Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mama Miresii (2024)

Estimare reparatie

Sterilizare UV apa

Folii heliomate faruri - merita?
 Cabina Dus mai mare cu 10cm decat...

Rezultate firma

Facultatea de Medicina - a doua f...

Fortat sa imi dau demisia
 Nivelare placa + Fisuri

Premierul Slovaciei a fost impuscat

RIP imgflip meme generator

V-ati facut sau va veti face Colo...
 Imagini generate de Inteligenta A...

Typo3 - tabel cu HTML

Amorsa inainte de adeziv

Tableta pareri
 

Vaticanul a dispus construirea de biserici gonflabile pe plajele Italiei

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
10 replies to this topic

#1
dual

dual

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,511
  • Înscris: 03.07.2007
Biserica Romano-Catolică le vine în ajutor credincioșilor care pleacă în vacanță, la mare. Vaticanul a dispus deschiderea unor biserici gonflabile pe plajă pentru a câștiga câți mai mulți enoriași, anunță agenția ANSA. Foto (1)
Credincioșii nu vor mai fi nevoiți, astfel, să renunțe la costumul de baie și vor putea participa la slujbele care vor fi organizate în apropierea mării.
O asemenea biserică poate fi umflată în doar cinci minute și este dotată cu altar și chiar cu cameră de confesiune.
Primul lăcaș de cult de acest gen, care are 30 de metri lungime și 15 metri lățime, va fi instalat duminică în regiunea Molise, pe coasta Mării Adriatice.
Cotidianul britanic Daily Telegraph scrie că slujbele vor fi oficiate între orele 22:00 și 01:00 pentru a face concurență localurilor de noapte.

sursa


Etraordinar
Dupa celebra "fratie" cu dracii alias "extraterestri" iata ca a venit timpul ca vestici sa faca biserici gonflabile, biserici ce astazi sunt, iara maine (ca vine un satanist cu un ac si o desumfla) nu mai sunt.
....
Dau la pompa,
De biserica a mai slabit,
Dau la pompa....
.....
Eu stau si ma-ntreb: oare ei fac acest lucru din cretinism sau din ura fata de Dumnezeu ? Pai cum te apuci tu sa-i faci Domnului Dumnezeului tau mireasa din cauciuc ?!!!!!! (caci e scris ca Biserica ii mireasa lui Iisus)
Biserica trebui facuta cu gandul ca sa dainuie peste veacuri.

"Credincioșii nu vor mai fi nevoiți, astfel, să renunțe la costumul de baie"
ma-ntreb acum ce vor face cei ce se expun la soare-n sâni goli sau in @##^^&* goala ?
Doamne Dumnezeule mare, oare cat ne mai suporti ?
Tu a distrus Sodoma si Gomora. Ce vor pati cei ce transforma Biserica Ta in Sodoma si Gomora ?

Jalnic .... sau poate ca tragic. Da tragic.
Aici duce lipsa credintei in Dumnezeu.

Edited by dual, 08 August 2008 - 09:07.


#2
data

data

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,114
  • Înscris: 11.06.2004
incredibil

#3
Horatiu_Stratian

Horatiu_Stratian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 08.04.2008
Daca aceasta masura va duce la apropierea oamenilor de Dumnezeu, e bine. Daca va fi spre sminteala, e rau. Dupa roade se va cunoaste.

P.S.: Mireasa lui Cristos este Biserica, nu biserica (institutia, nu cladirea).

#4
dual

dual

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,511
  • Înscris: 03.07.2007

 Horatiu_Stratian, on Aug 10 2008, 13:44, said:

Daca aceasta masura va duce la apropierea oamenilor de Dumnezeu, e bine. Daca va fi spre sminteala, e rau. Dupa roade se va cunoaste.
P.S.: Mireasa lui Cristos este Biserica, nu biserica (institutia, nu cladirea).

Dumnezeu cere omului curatenia sufletului.
Daca nu ai curatenie nu te poti apropia de sfintenie.
Ce curatenie ai tu daca toti din "biserica" respectiva intra in slip sau in țâțele goale ?
Cea ce face papa nu-i decat o blasfemie.

#5
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,120
  • Înscris: 10.04.2006
Eu nu va inteleg problemele. Presupun ca nu sunteti catolici, cei care dati reply-uri pe aici, insa o biserica pe plaja e o masura ok. Adica de ce sa mergi intr`un oras la nu stiu cate zeci sau sute de km cand poti merge la biserica pe plaja? Care e problema? Credinta e aceeasi, altarul de acolo are acceasi semnificatie ca si altarul din bazilica San Pietro, asa ca nu vad de ce va dati atat de ofensati.

#6
mwlambo

mwlambo

    Always watching you

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,481
  • Înscris: 10.12.2006

 Nenea Zap, on Aug 15 2008, 20:57, said:

Eu nu va inteleg problemele. Presupun ca nu sunteti catolici, cei care dati reply-uri pe aici, insa o biserica pe plaja e o masura ok. Adica de ce sa mergi intr`un oras la nu stiu cate zeci sau sute de km cand poti merge la biserica pe plaja? Care e problema? Credinta e aceeasi, altarul de acolo are acceasi semnificatie ca si altarul din bazilica San Pietro, asa ca nu vad de ce va dati atat de ofensati.
Cand te duci pe plaja, nu te duci cu gandul ca te duci la biserica. Zic si eu :huh: . Te duci seara sau dimineata in cea mai apropiata biserica daca simti nevoia, plus ca nu mi se pare morala asocierea de tzatze goale sau uriase gramezi de grasime si biserica.

#7
Horatiu_Stratian

Horatiu_Stratian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 08.04.2008
Unde scrie agentia ANSA ca accesul se face cu țâțele goale ? Nu văd, am impresia că sunt scorneli.

#8
dual

dual

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,511
  • Înscris: 03.07.2007

 Horatiu_Stratian, on Aug 21 2008, 20:17, said:

Unde scrie agentia ANSA ca accesul se face cu țâțele goale ? Nu văd, am impresia că sunt scorneli.

uite ce baiat scut al papei: nu-ti pare logic ca gacica de face plaje-n tata goala sa intre cu tata goala-n biserica de cauciuc ?
dar ce crezi ca pe langa efortul de a intra in biserica de pe plaja, fetita cu tatele goale, mai face inca unu efort pentru a-si pune si sutienul.
E strigator la cer.

Apropo: care stersasi bai topicul cu concursul de mis la calugaritele catolice ?

E dea dreptul revoltator, scandalos. Daca bisrica catolica incurajeaza asa ceva atunci pot afirma cu tarie ca la conducerea bisrici catolice e insusi satan.

Edited by dual, 26 August 2008 - 08:29.


#9
Sylvestru

Sylvestru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,068
  • Înscris: 20.02.2008

 dual, on Aug 26 2008, 09:27, said:

uite ce baiat scut al papei: nu-ti pare logic ca gacica de face plaje-n tata goala sa intre cu tata goala-n biserica de cauciuc ?
dar ce crezi ca pe langa efortul de a intra in biserica de pe plaja, fetita cu tatele goale, mai face inca unu efort pentru a-si pune si sutienul.
E strigator la cer.

Apropo: care stersasi bai topicul cu concursul de mis la calugaritele catolice ?

E dea dreptul revoltator, scandalos. Daca bisrica catolica incurajeaza asa ceva atunci pot afirma cu tarie ca la conducerea bisrici catolice e insusi satan.

Mi se pare exagerat modul in care pui problema - desigur nu vor intra cu tzatzele goale si nici macar in slip...

#10
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004
Chiar citisem stirea asta si ma gandeam cu amuzament la crucile gonflabile si Cristosii/Christosii/Hristosii (se pune litera mare si la plural, banui) gonflabili. :D

#11
data

data

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,114
  • Înscris: 11.06.2004
ce urmeaza dupa "biserici" gonflabile?

"cruci" gonflabile?

"preoti" gonflabili?


pe cand un "papa" gonflabil?




este o devalorizare a sacrului cum nu a mai existat pana acum; si Biserica Catolica este responsabila pentru asta

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate