Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...
 Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady
 Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism
 Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?

Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...
 

Betfair - intrebari

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
8888

8888

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 05.05.2008
Vreau sa imi fac si eu cont pe Betfair si am cateva nelamuriri:

1.sunt seriosi? adica...seriosi?
2.deci... to back a bet inseamna sa pariezi for(pentru) iar lay a bet inseamna sa pariezi impotriva (against). pana acum am inteles..problema e sa zicem daca pariez against 3-4 pentru italia care are o cota de 200. si meciul se termina 1-1. inseamna ca am castigat? nu prea are logica.
3.a avut cineva probleme cu ei?
4.a scos cineva bani de la ei?

#2
Eagleye9

Eagleye9

    Senior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2,210
  • Înscris: 13.06.2006

 8888, on Jun 11 2008, 13:15, said:

Vreau sa imi fac si eu cont pe Betfair si am cateva nelamuriri:

1.sunt seriosi? adica...seriosi?
2.deci... to back a bet inseamna sa pariezi for(pentru) iar lay a bet inseamna sa pariezi impotriva (against). pana acum am inteles..problema e sa zicem daca pariez against 3-4 pentru italia care are o cota de 200. si meciul se termina 1-1. inseamna ca am castigat? nu prea are logica.
3.a avut cineva probleme cu ei?
4.a scos cineva bani de la ei?


1. Da, sunt seriosi. Adica...seriosi! :) Lasand gluma la o parte, e una dintre cele mai serioase case de pariuri. Defapt aici e odds exchange, pariezi impotriva altor jucatori, le propui cote, etc.

2. Daca dai lay scorul de 3-4 pentru Italia si iese 1-1, sigur ca ai castigat dar nu vad oferta asta la ei in ceea ce priveste scorul corect. Vad cel mult 3-3. In cazul asta trebuie sa stii ca atunci cand dai lay trebuie sa calculezi cota de pe lay. Sa zicem ca dai lay pe 1-0 pentru Romania si mizezi 4 euro. Cota e de 14. In cazul asta si vei calcula cota x miza - miza= 44 euro. Adica daca iese scorul asta si pierzi, asta e suma pe care de asemenea o vei pierde.

3. Nu stiu sa fi avut cineva probleme cu ei.

4. Au scos multi bani de la ei. Dar tine cont ca daca castigi, nu iei banii casei de pariuri, ci le iei banii la ceilalti useri impotriva carora pariezi. Tu faci ofertele, ceilalti cumpara, si invers. Betfair isi ia un mic comision din fiecare tranzactie.

Succes!

Edited by Eagleye9, 11 June 2008 - 15:23.


#3
8888

8888

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 05.05.2008

 Eagleye9, on Jun 11 2008, 16:21, said:

1. Da, sunt seriosi. Adica...seriosi! :) Lasand gluma la o parte, e una dintre cele mai serioase case de pariuri. Defapt aici e odds exchange, pariezi impotriva altor jucatori, le propui cote, etc.

2. Daca dai lay scorul de 3-4 pentru Italia si iese 1-1, sigur ca ai castigat dar nu vad oferta asta la ei in ceea ce priveste scorul corect. Vad cel mult 3-3. In cazul asta trebuie sa stii ca atunci cand dai lay trebuie sa calculezi cota de pe lay. Sa zicem ca dai lay pe 1-0 pentru Romania si mizezi 4 euro. Cota e de 14. In cazul asta si vei calcula cota x miza - miza= 44 euro. Adica daca iese scorul asta si pierzi, asta e suma pe care de asemenea o vei pierde.

3. Nu stiu sa fi avut cineva probleme cu ei.

4. Au scos multi bani de la ei. Dar tine cont ca daca castigi, nu iei banii casei de pariuri, ci le iei banii la ceilalti useri impotriva carora pariezi. Tu faci ofertele, ceilalti cumpara, si invers. Betfair isi ia un mic comision din fiecare tranzactie.

Succes!
am mai citit despre ei..si se pare ca inca nu e momentul potrivit pentru betfair. pana una alta mi-am facut cont pe gamebookers.  ^_^

#4
Eagleye9

Eagleye9

    Senior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2,210
  • Înscris: 13.06.2006
Daca vrei o casa de pariuri obisnuita iti recomand Bet365. Ai mai multe optiuni de handicap asiatic si under/over, pe care le poti fixa asa cum doresti plus o bogata oferta si la pariurile live.

Edited by Eagleye9, 11 June 2008 - 16:42.


#5
bamse04

bamse04

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,599
  • Înscris: 08.11.2005
Betfair e cu siguranta cea mai buna alegere , insa nu e cea mai buna daca esti la inceput.Nu o sa ai niciodata probleme cu betfair, in ceea ce priveste retragerile sau orice altceva, pt ca nu de la ei iei banii, si asa cum a spus si Eagleye9, joci impotriva altor jucatori. Betfair castiga un comision , 5% din orice castig net, fie el pe 1 x sau 2.
Daca esti la inceput, gamebookers expekt sau bet365 sunt cea mai buna alegere.
Succes

#6
8888

8888

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 05.05.2008

 bamse04, on Jun 11 2008, 16:48, said:

Betfair e cu siguranta cea mai buna alegere , insa nu e cea mai buna daca esti la inceput.Nu o sa ai niciodata probleme cu betfair, in ceea ce priveste retragerile sau orice altceva, pt ca nu de la ei iei banii, si asa cum a spus si Eagleye9, joci impotriva altor jucatori. Betfair castiga un comision , 5% din orice castig net, fie el pe 1 x sau 2.
Daca esti la inceput, gamebookers expekt sau bet365 sunt cea mai buna alegere.
Succes
mersi pentru reply
stiu ca betfair este betting exchange


in other news...  am castigat si eu primul bilet... . pe turcia :) 1:1 pana in minitul 92.. apoi 2:1 pentru turcia.. niiiiceee

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate