Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS
 Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65
 Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism

Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?
 Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7
 

Aprilia SL 750 Shiver vs Suzuki GSR 600

- - - - -
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

Poll: Aprilia SL 750 Shiver vs Suzuki GSR 600 (7 member(s) have cast votes)

Aprilia SL 750 Shiver sau Suzuki GSR 600?

  1. Aprilia SL 750 Shiver (4 votes [57.14%])

    Percentage of vote: 57.14%

  2. Suzuki GSR 600 (3 votes [42.86%])

    Percentage of vote: 42.86%

Vote Guests cannot vote

#1
BoolQ

BoolQ

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 155
  • Înscris: 10.12.2005
Sunt nou in acest domeniu si recent mi-am descoperit o mica pasiune pentru motociclete, pentru cele standard (naked) in special. Ma gandesc ca in viitor sa pot si achizitiona o motocicleta dar am o nelamurire pentru inceput: Am navigat putin pe net si am gasit 2 motociclete care sunt primele pe lista mea dar nu stiu care din ele sa o pun prima...sper aici sa ma puteti ajuta voi.

Attached Files


Edited by BoolQ, 01 September 2008 - 15:20.


#2
Kcuf_di

Kcuf_di

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 785
  • Înscris: 19.01.2007
In primul rand vreau sa te intreb care e rostul poll-ului? Tu iti vei lua motorul care il voteaza lumea? :huh:
Iar ca parere la obiect, eu as alege Shiver-ul pentru ca e mai frumoasa si mai vie, datorita motorului in V, si e mai buna pentru mersul in oras.

#3
BoolQ

BoolQ

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 155
  • Înscris: 10.12.2005

View PostKcuf_di, on Sep 1 2008, 17:42, said:

In primul rand vreau sa te intreb care e rostul poll-ului? Tu iti vei lua motorul care il voteaza lumea? :huh:
Iar ca parere la obiect, eu as alege Shiver-ul pentru ca e mai frumoasa si mai vie, datorita motorului in V, si e mai buna pentru mersul in oras.
Nici nu stiu daca o sa-mi iau...am zis oricum ca sunt nou in domeniu si vreau doar sa stiu care e mai buna. Eu deocamdata poate doar la design imi pot da cu parerea...asta e rostul post-ului. Votul oricum este o chestiune optionala, ma intereseaza post-urile
P.S.: Ma asteptam sa primesc comentarii cum ca sunt habarnist oricum...problema e ca cine vrea sa ajute sa posteze cine nu vrea sau vrea sa ma injure sa trimita pm ;)

#4
Kcuf_di

Kcuf_di

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 785
  • Înscris: 19.01.2007
Care motocicleta noua in ziua de azi nu e buna? Altcumva se face trierea.

#5
freightliner

freightliner

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 791
  • Înscris: 03.12.2006
aprilia asta nu e automatica? parca?

Edited by freightliner, 01 September 2008 - 22:43.


#6
crst_g

crst_g

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,167
  • Înscris: 27.06.2006
am un prieten care are un gsr de-ala. e meserie, pot sa te pun in legatura cu el sa afli 1-2 lucruri despre motor.  da' fiind incepator, uita-te la ceva fara pretentii.. paraitori la 125-250, pana prinzi smecheriile si ceva experienta.

#7
Kcuf_di

Kcuf_di

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 785
  • Înscris: 19.01.2007

View Postfreightliner, on Sep 1 2008, 23:42, said:

aprilia asta nu e automatica? parca?
Mana e.

#8
BoolQ

BoolQ

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 155
  • Înscris: 10.12.2005

View Postcrst_g, on Sep 2 2008, 01:43, said:

am un prieten care are un gsr de-ala. e meserie, pot sa te pun in legatura cu el sa afli 1-2 lucruri despre motor.  da' fiind incepator, uita-te la ceva fara pretentii.. paraitori la 125-250, pana prinzi smecheriile si ceva experienta.
aha...deci teoretic trebuie s-o iau de jos cu motorului...si la capacitatea asta sa inteleg ca imi trebuie A1 sau asa ceva? sau tot A normal?

#9
Kcuf_di

Kcuf_di

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 785
  • Înscris: 19.01.2007
Ar fi ok sa incepi cu un naked 500 daca zici ca n-ai experienta. Is cele mai potrivte pentru inceput. Cu un motor de 125 nu o sa poti face drumuri externe ca adormi si o sa vrei sa il schimbi dupa un an.

#10
BoolQ

BoolQ

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 155
  • Înscris: 10.12.2005

View PostKcuf_di, on Sep 2 2008, 17:19, said:

Ar fi ok sa incepi cu un naked 500 daca zici ca n-ai experienta. Is cele mai potrivte pentru inceput. Cu un motor de 125 nu o sa poti face drumuri externe ca adormi si o sa vrei sa il schimbi dupa un an.
aha...si ce ar fi de recomandat atunci un naked 500?

#11
Kcuf_di

Kcuf_di

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 785
  • Înscris: 19.01.2007

View PostBoolQ, on Sep 3 2008, 13:26, said:

aha...si ce ar fi de recomandat atunci un naked 500?
Nu asta am zis?  :huh:

#12
BoolQ

BoolQ

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 155
  • Înscris: 10.12.2005

View PostKcuf_di, on Sep 3 2008, 13:42, said:

Nu asta am zis?  :huh:
ma refeream la un naked de 500 in special...sa-mi dai niste exemple...nu sunt chiar atat de papagal ;)

#13
Tyby_G

Tyby_G

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 122
  • Înscris: 21.01.2008
Honda cb500, Suzuki gs500. Modele foarte raspandite chiar si la noi in tara, se gasesc piese destul de usor, motoare fiabile, cu putere destula pentru inceput.

#14
BoolQ

BoolQ

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 155
  • Înscris: 10.12.2005

View PostTyby_G, on Sep 3 2008, 16:16, said:

Honda cb500, Suzuki gs500. Modele foarte raspandite chiar si la noi in tara, se gasesc piese destul de usor, motoare fiabile, cu putere destula pentru inceput.
aha...10x de ajutor...deci pana la urma sa inteleg ca e aiurea sa treci direct pe un motor de 600 sau 750

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate