Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen este?

drepturile copiilor in numele ...

Mocheta peste parchet cu incalzir...
 La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!
 La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...
 Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...
 

TV Online

- - - - -
  • Please log in to reply
18 replies to this topic

#1
dezertorul_nike_2

dezertorul_nike_2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 373
  • Înscris: 11.06.2007
Vreau sa creez un site de TV Online, si nustiu de unde sa fac rost de link-uri cu posturile tv. Sau daca aveti idee cum sa iau posturile de la alti de pe site, adica numai link-ul sau ip....depinde fiecare cum este......

#2
vlad_gidea

vlad_gidea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 277
  • Înscris: 28.07.2007
poti sa dai view source la pagina sa sa copy/paste alea <Object></object>..si le pui la tine...

#3
antinerd

antinerd

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 03.03.2008

View Postdezertorul_nike_2, on Jun 12 2008, 16:10, said:

Vreau sa creez un site de TV Online, si nustiu de unde sa fac rost de link-uri cu posturile tv. Sau daca aveti idee cum sa iau posturile de la alti de pe site, adica numai link-ul sau ip....depinde fiecare cum este......

Pai este simplu, in primul rand iti trebuie un player (uite unul: </script></div><p><embed src="http://www.tubesextv...php?niche=gonzo
" pluginspage="http://www.microsoft...s/MediaPlayer/" defaultframe="rightFrame" showstatusbar="true" align="middle" height="380" width="470"></embed></p>),adresa aceea ingrosata reprezinta adresa de unde ruleaza postul online, acestea le iei de pe net sau de la alte site-uri, cauti pe google ca sunt o multime si doar copiezi adresa din sursa unde iti trebuie tie (View-->Page Source-->adresa la tv.
www.wildformovies.com are cateva posturi tv online te poti inspira.
Bft.

#4
olygent

olygent

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 119
  • Înscris: 03.07.2007
Ca sa nu mai deschid inca un topic, pe  tema asemanatoare, postez si eu aici. Sper ca nu se supara nimeni.
Are cineva idee ce script foloseste acest site ?
tv.novuslink.ro


#5
2young2die

2young2die

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 137
  • Înscris: 11.04.2007
sau stie cineva ce script e pe tvonlines.net ?

in legatura cu posturile le poti lua de pe orice site care are tv online.... cu 'view source'

Edited by 2young2die, 18 June 2008 - 13:00.


#6
lord_ice

lord_ice

    SEO is ART

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,100
  • Înscris: 20.06.2007
http://livetvscript.com/demo/

#7
olygent

olygent

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 119
  • Înscris: 03.07.2007
lord_ice de respectivul script la care ai dat tu link, stiam. eram curioasa sa vad daca si site-ul pomenit de mine foloseste un script comercial sau e ceva "home made". eram mai mult interesata de pretul respectivului script.
multumesc oricum

#8
lord_ice

lord_ice

    SEO is ART

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,100
  • Înscris: 20.06.2007

View Postolygent, on Jun 24 2008, 01:44, said:

lord_ice de respectivul script la care ai dat tu link, stiam. eram curioasa sa vad daca si site-ul pomenit de mine foloseste un script comercial sau e ceva "home made". eram mai mult interesata de pretul respectivului script.
multumesc oricum

site-ul acela foloseste un free css template disponibil pe net  :lol: Cum e static, banuiesc ca i-au aplicat interfata pe un anumit script in genul live tv...un sfat, nu te lua dupa aparente ;)

Edited by lord_ice, 24 June 2008 - 22:48.


#9
olygent

olygent

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 119
  • Înscris: 03.07.2007

View Postlord_ice, on Jun 24 2008, 23:47, said:

site-ul acela foloseste un free css template disponibil pe net  :lol: Cum e static, banuiesc ca i-au aplicat interfata pe un anumit script in genul live tv...un sfat, nu te lua dupa aparente ;)

Templateul il stiu, dar nu acest aspect ma interesa. Atata timp cat baietii nu s-au chinuit sa il modifice, probabil ca au vrut din start ceva simplu.
Cat despre aplicatul interfetei pe alt script live tv, ma indoiesc. Le stiu cam pe toate si nici unul nu are sistem de templateuri. Iar daca te uiti in sursa respectivului site, vei observa ca acela are.
Le-am dat un mail, poate asa voi afla mai multe amanunte. Multumesc oricum.

#10
vim

vim

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 111
  • Înscris: 09.10.2008

View Postlord_ice, on Jun 24 2008, 23:47, said:

site-ul acela foloseste un free css template disponibil pe net  :lol: Cum e static, banuiesc ca i-au aplicat interfata pe un anumit script in genul live tv...un sfat, nu te lua dupa aparente ;)

La ce te referi cand spui ca e static ? Sper ca nu la template :)
Template-ul este gratuit, este disponibil pe net si dupa cum se putea observa si pe site-ul vechi ( tv.novuslink.ro ) , cat si pe cel nou ( tv.evosys.ro ), copyright-ul designului este la locul sau.
Cat despre scripturile din spatele interfetei, sunt facute "in casa".
Dupa cum spuneai si tu, nu te lua dupa aparente. :)

Edited by vim, 11 October 2008 - 11:36.


#11
voxx

voxx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,160
  • Înscris: 29.03.2007
Nu vezi ca nu s-a mai discutat din iunie aici :lol:

#12
Dyshka69

Dyshka69

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 01.07.2008
Am dat si eu de un sooper script .... www.free-tv.ro  care il vrea sa imi dea PM

#13
asistentu

asistentu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 179
  • Înscris: 14.11.2005

View PostDyshka69, on Oct 12 2008, 13:22, said:

Am dat si eu de un sooper script .... www.free-tv.ro  care il vrea sa imi dea PM

care-l vrea poa' sa-l ia de aici de pe forum..:P

#14
lord_ice

lord_ice

    SEO is ART

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,100
  • Înscris: 20.06.2007

View Postvim, on Oct 11 2008, 12:36, said:

La ce te referi cand spui ca e static ? Sper ca nu la template :)

Ma refeream strict la templatul initial, cel html/css , acum tu sa nu-mi spui ca e dinamic  :lol: poate ca tu-l consideri dinamic aplicat pe script  -_-

View Postvim, on Oct 11 2008, 12:36, said:

Cat despre scripturile din spatele interfetei, sunt facute "in casa".

Sunt convins. Nu e mare lucru un astfel de script.

#15
vim

vim

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 111
  • Înscris: 09.10.2008

View Postlord_ice, on Oct 18 2008, 11:52, said:

Ma refeream strict la templatul initial, cel html/css

My bad. am inteles eu gresit. :)

#16
lord_ice

lord_ice

    SEO is ART

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,100
  • Înscris: 20.06.2007

View Postvim, on Oct 19 2008, 00:07, said:

My bad. am inteles eu gresit. :)

Uite un baiat educat! Respect!

#17
CosminTa

CosminTa

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 29.08.2008

View Postdezertorul_nike_2, on 12th June 2008, 17:10, said:

Vreau sa creez un site de TV Online, si nustiu de unde sa fac rost de link-uri cu posturile tv. Sau daca aveti idee cum sa iau posturile de la alti de pe site, adica numai link-ul sau ip....depinde fiecare cum este......

Am vazut ca toti cautati site-uri cu posturi tv pai eu folosesc http://www.tv-online.ro dar vam mai spuns ca acum oamenii nu se mai uita la tv pe net se uita la site-uri cum ar fi http://www.top1.ro sunt mult mai tari asta nu este doar marerea mea

#18
voxx

voxx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,160
  • Înscris: 29.03.2007
Aha.Si chiar aici ti-ai gasit sa iti faci reclama la site?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate