe care toata lumea l-a laudat (ma refer la cei care au fost bineinteles), insa esti primul care spune ca a fost efectiv impresionat de set :) deci probabil nu a fost chiar asa de superb, dar a fost mai mult pe gustu tau si atata tot :)

Quote

Lasa, nu-ti mai face tu atatea griji pentru mine, tu du-te si asculta-i pe zeii tai: Julianno si Stefanno, vad ca ti-a placut partyul din COCOLOCO =))))))) Tare a fost, n-am ce zice )))))

ce treaba are asta in discutie nu stiu ... de unde pana unde "zeii mei Julianno si Stefanno" ... doar prin faptu ca i-am laudat pentru partyu din coco loco inseamna ca sunt zeii mei or what ? mai mult l-am laudat pe snatt pentru cel mai reusit party TrancENDancE de pana acum ...


cat despre restu posturilor, nu ma mai bag ca pun aiurea paie pe foc, scoteti-va ochii

#34
emmerick

emmerick

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 24.09.2008

View PostDjValy, on Sep 24 2008, 00:49, said:

pe 3 pusesem pe altcineva dar m-am razgandit repede doar ca nu am inlocuit nr. crt; la fel si la 5


@Tidusss vorbesti mult si prost ...

- tu clar ai fost la alta parada, sictirit era ca si restul artistilor dar macar nu a stat ascuns, nu stiu unde ai vazut tu asta da ma rog ...
Pe camioane ce ai fi vrut sa faca ? sa aplaude organizarea ? a fost de kk, eu ma enervasem la culme si nu am mai stat la tot setul.
Multimea a fost entuziasmata la concert dar eram foarte putini, ce vroiai, si pe deasuprea a fost si primul care a intrat, lumea inca era la masa atunci dupa 6 ore enervante de parada.

- la Shah nu ma mai obosesc sa comentez, esti pe alta de unda deci nu ma intereseaza parerea ta in legatura cu el.
Aici nu ma refer la "Going Wrong", nici mie nu-mi place ...

- aici ai dovedit tot ce sti ...
Schossow e electro, nu house ... in cel mai rau caz electro house dar tot ELECTRO e ;

- dj-ul din fata il am de 2 ani dupa cum se vede, nu poti schimba nickul aici; am incercat sa-mi pun alte nickuri, erau folosite, dar ma grabeam sa caut ceva si am pus un "dj" in fata.


- ce persoane ca noi, tu vezi ce am votat ?
Am incercat sa dau o sansa si altor artisti, mult mai buni decat altii din top care nu mai fac nimic.
Nu mai ridica in slavi cacatul ala de djmag. Pentru mine = 0.
Tu cand votezi un dj la ce te gandesti ? doar dj'ing ? Cei de la djmag sunt vechi, de pe vremea cand dj in fata nickului arata bine. Acum nu mai e la "moda" dar evident ca nu or sa-si schimbe numele de indata ce sunt atat de cunoscuti.
Scrie undeva pe djmag ca trebuie sa votezi un dj doar in functie de seturile lui ?



Arney S - a new beginning
Arney S - the girl from riga
Arnej - 7 days
Arnej - The beauty that lies behynd those green eyes
Arnej - bella
Arnej - the ones that get away
Arnej - they always come back (una din cele mai bune piese din 2008)
Arnej - people don't change
Arnej - unspoken truth
Arnej - time waits for no one
Arnej - remixul de la til the sky falls dawn
Arnej - remixul de la contrast

Dupa cum vezi, sunt chiar destule, tinand cont de faptul ca toate sunt excelente, destule incat sa propulseze un artist in top. Altii au ajuns pentru mai putin.

Curios cum de n-ai auzit de Arnej pana acum sau mai bine zis 8 Wonders. Eu il ascult de cand folosea doar numele asta.
Este foarte cunoscut si apreciat in lumea muzicii electronice.


ps: ce au facut menno de jong si thrillseekers, imi plac si mie mult (in special cei din urma) dar nu prea i-am auzit anul asta ...

"aici ai dovedit tot ce sti ...
Schossow e electro, nu house ... in cel mai rau caz electro house dar tot ELECTRO e ;"

de fapt intr-o oarecare masura se subscrie ambelor genuri sa stii...
nu crede ca e diferenta chiar atat de notabila mai ales cand le amesteca in propriile productii...

#35
xICexDejaVu

xICexDejaVu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 629
  • Înscris: 01.08.2007
oricum schossow are un stil super ciudat :)) chiar el a spus ca are si influente minimal

nu prea m-am intrebat ce o produce omu, in schimb respect maxim pentru el ca isi face soundu lui propriu, si ii iese de minune :)

#36
Tidusss

Tidusss

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,834
  • Înscris: 25.08.2006
Bai DIGEI VALY DE LA TZARA, iti dedic un proverb: prostul nu e prost destul daca nu e si fudul, sa-mi spui daca te recunosti in el.

Imi vorbesti despre limba romana si despre cat de tare esti tu in ea si nu stii sa scrii "stii" cu 2 de i. Poate la tine la Braila asa se invata limba romana. Nu stiu, nu ma intereseaza de ceea ce se intampla in toate comunele desirate ale tarii, si despre toti "intelectualii" cu noroi sub unghii.

Vad ca te pricepi la subgenuri de EDM, probabil ca ai cautat pe wiki si aia asa ti-au zis. ROFL. Gandeste. Sau stai, iti cer prea mult. imi pare rau. Dupa tine EDM-ul se imparte in: manele, minimal, electro, progressive, trance, teHno si hau$$$.

View PostxICexDejaVu, on Sep 24 2008, 18:25, said:

nu prea m-am intrebat ce o produce omu, in schimb respect maxim pentru el ca isi face soundu lui propriu, si ii iese de minune :)
tech house/electro house/progressive house/tech trance (tras de par putin)


View PostxICexDejaVu, on Sep 24 2008, 18:16, said:

dap mea culpa, am uitat de halliwell, dar el si zabiela fac parte dintr-o cu totu alta categorie de DJi, care din pacate e pe cale de disparitie ...
Vezi ca inca mai sunt DJ destui. Asa mai e si Motte pe care l-am vazut la HP samd.

View PostxICexDejaVu, on Sep 24 2008, 18:16, said:

mane eu nu cred ca am votat vre-un DJi gandindu-ma numai la productiile lor ... de exemplu pe langa armin (pe care l-am votat in mare parte si pentru seturile lui, yearmix, ASOT, Armin Only cel din olanda + cel de la noi), am mai votat si Richard Durand, pe care eu il ador ... daca iti plac ritmurile mai agresive ia un set de-al lui, omu e foarte tare :) pe langa asta imi plac f mult productiile lui, am mai votat pe Sander, care in mare parte a luat votul meu pentru felul in care se prezinta ca DJ (mi-a placut mult la arene cand a venit), pentru ca nu ma impresioneaza prin productiile lui prezente, dar mi-au placut la nebunie productiile in stil Purple Haze sau Sam Sharp ale lui. L-am mai votat si pe ferry spre exemplu, care la fel, DJ de exceptie ...
Armin oricum e DJ (pentru ASOT primeste cam 90% din voturi), se stie ca e cam suxxorz pe productie in ultimul timp, Durand e tare, dar nu prea am ascultat vreun set de la el, Sander e fff tare in felul lui dar nu pe trance (si nu m-a impresionat prea mult setul lui de la Arene), si Ferry nu mai e ce a fost acum cativa ani (dar l-am votat si eu de cateva ori).

View PostxICexDejaVu, on Sep 24 2008, 18:16, said:

nu am fost la Thrillseekers din pacate, chiar vroiam sa merg, si de aia evit sa te contrazic, desi e cam mult sa spui (dupa parerea mea) ca ar merita locul 1 numai pentru setul din Kado, set pe care toata lumea l-a laudat (ma refer la cei care au fost bineinteles), insa esti primul care spune ca a fost efectiv impresionat de set :) deci probabil nu a fost chiar asa de superb, dar a fost mai mult pe gustu tau si atata tot :)
A fost un set cu piese care mi-au placut foarte mult si pe care nu le-am mai auzit prea des prin cluburi (excluzand Bulldozer care niciodata nu e prea mult, au fost Evbointh - One Wish, Thrillseekers - Synaesthesia si piesa cu Aruna, Oliver Smith - Nimbus, si mai multe de care nu-mi aduc acum aminte - cert e ca atunci mi-a placut foarte mult si atmosfera a fost pe masura).

View PostxICexDejaVu, on Sep 24 2008, 18:16, said:

ce treaba are asta in discutie nu stiu ... de unde pana unde "zeii mei Julianno si Stefanno" ... doar prin faptu ca i-am laudat pentru partyu din coco loco inseamna ca sunt zeii mei or what ? mai mult l-am laudat pe snatt pentru cel mai reusit party TrancENDancE de pana acum ...
Am fost si nu mi-a placut mai deloc, nu ma intreba de ce. Aceleasi piese repetate la infinit, aceleasi chestii a la armin, aceleasi progresive obosite, nu am rezistat pana la sfarsit si am plecat pe la 3 (pacat ca nu am prins ceva clasice). Si cel mai reusit party cred ca a fost cel dinainte de Thrillseekers sau cel cu Nagual invitat. Au fost mai multe.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate